30.01.2015, 18:30 • Arena Riga • Alan Šrámek (@TramekCZ)

Tipsport: 1.9 4.0 3.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Jakub Sedláček (Riga) – do utkání nezasáhl

Milan Jurčina (Riga) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:38 (20:46:42)
Je dobojováno. Domácí vlétli do třetí třetiny jako polití živou vodou a odměnou jim za to bylo vyrovnání z hole Indrašise. Pět minut před koncem zchladil domácí publikum Bill Thomas, který využil obrovské hrubky Deslaurierse, který daroval hostům druhou branku. Rize již mnoho času na závěrečnou power play nezbylo a tak se dnes museli domácí sklonit před svým soupeřem ze Záhřebu, kterému podlehli 1:2.

60:00

59:54

Genoway to zkusil od modré, ale Heeter kotouč vyrazil. Domácí to již nezvládnou.

59:32

Domácí to zkouší v šesti.

59:05

Domácí rozjíždějí další útok od své vlastní branky. Deslauriers stále v brance.

58:29

Darzinš zavezl kotouč do pásma, ale tam o něj záhy přišel a hosté vyhodili kotouč do středního pásma.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:29

Kanadský gólman v barvách Rigy čelil další střele od modré čáry, se kterou si nakonec poradil bez problémů.

56:32

Medveščak hraje v naprostém klidu. Nyní dokonce tlačí Dinamo v jeho obranném pásmu.
Thomas střílel z pravé strany přesně do náruče připraveného Deslaurierse, který nechal přerušit hru.

55:47

Oba celky hrají v plném počtu.

55:01

Je před námi posledních pět minut. Dokáží se domácí vzpamatovat a vyrovnat?

54:15

Medveščak právě vstřelil branku!
Tak to se na to podívejme. Při hře 4 na 4 udělal obrovskou hrubku za brankou domácí brankář Deslauriers, který rozehrál přímo na hůl BILLA THOMASE, jenž trefil zprava odkrytou domácí klec. Bez asistence.

53:47

Hra se přiostřuje. Leino je vyloučen společně s Wilsonem na dvě minuty za hrubost. Hrát se bude 4 na 4.

53:41

Saulietis zkusil střelu tahem od levého mantinelu, ale ta nemohla ohrozit Heetera v brance Záhřebu.

52:48

Videll dostal přihrávku mezi kruhy, ale zamířil mimo tři tyče. Domácí si následně vytvořili veliký tlak, ale z toho nakonec nic nevytěžili.

51:30

To samé udělal také Heeter před dotírajícím Meijou. Před hostující brankou se strhla menší strkanice, ale rozhodčí vylučovat nebudou.

1:2

Branky a nahrávky: 44. Indrašis (Wilson, Darzinš) – 22. Bjorkstrand (Leino, Carle), 55. Thomas

Dinamo Riga: Deslauriers (Sedláček) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Grinbergs – M. Redlihs, Videll, Bukarts – Darzinš, Wilson, Indrašis – Skvorcov, Džerinš, Meija – Cipulis, Saulietis, Trotter

Medveščak Záhřeb: Heeter (Owuya) – Flood, Morrisonn, Martinovic, Carle, Popovic, Hutchinson, Kinrade – Segal, Wright, Leino – Bjorkstrand, Thomas, Hedberg – Kostovic, Murray, Perkovich – St. Pierre, Pelletier

Rozhodčí: Anisimov, Safiullov – Birin, Sazonov