Reprezentace žen

Česko – Rakousko

6:1

konec (4:0, 1:0, 1:1)

06.02.2015, 15:30 • IWC Arena, Schaffhausen • Info o změnách stavu (Martin Voltr)

Tipsport: 1.2 7.0 7.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Závěrečnou početní výhodu sice český tým nezužitkoval, i tak ale musí být spokojen. V prvním zápase turnaje čtyř zemí ve švýcarském Schaffhausenu poráží Rakousko jednoznačně 6:1! Vítězství si zajistil už v první třetině, kdy během pěti minut skóroval čtyřkrát, a v dalším průběhu mu prakticky stačilo náskok hlídat.

Zítra vyjedou naše hokejistky na ledovou plochu IWC Areny podruhé a od 19:30 je bude čekat silnější soupeř – pořadatelské Švýcarsko, tedy aktuálně nejlepší tým Evropy a bronzový medailista ze Soči! Do té doby se s Vámi těším na počtenou. (17:28:02)

60:00

56:57

A ještě jedna příležitost. Potvrdíme stoprocentní úspěšnost v přesilovkách? Denise Altmannová (AUT) – 2 minuty za sekání.

53:09

Česko právě vstřelilo branku!
No tak přesilovky jsou dneska parádní disciplínou národního týmu. Dokázal totiž zužitkovat obě dvě, které zatím dostal k dispozici! Šeštý gól obstarala DOMINIKA FOREJTOVÁ, jedna z hokejistek, které letos hrály posledním rokem na juniorském šampionátu – 6:1. Bez asistence.

52:40

Češky oslabení úspěšně ubránily, nyní si pro změnu samy zahrají v početní výhodě. Autorka jediné rakouské trefy Esther Kantorová (AUT) je vyloučena za hákování.

45:25

Vzápětí dáváme soupeřkám další možnost, Dominika Vopravilová (CZE) je vyloučena za podražení. Věřme, že druhý gól v rychlém sledu naše sestava nedopustí.

43:23

Rakousko právě vstřelilo branku!
Svou čtvrtou přesilovou hru přece jen rakouské hokejistky využívají a poprvé se zapisují do gólového účtu dnešního zápasu. Hned po 18 sekundách se trefila ESTHER KANTOROVÁ – 5:1. Bez asistence.

43:05

Potřetí v řadě usedá na trestnou lavici naše hokejistka, tentokrát je to Anna Zíková (CZE), jenž si odsedí dvě minuty za hákování.

40:01

Náskok českého týmu tak zase o jeden kousek vzrostl, naše hokejistky kráčí bezpečně za vítězstvím. Rakušanky měly možnost zdramatizovat souboj ve dvojici slepených přesilovek, ty ale česká reprezentace ubránila a Klára Peslarová stále drží čisté konto.

Třetí třetina začne přibližně v 16:58.

40:00

37:42

Už se zdálo, že druhá třetina skončí bez branek, ale chvíli před jejím koncem Češky navyšují své vedení. Příspěvkem za obránce se o to postarala KATEŘINA FLACHSOVÁ – 5:0! Asistence: Veronika Bucifalová.

33:41

Rakušanky nedokázaly přesilovku využít, hned po dvou minutách ale usedají naše hokejistky k časoměřičům znovu. Střídačka si vyloužila menší trest za příliš mnoho hráček na ledě, odpyká ho Samantha Kolowratová (CZE).

29:48

V polovině utkání se bude český tým bránit ve svém druhém oslabení. Ivana Černá (CZE) je vyloučena na dvě minuty za držení protihráčky.

20:01

V otevírací třetině turnaje v Schaffhausenu se nám roztrhl pytel s góly. A jsme moc rádi, že tenhle pytel si do kabiny odnesly Rakušanky! Dlouho bychom v historii hledali, kdy české hokejistky vstřelily čtyři branky za pět minut, každopádně mají zápas opravdu parádně rozehraný. Jen tak dál!

Druhá třetina začne přibližně v 16:16.

20:00

15:22

Fantazie! České hokejistky využívají hned svou první přesilovku a stačilo jim k tomu 23 sekund. Po nahrávce Petry Herzigové mířila do černého LUCIE MANHARTOVÁ, jejíž zásluhou vedeme už 4:0! Asistence: Petra Herzigová.

14:59

Rakušanky navíc vzápětí poprvé faulují, což nám přináší přesilovou hru. Denise Altmannová (AUT) – 2 minuty za hru tělem.

14:46

Tak to je parádní pasáž v podání českých hokejistek. Do čtyř minut stihly vměstnat rovnou tři góly! Už se prosadil první i druhý útok, tak teď přišla s reakcí třetí formace, konkrétně ANETA LÉDLOVÁ – 3:0. Asistence: Tereza Vanišová.

13:24

Naše sestava je sice plná mladých hráček, ale po necelých třech minutách se znovu prosazuje česká zkušenost. Jmenovitě je to SIMONA STUDENTOVÁ, útočnice švýcarského Neuchatelu, která zvyšuje na 2:0! Bez asistence.

10:47

Výborně, netrvalo to dlouho a české hokejistky otevírají skóre prvního zápasu na turnaji! Postaral se o to druhý útok, jehož kombinaci zakončila kapitánka ALENA POLENSKÁ – 1:0. Asistence: Lucie Povová, Veronika Bucifalová.

01:40

Hned po necelých dvou minutách přichází první vyloučení, do čtyř jde český tým. Kateřina Flachsová (CZE) – 2 minuty za nedovolené bránění.

00:01

Česko: Peslarová (Škodová) – Herzigová, Zíková, Horálková, Zedníková, Flachsová, Kolowratová, Černá, Lásková – Studentová, Manhartová, Hymlárová – Polenská "C", Povová, Bucifalová – Lédlová, Vanišová, Přibylová – Pátková, Forejtová, Vopravilová. Trenér: Jiří Vozák.

Rakousko: Marchhartová (Arnbergerová) – Kainbergerová, Volggerová, Fazokasová, Hyblerová, Krausová – Meixnerová, Altmannová, Kantorová "C" – Grascherová, Hanserová, Wittichová – Brunnerová, Lopezová. Trenér: Pekka Hämäläinen.

Rozhodčí: Eskolaová (FIN), Timglasová (SWE) – Egliová, Piccoliová (obě SUI).
Nás bude pochopitelně zajímat především výkon českých děvčat. Trenéři původně plánovali, že do Švýcarska dovezou na otestování kompletní sestavu, ale ze svých plánů nakonec museli výrazně slevit. Zámořské kluby neuvolnily tahounky Denisu Křížovou s Kateřinou Mrázovou, chybí i několik dalších hráček základního kádru.

A tak znovu dostanou šanci mladé hráčky, které svou kvalitou nijak výrazně nezaostávají a už několikrát ji předvedly i v seniorské kategorii. V týmu figuruje sedm účastnic letošního šampionátu do 18 let, těmi nejmladšími jsou dvě útočnice ročníku 99 – Veronika Bucifalová s Klárou Hymlárovou.

Svůj debut v reprezentačním áčku kromě nich prožije také gólmanka Blanka Škodová, která se na juniorském mistrovství předvedla ve výborném světle. Na turnaji se vystřídá se zkušenější Klárou Peslarovou, brankářkou ruského Krasnojarsku.

„Holky by to měly odchytat asi půl na půl,“ říká trenér českého týmu Jiří Vozák, který Škodovou povolal už na lednový tréninkový kemp do Liberce. „Udělala na nás dobrý dojem, navíc je to velká brankářka. Samozřejmě na sobě musí pracovat. Taky záleží, jak zvládne psychický tlak v A mužstvu,“ hlásí kouč. Kompletní rozhovor včetně nominace a dalších informací před turnajem najdete na webu HOKEJ.CZ.
Týden se s týdnem sešel a naši ženskou reprezentaci čeká další důležitá prověrka před světovým šampionátem. České hokejistky se od pátku do neděle účastní turnaje čtyř zemí ve švýcarském Schaffhausenu! Prvním soupeřem jim je Rakousko, zítra přijde na řadu domácí tým a v neděli Norsko.

Rakušanky pro nás budou na mistrovství silným soupeřem, se kterým musíme naplno počítat. Ve svém středu mají řadu kvalitních hokejistek, ať to jsou v obraně Charlotte Wittichová s Katharinou Hyblerovou nebo v útoku Anna Meixnerová s Evou Beiterovou. Žádná z nich by neměla chybět ani tady na turnaji.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

6:1

Branky a nahrávky: 11. Polenská (Povová, Bucifalová), 14. Studentová, 15. Lédlová (Vanišová), 16. Manhartová (Herzigová), 38. Flachsová (Bucifalová), 54. Forejtová – 44. Kantorová