NHL

Pittsburgh Penguins – Minnesota Wild

7:2

konec (2:0, 1:1, 4:1)

14.01.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Michal Borovan (@MichalBorovan)

Tipsport: 1.8 3.9 3.65 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeji dobrou noc. (03:41:50)
Tři hvězdy zápasu:
1) David Perron (PIT) 1+1
2) Chris Kunitz (PIT) 1+1
3) Zach Sill (PIT) 1+1
Minnesota je za konečnou sirénu asi hodně ráda. Poslední třetina se odehrávala ve znamení naprosté destrukce hostí, během které Pens nasázeli čtyři branky během deseti minut a Divoši odjíždí z Pittsburghu s konečným přídělem sedmi branek a jejich série bez vítězství se tak protahuje již na šest zápasů.

60:00

59:37

Zucker pálí z kruhu nepřesně.

58:48

Pominvillova střela sražena mimo.

57:58

Spaling nedojel nahození Bortuzza a dopředu míří hosté.

Zach SILL - 7:2

56:39

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Střelecká exhibice Pittsburghu pokračuje. Chris Kunitz našel precizní přihrávkou před brankou ZACHA SILLA, který střelou mezi betony překonal Johna Curryho. Asistence: Chris Kunitz, Sydney Crosby.

56:10

Na ledě nyní můžeme vidět mnoho nepřesností na obou stranách.

55:17

Zucker nahodil puk do útočného pásma, ten byl však sražen mimo kluziště.

54:58

Nyní se již vyhození zastavilo ve středním pásmu, kde si však kotouč sbírají domácí borci.

54:47

Po vyhraném buly další icing hostí.

54:35

Nepřesné nahození Minnesoty končí zakázaným uvolněním.

Justin FONTAINE - 6:2

53:57

Minnesota právě vstřelila branku!
Hosté zmírňují debakl. Erik Haula posunul puk do útočného pásma JUSTINU FONTAINOVI, jehož střelu pod břevno nedokázal Fleury zastavit. Asistence: Erik Haula, Ryan Sutter.

52:50

V dobré šance posunul puk pod ležícího Fleuryho Zucker.

50:56

Tento příděl už je na Backstroma příliš a do brány se tak dostává John Curry, který k NHL poprvé přičichl právě v dresu Pens.

Kris LETANG - 6:1

50:56

Tohle už zavání debaklem. Krásná akce v podání domácích vyhání Backstroma z branky. Crosby poslal do útočného pásma Perrona, ten posunul vedle sebe na volného KRISE LETANGA, který pohlednou akci zakončil perfektní kličkou. Asistence: David Perron, Sydney Crosby.

50:26

Inkasované branky viditelně otřásli psychikou hostí, kterým se momentálně nedaří ani jednoduché přihrávky.

Paul MARTIN - 5:1

49:08

A zdá se, že je hotovo. PAUL MARTIN dojel nahozený puk a s přispěním obránce Prossera ho usměrnil za Backstromova záda. Platnost branky ještě potvrdil videorozhodčí. Asistence: Nick Spaling, Jevgenij Malkin.

48:48

Malkin v dobré pozici trefil jen Prossera.

48:01

Crosby vybojoval téměř ztracený puk, narazil si s Kunitzem, ale z těžkého úhlu mířil nepřesně.

47:14

Goc vybruslil od mantinelu, ale střílel nepřesně.

46:34

Velmi aktivní Parise nadvakrát prostřelil obránce Letanga. Fleury byl připraven.

46:13

Icing domácích a bude se vhazovat před Fleurym.

Brandon SUTTER - 4:1

45:03

Tak to byla nádhera. Vanekova střela se odrazila od jednoho z obránců Pittsburghu do středního pásma. Puk nejrychleji dojel BRANDON SUTTER, zavezl ho do útočného pásma a fantastickou střelou do vzdálenějšího růžku překonal Backstroma. Asistence: Paul Marin.

44:32

Dobrá práce Vaneka v útočném pásmu vyšla vniveč.

44:05

Brodinovu střelu od modré vyrazil betonem Fleury.

43:39

Parise z úhlu přestřelil bránu domácích.

43:11

Carter zastaven pozornou obranou Pens.

42:39

Perron předvedl vynikající techniku, když se prokličkoval až před gólmana. Puk mu však na poslední chvíli z hole utekl.

41:58

41:32

Další neúspěšný pokus si připisuje Vanek.

41:02

Koivu našel zpoza brány před brankou Parise, jehož šanci zlikvidoval Fleury.

40:40

Hosté se ne a ne s pukem usadit v útočném pásmu.

40:01

Druhá třetina končí nerozhodným výsledkem, když oba dva celky vstřelili po jedné brance. Nejprve při signalizovaném vyloučení snižoval za hosty Jonas Brodin. Minutu a půl nato to ale opět bylo o dvě branky. Přesilovku Pens využil po pěti vteřinách Chris Kunitz. Prostřední část se nesla v duchu mírné převahy domácích, kteří tak vyrovnali hru z první třetiny. Střely v druhé třetině 17:11. Poslední dvacetiminutovka začne přibližně v 03:00.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58

Těsné před odchodem do kabin je tady vyloučení. Bortuzzo (PIT) odsedí dvě minuty za podražení.

39:54

Martin dvakrát během krátké chvíle prověřil pozornost Backstroma.

39:00

Oznámena poslední minuta druhé části a domácí úspěšně hájí vlastní obrannou modrou.

37:59

Na druhé straně nepříjemně nahodil Prosser, defenziva Penguis si se situací ale dokázala poradit.

37:24

Kunitz se dostal mezi kruhy k odraženému puku a jen těsně minul bránu hostí.

36:58

Fleury i pod tlakem ukázal výbornou hru holí.

36:12

Scuderi na poslední chvíli zastavil pronikajícího Coyla.

35:40

Parise vybojoval puk v rohu a nabil na modrou Spurgeronovi, jehož střelu s problému udržel ve výstroji Fleury.

34:26

Zucker ani Coyle si nyní na Fleuryho nepřišli.

33:55

Haulova zadovka před bránu nenašla nikoho v bílém.

33:29

Hosté nyní ujeli 3 na 2, své přečíslení však nevyřešili dobře.

33:10

Backstrom si našel střelu Perrona.

32:20

Gocova střela od modré sražena mimo.

32:05

Backstrom si lapačkou stáhl nahození od modré.

31:40

31:21

Domácí zachybovali v rozehrávce a po icingu se bude vhazovat před Fleurym.

30:55

Perron vypálil z kruhu, Kunitz se již k dorážce nedostal.

30:37

Od domácích je to zatím hodně překombinované.

29:40

Další přesilovka pro Penguins. Na trestné si posedí Haula (MIN).

29:31

Tvrdá střela od modré Prossera opět vyražena Fleurym.

29:08

Hosté chyceni v ofsajdu. Buly ve středním pásmu.

28:25

Střela od modré Folina mizí ve výstroji gólmana Tučňáků.

Chris KUNITZ - 3:1

26:45

Domácí bleskově využívají přesilovou hru. Crosby opět vybojoval puk po buly a střelu Letanga od modré tečoval Malkin. S tečí si ještě dokázal Backstrom poradit, s následnou dorážkou CHRISE KUNITZE už ovšem ne a domácím se vrací dvoubrankové vedení. Asistence: Jevgenij Malkin, Kris Letang.

26:40

První přesilovku si zahrají domácí. Dvě minuty za podražená si odsedí Coyle (MIN).

26:40

Tvrdou střelu od modré poslal na bránu Despres a následně se ještě o dorážku pokoušel Adams.

Jonas BRODIN - 2:1

25:12

Divoši nyní uzamkli při signalizovaném vyloučení svého soupeře v jeho pásmu. Nádherná křižná přihrávka našla volného JONASE BRODINA, který přesnou střelou do růžku brány nedal Fleurymu žádnou šanci. Asistence: Nate Prosser, Jason Pominville.

24:18

Sutter ujel do samostatného nájezdu, jeho střela však byla nepřesná.

23:40

Carter skončil po důrazném zákroku obráncu Pittsburghu v bráně, která se neudržela na svém místě.

23:20

Rust vystřelil od levého mantinelu, vyrážečka Backstroma byla připravena.

22:41

Hosté se dostali do přečíslení 2 na 1, Koivu však v zakončení Fleuryho překonat nedokázal.

22:12

Vanek výborně clonil Fleurymu ve výhledu, střela Fontaineho však letěla těsně vedle.

21:40

Fontainova nadějná střela skončila ve výstroji jednoho z hráčů Pens.

21:02

Scuderiho dělovka od modré neprošla houštinou těl před bránou.

20:45

Nepřesní rozehrávka Divochů znamená zakázané uvolnění a buly před Backstromem.

20:20

Hosté se okamžitě usadili v útočném pásmu, ani jedna z jejich dvou střel však nenašla svůj cíl.

20:01

První třetina byla k hostům hodně krutá. Do zápasu vstoupili velice aktivně a až do první inkasované branky svého soupeře jednoznačně přehrávali. Tučňáci ale dali svému soupeří velkou lekci z produktivity a přesto, že je Divoši přestříleli, vedou po první třetině hned o dvě branky. Střely na bránu v první třetině 9:12. Druhá třetina začne přibližně v 02:03.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:52

Tak přece jen ještě nějaké vzrušení před sirénou. Crosby nádhernou kličkou obelstil Folina, jeho následná střela však byla sražena.

19:43

Sill nyní chycen v ofsajdu.

19:24

Domácí se na konci třetiny už moc do útoku nehrnou.

18:58

Lehké nahození od modré v pohodě kryje Fleury.

18:20

Ehrhoffova střela od modré k bráně neprošla.

17:24

Veliký tlak měli nyní domácí hráči v útočném pásmu, Backstrom však oba jejich pokusy pochytal.

16:36

Malkinova střela z úhlu končí na betonu Backstroma.

16:04

Nahození před bránu zlikvidoval Fleury.

15:35

Hosté se usadili s pukem v útočném pásmu, ke střele se ale zatím nedostali.

14:31

Bortuzzo ztratil puk na obranné modré, naštěstí pro něj Parise nedokázal sám v pásmu s kotoučem nic vymyslet.

14:15

Zakázané uvolnění Pens.

David PERRON - 2:0

12:04

Sydney Crosby vybojoval puk po vhazování a nabil na modrou Christianu Ehrhoffovi. Jeho tvrdou střelu Backstrom vyrazil přímo před sebe a pohotový DAVID PERRON dokázal dopravit puk za jeho záda. Asistence: Christian Ehrhoff, Sydney Crosby.

11:55

Střela od modré se odrazia od zadního mantinelu k Bennetovi, který z nulového úhlu nedokázal trefit odkrytou bránu.

11:20

Vanek nyní z nepříjemného úhlu prověřil pozornost brankáře Tučňáků.

11:09

Nepřesnost ve středním pásmu zhatila další akci hostí.

10:33

Sutter nahodil od modré, Fleury jeho pokus likviduje betonem.

09:20

Crosby se z rohu kluziště proháčkoval až před Backstroma, finský gólman ale domácím další radost nedopřál.

08:58

Na druhé straně si vedl dobře proti Crosbymu také Backstrome.

08:35

Fleury lehce vyrazil nedůraznou bekhendovou střelu Fontaina.

07:55

Jeden z obránců Pens ztratil hůl, hosté toho ale nedokázali využít.

07:38

Fleury s problémy udržel nepříjemnou střelu Folina.

07:09

Hosty inkasovaná branka nepoložila a už opět zlobí v útočném pásmu.

Marcel GOC - 1:0

06:16

Tak se MARCEL GOC přece jen dočkal. Předvedl dobrou orientaci před brankou, když se dostal ke sražené dorážce Silla a následně již neměl problém dorazit puk do odkryté svatyně. Asistence: Zach Sill, Craig Adams.

05:59

Marcel Goc vypálil z vrcholku kruhu a trefil tyč.

05:22

Nyní se to povedlo Downiemu, ale jeho střela byla sražena mimo.

05:01

Domácí nejsou schopni přejít s pukem přes střední pásmo.

04:15

Minnesota na začátku svého soupeře jasně přehrává. Další střelu bekhendem si připisuje Cooke.

03:50

Pariseho střelu vyrazil Fleury jen před sebe, naštěstí pro něj byl u puku první obránce Pens.

03:06

Další zákrok brankáře domácích po střele Folina od modré.

02:55

Pominvillemu jen těsně ujela přihrávka mezi dva obránce, po které by mohl jet sám na branku.

02:07

První velká šance pro hosty.Po obrovské chybě v obranně se dostal k zakončení Haula. Z pozice mezi kruhy však mířil pouze do Fleuryho.

01:31

Minnesota vyhrála buly v útočném pásmu a ke střele se následně dostal Suter. Ta však byla sražena do ochranné sítě.

01:10

První zákrok si připisuje také Fleury. Střela od modré končí v jeho výstroji.

00:51

Pens nahazují puk do útočného pásma a odjíždějí střídat.

00:16

A první střela na rozchytání pro Backstroma.

00:01

Oba celky už vstupují na led a utkání co nevidět začne.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Erhoff, Letang, Martin, Bortuzzo, Scuderi , Despres – Kunitz (A), Crosby (C), Perron – Spaling, Malkin (A), Bennett – Rust, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams

Minnesota Wild: Backstrom (Curry) – Spurgeon, Suter (A), Folin, Brodin, Prosser, Blum – Parise (A), Koivu (C), Pominville – Vanek, Haula, Fontaine, Zucker, Coyle, Niederreiter – Cooke, Brodziak, Carter.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání:

Dominik Uher (PEN) 2 záp., 0+0, +/- -1

Poslední vzájemný zápas:

05.11.2014 – Minnesota Wild – Pittsburgh Penguins 1:4
MINNESOTA WILD

Jednou jedinkrát zatím dokázala Minnesota zvítězit od začátku kalendářního roku, doma proti Torontu. Od té doby čeké hostující tým již pět zápasů na výhru. Z těchto pěti klání dokázala Minnesota urvat jeden jediný bod za prohru se Sharks v prodloužení. Mizerná série má za následek propad tabulkou Západní konference až na dvanácté místo. Vytoužené play-off je tak momentálně již osm bodů daleko. Jediné, co může hráče Wilds alespoň trochu utěšovat je to, že mají o dva zápasy méně než právě osmé San Jose.

PITTSBURGH PENGUINS

Přesto, že Tučňáci vstupují do dnešního utkání jako jasný favorit, mají před vlastními fanoušky co napravovat. Poslední dva zápasy v Consol Energy Center pro ně totiž nedopadly dobře. Nejprve podlehli Montrealu a o čtyři dny později také v prodloužení Bostonu. I přesto jsou ale Penguins druhý nejlepší tým na domácím kolbišti z celé Východní konference. Co se týče celkového postavení v tabulce, tak to je o jednu příčku horší. Na první Tampu ale ztrácí Pittsburgh jen dva body a navíc má o tři zápasy méně.

Vítejte u dalšího přenosu ze zámořské NHL. Dnes se proti sobě utkají Pittsburgh Penguins a Minnesota Wild.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

7:2

Branky a nahrávky: 7. Goc (Sill, Adams), 13. Perron (Ehrhoff, Crosby), 27. Kunitz (Malkin, Letang), 46. Sutter (Martin), 50. Martin (Spaling, Malkin), 51. Letang (Perron, Crosby), 57. Sill (Kunitz, Crosby) – 26. Brodin (Prosser, Pominville), 54. Fontaine (Haula, Sutter)

Minnesota Wild: Backstrom (51. Curry) – Spurgeon, Suter (A), Folin, Brodin, Prosser, Falk – Parise (A), Koivu (C), Pominville – Vanek, Haula, Fontaine – Zucker, Coyle, Niederreiter – Cooke, Brodziak, Carter

Rozhodčí: Peel, Pollock – Sericolo, Knorr