27.01.2015, 15:00 • Schruns (Rakousko) • Michal Kuba (@MikKuba)

Je konec, autorem druhého bodu jsou Švýcaři a mají tak ještě naději bojovat o bronz. (17:00:08)

Je rozhodnuto! Před odkrytou klec dostal přihrávku PHILIPP KURASHEV a nemýlil se! Asistence: Yannick Lerch.

60:24

Kapitán Slovenska Samuel Solenský dostal na pravém křídle puk a zkusil to proti Ritzovi, kterého ale nepřekonal.

60:01

Šedesát minut vítěze neurčilo, byť v poslední třetině měl každý tým jednu tutovku, a tu nevyužil. Možná se dočkáme i nájezdů.

60:00

59:35

Yannick Lerch mohl poslat Švýcary do vedení, v samostatném úniku ale nepřekonal Koziaka!

58:30

Slovensko začne novou akci zpoza vlastní branky.

57:44

Švýcarsko teď pouze zvládá vyvést puk na střed hřiště a vystřídat.

56:50

Solenský zajel s pukem až k zadnímu mantinelu a bekhendem hledal v brankovišti spoluhráče, tam ale žádný nestihl dojet.

55:56

Slovensko má nyní lehce navrch, opět se dobře pohybuje ve třetině Švýcarska a znepříjemňuje mu hru.

54:30

Marian Studenič mohl poslat svůj tým znovu do vedení. Na levé straně se k němu dostal puk před odkrytou část branky, kam chtěl slovenský útočník kotouč jen doťuknout, jenže zamířil těsně vedle.

53:53

Kolem Ritze je teď velmi rušno, téměř každý kotouč mění svoji dráhu letu a každá střela je velmi nevyzpytatelná.

53:04

Slovensko opět zavezlo puk do útočného pásma, tam se ale kotouče ujímají Švýcaři.

51:48

Švýcaři jsou kompletní. Ritz ale musel zalehnout puk, po kterém se natahovali dva Slováci.

51:14

Slovenský bek si zastavil puk na modré, přihrávka o mantinel mu ale nevyšla, protože kotouč přešel přes plexisklo až do hlediště.

50:33

Slovákům se ale nedaří usadit se před Ritzem.

49:45

Slovensko si zahraje přesilovku. Lee Roberts dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

48:44

Kotouč opustil hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:59

Ritz měl před sebou sice clonící hráče, zasahovat ale nemusel, puk se vůbec nedostal do jeho blízkosti.

47:43

Liška odehrál puk špatně a Švýcaři jej dostávají pryč z pásma. Naštěstí pro Slováky ale jen na zakázané uvolnění.

46:39

Buček nebyl dostatečně důrazný a o puk v útočné třetině přišel.

46:01

Hra se i nyní spíše drží u branky Slovenska. To jakoby po první třetině trochu ztratilo chuť hrát.

45:10

Dominic Weder napřáhl a od modré vyslal tvrdou ránu na Koziaka. Ten měl ale svůj beton připravený v pohotovosti.

44:10

Slováci se dokonce chvíli drželi v útočné třetině na puku, Roman ale nahrál místo spoluhráči, soupeři.

43:21

Slovensko vyváží puk přes polovinu kluziště.

42:22

Rostislav Václav záhy odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

40:48

Adam Liška poprvé nedokázal vystřelit, druhý pokus se ale povedl a donutil tak Ritze k zákroku lapačkou.

40:11

Švýcarsko se rychle pustilo do útoku. Byl to zřejmě takový tlak, že branka Slovenska odcestovala poměrně daleko ze svého místa postavení.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:22.

40:00

39:03

Ritz podrží nahozený puk až do hvizdu rozhodčího.

38:25

Pár střeleckých pokusů si připravili Švýcaři, žádný ale neohrozil přímo slovenskou branku. Útok Slováků zastavuje ofsajd.

37:08

Kotouč je sice v pásmu Švýcarska, Slováci se ale nedokáží dostat do střelecké pozice.

36:11

Švýcarsko je kompletní.

35:20

Slovensko se na chvíli dostalo do útočného pásma, o které za chvíli přichází.

34:06

Dominic Weder dostává dvouminutový trest za držení hole, Slovensko si tak v závěru druhé třetiny také zahraje v početní převaze.

33:24

Rychlý projektil se zastavil až o levou tyčku branky Slovenska! Velká část publika se už radovala z gólu Švýcarska.

32:26

Fabian Berni zaměstnal u brankoviště jak Koziaka tak další dva hokejisty ze Slovenska .

31:50

Švýcarský útočník vystihl rozehru Slováků, ohrozit jejich gólmana již nedokázal.

31:20

Švýcarsko si i nadále drží svůj tlak a po většinu času se hraje v obranném pásmu Slovenska, to je oproti první periodě méně důraznější.

30:27

Slovensko je v plném počtu.

29:38

Hischier dobře dorážel dvě střely před brankou Slováků, Koziak si ale pokryl veškeré volné místo u tyče.

28:41

Hrehorčák vyváží podél mantinelu puk až na útočnou modrou.

28:25

Samuel Fereta bude dvě minuty pykat na trestné lavici za faul loktem.

28:13

Nyní jsou u puku Slováci a velmi nepříjemně se pohybují v útočném pásmu.

27:18

Slovensko je v pěti, Švýcarsko ale mělo několik slibných šancí, které dokázala Koziak pochytat.

25:59

Nico Hischier velmi nenápadně vzal puk u pravé tyčky slovenské branky a přesunul se na brankoviště. Jen o pár centimetrů netrefil puk ke vzdálenější tyči, kde byla spousta volného prostoru.

25:45

Slovensko se uvolňuje.

25:16

Dvě minuty za sekání si jde odsedět Martin Fehérváry.

24:52

Slovensko je kompletní, ale Švýcarsko má ponechanou výhodu.

24:12

Slováci se osvobozují a mohou vystřídat.

23:46

Lee Roberts zkusil dvakrát z podobné pozice překonat gólmana Slovenska, ale marně.

22:50

Vojtěch Zeleňák dostává další dvouminutový trest a Švýcarsko si zahraje druhou dvojnásobnou přesilovku.

22:50

Stadler zkusil vypálit od modré a nadělal před brankou Slovenska zmatek. Koziak ale puk viděl a přerušil hru.

22:33

Dominik Vítek dostává dvouminutový trest za nedovolené bránění.

21:26

Berni si řekl o přihrávku na pravé křídlo, kterou dostal. Jenže nedokázal puk zpracovat a nedostal se tak k zakončení.

20:20

Marco Miranda pálil z dobré pozice mezi kruhy, jenže čároví rozhodčí zapískal ofsajd. Koziak pro jistotu vytáhl pěkný zákrok lapačkou.

20:01

První třetina nabídla velmi rychlý hokej, trvala zhruba 24 minut a k vidění byly dvě trefy, po jedné na každé straně. Slovensko se dopustilo dvou faulů po sobě a hrálo dvojnásobné oslabení. Hned první vyloučení Švýcaři potrestali a srovnali výsledek na 1:1, který platí i nadále.
Další třetina začne přibližně v 15:39.

20:00

19:13

Patrik Hrehorčák dostal na pravý kruh přihrávku a měl před sebou odkrytou klec. Jenže vypálil na vzdálenější tyč, kterou o kousek minul.

18:51

Na druhé straně ale musel zasahovat Koziak, Švýcaři se vymanili ze své třetiny a zaútočili.

18:42

Slovensko dobře napadá soupeře u jeho branky.

17:22

Střela Stadlera neprošla až k brance a Slovensko vyváží kotouč alespoň za půlku hřiště.

16:24

Růžička poslal ostrou střelu, ale jen na zadní mantinel.

14:23

Teď se to již povedlo. První početní výhoda domácích je využita a ještě bude pokračovat necelou minutu druhá přesilovka Švýcarska. PHILIPP KURASHEV uklidil do odkryté branky nahraný kotouč. Asistence: Livia Stadler a Fabian Steinmann.

13:48

Švýcarští hokejisté na ledě se již radovali z gólu, hned si ale všimli, že se puk do branky nedostal!

13:20

Vladimír Vybíral inkasuje vzápětí taktéž dvouminutový trest za stejný přestupek – podražení. Švýcarsko bude hrát minutu a devětatřicet sekund dvojnásobnou přesilovku.

12:58

I první vyloučení padne v úvodním dějství. Adam Růžička dostává dvě minuty za podražení.

11:10

Slovensko právě vstřelilo branku!
První gól utkání je na světě. Skvělou kombinaci, kdy Vítek poslal od zadního mantinelu přihrávku na Vybírala zakončil svou dorážkou před odkrytou klecí ROSTISLAV VÁCLAV. Asistence: Vladimír Vybíral a Dominik Vítek.

09:59

Brantschenova tečovaná střela jen o kousek minula pravá horní roh slovenské branky.

09:16

Wedler vybruslil od mantinelu na osu hřiště a prověřil Koziaka.

07:58

Samuel Buček se na pravém kruhu dostal k přihrávce soupeře, nedokázal ale vystřelit, protože i jemu sklouzl kotouč z čepele hokejky.

07:33

Tentokrát to icing Švýcarů bude. Ve sprinterském závodu neuspěl hokejista "domácího" týmu.

07:21

Vybíral se sice dostal k puku na pravém kruhu, jenže svoji střelu poslal vysoko do ochranné sítě.

06:53

Švýcarští hokejisté posílají tečovaný puk na druhou stranu hřiště. Hra je svižná.

05:52

Fehérváry si našel cestu za modrou, jenže mu puk sjel z hokejky, když chtěl vypálit.

05:12

Wedler stál mezi kruhy, projíždějící puk ale netrefil ideálně.

04:12

Samuel Solenský dostal puk na pravé křídlo, z ostrého úhlu ale nepropasíroval puk mezi tyčí a gólmanem Švýcarska.

03:16

Zeleňák zastavil puk na modré a nahodil jej do útočného pásma. Švýcarsko má problém dostat se ze své třetiny.

02:35

Patrik Hrehorčák byl v ofsajdu a rozhodčí si ho všiml.

01:52

Domácí dokázali zavést puk do pásma Slovenska, to ale vzápětí otáčí hru.

00:33

Po buly se kotouče ujali Slováci, Švýcarsko vyhazuje na zakázané uvolnění.

00:01

Hala je slušně zaplněná, návštěvnost bude dnes jistě větší než na včerejším utkání Česka. V převaze jsou fanoušci Švýcarska, kdoví, zda tu jsou vůbec někteří diváci ze Slovenska.

Švýcarsko: Ritz (Seifert) – Brantschen, Stadler (C), Steinmann, Zeiter, Oejdemark, Riva – Hischier, Miranda, Volejnicek, Berni, Lerch, Roberts, Geisser, Kurashev, Zwissler, Leunberger, Oehen, Weder

Slovensko: Koziak (Hrenák) – Bodák, Fereta, Fehérváry, Hedera, Zeleňák, Rudy, Buček, Hrehorčák, Čacho – Roman, Liška, Studenič, Vítek, Václav, Růžička, Lacka, Solenský (C), Vybíral

Rozhodčí: Graber, Nikolic – Feix, Marent.
Švýcarům první utkání zcela nevyšlo. Byť po první třetině ztrácelo na Českou republiku jediný gól, na konci byl rozdíl již šesti tref. Uvidíme, zda se z tohoto výprasku Švýcarsko poučí.
Pěkný den. Druhé utkání ve dvou dnech čeká na Švýcarsko, které v prvním představení nestačilo na Česko a padlo 2:8. První zápas na turnaji si zahraje Slovensko. Zápas začíná v 15 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

2:1

Branky a nahrávky: 15. Kurashev (Stadler, Steinmann), 61. Kurashev (Lerch) – 12. Václav (Vybíral, Vítek)

Rozhodčí: Graber, Nikolic – Feix, Marent