22.01.2015, 04:00 • Pepsi Center, Denver • Matěj Mayer (@Matej_Mayer)

Tipsport: 2.55 3.7 2.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Loučím se s Vámi a přeji pěkné ráno. (06:54:25)
Jan Hejda (COL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:38
Zdeno Chára (BOS) 0+0, 3 střely, čas na ledě 25:34
David Krejčí (BOS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:52
David Pastrňák (BOS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:26
1. Ryan O'Reilly (COL) 1+0
2. Jarome Iginla (COL) 1+0
3. Brad Marchand (BOS) 1+0
Dnešní utkání je u konce. Bonusový bod navíc si nakonec po zásluze připisuje domácí tým, který byl ve třetí třetině i v prodloužení lepším mužstvem. Colorado v prodloužení trefilo dokonce dvě tyčky a lepší bylo i v samostatných nájezdech. V těch jsme poznali jen jediného střelce, kterým byl Nathan MacKinnon.

Nathan MACKINNON - 3:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Colorado Avalanche.
Autorem vítězné branky je NATHAN MACKINNON.

3. série 0:0

Patrice Bergeron musel skórovat, ale to se mu nepovedlo.

Ani Alex Tanguay neproměňuje svůj nájezd.

2. série 0:0

David Pastrňák se rozjel velmi pomalu a nakonec těsně přestřelil klec.

Matt Duchene zkoušel rychlý bekhendový blafák, ale neuspěl.

1. série 0:0

Smith neproměňuje.

MacKinnon proměňuje.

Samostatné nájezdy začínají.
Po šedesáti pěti odehraných minutách stále panuje vyrovnaný stav. V prodloužení byly jednoznačně lepším týmem domácí Laviny, které vyhrály na střely tuto části hry 4 – 0.

Střely na branku: 36 – 24

65:00

Prodloužení skončilo.

64:18

Dougie Hamilton se pokoušel vypálit na Varlamova, ale jeho pokus byl zblokovaný a končí na střídačce domácího týmu.

63:35

Rána Nathana MacKinnona těsně minula levou tyč branky hostů.

63:10

I střela Jana Hejdy byla nebezpečná a Tuukka Rask musel vytáhnout dobrý zákrok.

62:13

Už už to vypadlo, že dnešní zápas skončí brankou domácích, ale opět tomu tak není. Ve zmatku před brankou nakonec nedokázal Iginla ani Duchene zakončit přesně.

61:53

Pastrňákova rána byla zblokovaná, do útoku jde Colorado.

60:40

Obránce Colorada Brad Stuart svou ranou rozezvučel tyčku!

60:29

Z nevýhodného úhlu nahazoval před Raska Johnson, ale neuspěl.

60:01

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:57

Tak tři sekundy před koncem měl ještě velkou šanci Loui Eriksson, který šikovně střílel z první. Varlamov podržel domácí tým.

59:31

Hraje se ve střední třetině a vypadá to, že vyrovnaný stav vydrží do konce šedesáté minuty.

Ryan O'REILLY - 2:2

58:15

Colorado právě vstřelilo branku!
A máme tu opět vyrovnaný stav! Avalanche se vyplatila hra bez brankáře a možná uvidíme prodloužení. Mitchell nahodil puk "do ohně" před branku, kde se k němu dostal RYAN O'REILLY, jenž si přehodil puk na bekhend a zakončil do odkryté části branky. Asistence: Dennis Everberg, John Mitchell.

58:05

Varlamov je na střídačce, Colorado hraje v šesti.

57:27

Domácí se snaží dostat do tlaku, ale nedaří se jim vůbec usadit se v útočné třetině.

56:05

Colorado hraje v plném počtu.

55:48

A další ofsajd v podání týmu Boston Bruins.

55:07

Medvědi tak dlouho zakládali útok, až se dostali do postavení mimo hru.

54:05

Bruins si zahrají přesilovou hru. Max Talbot (COL) odchází na trestnou lavici za hru vysokou holí.

53:02

Boston byl v obrovské šanci a v hlavní roli opět David Pastrňák. Ten šikovně nahazoval puk z pravé strany před branku, kde číhal Milan Lucic. Kanadský forvard dokázal zakončit, ale Varlamov byl úspěšnější.

52:04

Pěkná kombinace mezi MacKinnonem a Talbotem skončila střelou druhého jmenovaného. Brankář Medvědů musel být pozorný.

51:44

Ke střele na Raskovu klec se nyní dostal český obránce Jan Hejda. Jednalo se ale spíše o propagační pokus, který finský brankář likviduje.

51:18

Nathan MacKinnon v dobré pozici těsně přestřelil branku Bostonu.

50:22

David Pastrňák v dobré střelecké pozici váhal se střelou tak dlouho až promrhal vhodný okamžik a vypálil vedle.

49:11

Landeskog a MacKinnon spolupracovali v útočném pásmu a dostali se do příležitosti. Ta zůstala nevyužita.

48:09

Rána Redmonda nadělala Raskovi problémy. Kotouč se ze skrumáže před brankou odrazil do rohu hřiště.

47:49

Duchene našel najetého Iginlu, jehož ránu z pravého křídla ale zblokoval Seidenberg mimo hrací plochu.

47:22

Po střele Seidenberga kotouč má ve své moci brankář domácího mužstva.

46:52

První formace Colorada měla několik dobrých příležitostí ke skórování, ale Bruins se stále úspěšně brání.

45:48

Dennis Everberg mohl vyrovnat, když byl v mezikruží úplně sám! Švédský forvard však přestřelil branku.

Brad MARCHAND - 1:2

44:47

Bruins právě vstřelili branku!
Hosté jdou do vedení. Krejčí v útočném pásmu postrčil kotouč do jízdy BRADU MARCHANDOVI, který se prosadil přesnou ranou nad rameno Semjona Varlamova. Asistence: David Krejčí, Reilly Smith.

43:55

Boston se nakonec ubránil a už hraje v pěti.

42:42

Domácí jsou velmi aktivní a nebezpeční v útočném pásmu. Příležitosti Iginly a Duchenea měly k brance blízko, ale nakonec zůstaly nevyužity.

41:55

Domácí si zahrají v početní výhodě. David Pastrňák (BOS) dostává menší trest za sekání.

41:49

David Krejčí v útočném pásmu postrčil puk Milanu Lucicovi, který tvrdě vypálil od pravého mantinelu. Varlamov na ránu dobře viděl.

Ruční výměna názorů mezi Landeskogem a Hamiltnem. Pro druhého jmenovaného je to premiérový pěstní souboj.

40:36

Po pískání se strhla v rohu obranného pásma mela. Události předcházel faul Dougieho Hamiltona, který rozhodčí nepotrestali. Landeskog se rozhodl vzít situaci do svých rukou a vyřídil si to s Hamiltonem ručně. K této dvojici se přidal ještě O'Reilly a Marchand, kteří se utkali rovněž. První dva zmínění hráči dostávají osobní pětiminutový trest, druhý dvojice jen dvouminutový.

40:35

Střela Ryana O'Reillyho byla vyražena Raskem do ochranné sítě.

40:01

Právě skončila druhá třetina, která opět nabídla vyrovnaný hokej. Brankově byl tentokrát úspěšnější Boston, který dokázal srovnat stav zápasu zásluhou obránce Toreyho Kruga. Právě on a David Pastrňák patří zatím mezi nejlepší hráče zápasu. Uvidíme, zda rozhodne o vítězi utkání třetí třetina.

Střely na branku po 2. třetině: 17 – 19

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45

Domácí jsou v útočném pásmu, ale nahrávají si jen za brankou Raska.

38:38

Pastrňák byl připraven v mezikruží na puk, ale v poslední chvíli ho zezadu na led poslal Duchene. Rozhodčí zůstal klidný a hraje se dál.

37:57

Před Varlamova se dostal Bergeron a jeho pokus vystrašil domácí tým. Brankář Colorada ale druhou branku do své sítě nepropustil.

37:33

Avalanche dlouho nemohli rozehrát a vše nakonec vyřešil Cliche, jenž vyhodil puk na zakázané uvolnění.

36:20

Gabriel Landeskog se dral jako tank do další šance svého mužstva a nakonec se dostal i ke střele. Rask však neměl díky důrazným obráncům těžkou práci.

35:25

Pastrňák s Krugem figurovali v další šanci hostů. Jejich spolupráci ale úspěšným zákrokem vyřešil Varlamov.

34:32

Miller se vrací do hry, hosté jsou opět v plném počtu.

32:59

Colorado sevřelo hosty před jejich brankou a mělo několik pěkných střel. Nakonec se k odraženému puku dostal Tanguay a už to vypadlo, že ho uklidí do odkryté branky. Rask však v poslední chvíli reflexivně zasáhl!

32:32

Domácí tým si vyžádal oddechový čas.

32:32

Kevan Miller (BOS) dostává menší trest za hákování Codyho McLeoda, který se dostával do šance po levé straně.

31:46

V hlavní roli byl nyní opět David Pastrňák. Ten vybojoval při oslabení kotouč, ujel po pravém mantinelu a tvrdou ranou vyzkoušel Varlamova. Ruský gólman opět nevěděl, kde má kotouč. Působí dnes opravdu nejistým dojmem.

31:36

Hosté jsou ve čtyřech.

31:14

Bruins budou hrát 21 sekund ve třech. Adam McQuaid (BOS) nešikovně vyhodil kotouč ze vzduchu mimo hřiště a Medvědi tak dostávají stejný trest během necelých dvou minut.

30:49

Nick Holden chtěl vypálit tvrdě z první, ale do střely mu padl jeden z hráčů Bostonu.

29:36

Tuukka Rask (BOS) vypálil před dotírajícími útočníky kotouč mezi diváky a dostává dvě minuty za zdržování hry.

29:27

V obrovské šanci byl David Pastrňák! Krejčí nejprve postrčil v útočném pásmu puk na Kruga, který tvrdě vypálil a Varlamov nevěděl, kde je kotouč. Osmnáctiletý český šikula se pak pokoušel puk dostat do branky kolem tyče, ale nepovedlo se mu to.

28:17

Hosté branka evidentně nakopla a jsoou velmi aktivní. Další jejich šance už gólman Colorada dokázal zastavit.

Torey KRUG - 1:1

26:18

A je vyrovnáno! Boston se prosazuje po podobné akci jako Avalanche. Po střele Pastrňáka si na vyražený kotouč počkal TOREY KRUG, který zachoval klid a dorazil puk za záda brankáře Varlamova. Asistence: Milan Lucic, David Pastrňák.

26:06

V nebezpečné šanci byl Everberg, ale Rask vyráží puk mimo tři tyče.

25:49

Další špatná práce jednoho z obránců domácího týmu. Tentokrát nepřesně rozehrál Brad Stuart a po zakázaném uvolnění se hra bude stěhovat před branku Avalanche.

24:48

Nyní nepřesně přihrál Barrie a Boston se v čele s Loui Erikssonem dostal do útoku.

23:38

Daniel Paille hodně zatopil obraně domácích. Redmond pod tlakem jeho napadání ztratil kotouč a nebýt včasného zásahu Barrieho, Boston mohl být v zajímavé šanci.

23:19

Tvrdá rána Zdena Cháry letěla těsně mimo branku.

22:34

Po Pastrňákově přenechání se ke střele dostal obránce Torey Krug. Ruský gólman byl dobře přitisknutý u pravé tyče.

21:32

Loui Eriksson se pokoušel z otočky překvapit Varlamova, ale ten byl pozorný.

20:52

Obránci Colorada si nahrávají v obranném pásmu a vyčkávají na lepší pohyb útočníků.

20:01

V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej. Optickou převahu měl hostující Boston, jenž však zatím s vývojem zápasu nemůže být spokojený. Avalanche se totiž 4 setiny sekundy před koncem první třetiny ujali vedení.

Střely na branku: 9 – 7

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

Jarome IGINLA - 1:0

19:59

Tak jsem to zakřikl. Nějaké čtyři setinky před vypršením dvacáté minuty se prosazuje domácí tým! Po ráně z levé strany se puk od Raska odrazil přímo před bránu, kde si na něj počkal kanadský ostrostřelec JAROME IGINLA, jenž uklidil puk nekompromisně do sítě. Asistence: Alex Tanguay, Matt Duchene.

19:37

Přihrávky dělají oběma mužstvům problém a vypadá to, že první třetině skončí bez branek.

18:41

Boston byl před Varlamovem, ale obránci Colorada v čele s Janem Hejdou puk odklidili do bezpečí.

17:55

Proti Krugově pokusu nemusel gólman Avalanche zasahovat.

17:11

Boston nahodil kotouč na Varlamova, který ho jednoduše přikryl. Hosté tak získali pásmo těsně před komerční přestávkou.

16:29

Po ráně Jaromea Iginly z hranice pravého kruhu se musel Rask vyznamenat. Střela kanadského útočníka vypadala velmi nebezpečně.

15:28

Důraznou střelou z pozice levého obránce vyzkoušel Varlamova Milan Lucic. Ruský brankář jeho pokus vyrazil, ale Medvědi jsou stále v útoku.

14:17

Kapitán Colorada byl ve velké šanci! Nejprve jeho střelu z levé strany dorážel jeden z jeho spoluhráčů, kotouč se pak odrazil opět k němu, ale Gabriel Landeskog nedokázal trefit odkrytou branku.

13:33

Mitchell velmi aktivně napadal a Boston měl kvůli tomu problémy s rozehrávkou.

12:50

Craig Cunningham zkoušel Varlamova překonat bekhendovou střelou, ale neuspěl.

12:07

Tanguay se vrací na led a to značí, že domácí jsou v plném počtu.

11:56

Krejčí pálil od modré a Pastrňák se poté srazil vyražený kotouč přihrát před branku, kde však na Lucice číhal připravený Varlamov.

10:55

Ani Bruins nejsou při výhodě úspěšný, Colorado přistupuje velmi důsledně a tvrdě.

10:07

První výhodu o jednoho muže v poli budou mít nyní hosté. Na trestnou lavici odchází Alex Tanguay (COL), který hasil útočný výpad Medvědů.

09:47

Nathan MacKinnon se vytočil od pravého mantinelu a vypálil na Raska. Jeho pokus však mířil přímo doprostřed branky.

09:21

Do šance se dostal domácí útočník Max Talbot, ale finský brankář ve službách Bruins na jeho ránu dobře viděl.

08:32

Colorado přesilovou hru nevyužilo, Rask mnoho práce neměl.

07:41

Laviny hrají v početní výhodě špatně, nemohou se usadil v útočném pásmu.

06:34

Duchene vyhrál buly v útočném pásmu tak razantně, že se kotouč dokutálel až k Varlamovovi na opačnou stranu hřiště.

06:32

Jako první míří na trestnou lavici hráč Bruins. Patrice Bergeron (BOS) dostává dvě minuty za nedovolené bránění Varlamova.

06:19

Domácím se nepovedla rozehrávka a následně byl Marchandův pokus zastaven obráncem Stuartem.

05:26

Marc-Andre Cliche spíše jen tak v nouzi nahazoval na Raska, který raději puk raději podržel.

04:49

Střela obránce Brada Stuarta byla zblokovaná.

04:42

Od levého mantunelu nahazoval na Raska John Mitchell. Finský brankář neměl potíže a přikryl puk.

03:58

Colorado poslalo na led svůj druhý útok, který zatápí Bruins v jejich pásmu. Ke střele se však kanadská trojice nedostala.

03:15

Aktivnější jsou zatím jednoznačně hosté. Marchand našel na modré na střelu připraveného Hamiltona, který pálil velmi nebezpečně.

02:11

S pukem na holi jsme mohli vidět Davida Pastrňáka, který obkroužil branku domácího týmu a pokusil se nahodil kotouč před ni.

01:28

V útoku byli krátce Medvědi, ale Colorado se ubránilo bez potíží.

00:37

Jako první byl v šanci hostující Patrice Bergeron, ale Varlamov neměl těžkou práci.

00:01

Do sestavy Colorada se dnes nevešel zkušený Danny Briere, jeho místo pravděpodobně zaujme ortodoxní obránce Nick Holden.
Vítám vás u sledování online přenosu z nejprestižnější hokejové ligy světa. Dnes změří síly celek Colorada Avalanche s mužstvem Boston Bruins. V brankách dnes uvidíme dlouhodobé jedničky. V domácí kleci bude stát Semjon Varlamov, opačná strana kluzistě bude patřit Tuukku Raskovi.

Colorado Avalanche: Varlamov (Pickard) – Johnson, Hejda, Barrie, Guenin, Redmond, Stuart – MacKinnon, O'Reilly, Landeskog – Iginla, Duchene, Tanguay – McLeod, Mitchell, Everberg – Holden, Talbot, Cliche

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Hamilton, Chára, McQuaid, Seidenberg, Miller, Krug – Pastrňák, Krejčí, Lucic – Smith, Bergeron, Marchand – Eriksson, Söderberg, Kelly – Cunningham, Campbell, Paille

Rozhodčí: Martell, Kowal – Gibbs, Grandt.

Boston Bruins

Medvědi prožívají velmi podařené období. Z posledních sedmi zápasů prohráli hokejisté Bostonu pouze jedinkrát, když na domácím ledě nestačili na Columbus Blue Jackets. V noci na dnešek se ovšem vrátili na vítěznou vlnu, když triumfovali v Dallasu nad tamními Hvězdami v poměru 3:1. Momentálně patří Medvědům osmá příčka Východní konference.

Nejproduktivnější hráči

Patrice Bergeron – 32 bodů (11+21)
Carl Soderberg – 31 bodů (10+21)
Loui Eriksson – 29 bodů (11+18)
Colorado Avalanche

Laviny si dnes zahrají první domácí zápas po náročném pětizápasovém tripu. V něm svěřenci trenéra Patricka Roye zvítězili jedinkrát, dvakrát brali bod a dvakrát prohráli v normální hrací době. Aktuálně Colorado ztrácí na postupovou příčku do play off pět bodů.

Nejproduktivnější hráči:

Alex Tanguay – 31 bodů (13+18)
Jarome Iginla – 30 bodů (13+17)
Matt Duchene – 28 bodů (13+15)
Pěkné čtvrteční brzké ráno. NHL má dnes na programu šest utkání, jedním z nich bude i mezikonferenční partie mezi Coloradem Avalanche a Bostonem Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

3:2

Branky a nahrávky: 20. Iginla (Tanguay, Duchene), 59. O'Reilly (Everberg, Mitchell), rozh. náj. MacKinnon – 27. Krug (Lucic, Pastrňák), 45. Marchand (Krejčí, Smith)