2:3

konec (1:2, 1:0, 0:1)

13.02.2015, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 5.05 4.5 1.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ve třetí třetině padl jediný gól, který byl také zásahem vítězným. Ve 45. minutě vymetl horní růžek Ložkinovy klece Denis Paršin. Hokejisté Novokuzněcku dnes předvedli sympatický výkon a s favorizovaným soupeřem odehráli vyrovnaný zápas, k bodovému zisku to ale nevedlo.

Střely na branku ve 3. třetině – 14:10, celkem – 33:28 (15:18:11)

60:00

59:37

Domácí to zkoušejí bez brankáře!

59:01

Běží poslední minuta třetí třetiny.

58:41

Domácí teď měli velkou smůlu! Komaristyj z levého kruhu orazítkoval tyčku!

57:28

Ránu obránce Gavrilyčeva zneškodnil pozorný Barulin.

57:03

Ryan Stoa vypálil hned po přechodu do útočného pásma, jeho střela jen prosvištěla kolem branky. Do konce zbývají tři minuty.

56:11

Další střela od modré, tentokrát ji vyslal Kamalov. Barulin kotouč vyrazil jen před sebe, ale nikdo z domácích hokejistů se k dorážce nedostal.

55:13

Od modré střílel Chlistov, Chakimov byl na místě.

54:21

Svou rychlostí se prosadil Vladimír Sobotka, který se přehnal přes domácí obránce a jeho akci uťal dobrým zákrokem až Ložkin.

53:46

Nápor domácích nakonec přerušil brankář Barulin, jenž přidržel puk po střele Kamalova od modré.

53:32

Hráči Metallurgu teď přitlačili soupeře do jeho obranného pásma, ale vyrovnávací gól ze svého náporu zatím nevytěžili.

52:30

Přesilová hra hostí nic zajímavého nepřinesla. Do konce utkání zbývá sedm a půl minuty.

50:29

Avangard bude hrát přesilovku. Vadim Mitrjakov je potrestán za podražení.

49:35

Kamalovovu střelu od modré pokryl Barulin.

48:21

Ihned po vhazování vypálil Gustafsson, Ložkin vyráží.

47:50

Po střele Sobotky z pravého kruhu Ložkin přerušil hru.

47:21

46:50

Kalinin posílal kotouč na vzdálenější tyčku, ale tam na jeho nabídku nedosáhl nikdo ze spoluhráčů.

46:16

Domácím se podařilo vyhodit.

45:27

Za hákování je vyloučen domácí Alexander Komaristyj.

45:20

Domácí se snaží o rychlou odpověď. Barulin nejprve ramenem vyrazil nebezpečnou střelu Plotnikova a poté si poradil i s pokusem Malinovského od modré.

Denis PARŠIN - 2:3

44:29

Avangard právě vstřelil branku!
Hosté se od začátku třetiny spíše jen bránili, ale nyní udeřili! Širokov zajel s kotoučem za branku, odkud ho předložil DENISOVI PARŠINOVI, který z levého kruhu zápěstím vymetl vzdálenější šibenici Ložkinovy svatyně – 2:3. Asistence: Sergej Širokov.

43:21

Další zákrok Barulina, z levé strany na něho pálil Komaristyj.

42:18

Střela Mitrjakova skončila na rozkleku brankáře Barulina. Domácí vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně.

41:37

Galimov se ze strany tlačil před branku, ale jeden z hostujících obránců ho až do zakončení nepustil.

40:51

Střela Malceva uvízla ve shluku hráčů před brankou. K dorážce se pak dostal Stoa, ale nedokázal kotouč protlačit za záda Barulina.

40:41

Hostující tým je v plném počtu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 14:38.
Ve druhé třetině padl jediný gól, který vstřelil ve 25. minutě domácí Ryan Stoa, jenž se trefil v přesilové hře. Po čtyřiceti minutách tak platí nerozhodný stav 2:2. Hokejisté Avangardu po vyrovnávací brance přidali na aktivitě a několik minut svého soupeře tlačili. Novokuzněck však postupně opět vyrovnal hru a zaslouženě tak drží dobrý výsledek.

Střely na branku ve 2. třetině – 12:11, celkem – 19:18

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:38

Fairchildovu pumelici vyrazil Barulin. Domácí ale zůstávají v útočném pásmu.

38:56

Ve vlastním oslabení zahrozil Vladimír Sobotka, Ložkin střelu českého útočníka lapil.

38:40

Vladimir Pervušin je vyloučen za podražení a domácí si tak zahrají další přesilovku. Tu předchozí využili.

36:51

Pervušin nabral ve středním pásmu velkou rychlost a tak prosvištěl až do střelecké pozice. Vypálil však vedle vzdálenější tyče domácí klece.

36:14

Z levého kruhu pálil Plotnikov, Barulin puk vyrazil do rohu.

34:49

Stoa cpal svou střelu na vzdálenější tyč, Barulin kotouč do sítě nepustil.

34:20

Zajímavé situace před oběma brankami. Ložkin vyrážel jedovku Kurjanova, na druhé straně zase Barulin pokryl projektil z hole Romanova.

33:26

Protiútok domácího celku zakončoval střelou z levé strany Galimov, Barulin s problémy vyrazil.

32:52

Nyní se hraje prakticky jen před brankou Metallurgu, stav však zůstává stále nerozhodný 2:2.

31:29

Další zákrok Ložkina, tentokrát si na něho nepřišel Schütz.

29:32

Nebezpečnou střelou z levého kruhu se prezentoval Kolarik, Ložkin kotouč vytěsnil mimo svou klec.

28:26

Z pravé strany vypálil Galimov, branku Omsku však netrefil.

27:19

Bombu Gončarova od modré čáry vyrazil Ložkin do bezpečí.

26:38

Hosté by si rádi vzali vedení zpět. Ložkin tak musel čelit střelám Pěrežogina a Kalinina, vše dokázal pochytat.

25:44

Hosté v přečíslení 2 na 1. Paršin situaci vyřešil nahrávkou na Kurjanova, který Ložkinovu klec přestřelil.

Ryan STOA - 2:2

24:54

Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
Domácí přesilovou hru využívají a srovnávají na 2:2! Barulina překonal ranou zápěstím RYAN STOA, hostující gólman měl zakrytý výhled. Asistence: Vladimir Malinovskij.

24:00

Hostující Ivan Fisčenko je vyloučen za podražení.

21:33

Střelu Komaristého pokryl pozorný Barulin.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 13:50.
Po první třetině vede Omsk v Novokuzněcku 1:2. Hosté měli do utkání raketový start a v čase 3:21 vedli po gólech Chomického a Gustafssona už 0:2. Hráči Metallurgu postupem času přeci jen vyrovnali hru a v 18. minutě se jim podařilo zásluhou Fairchilda i snížit.

Střely na branku v 1. třetině – 7:7

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:16

Ránu Gončarova od modré vyrazil pozorný Ložkin.

18:41

Domácí jsou povzbuzeni. Kaprizov v útočném pásmu vybojoval kotouč pro Ansela Galimova, jehož střelu musel vyrážet Barulin.

Cade FAIRCHILD - 1:2

17:50

Domácím vyšel rychlý protiútok, který zakončil CADE FAIRCHILD, jenž se z levé strany trefil nad rameno brankáře Avangardu – 1:2. Asistence: Vladimir Malinovskij.

16:45

Nyní se toho na ledě moc neděje. O puk se bojuje především ve středním pásmu.

14:31

Domácí se ocitli v postavení mimo hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

13:34

Zpoza branky si s kotoučem vybruslil Paršin. Ložkin jeho pokus nejprve vyrazil a poté volný puk i zalehl.

12:59

Hosté jsou v plném počtu.

12:28

Komaristyj zavezl kotouč do pásma a předložil ho Galimovovi, který to zkoušel z otočky. Barulina nezaskočil.

11:57

Omsk se v oslabení velmi dobře brání, domácí se nemohou usadit v útočném pásmu.

10:58

Hostující Kirill Ljamin je vyloučen za podražení. Přesilovka pro Novokuzněck.

8:51

Po levém křídle ujížděl Paršin, ale obrana domácích mu na poslední chvíli stačila zabránit v zakončení. Na druhé straně pálil od modré Popov, ale netrefil hostující klec.

8:23

Domácí celek se teď přeci jen trochu probouzí. Rána Malceva z levé strany donutila Barulina k dalšímu zákroku.

7:34

Mitrjakov nabil na modrou Skutarovi, jenž svou střelou prověřil Barulina. Ten puk schoval ve své výstroji.

5:54

Protiútok domácích táhl Ryan Stoa, Chomickij ho však nenechal vystřelit.

5:32

Hostující celek v utkání zatím jednoznačně vládne, hraje se v obranném pásmu Metallurgu.

4:17

Ložkin si připisuje první zákrok, bekhendovou střelu Schütze dokázal vyrazit.

3:21

Domácí střídají brankáře! Rafaela Chakimova nahradil Nikita Ložkin.

Erik GUSTAFSSON - 0:2

3:21

Uběhlo dalších 55 sekund a Avangard vede už 0:2! Chakimova tentokrát zaskočil další bek, ERIK GUSTAFSSON. Asistence: Alexander Pěrežogin.

Vadim CHOMICKIJ - 0:1

2:26

Hosté se ujímají vedení. Od modré vypálil obránce VADIM CHOMICKIJ a vymetl pravý horní růžek Chakimovovy svatyně. Asistence: Denis Paršin.

00:01

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (Ložkin) – Kamalov, Chlistov, Fairchild, Popov, Dorofejev, Gavrilyčev, Skutar, Kapotov – Malcev, Stoa, Romanov – Plotnikov, Malinovskij, Komaristyj – Galimov, Kaprizov, Turukin – Kosourov, Kurepanov, Mitrjakov

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Chomitskij, Gončarov, Gluchov, Ljamin, Kulik – Masatov, Pervušin, Fisčenko – Paršin, Kurjanov, Širokov – Popov, Sobotka, Schütz – Semjonov, Pěrežogin, Kalinin – Kolarik.

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Matjuša, Chubykin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Metallurg Novokuzněck:
Hokejisté Metallurgu jsou už dlouho ze hry o postup do play-off. Vždyť dosud nasbírali pouhých 48 bodů a jsou druhým nejhorším týmem na Východě i v rámci celé KHL. Brankáři Novokuzněcku inkasovali už 177 branek a v tomto ohledu jsou na tom opět hůře pouze v Chabarovsku. Aktuální forma týmu ovšem není, vzhledem k postavení v tabulce, úplně špatná a v posledních šesti zápasech tak Metallurg disponuje vyrovnanou bilancí tří výher a tří porážek. Naposledy Novokuzněck udolal 3:2 po nájezdech kazašský Baris Astana.
Avangard Omsk:
Ambiciózní celek si napravuje reputaci po loňské nepodařené sezóně, kdy ani nepostoupil do play-off. Tentokrát je jasné, že Avangard nebude ve vyřazovacích bojích chybět, aktuálně má na kontě 99 bodů a v tabulce Východní konference se pohodlně drží na čtvrté pozici. Hokejisté Omsku si na přelomu ledna a února prošli dílčí krizí, když si v pěti zápasech připsali pouhé dva body. Toto období je však už zřejmě pryč a poslední dva duely proti silným protivníkům už hráči Avangardu zvládli. Nejprve doma udolali Jokerit 4:3 a poté zvítězili 2:1 po nájezdech na ledě druhého týmu konferenční tabulky, Novosibirsku.
Vítám tu všechny hokejové příznivce. V pátek je na programu hned desítka zápasu Kontinentální hokejové ligy a já Vám přinesu souboj Metallurgu Novokuzněck s Avangardem Omsk. Jasným favoritem duelu je hostující Avangard, který letos patří k nejlepším týmům Východní konference. Naopak hokejisté Novokuzněcku jsou druhým nejslabším souborem v celé lize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

2:3

Branky a nahrávky: 18. Fairchild (Malinovskij), 25. Stoa (Malinovskij) – 3. Chomickij (Paršin), 4. Gustafsson (Pěrežogin), 45. Paršin (Širokov)

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (od 4. min. Ložkin) – Kamalov, Chlistov, Fairchild, Popov, Dorofejev, Gavrilyčev, Skutar, Kapotov – Malcev, Stoa, Romanov – Plotnikov, Malinovskij, Komaristyj – Galimov, Kaprizov, Turukin – Kosourov, Kurepanov, Mitrjakov

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Chomickij, Gončarov, Gluchov, Ljamin, Kulik – Masatov, Pervušin, Fisčenko – Paršin, Kurjanov, Širokov – Popov, Sobotka, Schütz – Semjonov, Pěrežogin, Kalinin – Kolarik.

Rozhodčí: Beljajev, Buturlin – Matjuša, Chubykin