07.02.2015, 13:00 • O2 arena, Praha • Martin Dvořák

Tipsport: 1.65 4.5 4.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (15:28:47)

Rusko: 18

3. třetina:

Česko: 7

Rusko: 7
Ve třetí třetině nejprve vyrovnal na 3:3 Rus Andrej Popov a hned poté jsme opět sledovali zlepšený výkon Rusů, kteří mnohokrát ohrozili českou branku. Výtečně chytající Salák ale v té chvíli podržel svůj tým a když v 56. minutě vrátil vedení českému týmu Vladimír Svačina, který doslova mazácky zvládl trestné střílení, bylo 16,5 tisíce přítomných diváků v obrovském varu. I v dramatickém závěru, kdy hráli Rusové přesilovou hru a při power-play dokonce dvojnásobnou, dokázali čeští hráči ubránit těsné vedení až do závěrečné sirény.
Nejlepšími hráči zápasů byli vyhlášeni:

ANTON SLEPYŠEV (Rusko) a MICHAL VONDRKA (Česko).
Je dobojováno! Český tým vítězí nad mistry světa i ve druhém zápase, fantastický úspěch a zisk šesti bodů do tabulky Euro Hockey Tour! Alexander Salák přijímá gratulace od svých spoluhráčů, i dnes chytal fantasticky a lapil mnoho nebezpečných ruských střel.

60:00

59:57

Ještě tři vteřiny před koncem třetí třetiny je pískáno zakázané uvolnění, hra se opět stěhuje před Saláka.

59:40

Salák má puk ve své moci a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

59:37

Česko je v plném počtu, Rusové stále v šesti proti pěti českým hráčům.

59:26

Posledních deset vteřin z oslabení českého týmu.

59:10

Krejčík namířil z vlastní třetiny na prázdnou branku, ale ani on netrefuje.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:50

Novotný zkusil ze středního pásma trefit odkrytou ruskou branku, nepovedlo se.

58:38

Rusové jsou v šesti, Šaryčenkov odjíždí na střídačku.

58:18

Ale nyní opět míří puk ze třetiny, dobrá práce Klesly.

57:59

Puk míří ze třetiny Česka, ale Rusové jsou bleskově zpět.

57:40

Rusové vyhráli vhazování před Salákem a zůstávají v útočném pásmu.

57:37

Svačina fauluje ve vlastní třetině, kde sráží k zemi Andronova a dostává dvouminutový trest za držení, přesilová hra pro Rusko!

Dnešní utkání sleduje 16 452 diváků.

4:3

Branky a nahrávky: 8. Vondrka (Zohorna, Koukal), 10. Zohorna (Roman, Zaťovič), 30. Vondrka (Ševc, Kempný), 56. Svačina (TS) – 11. Slepyšev (Grigorjev), 12. Lazarev (Loktjonov), 46. Andrej Popov (Alexander Popov, Glinkin)

Česko: Salák (Hrubec) – Nakládal, Klesla, Krejčík, Čáslava, Polášek, Kolář, Ševc, Kempný – Gulaš, Sobotka, Ručinský – Simon, Novotný, Smoleňák – Svačina, Roman, Zaťovič – Zohorna, Koukal, Vondrka – Radil

Rusko: Šaryčenkov (Sorokin) – Višněvskij, Kiselevič, Ožiganov, Jakovlev, Grigorjev, Gavrikov, Barancev, Koledov – Andrej Popov, Alexander Popov, Glinkin – Slepyšev, Andronov, Kugryšev – Sošnikov, Loktjonov, Lazarev – Timkin, Tkačev, Kraskovskij – Fiščenko

Rozhodčí: Bjork, Sjöqvist (oba SWE) – Lederer, Gebauer (oba CZE)

Diváci: 16 452