07.02.2015, 16:00 • Arena Riga • David Panuška

Tipsport: 2.15 3.7 2.84 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji krásný zbytek sobotního dne. (18:26:39)
Československá stopa v utkání

Martin Růžička (CLJ) – 1+2
Končí nám utkání mezo Dinamem Rigou a Čeljabinskem. Domácí šli do vedení ve třinácté minutě, kdy se po uvolnění přes hráče a následnou střelu prosadil Gints Meija. To bylo z gólové části v první třetině vše. Ta druhá byla už na branky mnohem gólovější. V sedmadvacáté minutě potrestal chybu Cibulskise Francis Paré. Tři minuty na to jej napodobil Konstantin Panov, jenž obrátil stav utkání. Zanedlouho dali hosté i třetí, rozhodujicí branku. Od modré čáry se prosadil Kondratěv. Domácí sice snížili, ale vyrovnat se jim nakonec nepovedlo, což znamená výhru pro Čeljabinsk. Dinamo si připisuje po prohře s Jekatěrinburgem další ztrátu bodů a play-off jim utíká před očima. Naopak Traktor zvyšuje náskok na tyto vyřazovací boje.

60:00

59:57

Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Konstantin Panov nahodil puk přes půl hřiště. Ve středním pásmu jej přebral MARTIN RŮŽIČKA, kterému již nedělalo problém vsítit branku na 2:4! Český útočník nasbíral v dnešním utkání tři body!
Asistence: Konstantin Panov, Deron Quint

59:44

Kyle Wilson našel Charlese Genowaye, jenž vystřelil. Jeho střela skončila jen na prsou Demčenka.

59:28

Další zakázané uvolnění hostů.

59:20

Dinamo se nemůže dostat do útočného pásma.

58:51

Zakázané uvolnění Traktoru.

58:30

Jeff Deslauriers je na střídačce, Dinamo hraje v šesti!

58:00

Hrají se poslední dvě minuty třetí periody.

57:58

Tvrdá rána Oskarse Cibulskise trefila jen bránícíhio hráče.

57:14

Osnovin se natlačil před branku Deslaurierse, ale jeho beton nedokáza přehodit!

56:46

Zakázané uvolnění hostů.

56:43

Charles Genoway svou tvdou ránou trefuje jen výstroj Demčenka.

56:20

Rize se prostě v koncovce nedaří. V závaru před brankou nikdo nevyslal střelu.

55:58

Oddechový část si vyžádala lavice Čeljabinsku.

55:58

55:04

Linus Videll z velkého úhlu růžek branky netrefil, Demčenko puk vyráží ramenem.

54:54

Riga má optickoi převahu, ale góly se jim nedaří dávat.

54:30

Ani nyní se Videll neprosadil v koncovce.

53:48

Následovaly dvě rychlé střely na branku Demčenka. Ani jedna z nich ho ale nepřekvapila.

53:14

A rozhodčí rychle vyjel s jednoznačným gestem – nebyla to branka.

53:14

Hlavní sudí ještě tuto situaci jde projednat na videu, neboť brankář Demčenko se v brankovišti klouzal a puk nešel vidět.

53:14

Jerofejevs našel křížnou přihrávkou Brocka Trottera, který nadvakrát nepřekonal Demčenka!

52:56

Ale puk je opět v obranném pásmu lotyšského celku.

52:45

Na zakázané uvolnění nyní vyhodili hosté z Čeljabinsku. Vhazuje se po pravici Demčenka.

52:24

Robert Bukarts se dostal do ofsajdu, fanoušci Dinama pískají na rozhodčího.

51:48

Čeljabinsk kombinuje v útočné třetině, což jim ideálně vyhovuje.

51:07

50:47

Po delší kombinaci pálil Osnovin, ale ten trefil jen bránícího hráče před sebou.

50:11

Až nyní se tam Čeljabinsk dostal zpět.

49:40

Domácí vyhodili puk ze svého pásma.

49:23

Gints Meija u mantinelu držel puk a nikdo se k němu nemohl dostat.

49:07

Za nedovolené bránění je potrestán Gunars Skvorcovs, zbytečný faul.

48:39

Oskars Cibulskis byl v obrovské šanci, ale sám před Demčenkem netrefil puk!

48:22

Džerinš projel do pásma, kde konečně domácí kombinují.

47:34

Domácí se těžce dostávají do útočného pásma, nyní ale udělali chybku, po které dopředu mířil jeden z hráčů, který ušetřil čas.

47:01

Na druhé straně to samé předvedl Zavaruchin. Vhazuje se před Deslauriersem.

46:50

Mikelis Redhlihs projel po celém kluzišti a střelou do lapačky Demčenka vybojoval útočnou třetinu.

46:38

Demčenko pokryl další střelu na jeho branku. Linus Videll trefil jen ruského mladého brankáře do výstroje.

46:18

Hraje se na jednu branku, ale že by Riga měla nějaký tlak, to ne.

45:42

Rodrigo Abols vyslal na branku Demčenka střelu. Puk nakonec netrefil ani branku, ale skončila za ní.

45:23

Jerofejevs vjel do pásma, ale rozhodčí jeho tažení uťal odpískáním ofsajdu.

44:22

Martin Růžička ujel po pravé straně a mířil na vzdálenější tyč, kterou ovšem netrefil.

43:18

Třetí třetina je zatím opatrná, hokejem se moc nebavíme.

42:50

Dinamo nic v útočném pásmu nevymysleli, tak s pukem vyjeli hosté.

41:48

Indrašis dostal puk před branku, odkud trefuje Demčenka jen do výstroje!

41:32

Po další nepřesné přihrávce domácího celku pískají rozhodčí zakázané uvolnění.

40:41

Robert Bukarts dostal puk před modrou čáru, odkud vyslal tvrdou ránu. Kotouč nakonec branku neohrozil.

40:10

Dinamo se ihned dostalo do útočné třetiny.

40:01

Za malou chviličku začne třetí třetina.
Právě skončila na góly hodně bohatá třetina. Hosté se dostali během šesti minut do dvoubrankového vedení a zdálo se, že to Dinamo položí. Ti se ale nevzdávají a zásluhou Sotniekse jim stačí na vyrovnání už jen jedna branka. Třetí třetina bude určitě zajímavá.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:27

Traktor dohrává třetinu v obranném pásmu.

39:00

Hraje se poslední minuta druhé periody.

38:35

Danil Gubarev se obtočil kolem branky, odkud se snažil překonat Deslaurierse u tyčky. Tam ale kanadský brankář byl připraven.

37:44

37:40

Do útoku vjel obránce Charles Genoway, jehož pokus na zadní tyč vyražen Demčenkem mimo.

36:28

Čeljabinsk se osvobozuje.

35:44

Přesilovka pro hosty, vyloučen je Porejs.

35:19

Riga právě vstřelila branku!
Protiútok dva na jednoho vyřešil Gints Meija přihrávkou na volného Rodriga Abolse, jenž trefil jen beton Demčenka. To je ale nemuselo mrzet, neboť si pro volný puk před branku dojel KRISTAPS SOTNIEKS, jenž snížil na 2:3!
Asistence: Rodrigo Abols

34:26

Pokus Rigy od modré čáry nebyl povedený a skončil jen mimo branku.

33:45

Po individuální chybě domácích se k puku dostávají hosté, kteří nikam nespěchají.

33:31

Vasilij Demčenko pohotově chytá pokus od modré čáry.

32:38

V útoku hrají hráči Dinama, jenž dostali během šesti minut tři branky.

32:12

Opravdu nenápadná branka z ničeho nic! Martin Růžička posunul puk na volného MAXIMA KONDRATĚVA, jehož rána po ledě skončila až za zády Deslaurierse!
Asistence: Martin Růžička

31:33

30:57

Meija přihrával před branku na Genowaye. V poslední chvíli puk odehrál mimo Gubarev.

30:19

Z levé strany posunuli domácí hráči puk na volného hráče stojícího v mezikruží. Ten ovšem branku netrefil.

29:33

Vyloučen je hostujicí hráč.

29:13

Zasloužená aktivita končí další gólem v brance domácích! Martin Růžička zpoza branky našel svého spoluhráče, který ještě posunul na vedle sebe stojícího KONSTANTINA PANOVA, jenž otáčí stav utkání!
Asistence: Oleg Piganovič, Martin Růžička

28:28

Zakázané uvolněné domácích. Následuje komerční přestávka.

27:35

Čeljabinsk je nyní hodně aktivní a Deslauriers má plné ruce práce.

26:58

Skupinka fanoušků Traktoru se raduje poté, co Oskars Cibulskis špatně rozehrál a puk se dostal na volného FRANCISE PARÉHO, který si popojel do mezikruží, odkud rychlou střelou vyrovnal!

26:39

Střela Bukartse neprošla přes bránící hráče.

26:04

Gints Meija nevystřelil přes obránce, a tak jsou u puku hosté.

25:27

25:01

Domácí vyhazují puk ze svého pásma a jdou střídat.

24:45

Čistov to zkoušel z velkého úhlu, ale branku netrefil.

24:01

Výtečně zakročil Deslauriers proti bekhendovému pokusy z levé strany. Kotouč vyrazil ramenem!

23:27

Za hru vysokou holí je vyloučen Oskars Cibulskis. První přesilovka Traktoru.

23:21

Mokin se neprodral přes bránící hráče Dinama.

22:22

Martin Růžička ujel všem a řítil se sám na Deslaurierse, který jeho pokus ztlumil lapačkou, kotouč poté vypadl mimo branku.

22:02

Jejich snahu ale ukončuje nepřesná přihrávka.

21:53

Hosté si nahrávají ve svém pásmu.

21:36

20:59

Další dělovka Krišjanise Redlihse, která skončila mimo branku.

20:21

Tvrdá rána Krišjanise Redlihse minula cíl.

20:01

Hráči se vrátili na ledovou plochu, za chvilku začne druhá perioda, kterou domácí začnou v přesilové hře.
Je za námi první třetina, která moc hokejové krásy nenabídla. Hraje se hodně vyrovnaný hokej. Přecijen trošku aktivnější je domácí Riga, která vede 1:0 po brance Gintse Meijy. Další třetina začne v cca. 16:48

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:45

Po vlastní chybě se Riga vyhostila z útočné třetiny.

19:36

Zbytečným faulem se prezentoval Martin Růžička, jenž už sedí na trestné lavici.

19:28

Konstantin Panov se prodíral před branku, ale nakonec Deslaurierse nepřekonal.

19:00

Rozeběhla se poslední minuta hry v druhé třetině.

18:55

18:54

V závěru přesilovky byl sám před Demčenkem Indrašis, který jej nadvakrát nepřekonal!

18:34

Opravdu hodně lehce vypadajicí přihrávky domácím nevycházejí.

17:56

Krišjanis Redlihs chtěl nahodit puk před branku, ale ten byl sražen mimo.

17:19

Domácím se zatím nedaří, Čeljabinsk puk vyhazuje přes všechny čáry.

16:55

První vyloučení je před námi. Za vražení na hrazení míří na trestnou lavici Vasilčenko.

16:31

Konstantin Panov se hnal sám na branku, ale obranu Dinama se skvěle vrátila a puk odvrátila pryč.

15:07

Stanislav Čistov vjel do útočné třetiny a měl před sebou jen Deslaurierse. Ruský útočník se dlouho rozmýšlel co udělá, až se ani nevystřelil.

14:52

Zakázané uvolnění domácích.

13:55

Cibulskis má puk za svou brankou a nikam nepospíchá.

13:10

Francis Paré byl v dobré pozici, ale na posledné chvíli mu byl puk odebrán.

12:30

A konečně tu máme branku, která snad udělá utkání zajímavějším! Jerofejevs nahodil puk do třetiny, kde si ho po odrazu od mantinelu vzal GINTS MEIJA, jenž se obtočil kolem hráčem střelou do horního růžku otevřel skóre!

11:36

V útočné třetině kombinují hosté. Těm se ale nedaří střílet na branku.

10:34

Sledujeme hodně nudné utkání, ani jeden tým nechce inkasovat a asi, jak to vypadá ani útočit.

09:51

Po pravé straně to domácím nevyšlo, a tak musí zaútočit trošku jinak.

09:21

Francis Paré zablokoval střelu od modré čáry.

08:40

Krišjanis Redlihs vystřelil na branku. Puk ještě mohl tečovat Meija, ale nepovedlo se mu to a tak má Demčenko puk ve své moci.

08:05

Martin Růžička dorážel v blízkosti Deslaurierse, ale nepřekonal jej.

07:20

Mikelis Redlihs vybojoval puk, projel celým pásmem, poté nahrál do obrany a akce byla zbdržděna.

06:33

V Rize aréně slyšíme sborový pokřik "Dinamo"

06:25

Jeff Deslauriers kryje puk, jenž byl tečovaný, následuje komerční přestávka.

05:40

Riga kombinuje v útoku, ale jejich pokusy nejsou vůbec dobré.

05:12

Třetí lajna Dinama se dostala do ofsajdu.

05:00

Domácí kombinují za svou brankou a pomalu rozjíždějí útočnou akci.

04:19

Darzinš přihrál před branku na volného spoluhráče, ale tam byla hokejka Panova.

03:24

Kaspas Saulietis projel pásmem a vystřelil na branku, kterou přestřelil. Puk se ovšem odrazil zpět před branku, kde jej vychytal Demčenko.

02:20

Hosté kombinují ve svém obranném pásmu a moc nikam nespěchají.

01:27

Začátek utkání je hodně opatrný, aby taky ne, hraje se o důležité body.

00:50

Ti tam nic nevymysleli a s pukem hraje Traktor.

00:35

Ke střele se na modré čáře dostal jeden z hostů, ale puk netrefil dobře a tak míří dopředu hráči Dinama.

00:01

Úvodní vhazování úspěšné pro hosty z Čeljabinsku.

00:01

Zahajovací pětky jsou na ledě, utkání může začít.
Krišjanis Novelis, sólista národní lotyšské opery zpívá hymnu domácího celku.
Před námi jsou hymny obou celků, teda hymna Ruské federace a Lotyšska.
Na led přijíždějí hráči domácího celku. Hosté jsou již na modré čáře připraveni.
Dobré odpoledne přeji všem příznivcům hokeje. Za malou chviličku začne utkání mezi Rigou a Traktorem Čeljabinsk.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Riga: Deslauriers (Sedláček) – Cibulskis, K. Redlihs, Porejs, Genoway, Jerofejevs, Sotnieks, Abols, Grinbergs – M. Redlihs, Videll, Bukarts – Indrašis, Wilson, Darzinš – Meija, Dzerinš, Trotter – Skvorcovs, Bičevskis, Saulietis

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Quint, Borodkin, Kondratěv, Piganovič, Aťušov, Martynov, Davydov, Vasilčenko – Pestunov, Čistov – Zavaruchin, Paré, Mokin – Osnovin, Růžička, Panov – Gubarev, Kokujov, Veličkin

Rozhodčí: Bukin, Cyplakov – Medvěděv, Morozov.
Dinamo Riga si prohrou v minulém kole s Jekatěrinburgem hodně zkomplikovala cestu do play-off. Po prohře 1:3 se lotyšský tým propadl na deváté místo. Celky okolo Dinama bojující o účast ve vyřazovacích částěch sezóny mají hodně totožné body, ale o jeden, či o dva zápasy méně, a tak se celek Abolse bude muset spoléhat nejen na své výkony, ale i na celky bojující s jejich konkurenty.
Traktor Čeljabinsk má již šestibodový náskok na příčky zajisťujicí play-off. Čeljabinsk je na sedmé pozici své konference. Náskok jediného bodu mají před osmým Jekatěrinburgem, který ve čtvrtek porazil právě Rigu na jejich ledě a tak uvidíme, jestli se to podaří i Traktoru. Ten má na svém kontě sedmdesát bodů při záporném skóre 122-138.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

2:4

Branky a nahrávky: 13. Meija, 36. Sotnieks (Abols) – 27. Paré, 30. Panov (Piganovič, Růžička), 33. Kondratěv (Růžička), 60. Růžička (Panov, Quint)

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Garmett) – Quint, Borodkin, Kondratěv, Piganovič, Aťušov, Martynov, Davydov, Vasilčenko – Pestunov, Čistov – Zavaruchin, Paré, Mokin – Osnovin, Růžička, Panov – Gubarev, Kokujov, Veličkin

Rozhodčí: Bukin, Cyplakov – Medvěděv, Morozov