KHL

CSKA Moskva – SKA Petrohrad

1:3

konec (1:1, 0:1, 0:1)

22.01.2015, 17:30 • CSKA Universal Sports Hall (kapacita 5500) • Tomáš Suchánek (@SuchanekTomas)

Tipsport: 2.2 3.9 2.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek čtvrtečního večera. (20:01:32)
Česká stopa v utkání
Ondřej Němec (CSKA) – 2 střely, čas na ledě: 19:09.
Roman Červenka (SKA) – 1 střela. čas na ledě: 12:57.
Petrohrad tak porušil tradici vítězství domácích týmu mezi těmito rivaly v této sezoně a náskok na první CSKA činí už jen pouhé tři body, přičemž Petrohrad má lepší vzájemná utkání.

Vyhrané buly 31-27.
Petrohrad dnes potvrdil svou stoupající formu a vydřel z ledu lídra KHL tři body za vítězství 1:3. Za rozhodující moment utkání by se dala označit situace z 37 minuty, kdy se po nešťastném odrazu od mantinelu dostal ke kotouči Tichonov, který vybídl k rozdílové brance kapitána SKA Ilju Kovalačuka. Domácím dnes v koncovce viditelně scházela dvojice Da Costa a Alexandr Radulov a tak se o jedinou branku domácích postaral Sergej Andronov, což na body dnes nestačilo.

60:00

59:53

Nepřesná rozehrávka CSKA končí zakázaným uvolněním. Galimov se vrací do branky, zdá se že je hotovo dnes.

59:30

SKA dostalo kotouč na chvíli ze své třetiny.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny, domácí v útočném pásmu kombinují.

58:55

Dělovka Zajceva ihned po vhazování. Skvělý Koskinen kryje. Vhazování po jeho pravici.

58:53

Martensson vyhodil na zakázané uvolnění, daleko od prázdné branky.

58:47

Galimov zůstává již na střídačce. Domácí v šesti.

58:47

Postavení mimo hru CSKA. Oddechový čas pro domácí.

58:45

Galimov už odjel z branky a domácí to zkusí v šesti.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny. CSKA zaváží kotouč do útočného pásma, ale hosté jim nepovolují a drží je daleko od své branky.

57:20

To už neplatí, hosté už pouze kotouče posouvají ven ze své třetiny.

57:00

Domácí znovu v útočné třetině.

56:30

Znovu to zkoušel Naumenkov, ale tentokrát jeho střela nedošla až k brance hostů.

56:23

CSKA se nadechuje k závěrečnému náporu. Střela Naumenkova vyražena Koskinenem nad branku. Vhazuje se po jeho pravici.

54:58

Oba týmy v plném počtu.

54:28

Obrovská možnost, ale na druhé straně! Koskinenovi vypadlo nahození ze středního pásma. Hostující brankář nevěděl vůbec kde má kotouč, který ležel před prázdnou brankou, ale dojíždějící Ljubimov (MOS) se k zakončení neprodral.

53:40

Nepříjemnou ránu vypustil Ilja Kovalčuk. Galimov s potížemi vyrazil mimo branku. Hosté jsou aktivnější při hře ve čtyřech.

52:58

Vzájemné vyloučení. Kvartalnov (MOS) podrazil Čudinova (PET), ale dvě minuty vyfasovali oba borci. Domácí hráč dvě minuty podražení, hostující hráč nafilmovaný pád. Pokračovat se bude čtyři proti čtyřem.

52:30

Chafizulinova rozehrávka sražena mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

51:50

Engqistovi pokazil koncovku včasnou ''rybičkou'' Alexandrov.

51:13

Hosté v poklidu kombinují, jakoby CSKA nemělo sílu na vytvoření si většího tlaku.

50:10

Martensson přenechal nepřesně kotouč na modré a ten získali domácí.

49:17

49:00

Střela Děnisova sražena mimo branku. Následná další rána Děnisova tečována na brankovišti Hjalmarsonem, ale Koskinen vyráží mimo branku.

48:40

Domácí už rozestavení v útočném pásmu.

48:12

Roman Červenka vyhodil kotouč až za branku Galimova.

47:35

Domácí vyhráli buly a Ondřej Němec to zkoušel hned od modré, avšak přestřelil branku Koskinena.

47:17

A domácí si vynutili faul. Dvě minuty pro Jevgenije Ketova (PET) za úder do oblasti hlavy a krku.

47:00

CSKA se snaží něco vymyslet ve své útočné třetině.

46:35

Znovu aktivní Ketov vybídl ke koncovce Burdasova, jeho rána mířila pouze nad branku Galimova.

46:09

45:29

Rána Kovalčuka z první minula branku a jen tak tak, že netrefila hlavního rozhodčího.

45:05

Nyní už ano.

44:35

Domácí vyhazují kotouč přes všechny čáry, hosté se nemohou usadit v útočném pásmu.

44:09

Snahu o snížení brzdí faulem Stanislav Jegoršev (MOS), dvě minuty za podražení.

43:31

Střela domácích sražena nad branku Koskinena. Složitá situace pro domácí, zatím to vypadá, že Radulov a Da Costa značně schází do té koncovky.

43:18

Domácí se snaží o rychlou odpověď, ale snaha končí teď pouze zakázaným uvolněním.

Jevgenij KETOV - 1:3

41:37

Petrohrad právě vstřelil branku!
Ihned po návratu Čudinova na led se do brejku dva na jednoho dostal JEVGENIJ KETOV s Tony Martenssonem a prvně jmenovaný vzal vše na sebe a ranou na vzdálenější tyč překonává Galimova. Asistence: Maxim Čudinov, Nikolaj Bělov.

41:36

41:20

Hosté mají kotouč na svých hokejkách a pomalu přesilová hra domácích končí.

41:00

Hjalmarson přestřelil branku Koskinena a poté se SKA osvobozuje.

40:10

Bule pro CSKA a ihned se domácí nastěhovali do útočné třetiny a rozestavěli přesilovkové schéma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:14 .
Zásahy brankářů po dvou třetinách:
Stanislav Galimov 16.
Mikko Koskinen 17.
Dvě třetiny stálé krásného hokeje za námi. Pojďme popořádku. V úvodu druhé třetiny mohl poslat domácí do vedení český obránce Ondřej Němec, ale jeho rána se zastavila o obě tyče branky hostů. Naopak v minutě 28 měli možnost takřka dvě minuty hrát hosté přesilovou hru pěti proti třem, ale Galimov podržel CSKA skvělými zákroky. Hosté nakonec udeřili takřka z ničeho, když nedorozumění v domácí obraně potrestal kanonýr Ilja Kovalčuk a vedení 2:1 trvá i na konci druhé části. Do třetí části vstoupí domácí přesilovou hrou.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45

SKA vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

39:36

Vyloučen Maxim Čudinov (PET) na dvě minuty za nedovolené bránění.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny. Ponechaná výhoda pro CSKA.

38:48

Na druhé straně se připomněl střelou od modré Ondřej Němec, Koskinen připravený a ukryl kotouč ve své lapačce.

38:00

A znovu v permanenci Galimov, ale počínal si skvěle a vyrazil kotouč mířící na jeho branku.

Ilja KOVALČUK - 1:2

36:39

Velice smolná branka pro CSKA. Obránci domácích rozehrávali a jeden z nich minul kotouč, který se odrazil od pravého mantinelu na hůl Viktora Tichnova, který se ocitl sám před Galimovem, ale místo střely volil přihrávku na ILJU KOVALČUKA, který se jako správný kanonýr nemýlil a posílá SKA do vedení. Asistence: Viktor Tichonov.

36:02

Akce tři na dva CSKA a Grigorenko byl na konci kombinace, ale trefil pouze střed branky, kde byl znovu skvělý Koskinen.

35:35

Grigorenko se pokoušel po obkroužení branky kotouč zasunout za tyč, ale Koskinen na místě.

35:16

Němec nenašel dlouhou přihrávkou na útočné modré Stase. Následně se provinili hosté zakázaným uvolněním.

34:38

Po icingu SKA vhazování před Koskinenem.

34:25

Kotouč mimo hrací plochu, vhazování ve středním pásmu.

34:05

Kovalčuk zastaven na modré čáře a CSKA může podniknout útočný výpad.

33:05

Individuální akce Stase velmi nadějná, protlačil se až před Koskinena, ten si pohlídal zakončení po zemi mezi betony a přerušuje hru.

32:45

Na druhé straně rána Žarkova mimo branku.

32:10

Šipačjov neprostřelil obranou hráz před sebou.

31:38

Po zakázaném uvolnění chvilka oddychu pro oba týmy. Hlavně pro Galimova, který podržel CSKA v dvojnásobném oslabení.

31:08

Hra znovu nabírá skvělé tempo. Burdasov namířil svou ranou nad rameno Galimova, avšak i nad branku.

29:40

CSKA za bouřlivé podpory fanoušků po přežitém oslabení se hned vrhli do útoku a byl to Koskinen, který teď měl plno práce kolem svého brankoviště.

29:35

Domácí již v pěti. Přežili 1:56 dlouhé oslabení 5-3.

29:31

Domácí ve čtyřech.

29:24

Ještě osm vteřin ve třech CSKA. Vhazování po levici Galimova.

28:50

Nejprve Kovalčuk ostrou ranou od modré trefil Galimova, následně dostal nabito na kruh Panarin, ale odkrytou branku netrefil. Obrovský tlak SKA.

28:10

Kalinin trefil pouze hráče před sebou, následná opakovaná rána minula branku.

28:00

SKA kombinuje trpělivě.

27:35

1:56 dlouhá přesilová hra 5-3 pro SKA. Dvě minuty za držení pro Andreje Stase (MOS).

27:31

Dvě minuty za podražení pro Sergeje Andronova (MOS), který zastavil Panarina.

26:50

Poprvé dnes vidíme lehce rozháranou část hry a mnoho nepřesností na obou stranách. Po reklamní pauze se bude pokračovat.

26:00

Ilja Kovalčuk se snažil uvolnit v útočném pásmu, ale o kotouč přišel.

25:03

Klička na útočné modré v podání Čudinova=postavení mimo hru.

24:40

Stas se vřítil do útočného pásma, ale svou přihrávku nenašel přesně Tělegina, kotouč následně konči mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:15

Tentokrát se zakázaným uvolněním provinili hosté. Vhazování před Koskinenem.

23:54

Poprvé dnes o sobě dal vědět kapitán SKA Ilja Kovalčuk, nabruslil si po pravé straně a ranou švihem mířil pouze do středu branky, kde byl připravený Galimov.

23:30

Boj o kotouč vyhráli hosté a zakládají útočnou akci.

23:09

Pokus o vysunutí Kvartalnova končí postavením mimo hru.

23:00

A další icing domácích.

22:15

Teď je však přibrzdí zakázané uvolnění.

21:34

Domácí naskočili do druhé třetiny aktivněji a snaží se strhnout utkání na svou stranu co nejdříve.

20:40

Střela Ondřeje Němce od modré se odrazila od pravé tyče a následně ještě lízla levou tyč, nic netušící Koskinen měl teď obrovské štěstí.

Mikko Koskinen 8.
První třetina ostře sledovaného duelu je za námi a vidíme hokej, který musí bavit. Oba týmy hrají útočně a snaží se hrát otevřený hokej. SKA šlo brzy do vedení, když se prosadil již ve třetí minutě Anton Burdasov. Poté druhý gól mohl přidat český útočník Roman Červenka, ale jeho střelu zastavila tyč . Odpověď si domácí nechali na minutu sedmnáctou, když se trefil do černého Andronov. Ihned z následné přesilové hry mohli domácí několikrát do vedení, ale Koskinen zavřel svou branku a tak je stav spravedlivě po první třetině vyrovnaný.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:47

Andreas Engqvist obkroužil branku Koskinena a trefil svou ranou jeho rameno, finský brankář raději přerušuje hru.

19:00

Šipačjov nahodil kotouč do útočného pásma SKA a probíhání poslední střídání řad.

18:49

18:33

A další možnost! Grigorenko vybídl k teči Děnisova a jen díky skvělé reakci Koskinena zůstává stav vyrovnaný.

18:00

Obrovský tlak CSKA v přesilové hře. Kousek chyběl Hjalmarsonovi, aby doklepl vyražený puk za záda Koskinena.

17:41

Domácí kombinují v útočném pásmu a nakonec to vzal na sebe Grigorenko, ale rána z pravého kruhu sraženou jednou z holích SKA.

16:49

A domácí budou mít možnost jít do vedení. Dvě minuty za podražení pro Vadima Šipačjova (PET).

Sergej ANDRONOV - 1:1

16:17

CSKA právě vstřelilo branku!
A je vyrovnáno. Bouřlivé publikum v Moskvě vybouchlo radostí. Jan Muršak míchal za brankou hostů a nakonec vymyslel přihrávku na volného SERGEJE ANDRONOVA a ten trefil mezeru mezi betony Koskinena. Asistence: Jan Muršak, Igor Makarov.

16:11

Akci tři na dva vyřešil ranou Hjalmarson, Koskinenova lapačka na svém místě. Po reklamní pauze se bude vhazovat po jeho levé ruce.

15:24

Domácí se provinili zakázaným uvolněním.

14:39

Damir Žafarjov se pokoušel tečovat před Koskinenem, ale neúspěšně. Hostující brankář vyráží nahozený kotouč mimo tři tyče.

13:30

Ale ne na dlouho. Panarin našel na modré Alexandrova, jeho rána však minula branku.

12:45

SKA se svým útokem neuspělo a kotouč v moci domácích.

11:50

CSKA krouží v útočném pásmu z rohu do rohu. Akci zakončil střelou od pravého mantinelu Ivan Tělegin, ale sražený puk míří mimo hrací plochu.

11:00

Mikko Koskinen likviduje ramenem ránu Jana Muršaka, který ji schoval za bránícího hráče SKA.

09:40

Na druhé straně vytvořil tlak na Koskinena Alexander Stas, ale zády k brance na brankáře SKA nevyzrál, ten kotouč raději přikryl a přerušuje hru.

08:49

A mohlo být znovu o dvě branky. Vadim Šypačjov se řítil sám na Galimova, zvolil kličku do forhendu, ale Galimov se roztáhl skvěle na brankové čáře a šanci zlikvidoval.

08:00

Rána Kalinina od modré čáry nedošla ke Galimovi, byla sražená první bránícím hráčem domácích.

07:45

Pokračovat budeme po reklamní pauze.

07:45

Opět v útočné akci hosté. Galimov přerušuje hru po střeleckém pokusu Jevgenije Ketova.

06:30

Do zakončení se dral na dvakrát Andronov (MOS), ale Koskinen si pomohl příložníkem u své levé tyče a kotouč za svá záda nepustil.

05:50

Utkání má skvělé tempo prozatím. Kotouč na hokejkách SKA.

04:35

A mohlo udeřit na druhé straně! Martensson posunul kotouč na Červenku, který z pravého kruhu orazítkoval pravou tyč!

04:03

Možnost domácích na srovnání, ale Sergei Andronov o kousek nedosáhl na kotouč, jinak by se ocitl úplně volný před Koskinenem.

03:00

CSKA se snaží najít ihned odpověď a usadilo se v útočném pásmu, ale přihrávka na Grigorenak před branku byl sražena do ochranné sítě. Vhazování před Koskinenem.

Anton BURDASOV - 0:1

02:11

A hosté se ujímají vedení z první nebezpečné akce! Tony Martensson obkroužil branku Galimova a nabil na levý kruh ANTONU BURDASOVI a ten vymetl pravý horní roh domácí branky. Asistence: Tony Martensson

01:00

První střídání na obou stranách. Červenkova lajna na ledové ploše a ihned si vytváří tlak. Ránu na Galimova vyslal Martensson, ale nikterak nebezpečnou.

00:35

Zahřívací minuta z obou stran. Nyní už domácí na kotouči v útočné třetině.

00:01

Oba rivalové si vyslechli hymnu Ruské federace a za chvíli může utkání kola vypuknout.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

CSKA Moskva: Galimov (Lalande) – Děnisov (C), Zajcev (A), Bondarev, Němec, Panin, Jegorcev, Naumenkov, – Grigorenko (A), Engqivst, Hjalmarson – Andronov, Muršak, Makarov – Tělegin, Žafarjov, Stas – Žarkov, Kvartalnov, Kuzmenko – Ljubimov. Trenér: Kvartalnov.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šestjorkin) – Rukavišnikov, Kalinin (C), Chafijzulin, Chudinov (A), Alexandrov, Bělov, Judin – Tichonov, Kovalčuk (C), Ericsson – Martensson, Červenka, Chochrjakov – Dadonov, Panarin, Šipačjov – Kablukov, Ketov, Burdasov. Trenér: Bykov.

Rozhodčí: Anisimov, Odins – Lazarev, Sivov..
Oba týmy dnes budou postrádat své klíčové hráče. Za domácí CSKA nenastoupí kvůli zranění nejproduktivnější hráč soutěže Alexandr Radulov a druhý nejproduktivnější hráč týmu Stephane Da Costa. Za hosty do utkání nezasáhne norský útočník Patrick Thoresen.
Ondřej Němec (CSKA) – 10 zápasů – 5 bodů (2+3).
Roman Červenka (SKA) – 44 zápasů – 30 bodů (11+19).
Vzájemné zápasy
V této sezoně stále platí pravidlo: Můj dům, můj hrad. Oba týmy dokázali zápasy na svém kluzišti vždy vyhrát, uvidíme jestli se i dnes bude radovat domácí tým.
Poslední utkání mezi těmito soupeři se odehrálo před pouhými devíti dny a zápas rozhodl pro domácí SKA dvěma brankami Artěmi Panarin.

13.01.15- KHL – Petrohrad – CSKA Moskva 3 : 1.
24.11.14 – KHL – CSKA Moskva – Petrohrad 5 : 3.
16.10.14 – KHL – Petrohrad – CSKA Moskva 4 : 3.