30.01.2015, 18:30 • Arena Riga • Alan Šrámek (@TramekCZ)

Tipsport: 1.9 4.0 3.22 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Jakub Sedláček (Riga) – do utkání nezasáhl

Milan Jurčina (Riga) – 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:38 (20:46:42)
Je dobojováno. Domácí vlétli do třetí třetiny jako polití živou vodou a odměnou jim za to bylo vyrovnání z hole Indrašise. Pět minut před koncem zchladil domácí publikum Bill Thomas, který využil obrovské hrubky Deslaurierse, který daroval hostům druhou branku. Rize již mnoho času na závěrečnou power play nezbylo a tak se dnes museli domácí sklonit před svým soupeřem ze Záhřebu, kterému podlehli 1:2.

60:00

59:54

Genoway to zkusil od modré, ale Heeter kotouč vyrazil. Domácí to již nezvládnou.

59:32

Domácí to zkouší v šesti.

59:05

Domácí rozjíždějí další útok od své vlastní branky. Deslauriers stále v brance.

58:29

Darzinš zavezl kotouč do pásma, ale tam o něj záhy přišel a hosté vyhodili kotouč do středního pásma.

58:01

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:29

Kanadský gólman v barvách Rigy čelil další střele od modré čáry, se kterou si nakonec poradil bez problémů.

56:32

Medveščak hraje v naprostém klidu. Nyní dokonce tlačí Dinamo v jeho obranném pásmu.
Thomas střílel z pravé strany přesně do náruče připraveného Deslaurierse, který nechal přerušit hru.

55:47

Oba celky hrají v plném počtu.

55:01

Je před námi posledních pět minut. Dokáží se domácí vzpamatovat a vyrovnat?

54:15

Medveščak právě vstřelil branku!
Tak to se na to podívejme. Při hře 4 na 4 udělal obrovskou hrubku za brankou domácí brankář Deslauriers, který rozehrál přímo na hůl BILLA THOMASE, jenž trefil zprava odkrytou domácí klec. Bez asistence.

53:47

Hra se přiostřuje. Leino je vyloučen společně s Wilsonem na dvě minuty za hrubost. Hrát se bude 4 na 4.

53:41

Saulietis zkusil střelu tahem od levého mantinelu, ale ta nemohla ohrozit Heetera v brance Záhřebu.

52:48

Videll dostal přihrávku mezi kruhy, ale zamířil mimo tři tyče. Domácí si následně vytvořili veliký tlak, ale z toho nakonec nic nevytěžili.

51:30

To samé udělal také Heeter před dotírajícím Meijou. Před hostující brankou se strhla menší strkanice, ale rozhodčí vylučovat nebudou.

51:09

Domácí gólman raději podržel kotouč ve své lapačce po nahození od půlky hřiště. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

50:42

Další nepřesná přihrávka z hole Pelletiera skončila na zakázaném uvolnění.

50:15

Hra je nyní plná nepřesných přihrávek, což na kvalitě předváděné hry jistě nepřidává.

49:16

Hosté zatlačili svého soupeře v jeho obranném pásmu. Domácí raději vyhodili kotouč až k brance, kterou střeží Heeter.

48:08

Do pásma vjel Kostovic, který spíše jen nahodil kotouč na Deslaurierse, který kotouč neudržel, ten mu vypadl, ale nikdo z hostů nebyl poblíž, aby toho využil.

47:44

Popovicova rána z první letěla vysoko nad brankou Medveščaku.

47:02

Riga začíná přebírat iniciativu. Hosté se spíše brání. Domácí chtějí rozhodnout ve svůj prospěch.

46:25

Cibulskis přenechal kotouč za vlastní brankou Jurčinovi a odešel střídat.

45:26

Kostovič se prohnal po pravém křídle a prověřil pozornost domácího brankáře, který byl ovšem připraven a kotouč vyrazil ramenem.

44:48

Domácí se dostali do postavení mimo hru.

44:25

Pelletier se chtěl natlačit zpoza branky před brankáře, ale málem přitom posadil branku na led.

43:48

Riga právě vstřelila branku!
Je vyrovnáno. Zpoza branky našel Kyle Wilson MIKSE INDRAŠISE, který se v ideální střelecké pozici nemýlil. Hra začíná opět od začátku. Asistence: Kyle Wilson, Lauris Darzinš.

43:22

Flood vypálil od modré čáry, ale na jeho pokus dobře viděl Deslauriers a černý nesmysl vyrazil do rohu kluziště.

42:51

Sotnieks zatáhl na levé straně kotouč do útočné třetiny, ale tam o něj rychle přišel a hosté ho poslali do středního pásma.

42:05

Dinamo se snaží o rychlé vyrovnání, ale hosté se soustředí na defenzívu a jen tak lehce nepouští domácí do šancí.

41:09

Wilson zkoušel střílenou nahrávku, kterou dokázal vyrazit Heeter do bezpečí.

40:28

Domácí se dostali do pásma, kde vypálil Videll, ale jeho pokus zablokovala obrana Záhřebu.

40:01

Obě mužstva jsou již na ledě a čeká se na zahájení třetí části.
Druhá třetina je již minulostí. Jsme svědky rychlého hokeje, kterému chybí pouze branky. O jednu jedinou branku se postaral ve dvaadvacáté minutě hostující Bjorkstrand, který dostal přihrávku mezi obránce od Leina a hostující útočník zakončil přesně mezi betony. Do třetí části tak půjdou hosté s nejhubenějším náskokem.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:22

Nepřesná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:46

Pelletier zavezl kotouč do pásma, ale tam o něj záhy přišel.

38:02

Domácí gólman našel kotouč ve své rukavici a raději nechal přerušit hru, aby si jeho spoluhráči mohli dostřídat.

37:32

Z otočky vystřelil jeden z hostujících útočníků, ale po zemi nepřekvapil Deslaurierse, který betonem černou pryž vyrazil.

37:03

Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před domácím gólmanem.

36:38

Hraje se dlouho bez přerušení. Domácí mají kotouč na svých hokejkách a budou zakládat další útočnou akci.

35:27

Domácí publikum mohutně ženě své miláčky za vyrovnáním, ale v cestě jim stojí pevná obrana Medveščaku v čele s Heeterem.

34:53

Domácím skončila přesilová hra, ale Dinamo si připravilo několik solidních šancí a jen díky Heeterovi zůstává stav stále stejný.

34:26

Střela Cibulskise mířila vedle levé tyče hostující branky.

34:01

Domácí jsou již v pásmu, kde kombinují.

33:25

Riga se nemůže dostat do útočného pásma.

32:53

Bude se opět vylučovat. Dinamo bude mít k dispozici další přesilovou hru. Ville Leino dostává 2+10 za úder do oblasti hlavy a krku.

32:07

Jerofejevs má kotouč za svou brankou a hledá, komu by přihrál.

31:28

Hosté se ubránili ve čtyřech a hra pokračuje s plným počtem hráčů na obou stranách.

30:14

Ofenzivní snažení domácích zastavila píšťalka rozhodčího. Jednalo se o postavení mimo hru.

29:48

S obtížemi nyní vyrazil Heeter pokus jednoho z domácích hráčů z levé strany.

29:23

Domácí si zahrají v početní výhodě. Za podražení vyfasoval dvouminutový trest St. Pierre.

28:44

Popovičova rána tahem od modré čáry končí pouze v lapačce připraveného kanadského brankáře Dinama.

27:38

Domácí šli tři na tři, ale obranná trojice z tohoto souboje vyšla vítězně a ihned rozehrála útok Medveščaku, který taktéž neslavil úspěch.

27:02

Na druhé straně musel na zem Deslauriers po střele Perkoviče.

26:43

Indrašis pálil z pravé strany, ale kotouč nasměroval pouze nad branku Záhřebu. Heeter tak nemusel ani zasahovat.

26:22

Hráči Medveščaku se dostali do pásma, kde skončil kotouč po teči jednoho z domácích obránců v ochranné síti.

25:27

Domácí gólman chtěl rozehrát rychle kotouč na útočnou modrou čáru, ale puk končí pouze na zakázaném uvolnění.

25:06

Pokus Cibulskise od modré čáry ukryl ve výstroji Heeter. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

24:19

Deslauriers raději přikryl kotouč po střele Pelletiera a nechal vystřídat své unavené spoluhráče.

23:33

Na druhé straně uzamkli domácí svého soupeře v jeho obranném pásmu, ale Záhřeb se nakonec bez větších problémů ubránil.

22:44

Hosté jsou vstřelenou brankou na koni a snaží se rychle přidat druhý zářez.

22:02

Do další dobré střelecké pozice se dostal Pelletier, jehož pokus kryje domácí brankář ramenem.

21:18

Hosté využívají přesilovou hru. Mezi obránce dostal přesnou přihrávku PATRICK BJORKSTRAND, který se trefil přesně mezi betony Deslaurierse. Asistence: Ville Leino, Mathieu Carle.

21:09

Kotouč je opět za hostující svatyní.

20:45

Riga se osvobozuje a vyhazuje kotouč za branku Záhřebu.

20:21

Dvě minuty za sekání si odsedí domácí Redlihs.

20:18

Ve veliké šanci se objevil hostující Segal, ale sám proti Deslauriersovi selhal. Bude se ovšem vylučovat.

20:01

Vše se připravuje k zahájení druhé třetiny, která co nevidět začne.
Je za námi první dvacetiminutovka, ve které jsme branku neviděli. Domácí vlétli do zápasu jako uragán. Časem se hra vyrovnávala a šance byly na obou stranách. Nutno dodat, že to nebyly vyložené šance. Doufejme, že se ve druhé části dočkáme nějaké té branky.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:20

Bjorkstrand nahodil kotouč do útočného pásma, kde se hosté usadili.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:13

Domácím kazí další ofenzivní výpad píšťalka rozhodčího, který odpískal ofsajd.

17:54

Jurčina střílel dvakrát od modré čáry, ale ani jednou se mu nepodařilo překonat pohotového Heetera v brance Záhřebu.

17:12

Morrisonn zklidňuje hru za svou vlastní brankou a hledá, komu by ze svých spoluhráčů nahrál.

16:24

Videll zamíchal s kotoučem před modrou čárou a jeho spoluhráči mu přejeli do útočného pásma. Ofsajd.

15:21

Dinamo se brání ve vlastní třetině. Perkovich se obtočil kolem obránce a vystřelil na branku. Deslauriers byl se svým levým betonem připraven a kotouč vyrazil.

15:01

Deslauriers si připsal povedený zákrok po střele Wrighta, který mířil z vrcholu kruhů mezi betony.

14:03

Meija dojel v útočném pásmu kotouč, ale již nestačil přihrát před branku, kde byl volný Džerinš.

13:23

Perkovich je zpět na ledě a ihned se zapojuje do hry. Hraje se opět s plným počtem hráčů na obou stranách.

12:35

Kotouč je za brankou Deslaurierse, což vyhovuje hostujícímu mužstvu. Dinamu se přesilová hra vůbec nedaří.

12:05

Medveščak se zatím brání bez větších problémů.

11:23

Tlak domácích vyvrcholil faulem Perkoviche, který si jde sednout na dvě minuty za držení.

11:07

Domácí zvyšují obrátky a tlačí svého soupeře v útočném pásmu.

10:31

Cibulskis si vzal kotouč za vlastní brankou, projel až do útočné třetiny, kde vystřelil golfem, ale jeho pokus byl hodně nepřesný.

09:47

Dinamo aktivně napadá, což činí hostujícím obráncům značné problémy.

08:55

Hosté špatně rozehráli a Bukarts se zjevil před brankou, ovšem před ním byli ještě obránci Záhřebu, kteří ho nakonec nenechali vystřelit.

08:02

Indrašisovu ránu z první vyráží pohotovým zákrokem Heeter.

07:27

Gólman Dinama si pohlídal střelu Jurčiny od modré čáry a kotouč schoval ve své výstroji.

07:03

Domácímu celku bylo odpískání postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

06:28

Hosté se ubránili a hrají opět v plném počtu.

05:50

Heeter musel být v pozoru po střele jednoho z domácích hráčů z pravé strany.

05:19

Obrana Záhřebu opět vyhodila kotouč přes všechny čáry.

04:54

Kotouč je za brankou Deslaurierse a domácí tak musí zakládat nový útok z vlastního obranného pásma.

04:28

Je tu první vyloučení. Za držení, si jde odpočinout hostující Wright.

03:46

Redlihs nezachytil kotouč na modré čáře a hosté tak museli ven ze třetiny.

03:04

Cipulisova přihrávka neprošla přes šíři útočného pásma na Saulietise a hosté šli okamžitě do protiútoku.

02:05

Na druhé straně střílel přes obránce bekhendem Thomas, s jehož pokusem si poradil Deslauriers.

01:39

Dinamo je aktivnější a opět kombinuje v útočné třetině.

00:58

To udělal až nyní střelou z dálky Redlihs. Hostující gólman byl pozorný.

00:46

Domácí se jako první pustili do útoku, ale neprověřili Heetera v brance Záhřebu.

00:01

Nyní zní hymny obou zemí. Po následných ceremoniích budeme svědky úvodního vhazování.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dinamo Riga: Sedláček (Deslauriers) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Grinbergs – M. Redlihs, Videll, Bukarts – Darzinš, Wilson, Indrašis – Skvorcov, Džerinš, Meija – Cipulis, Saulietis, Trotter

Medveščak Záhřeb: Heeter (Owuya) – Flood, Morrisonn, Martinovic, Carle, Popovic, Hutchinson, Kinrade – Segal, Wright, Leino – Bjorkstrand, Thomas, Hedberg – Kostovic, Murray, Perkovich – St. Pierre, Pelletier

Rozhodčí: Anisimov, Safiullov – Birin, Sazonov.

Jakub Sedláček (Riga)

Milan Jurčina (Riga)
Medveščak Záhřeb

Hostující Medveščak má odehráno v letošním ročníku KHL již jednapadesát utkání s bilancí šestnácti výher, tří výher po samostatných nájezdech, tří výher po prodloužení, prohře po samostatných nájezdech, dvou proher v prodloužení a šestadvaceti proher. S celkovým počtem třiašedesáti bodů se Záhřeb nachází na jedenáct příčce západní konference.

Poslední tři odehrané utkání
28.01.2015 Jokerit Helsinky – Záhřeb 1:4
22.01.2015 Záhřeb – Dinamo Minsk 4:2
20.01.2015 Záhřeb – Atlant 2:3
Dinamo Riga

Dinamo je na sedmé pozici v západní konferenci, když dokázal z jednapadesáti odehraných utkání vytěžit osmašedesát bodů, za devatenáct výher, tři výhry po samostatných nájezdech, tři prohry po samostatných nájezdech, dvě prohry v prodloužení a jednadvacet proher.

Poslední tři odehraná utkání
28.01.2015 Dinamo Riga – Atlant 3:1
22.01.2015 Čerepovec – Dinamo Riga 3:4
20.01.2015 CSKA Moskva – Dinamo Riga 3:0
Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí Dinamo Riga, která přivítá na svém ledě Medveščak Záhřeb. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:30. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

1:2

Branky a nahrávky: 44. Indrašis (Wilson, Darzinš) – 22. Bjorkstrand (Leino, Carle), 55. Thomas

Dinamo Riga: Deslauriers (Sedláček) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnieks, Jerofejevs, Grinbergs – M. Redlihs, Videll, Bukarts – Darzinš, Wilson, Indrašis – Skvorcov, Džerinš, Meija – Cipulis, Saulietis, Trotter

Rozhodčí: Anisimov, Safiullov – Birin, Sazonov