2:4

konec (2:1, 0:2, 0:1)

27.01.2015, 13:00 • Kuznetskie Sport Palace • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.15 3.9 2.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Souboj dvou nejslabších klubů Východní konference končí vítězstvím hostujícího Chabarovsku. Amur byl od druhé třetiny lepším týmem a zvítězil tak zaslouženě. Ve třetí části už padl jediný gól, hned v jejím úvodu zvýšil na konečných 2:4 Anton Krysanov. Hokejisté Metallurgu se nadechli k náporu až v závěru zápasu, ale to už bylo na nějaký zvrat pozdě.

Střely na branku ve 3. třetině – 8:7, celkem – 24:28 (15:21:33)

60:00

59:57

Puk je v rohu kluziště a skóre se už asi měnit nebude.

59:19

Hosté vyhodili kotouč přímo na brankáře Karejeva, takže nešlo ani o icing.

58:45

Domácí se stále neodhodlali odvolat brankáře, teď navíc vyvezl puk daleko od branky Amuru Haščák.

58:01

Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté vyhodili puk na svou střídačku.

57:23

Ani Romanov brankáře Amuru nepropálil.

56:35

Opět Pečurskij. Hostující gólman vyrazil střelu Kamalova a dorážku Komaristého přidržel na své hrudi.

56:09

Domácí se konečně nadechují k náporu. Hned dva hráči se snažili před brankovištěm dorážet, ale kotouč drží Pečurskij.

55:52

Ansel Galimov to zkoušel z pravého kruhu, ale minul vzdálenější tyčku.

54:29

Individuální akce Plotnikova na skóre nic nezměnila, Pečurskij ani nemusel zasahovat.

53:15

Úmyslný ofsajd v podání Amuru. Buly před Pečurskim.

52:36

Nahození jednoho z hráčů Novokuzněcku skončilo v lapačce Pečurského.

52:05

Na modré měl napřaženo Velikov, domácí branku ovšem minul.

51:43

Zakázané uvolnění Metallurgu.

50:24

Běží už druhá polovina třetí třetiny. Domácím se pomalu krátí čas na to, aby ještě se zápasem něco udělali.

49:55

Po delší době si sáhl na kotouč Pečurskij. Hostující gólman svým zákrokem přerušil hru.

49:31

Orlov zatáhl kotouč až před domácí branku, k zakončení se už ale nedostal.

2:4

Branky a nahrávky: 8. Plotnikov (Kapotov, Komaristij), 20. Stoa (Sentjurin) – 3. Fisenko, 26. Tarasov (Krysanov, Miklík), 34. Lugin (Kurbatov, Safronov), 42. Krysanov (Lugin)

Metallurg Novokuzněck: Chakimov (od 42. min. Karejev) – Popov, Chlystov, Kamalov, Gavrilyčev, Kapotov, Drokov, Skutar, Dorofejev – Romanov, Malcev, Malinovskij – Turukin, Plotnikov, Komaristij – Galimov, Stoa, Kaprizov – Sentjurin, Galifullin, Musin.

Amur Chabarovsk: Pečurskij (Bolšakov) – Mäntylä, Zub, Ježov, Safronov, Kurbatov, Velikov, Terejajev – Miklík, Šafigulin, D. Tarasov – Lugin, Fisenko, Špirko – Achmetov, Krysanov, Orlov – Baškirov, Litovčenko, Haščák – Železnov.

Rozhodčí: Gašilov, Rogačjov – Kučava, Novikov