Liga juniorů

VHK ROBE Vsetín – AZ Havířov

5:1

konec (2:0, 1:1, 2:0)

30.01.2015, 16:30 • Zimní stadion Na Lapači • Filip Bazala (@FilipBazala), Lucie Krampotová (@@LucieKrampotova)

Zápas končí poměrně jasným výsledkem 5:1 pro domácí Vsetín, který od začátku zápasu šel vítězství naproti. To potvrdil i pěti brankami, na které AZet našel pouze jednu odpověď. Z Lapače je to pro dnešní večer vše. Hezký zbytek pátečního večera a napočtenou! (18:35:26)

60:00

59:33

Domácí již v plném počtu kontrolují zápas daleko od své klece.

59:16

Ještě jednou vyloučení na straně hostů. Dvě minuty za hrubost si už do šedesáté minuty odsedí Jakub Dudek (HAV).

59:02

Další přerušení, tentokrát si hosté nepohlídali přesun do útočného pásma a čárový sudí bleskurychle po prohřešku píská ofsajd.

58:44

Valaši drží puk daleko od své klece a míří za důležitými třemi body do tabulky.

58:00

Další vhazování před Stojarem v době, kdy už probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:11

Domácí znovu vyhazují a zápas kvapí do šedesáté minuty. Havířov se nejspíš už na zdramatizování utkání nezmůže.

56:40

Nyní už vše probíhá dle plánu hostů, puk drží ve své moci a Stojar se má co otáčet.

56:10

AZetu se nedaří dostat se do útočného pásma, Vsetínští velmi dobře zachycují jejich rozehrávku.

55:45

Valaši se dokázali osvobodit ze sevření a alespoň na chvíli si mohou oddechnout.

55:39

Hosté ihned semkli Vsetín v obranném pásmu a snaží se vstřelit kontaktní branku. Stojar v bráně domácích však zatím odolává.

54:28

Trest ve hře obdržel Lukáš Kuchařík (VSE) a hostující celek čeká pětiminutová přesilová hra. Zdramatizuje AZet ještě dnešní zápas?

53:55

Šmíd unikl zbytku hráčů a vypálil, Stojarův beton na místě.

53:20

Potočného nahození Stojar vykopl betonem.

52:45

Havířovská trestná lavice opět čítá o hráče víc, Kryštof Fejko vyloučen za napadení.

51:54

Špankovo nabití Turšner odklonil loktem.

50:30

Vsetín právě vstřelil branku!
Štědrý nabil do levého kruhu Hryciowovi, jehož rána se odrazila od Turšnerových betonů a LUKÁŠ KUCHAŘÍK puk docpal za havířovského gólmana. Asistence: Michal Hryciow, Michal Štědrý.

50:06

48:30

Dvojité vyloučení z havířovských řad. Michal Vyčesaný byl vyloučen za sekání, Radomír Chudý dostal desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

48:06

Jakub Vaněk opět na trestné lavici.

46:40

Vašíček nastřelil na Turšnera, rána bránu přeletěla.

45:44

Křibík přihrál před Stojara, zde touš bezpečně převzal domácí hráč.

44:22

Lainka se s kotoučen dostal před modrou hostů, u mantinelu jej zblokoval Hendrych.

43:07

Domácí se snažili procpat kotouč za Turšnera, který betony ubránil.

41:31

Další vyloučení ze strany Havířova. Na trestnou lavici byl vykázán Kryštof Fejko za podražení.

40:31

Slováčkův kotouč u modré převzal JAKUB VANĚK a nekompromisně prostřelil hostujícího gólmana. Asistence: Ondřej Slováček, Tomáš Surý.

40:08

40:01

I v druhé třetině jsme mohli vidět velkou dávku vyloučení. Ve třicáté minutě se prolomila nula na kontě Stojara, a to vinou Kryštofa Fejka. Domácí ale střelou Josefa Mikuly dvoubrankový náskok znovu získali. Do třetí periody si oba týmy přenesou vyloučení na kontě. Ta začne cca v 18:04.

40:00

39:40

Rozhodčí je dnes opravdu nekompromisní, vyloučen další havířovský hráč.

39:35

Vašíčkovo nahození zleva od mantinelu bránu minulo.

38:45

Domácí vyhazují kotouč přes plochu a získávají tak čas na střídání.

38:06

Vsetínský kapitán Jakub Bouda na trestné lavici.

38:06

Šmídova rána ve výstroji Stojara.

36:24

Ondřej Grygar zpoza brány nabil JOSEFU MIKULOVI, který tak z mezikruží znovu rozsvítil světlo nad bránou hostů. Asistence: Ondřej Grygar.

36:02

Hraje se v plném počtu.

35:38

Závar před havířovskou bránou, Turšner pokryl tělem.

34:59

Surý u modré přenechal Kuchaříkovi, jehož akci zastavil modrobílý obránce.

34:29

34:02

Gawlasova rána přeletěla domácí klec.

33:46

Dvířka na trestnou se dnes netrhnou, nyní vyloučen Macum.

33:32

32:29

Domácí Jakub Vaněk na trestné lavici.

32:20

Ze závaru u svatyně hostů si vybruslil Kurovský, nakonec jej zablokoval domácí obránce.

31:32

Havířovský Křibík na trestné lavici za sekání.

31:17

Domácí vyrazili ze svého pásma, Turšner raději kryl tělem.

29:53

Havířov právě vstřelil branku!
Ze souboje v levém rohu se touš dostal na holi KRYŠTOFA FEJKA, jenž kotouč zavěsil k břevnu. Asistence: Daniel Kurovský.

29:14

I domácí jsou v plném počtu.

28:57

28:26

Hryciow před Turšnerem, vystřelit nedokázal.

27:37

Na Turšnera zleva nabil Hryciow, havířovský gólman kryl výstrojí.

27:14

A domácí ve čtyřech, Jakub Vaněk vyloučen za sekání.

26:57

Hosté ve třech, Šmíd na trestné za podražení.

26:26

Další přesilovka Vsetína, vyloučen Kurovský za sekání.

26:02

Postavení hostů v útočném pásmu, kotouč ztratili a hra se přesunula na opačnou stranu ledu.

25:33

Křibíkův puk pokryl Stojar lapačkou.

25:04

Hra v okolí Stojara, přerušena kvůli puku v ochranné síti.

24:07

Ránu z hole Bumbála skryl Turšner ve své výstroji.

23:47

23:01

Hosté v obležení domácí klece, Křibíkova ostrá rána zápěstím bránu přeletěla.

21:47

Patrik Španko (VSE) byl vyloučen za sekání.

21:04

20:33

Tlak domácích na soupeřovu svatyni, Hryciowova rána odražena od brankáře dopadla jen kousek od brankové čáry.

20:01

Již minutu a půl po zahájení jsme mohli těsně po sobě sledovat vyloučení z řad obou týmů. V desáté minutě otevřela skóre střela z hole Petra Lainky. Dalšího gólu jsme se dočkali v oslabení domácího mužstva, které díky akci Červínka a Kuchaříka zvýšilo náskok o druhou branku. Konec třetiny dohráli hosté v oslabení a minutu z něj si přenáší do druhé třetiny, která začne cca v 17:13.

20:00

19:59

Poslední sekundy třetiny využili Valaši k přesunutí do útoku, akci jim zastavila siréna.

19:04

Kapitán hostujícího týmu Michal Vyčesaný byl vyloučen za podražení.

18:22

17:08

Červínek ve středním pásmu předal LUKÁŠI KUCHAŘÍKOVI, který se osamoceně dostal před bránu a ráznou střelou zápěstím překonal havířovského gólmana. Asistence: Tomáš Červínek.

16:22

Další vyloučení na straně Vsetína. Na trestnou lavici byl vykázán Ivo Svozílek za hákování.

15:12

14:39

Hra v okolí Stojara, Valaši přetáhli do útoku. Rozehrávka po pravici Turšnera.

13:43

Červínkovu ránu od modréTuršner vykopl betonem.

13:12

A stejně jako při minulém vyloučení se počty rychle srovnávají, vyloučen byl Robin Regoš za držení protihráče.

13:01

Vojtěch Vašíček ve žlutozeleném dresu byl na dvě minuty vyloučen za sekání.

12:00

Touš proletěl těsně kolem pravé tyče. Následoval závar před bránou, který domácí vytlačili.

11:56

Zakázané uvolnění, následuje rozehrávka opět po Stojarově levici.

10:38

Rozehrávka po levici Stojara, domácí si brzi vydobyli své a přesunuli hru do okolí soupeřovy klece.

9:14

PETR LAINKA přijal v mezikruží nabídku Surého a zavěsil touš za záda Turšnera. Asistence: Tomáš Surý, Vojtěch Vašíček.

8:42

Macum zleva nabil na Stojara, střela neškodně proletěla okolo valašské klece.

8:06

Kuchaříkova akce zastavena hvizdem píšťalky hlásící ofsajd.

7:00

Stanislav se zpoza brankoviště dotáhl až za modrou čáru soupeře, kde byl zblokován obránci.

5:33

Hosté v útočném pásmu, touš ztratili a domácí se velmi rychle vytáhli kupředu.

4:57

Kotouč ve stedním pásmu, následovalo nahození na hostujícího brankáře. Ten zareagoval lapačkou.

3:51

I hosté jsou nyní v plném počtu.

3:31

2:40

Španko přes padajícího obránce nabídl Bumbálovi. Jeho rána se sice za Turšnerova záda dostala, zacinkala ale jen tyčka.

1:57

Počty se ale vyrovnávají. Rok Macum doplnil svého protihráče na trestné lavici kvůli hákování.

1:31

Do začátku se naskytne hostům přesilovka. Jakub Vaněk byl vyloučen za hrubost.

1:05

Surého nahození od modré, Havářovský gólman blokoval tělem.

0:05

Ihned v úvodu si domácí získali kotouč pro sebe, v útočném pásmu je ale zastavil hvizd píšťalky.

00:01

VHK Vsetín: Stojar (Bůbela) – Hryciow, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Štědrý, J. Vaněk – Španko, Surý, Kovář, Bumbál, Mikula, Kuchařík, Lainka, Grygar, Bouda, Slováček, Stanislav, Valter.

AZ Havířov: Turšner – Chroboček, Bahounek, Regoš, Gawlas, Hendrych, Dudek, Potočný – Vyčesaný, Churý, Křibík, Korovský, Fejko, Šmíd, Taras, Macum, Polak, Heinzl, Sap, Lejčko.

Rozhodčí: Vaněk – Bryška, Karpíšek.
Lapač uvítá další kolo nadstavby Ligy juniorů, domácí celek se zde utká s týmem AZ Havířov.
V průběhu letošní sezony můžeme mluvit o čtyřech soubojích těchto týmů, z nichž třikrát vítězně vyšlo právě severomoravské mužstvo. V prvním letošním střetu je sice Valaši převálcovali konečným stavem 8:1, v dalších dvou utkáních už si to Havířovští řádně pohlídali. S výhodou domácího ledu jim oplatili hned 5:1, poté zelenožlutí dvakrát padli v samostatných nájezdech.
V minulém kole se Havířov vypořádal s Porubou, Vsetínští zase v nájezdech porazili Třebíč.
Tah na čtvrtou příčku tabulky si určitě nenechejte ujít, začínáme v 16:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

5:1

Branky a nahrávky: 10. Lainka (Surý, Vašíček), 18. Kuchařík (Červínek), 37. Mikula (Grygar), 41. Vaněk J. (Slováček, Surý), 51. Kuchařík (Hryciow, Štědrý) – 30. Fejko (Kurovský)

VHK ROBE Vsetín: Stojar (Bůbela) – Hryciow, Svozílek, Vašíček, Konopka, Červínek, Štědrý, J. Vaněk – Španko, Surý, Kovář, Bumbál, Mikula, Kuchařík, Lainka, Grygar, Bouda, Slováček, Stanislav, Valter.

Rozhodčí: Vaněk – Bryška, Karpíšek