HC Dukla Jihlava – Piráti Chomutov

2:3

konec (0:1, 1:1, 1:1)

15.01.2015, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

S konstatováním, že Piráti Chomutov vyloupili Horácký zimní stadion, když nad Duklou Jihlava zvítězili 3:2, se s Vámi loučí a u zítřejšího zápasu jihlavského staršího dorostu se opět bude těšit Tomáš Lysý. (21:00:46)
Vyrovnaný zápas je u konce. V první třetině se hosté zásluhou Aleše Macháčka dostali rychle do vedení, které v průběhu první části nepustili. Dukla začala druhou část náporem, ale její nevyužité šance ztrestal druhým gólem Chomutova Petr Macháček. Ve třiatřicáté minutě mířil Lukáš Anděl v pětiminutové přesilovce přesně, a to z předbrankového prostoru. Dvougólové vedení získali Piráti zpět v padesáté minutě po trefě Martina Strunze. V závěru zápasu nejprve dlouho ležel na ledové ploše Aleš Dufek, který nakonec opustil led na nosítkách. Jihlava stihla dvě a půl minuty před koncem ještě snížit zásluhou Lukáše Jíchy, ale i přes pořádný tlak již v závěru nedokázala vyrovnat.

Jihlavská ztráta na předposlední Motor se nenavýšila, protože České Budějovice padly na domácím ledě se Slavií. Chomutov naopak po dvou prohrách potvrdil příslušnost druhého místa a zajistil si dnešní výhrou postup do skupin o play-off.

60:00

59:57

Hynek Tobola nahazoval kotouč od modré na branku, ten má ve své moci Tadeáš Dvořák. Chomutov dnes zřejmě vyhraje.

59:52

Zřejmě poslední šance domácích v zápase – zakázané uvolnění Chomutova.

59:36

Další závar před brankou Chomutova, tentokrát měl pirátský gólman situaci pod kontrolou.

59:30

Po oddechovém čase Dukyl se bude vzazovat po pravici Tadeáše Dvořáka.

59:16

Puk mířil do volné branky, na poslední chvíli jej pádem zablokoval domácí hokejista.

58:35

Svoboda je na střídačce, Jihlava je v šesti.

58:30

Jihlavě vždy chybí krůček. Střecha se sápal po dorážce, kterou mohl nasměřovat do části volné branky, ale puk mu sjel z hole, stejně jako o chvíli později jeho spoluhráči.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:55

Simon Beran dojel za brankou puk a vracel ho před kasu soupeře, která byla pořádně odkrytá. Puk sice dorážel Jiří Bambula, byl ale v obtížné pozici a netrefil branku.

57:39

Dukla právě vstřelila branku!
Tak je to znovu jen o gól. Domácí se krátce po skončení přesilové hry prosazují, když zblízka zamířil do černého LUKÁŠ JÍCHA. Jihlava se tímto znovu vrací do zápasu. Asistence: Tomáš Střecha.

57:26

Chomutov hraje v plném počtu, tato přesilovka Dukly neslaví úspěch.

56:45

Tento pohled určitě nechceme vidět. Aleš Dufek opouští ledovou plochu na nosítkách. Přejme domácímu šikulovi, věkově patřícímu do kategorie staršího dorostu, aby byl v pořádku.

56:45

Aleš Dufek se stále nezvedá z ledu, asi to bude něco mnohem vážnějšího než zásah mezi nohy. Tohle nevypadá vůbec dobře.

56:45

Před branou Pirátů leží Aleš Dufek, jehož zřejmě zasáhla hokejka jednoho z hostí do choulostivých míst. Nutno podotknout, že nechtěně.

56:21

Severočeši se znovu rychle osvobozují.

56:05

Anděl na pravém kruhu nemohl střílet přes bránící hráče. Hledal tak ještě Jíchu, ale pas zblokovala obrana Chomutova.

2:3

Branky a nahrávky: 33. Anděl (Dundáček), 58. Jícha (Střecha) – 2. A. Macháček (Kellerstein, Černý), 26. P. Macháček (Kellerstein), 50. Strunz (Havel, P. Macháček)

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Vacek) – Hohl, Dundáček, Pospíchal, Tobola, Leština, Port, Kochánek – Anděl, Jícha, Marcilis – Beran, Střecha, Bambula – Mahút, D. Dvořák, Balaštík – Dufek. Trenér: Patrik Augusta

Piráti Chomutov: T. Dvořák (Danylec) – Dubeň, Havel, Černý, Cestr, Szathmáry, Drobný, Hierman – Wágner, Sťovíček, Huňady – Strunz, P. Macháček, Jirušek – Kellerstein, A. Macháček, Bednář – Tatár, Tupý, Ringler. Trenér: Robert Kaše

Rozhodčí: Doležal – Polák, Rampír