3:1

konec (2:0, 1:0, 0:1)

27.01.2015, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Radoslava Harvánková sk

Tipsport: 1.35 4.9 6.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Skončilo sa stretnutie medzi Banskou Bystricou a Žilinou, v ktorom dokázal domáci tím zvíťaziť 3:1.
Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (19:36:52)

60:00

59:50

Po ofsajde sa bude vhadzovať v obrannom pásme Žiliny, Križan sa tak vracia späť do brány.

59:42

Puk iba v strednom pásme a zdá sa, že o víťazovi je dnes už rozhodnuté.

59:12

Hostia na ľade v šestici, Križan už iba na striedačke.

59:12

Tréner Žiliny si berie oddychový čas.

59:12

Po súboji o puk v rohu klziska je hra prerušená, buly pred Košarišťanom.

59:02

Začala sa posledná minúta dnešného zápasu.

58:30

Hostia hrajú v pätici.

58:10

Róbert Krajčí ale svoju veľkú príležitosť nepremieňa a skóre zápasu sa nemení.

58:10

V oslabení sa do šance dostal Krajčí, ktorý bol faulovaný a uvidíme tak trestné strieľanie.

57:43

Rosandič nezachytil puk na modrej čiare, preto poň musí korčuľovať až za vlastnú bránu.

56:47

Žilina vyhodila puk aspoň do stredného pásma, kde sa k nemu ale rýchlo dostali opäť domáci hráči.

56:30

Procházka hákoval Kafku v šanci, preto si odchádza odsedieť dve minúty na trestnú lavicu.
Dnešné stretnutie sleduje 1 308 divákov.

56:00

Bendík sa aj tiesnený snažil zakončiť spomedzi kruhov, no napokon bol vytlačený až do rohu klziska.

55:27

Kytnárova strele mierila iba do lapačky Križana, buly opäť v obrannom pásme hostí

54:40

Po strele Čížeka končí puk na ochrannej sieti, buly po Križanovej ľavici.

54:40

54:26

Žilinčania sa ešte snažia niečo urobiť so stavom zápasu, ale len ťažko a sporadicky sa dostávajú až pred bránu Banskej Bystrice.

53:10

Hostia sú už na ľadovej ploche v plnom počte.

52:52

Žiline sa podarilo vyhodiť puk a domáci majú problém s prechodom do útočnej tretiny.

52:12

Z prvej teraz Pálil Preisinger, brankár hostí puk vyrazil iba do rohu klziska.

51:32

Čížekov pokus od modrej skúsil ešte tečovať Handzuš, ale Križan bez problémov puk podržal v lapačke.

51:10

Pri dorážke Matouškovej strely bol faulovaný Lamper, hostia budú hrať v oslabení. Drábek dostáva dve minúty za napadnutie.

50:00

Zakázané uvoľnenie hostí presúva hru opäť pred Križana.

49:19

Žilina hrá s piatimi hráčmi.

48:35

V tejto presilovej hre domáci nehrajú vôbec dobre a hostia sa bez problémov bránia.

47:50

Bystričania si nerozumeli pri kombinácii, preto sa sami pripravujú o útočnú tretinu.

47:22

Bystrica na ľadovej ploche v plnom počte.

47:19

Vylúčenie aj na strane hostí – Hudec, dve minúty za hákovanie.

47:00

Toto oslabenie zatiaľ zvládajú domáci výborne, Košarišťan je v ňom stále bez zákroku.

46:20

Žilinčania musia opäť s útočnou akciou začínať až spoza vlastnej brány.

45:42

Bystrica sa hneď po buly dokázala dostať s pukom do stredného pásma, kde hru drží úspešne aj naďalej.

45:22

Domáci budú opäť hrať v oslabení – Patrik Lamper dostáva za faul kolenom v rohu klziska dve minúty.

ĎURKECH - 3:1

44:47

Žilina dala gól!
Hosťom sa napokon darí znížiť tesne po skončení presilovej hry. Puk za Košarišťanov chrbát dokázal strelou z pravého kruhu pretlačiť JURAJ ĎURKECH.
Bez asistencie.

44:25

Domáci tím hrá už v plnom počte.

44:08

Akciu hostí prerušil na modrej čiare ofsajd.

43:45

Žilina však opäť nasťahovaná pred domácim brankárom, nie však nadlho, po puk musia opäť korčuľovať až za vlastnú bránu.

43:18

Teraz sa domáci oslobodzujú vyhodením puku a ponáhľajú sa striedať.

43:00

Hostia sa síce držia v útočnom pásme, ale Košarišťan zatiaľ zasahovať nemusel.

42:25

Tak predsa dnes uvidíme vylúčenie – domáci obranca Biro dostáva dve minúty za napadnutie.

42:00

Sikela prudkou strelou od modrej trafil Košarišťana priamo do prilby, hra je preto na krátku chvíľu prerušená.

41:22

A znovu vidíme zakázané uvoľnenie domáceho mužstva.

41:05

Zaujímavosťou je, že síce nám už prebieha záverečná tretina zápasu, stále sa hrá bez vylúčení na obidvoch stranách.

40:55

Kafka sa rútil do šance, ale zo zadu mu šikovne ukradol puk Procházka, ktorý tak umožnil zakončovať svojmu tímu.

40:19

V úvode tretej tretiny vidím hneď zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice.

40:01

Začala sa tretia tretina.
V prostrednej časti sa dokázal presadiť iba Tomáš Matoušek, a tak domáci vedú nad Žilinou 3:0.
Tretia tretina sa začne o 19:01.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:47

Rosandič sa tlačil do útočnej akcie, ale na modrej čiare mu šikovne puk vypichla obrana hostí, ktorá tým vysunula svojich spoluhráčov do útoku.

39:12

Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

39:00

V šanci aj Bystričania, Kadurova strela bola ale stečovaná až na ochrannú sieť. Vhadzovať sa bude naľavo od Križana.

38:23

Prochádzka na dvakrát zakončoval spomedzi kruhov, Košarišťan napokon hru prerušil.

37:52

Uram sa snažil tesne pred bránou tečovať strelu Jabrockého, ale puk išiel mimo svätyňu domáceho tímu.

37:01

A znovu sa prerušuje, keď sa hostia dopustili zakázaného uvoľnenia.

36:41

Píska sa ofsajd domáceho tímu.

35:50

Opäť sa začalo hrať najmä v strednom pásme, keď sa ani jednému tímu nedarí celkom prejsť cez útočnú modrú čiaru.

34:59

Zakázané uvoľnenie Banskej Bystrice,

34:21

Tentokrát mohol skórovať aj Petr Kafka, ale Križan sa dokázal rýchlo presunúť k druhej žŕdke svojej brány a Kafka tak mieril presne do jeho hrude.

33:45

Domáci si opäť dokázali vytvoriť prečíslenie v útočnom pásme, ale hostia túto situáciu opäť výborne zvládli a neumožnili im zakončiť.

32:20

Bendík nebol ďaleko od svojho druhého gólu v zápase, keď Križan stihol iba tesne spojiť betóny a puk tak neprešiel za jeho chrbát.

31:26

Tesný ofsajd hostí opätovne prerušuje hru.

30:45

Po buly vystrelil hneď mladý Lunter, ktorý donútil Križana prerušiť hru.

30:35

Teraz odpískané ďalšie zakázané uvoľnenie Žiliny.

30:09

Stanislav hudec vystrelil od modrej čiary,ale obetavo sa do nej hodil Zigo a domáci brankár zasahovať nemusel.

29:18

Ďalšia šanca Bystrice hneď z buly, Križan opäť hru prerušil.

29:12

Domáci teraz nastreľovali puk až zo stredného pásma, nakoniec sa aj dostali k šanci, ktorú ale gólman hostí schoval v lapačke.

28:45

A neobvykle je hra opäť prerušená kvôli postaveniu mimo hry.

28:23

Šikovne to chcel vymyslieť Kanko, ktorý si hľadal najlepší možný priestor na strelu medzi kruhmi, ale Košarišťan bol opäť pripravený.

27:16

Pred Košarišťanom opäť v šanci Dolinajec ktorý ale ani túto príležitosť nepremieňa na gól.

26:55

Od modrej čiary pekne vystrelil Čížek, Križan iba vyrazil pred seba, kde sa k dorážke dostal ďalší z domácich hráčov. Úspešný ale v zakončení nebol.

25:46

Ďalšie prerušenie, teraz pre zakázané uvoľnenie hostí.

MATOUŠEK - 3:0

25:29

Banská Bystrica dala gól!
Domáci strieľajú tretí gól v zápase, keď sa po peknej prihrávke spoza brány dokázal tesne pred Križanom presadiť TOMÁŠ MATOUŠEK.
Asistencie: Petr Kafka, Michal Handzuš

24:53

Následne sa opäť prerušuje, tentokrát pre ofsajd Banskej Bystrice.

24:30

Teraz konečne svetlý moment zápasu, keď aktívny Dolinajec po prihrávke z rohu klziska zakončoval hneď z prvej. Košarišťan stihol puk vyraziť pravým betónom.

23:40

Druhá tretina má veľmi podobný priebeh s tou prvou, stále sme nevideli poriadnu útočnú akciu ani na jednej strane.

22:34

Po chybe obrany hostí mohol nikým nekrytý Maroš Surový zakončovať, ale takisto aj on minul tesne bránu Žiliny.

21:25

Akciu hostí zastavil opäť ofsajd.

21:01

Preisiger sa po prihrávke ocitol v dobrej pozícii medzi kruhmi, ale pri zakončení minul bránu hostí.

20:26

I keď buly vybojovali domáci, boli to hostia, kto sa dostal do prvej šance v druhej tretine.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Skočila sa prvá tretina dnešného zápasu, po ktorej domáci tím vedie 2:0 po góloch Bendíka a Gašpara.
Prostredná časť sa začne o 18:14.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:36

Prebiehajú posledné sekundy prvej tretiny.

18:55

Na opačnej strane zase v obrovskej šanci Kytnár netrafil odkrytú bránku hostí.

18:02

Zatiaľ najvýraznejší hráč hostí Dolinajec si opäť dokázal vytvoriť šancu a Košarišťan puk iba tesne vyrazil betónom pred seba.

17:36

Hra je prerušená pre ofsajd hostí.

17:12

Matoušek najprv vystrelil z ľavého kruhu, následne išiel aj svoju strelu dorážať, ale brankár hostí si s touto šancou poradil.

16:30

Domáci neboli ďaleko od tretieho presného zásahu, ale tentokrát sa im nepodarilo doraziť hádam ani na štyrikrát.

15:33

Marek Uram ukázal dobrý prehľad v hre, keď sa vďaka nemu Žilina udržala dlhšie v útočnej tretine, no i napriek tomu Košarišťan zatiaľ nemusel čeliť vážnejšej streleckej príležitosti.

14:22

Zigo vystrelil spoza obrancu, Križan puk iba vyrazil betónom. Napokon sa aj píska zakázané uvoľnenie hostí.

13:13

Šance ale vidíme aj na opačnej strane klziska, kde na chvíľu zostal zmätený Košarišťan, ktorý nevel kde je puk. Napokon ho mal pod výstrojou a vhadzovať sa bude po jeho pravici,

12:23

Pekná akcia Gašpara s Handlovským napokon nekončí zakončením, hostia dokázali toto prečíslenie dobre zvládnuť.

11:42

Po strele Dolinajca z ľavého kruhu sa bude vhadzovať v obranom pásme Banskej Bystrice.

10:55

Tentokrát v dobrej streleckej príležitosti aj Zigo, Križan bol ale pozorný a puk podržal v lapačke.

10:55

10:15

Zakázané uvoľnenie domáceho celku.

GAŠPAR - 2:0

09:58

"Baranom" sa rýchlo darí streliť aj druhý gól. Najprv sa zblízka nepresadil Kadura, ale RASTISLAV GAŠPAR dokázal opäť puk doraziť za Križanov chrbát.
Asistencie: Dominik Kadura, Milan Kytnár

09:00

Zdá sa, že strelený gól domáce mužstvo nakopol, konečne vidíme viac šancí

BENDÍK - 1:0

08:22

Domáci sa ujímajú tesného vedenia! Od modrej čiary nastrelil puk pred bránu Gachulinec, kde ho úspešne dorážal BRANISLAV BENDÍK. I keď o regulérnosti gólu sa ešte hlavný rozhodca poradil s videorozhodcom, presný zásah napokon platí.
Asistencie: Daniel Gachulinec.

08:13

Po súboji pri mantineli končí puk medzi divákmi, vhadzovanie uvidíme po pravici Križana.

07:55

Strela Drevenáka od modrej čiary nemohla Košarišťanovi narobiť veľké problémy, keďže domáci brankár mal odkrytý výhľad.

06:40

zatiaľ môžeme pod Urpínom sledovať zápas, ktorý sa rozbieha iba veľmi pomaly. Hrá sa v pomalom tempe, bez väčších streleckých príležitostí.

05:34

V útoku opäť hostia, ktorým sa ale nedarí puk pretlačiť spoza brány aspoň pred bránu. Domáci zatiaľ bránia výborne.

04:45

Hostia čakajú s pukom za vlastnou bránou, obidve mužstvá teraz striedajú.

04:12

Po dlhšom čase vidíme aj strelu na bránu, postaral sa o ňu domáci útočník Preisinger, ktorý spomedzi kruhov mieril iba na betóny Križana.

03:18

Pri útočnej akcii si ale hostia opäť nerozumeli a preto sa píska ďalší ofsajd. Tentokrát posúdený ako úmysel, buly preto uvidíme v obrannom pásme Žiliny.

02:36

Žilina puk na buly získala a rýchlo tak mohla prestriedať.

02:24

Následne sa píska aj zakázané uvoľnenie hostí.

02:00

Útočnú akciu hostí teraz zastavil na modrej čiare ofsajd.

01:36

Žilina sa pomerne dlho drží v útočnom pásma, no keďže sa hrá prevažne po rohoch klziska veľké šance sa vytvoriť nedarí.

01:01

Drevenákovi pri zakončení zrazil puk z hokejky Handlovský, Košarišťan tak zasahovať zatiaľ nemusel.

00:25

Michal Handzuš úspešne vybojoval buly pre svoj tím, ktorý zakladá útočnú akciu z vlastného obranného pásma.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Košarišťan (Rosandič V.) – Matoušek, Handzuš, Kafka, Rosandič M., Čížek – Handlovský, Preisinger, Lamper, Bambúch, Gachulinec – Kadura, Kytnár, Gašpar, Biro, Lunter P. – Bendík, Zigo, Surový, Jendroľ

MsHK DOXXbet Žilina: Križan (Cibuľa) – Kanko, Jabrocký, Procházka, Dresler, Cunik – Drevenák, Demel, Valašek, Bajaník, Hudec – Krajčí, Sikela, Uram, Bobček, Ďurkech – Dolinajec, Drábek, Schroner, Krčula, Šimko.
Milí hokejoví fanúšikovia, vítam Vás pri sledovaní štyridsiateho piateho kola našej Tipsport extraligy, konkrétne pri zápase, v ktorom domáci klub HC´05 Banská Bystrica vyzve tím MsHK DOXXbet Žilina.

Banskobystričanom patrí v tabuľke aktuálne druhá pozícia, keď majú na svojom konte deväťdesiat bodov. Na vedúce Košice strácajú momentálne štyri body a nad treťou Nitrou majú iba jednobodový náskok. „Barani“ sa v uplynulom kole predstavili na ľade Popradu. I keď to boli práve oni, kto sa v úvode dvanástej minúty ujal vedenia, domáci rýchlo odpovedali vyrovnávajúcim gólom. O výsledku zápasu sa rozhodlo v prostrednej časti, v ktorej Bystričania nedokázali streliť ani jeden gól, pričom inkasovali hneď dvakrát. V tretej tretine sa už skóre nemenilo, a tak Bystrica podľahla Popradu 1:3.

Žilinčania sa aktuálne nachádzajú až na deviatej priečke tabuľky, pričom ich bodový zisk je štyridsaťštyri bodov. Na ôsme Piešťany strácajú šesť bodov a ich náskok nad poslednou Skalicou sú len tri body. V predchádzajúcom kole odohrala Žilina zápas na ľade majstrovských Košíc. Po prvej časti prehrávala Žilina len o jeden gól, ale ďalšie dva inkasované presné zásahy v prostrednej tretine situáciu „vlkom“ skomplikovali. Tí sa na košickom ľade proti najlepšej defenzíve ligy nedokázali presadiť ani raz a napokon prehrali 0:4.

Vzájomné zápasy v sezóne 2014/2015:

1. zápas: HC´05 Banská Bystrica – MsHK Žilina – 5:3
2. zápas: MsHK Žilina – HC´05 Banská Bystrica – 3:2sn
3. zápas: HC´05 Banská Bystrica – MsHK Žilina – 6:5
4. zápas: MsHK Žilina – HC´05 Banská Bystrica – 2:5

Najproduktívnejší hráči obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Petr KAFKA – 43 bodov (26 gólov + 17 asistencií)
MsHK Žilina: Milan PROCHÁZKA – 25 bodov (9 gólov + 16 asistencií)

Percentuálna úspešnosť zásahov brankárov obidvoch tímov:

HC´05 Banská Bystrica: Andrej KOŠARIŠŤAN – 91,78%
MsHK Žilina: Igor CIBUĽA – 89,91%

V aktuálnej sezóne sa Žiline ešte ani raz nepodarilo v zápasoch proti Banskej Bystrici získať plný počet bodov. Či sa to hosťom v dnešnom stretnutí podarí zmeniť, alebo domáci duel zvládnu bez problémov Vás pozývam sledovať prostredníctvom nášho online prenosu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

3:1

Branky a nahrávky: 9. Bendík (Gachulinec), 10. Gašpar (Kadura, Kytnár), 26. Matoušek (Kafka, handzuš) – 45. Ďurkech

HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan (Rosandič V.) – Matoušek, Handzuš, Kafka, Rosandič M., Čížek – Handlovský, Preisinger, Lamper, Bambúch, Gachulinec – Kadura, Kytnár, Gašpar, Biro, Lunter P. – Bendík, Zigo, Surový, Jendroľ

MsHK Žilina: Križan (Cibuľa) – Kanko, Jabrocký, Procházka, Dresler, Cunik – Drevenák, Demel, Valašek, Bajaník, Hudec – Krajčí, Sikela, Uram, Bobček, Ďurkech – Dolinajec, Drábek, Schroner, Krčula, Šimko

Rozhodčí: Lokšik – Sčensný, Šefčík

Diváci: 1 308