3:4

konec (1:2, 2:0, 0:2)

09.01.2015, 18:00 • Tomáš Fiala sk

To je odomňa na dnes všetko, ja Vám prajem príjemný zvyšok večera. (20:08:39)
Skončilo sa nám veľmi zaujímavé stretnutie, v ktorom Nové Zámky nestačili na Ferencvároš a po urputnom súboji mu podľahli 3:4:

60:00

59:57

A teraz mohol Faith vystreliť z prvej, puk netrafil následne sa snažil prihrať Kowalczykovi na modrú, ten ho nespracoval a bol z toho takmer iba vlastný gól.

59:31

Chrenko prihráva Kowalczykovi na modrú a jeho strela končí iba na zadnom plexiskle.

59:00

Chrenko na modrej čiare a strieľa trafil však iba Dubca do korčule.

58:54

Hosťujúci tréner si vyžiadal oddychový čas, po tom čo bola hra prerušená po strele Kowalczyka.

58:48

Kowalczyk dvomi strelami po sebe triafa iba brankára do hrude.

58:09

Vhadzuje sa po pravici Budaia, tréner domácich sa rozhodol do hry nasadiť piatich útočníkov.

58:09

Domáci tréner si vypýtal oddychový čas.

58:09

Lencsés putuje na trestnú lavicu za nedovolené bránenie.

57:55

Čaládi mohol vyrovnať, puk sa ešte odrazil pred bránu, ale tam nebol nikto, kto by mohol puk doraziť.

57:23

Do samostaného nájazu mohol ísť Papp, ktorý však neprebral prihrávku a tak sú pri puku domáci.

56:03

Ferencvároš dal gól!

ATTILA RAFAJ dostal prihrávku od mantinelu na stred, kde sa dostali dvaja hostia do situácie 2 na 1, ale práve spomínaný hráč hostí vystrelil a popod lapačku prekonáva Cikáneka a skompletizoval tak svoj hattrick. Asistencia: Václav Novák, Tamás Lencsés.

55:36

Teraz na druhej strane Németh z bezprostrednej blízkosti nedokázal prekonať Cikáneka strelou medzi betóny.

54:49

Zámky sa držia v útočnom pásme. Frolík prihrával Faithovi pred bránu, ten ale nedokázal spracovať puk.

54:06

Na druhej strane výborná strela od Gábora Kissa,no ani ten z medzi kruhov netrafil.

53:41

Štefanka Miroslav prihráva Dubcovi a ten bekhendovým zakončením skúsil prekvapiť Budaia, ale nepodarilo sa mu to.

53:04

Štefanka Miroslav skúsil vystreliť z ľavej strany, ale jeho strela tesne minula bránu.

52:30

Za vlastnou bránou má teraz puk Šiška a čaká kým jeho spoluhráči prestriedajú.

51:39

Hostia sa dokonca dostali do útoku, vystreliť môže Kiss Gábor, ale netrafil bránu.

51:23

Frolík preniesol hru na druhú stranu. Ákos Kiss poslal puk cez všetky čiary. Vhadzuje sa po ľavici Budaia.

50:17

Zámky bojujú v útočnej tretine, je evidentné, že z dnešného zápasu chcú vydolovať 3 body.

49:22

Výborna individuálna akcia Kissa Ákosa, ktorý sa ocitol v situácii 1 na 1 obišiel Chrenka, ale jeho následná strela končí iba na hrudi Cikáneka.

48:39

Hostia už sú opäť v útočnej tretine. Skúšal to Černý, ale domáci gólman dokázal vyrážačkou vyraziť puk na ochrannú sieť.

48:04

Obrovské nedorozumenie v obrane Nových Zámkov, k puku sa presne medzi kruhmi dostal ATTILA RAFAJ a strelou švihom, prekonal Cikáneka a vyrovnal na 3:3. Asistencia: Václav Novák.

47:53

Strelu Erika Weissmanna z prvej vyráža Budai.

47:18

Ďurčo prihral Klobučníkovi pred bránu, ten ešte jemne tečoval k Púchovskému, ten sa už však v dorážke nedostal.

46:50

Chrenko mohol ísť do samostatného nájazdu, ale bolo to postavenie mimo hry a navyše mu odskočil puk, takže nieje to nejaká veľká škoda.

46:38

Do útoku sa dostali hostia. Strelu Černého od modrej, Cikánek vytlačiť až na ochrannú sieť.

46:15

Vhadzuje sa po pravici domáceho gólmana. Vhadzovanie vyhrali domáci.

45:09

Pri puku sú domáci, ktorí kombinujú v útočnej tretine. Do rýchlej akcie sa dostal Németh, ten však nedokázal presne prihrať.

44:44

Hra sa nám teraz prelieva z jednej strany na druhú. Takúto pasáž sme mali aj v druhej časti.

44:21

Hostia to skúšajú teraz zo všetkých uhlov, Cikánek však ostáva pozorný.

43:16

Puk opäť končí za plexisklom, vhadzovať sa bude v strednom pásme. Hra je teraz kúskovaná, tento fakt vyhovuje hlavne domácim hráčom, ktorí svojho súpera nepúšťa do šance.

42:43

Po zakázanom uvoľnení sa vhadzuje po ľavici domáceho gólmana. Klobučník nahadzuje puk do útočnej tretiny.

42:19

Dubec teraz poslal Pappa rovno k ľadu, veľmi pekný a čistý zákrok.

41:43

Výborná strela Brandisa, ktorý hneď z prvej vystrelil, ale Budai si dokázal postrážiť štrbinku medzi betónami.

41:22

Huba prihral Weissmannovi, ten bol tiesnený Černým a tak sa do zakončenia nedostal.

41:00

Zámky hrajú s piatimi hráčmi.

40:49

Moravcovu strelu výborný Čaládi zblokoval na ochrannú sieť.

40:25

Novák iba nahadzuje puk do útočnej tretiny vzápätí ho Šiška vyhadzuje cez všetky čiary.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina začne približne o 19:33.
Skončila sa nám aj druhá tretina, v ktorej sme videli dva góly! Oba padli do brány inak výborného Budaia. Po dvoch tretinách je tak stav 3:2 pre domácich.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:50

Kiss Ákos strelou zostrelil Cikánekovi masku z hlavy. Hra je tak prerušená. Vhadzovať sa bude po pravici domáceho brankára.

39:24

Podstavek nedokázal vyhodiť puk a hostia tak ostávajú pri puku. Podarí sa im vyrovnať?

39:01

Do konca druhej tretiny nám ostáva minúta.

39:00

Za podrazenie odchádza na trestnú lavicu Faith.

38:22

Do šance sa dostal Rafaj, ale však nedokázal ideálne zakončiť. Hostia ostávajú v útočnej tretine.

37:11

HC Nové Zámky dali gól!

Vyhrané vhadzovanie Miroslava Štefanku na Róberta Brandisa, a ten naozaj z prvej nechytateľne vystrelil. Asistencia: Miroslav Štefanka.

36:37

Weissmann strieľa a Budai opäť výborným zákrokom zasahuje. Dovolím si tvrdiť,že hosťojúci brankár, je zatiaľ mužom zápasu.

35:48

Chrenko sa nedostal individuálne do šance a puk končí až pri Cikánekovi.

35:16

Dubec sa snažil dostať k dorážke po strele Kowalczyka, ale padol na brankára súpera a hra je prerušená.

35:01

Na trestnú lavicu putuje Moravec za držanie.

34:45

Hostia sa previnili postavením mimo hry a tak sa bude vhadzovať po lavici Budaia. Ihneď po vhadzovaní strela domácich, ale opäť výborným zákrokom sa prezentoval Budai. Ten v tejto tretine drží svoje mužstvo nad vodou.

34:32

Weissmannova strela z medzi kruhov končí na plexiskle.

33:41

Ďalšia obrovská príležitosť domácich! Chrenko spoza brány prihral Faithovi a ten z tesnej blízkosti trafil brankára do lapačky.

33:24

Výborná strela Chrenka ihneď po vhadzovaní, ale Budai zasiahol ľavým betónom.

32:53

Výborná dorážka ku ktorej sa dostal Faith po strele Hubu. Puk trafil z voleja, ale ten smeruje nad bránu.

32:00

Mach bol úspešnejší na vhadzovaní a bekhendom chcel Revák prekvapiť brankára, ale Cikánek si bránu postrážil.

31:30

Teraz možno na prečíslenie, ale Miroslavovi Štefankovi vypichli puk hostia.

30:53

Výborne vystrelil ihneď po vhadzovaní Papp, Cikánek stihol ale svoje betóny ihneď sklepnúť.

30:29

Baron vystrelil od modrej a teč Frolíka smeruje tesne vedľa Budaiovej brány.

30:03

Huba strieľa ale trafil iba Lencsésa, ktorý stál pred Budaiom. Zámky sa už k dorážke nedostali.

29:36

Ferencvároš sa snaží iba vyhadzovať puky, ale žeby sa zmohol na nejakú príležitosť to nemôžeme povedať.

28:54

Zámky sa čoraz častejšie dostávajú do nejakej príležitosti.

28:11

Do obrovskej šance sa dostal Podstavek, ktorý ale z bezprostrednej blízkosti prestrelil.

27:41

Štefanka Miroslav môže vystreliť, aj tak urobil, a Budai jeho strelu chytá do lapačky.

27:03

Galló prihrával Hegyimu, ale ten jeho prihrávku nedokázal spracovať.

26:39

Ferencvároš hrá s piatimi hráčmi.

26:00

Výborne zapracoval Ďubek a tak Novák vyhadzuje puk cez všetky čiary.

25:15

Frolík nespracoval prihrávku a hosťujúci Papp vyhadzuje puk cez všetky čiary.

24:46

Zámky sa už usadili v útočnom pásme. Strelu Erika Weismanna chytá Budai a hru radšej prerušuje.

24:39

Za hákovanie odchádza na trestnú lavicu Gábor Kiss.

24:02

Hostia sa previnili zakázaným uvoľnením.

23:30

Ondrej Štefanka teraz iba tak povediac na slepo nahadzoval puk pred bránu, kde bol úplne osamotený PETER KLOBUČNÍK, ktorý sa forhendovým zakončením presadzuje popod žrdku a vyrovnáva. Asistecie: Ondrej Štefanka, Matúš Púchovský.

22:47

Po Suchardovej strele zo stredného pásma radšej Budai prerušuje hru.

22:26

Marek Dubec prihrával spoza bránku Brandisovi, ale ten nedokázal zakončiť.

21:25

Hra sa nám prelieva z jednej strany na druhú. Ani jedno z mužstiev si nedokáže vypracovať nejakú vynaloženú šancu.

20:45

Ákos Kiss prihrával Hegyimu, ale výborne ho zblokoval domáci obranca.

20:08

Hostia vyhrali buly a ihneď idú do útoku, prvý to skúsil Ďubek, ktorý ale nespracoval dobre prihrávku.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina začne približne o 18:46.
Skončila sa nám prvá tretina, v ktorej boli lepší hostia, teda aspoň v prvej polovici, v ktorej sa im podarilo streliť hneď 2 góly!
Domáci potom začali hrať na vyššie obrátky, čoho výsledkom bol gól na 1:2 a tento výsledok trvá až do teraz.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:42

Huba nahadzuje puk do útočnej tretiny.

19:06

Zámky rozprúdili kolotoč v útočnom pásme po Podstavekovej prihrávke vystrelil Ďurčo, Budai ešte túto strelu dokázal vyraziť, ale iba na hokejku ERIKA ČALÁDIHO, ktorý znižuje na rozdiel jedného gólu. Asistencie: Juraj Ďurčo, Albín Podstavek.

18:07

Podstavek môže vystreliť prihráva ešte Faithovi, ten sa snažil ešet nahrať Čaládimu, ale jeho prihrávka nebola presná. Zámky naďalej zostávajú v útočnom pásme.

17:42

Za sekanie odchádza na trestnú lavicu Papp.

17:37

Výborná strela Ondreja Štefanku, ktorý z medzi kruhov netrafil bránu.

16:37

Hegyi sa snažil prihrať Pálovi do prázdnej brány, ale jeho prihrávka nebola presná.

16:09

Puk sa opäť dostáva až do tretiny Ferencvárošu.

15:56

A opäť... Zámky sa v tejto oslabovke výborne bránia.

15:30

Huba vyhadzuje puk až na Budaia.

15:21

Sucharda odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

14:51

Na druhej strane vystrelil Pála a Cikánek opäť zasiahol ľavým betónom.

14:22

Miroslav Štefanka snažil sa nájsť Podstaveka ale prihrávka až na neho neprešla.

13:48

Taktiež výborná šanca Frolíka, ktorý sa dostal k odrazenému puku ale Budai puk skryl do lapačky.

13:23

Erik Weismman sa dostal do výbornej príležitosti ale trafil iba zadný betón.

12:28

Teraz súboj pri mantineli Moravec bol však úspešnejší, a puk iba takým miernym oblúčikom poslal do tretiny Nových Zámkov.

11:47

Ferencvároš výborne bráni stredné pásmo a Novozámčania sa naozaj ťažko vedia dostať do šance.

11:36

Teraz z rohu nahadzoval Revák puk na Cikáneka a ten radšej hru prerušuje.

11:17

Kowalczyk má puk za vlastnou bránou a čaká kým jeho spoluhráči prestriedajú.

10:30

Ondrej Štefanka nahadzuje na Podstaveka, ten však nedokázal spracovať prihrávku.

10:10

Cikánek radšej prerušuje hru, potom čo hostia nahodili puk. Vhadzuje sa po jeho ľavici.

08:38

Guren iba nahadzoval puk na Cikánekovi bránu, ZOLTÁN PÁL dal do jeho strely hokejku a jemným tečom ho usmernil pod hornú žrdku Cikánekovej brány. Asistencia: Miloslav Guren.

06:24

Domáci nedokázali vyhodiť puk z obranného pásma, ten sa dostal až ku Novakovi, po jeho strele sa k odrazenému puku dostal ATTILA RAFAJ, a strelou od žrdky otvára skóre. Asistencie: Václav Novák, Miloslav Guren.

06:10

Klobučník odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

06:01

Obrovská možnosť Rafaja, ktorý sa rútil sám na bránu, ale trafil iba Cikáneka do ramena.

05:20

Šikovná prihrávka na Ondreja Štefanku, ale v poslednej chvíli dal hokejku do prihrávky Pál.

05:06

04:19

Gáborovi Kissovi sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary a tak zbierajú dôležité sekundy. Zámky hrajú túto presilovú hru veľmi zle, nedokážu sa osadiť v útočnej tretine.

03:56

Pozor na Černého, ktorý neprihral presne Kissovi Ákosovi, ale hostia aspo nazbierali dôležité sekundy.

03:18

Podstavek prihráva na modrú Ďurčovi a Budai chytá puk do svojej lapačky.

03:06

Guren putuje na trestnú lavicu za nedovolené bránenie. Využijú domáci túto presilovú hru?

02:50

Teraz vyskúšal Revák spoza Ďuriša, ale domáci gólman si opäť pripisuje ďalší zákrok.

02:11

Kowalczyk nenašiel dlhou prihrávkou Podstaveka a puk skončil až pri bránke Budaia.

01:12

Ďalšia obrovská možnosť hostí, spoza brány sa snažil skórovať Galló, ale Cikánek si postrážil bližšiu tyčku.

00:48

Ďalšia možnosť prečíslenia, Novák sa snažil prihrať ešte Ďubekovi, ale strelu zblokoval domáci obranca.

00:13

Obrovská možnosť Ďubeka, ktorý dostal prihrávku medzi kruhy a Cikánek si pripisuje prvý úspešný zákrok lapačkou.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Obe mužstvá sú už na ľadovej ploche, stretnutie sa môže o malú chvíľu začať.
Úvodné zostavy:

Ferencvároš TC: Budai (Marton) – Moravec, Guren, Dubek, Novák (C), Rafaj – Lencsés (A), Lévai, Farkas, Németh, Papp – Hegyi, Cerny, Galló, Kiss G.(A), Kiss Á. – Revák, Mach, Hardi, Pál.

Rozhodca: Bachúrik, Druga – Soltész, Somos.
Najbližší zápas našich hráčov je naplánovaný na piatok 9.1. o 18:00. Na juh slovenska zavíta ďalšie maďarské mužstvo z Budapešti, tentokrát to bude Ferencvároš. Hneď na druhý deň, teda v sobotu pokračuje aj 2. slovenská liga a Nové Zámky sa stretnú s Levicami, opäť "doma". Čaká nás teda hneď dvojitá porcia zaujímavých zápasov (nižšie si vysvetlíme prečo zaujímavých), ktorú by si novozámocký divák nemal nechať ujsť.

Takže, ako prvý, kto sa v tomto dvojzápase postaví našim hráčom do cesty je Ferencvároš. Mužstvo, s ktorým odohrali Zámky v doterajšom priebehu sezóny 4 zápasy a pripísali si 2 výhry a 2 prehry. Už tento fakt svedčí o tom, že tento zápas by mal byť vyrovnaný. Hoci "Fradi" sú až na 7. mieste, tak v ich tíme je viacero výborných hráčov. Najmä český legionári Novák s Moravcom a Černým sú tí o ktorých sa toto mužstvo opiera v každom zápase. Na play off strácajú hostia "iba" 4 body, pričom získali 28 bodov. Do konca základnej časti im zostáva odohrať ešte 10 zápasov a tak je pre nich každý jeden bod mimoriadne dôležitý.

Naši hráči majú však iné problémy, ak by chceli mať vo štvrťfinále voľno, musia taktiež bodovať, veď o prvé dve miesta bojujú hneď 4 tímy a to Miškolc, ktorý má zatiaľ najlepšiu východiskovú pozíciu, pretože je na prvom mieste so ziskom 71 bodov. Na druhom sa stále držia Zámky so 66 bodmi, podobne je na tom aj Dunaujvároš, no ten má o zápas k dobru. Brašov je na 4 mieste so 63 bodmi, no taktiež má o zápas k dobru. Voľno by určite padlo našim hráčom vhod, veď bojujú na dvoch frontoch a práve v tom čase by mala finišovať aj 2. liga.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

3:4

Branky a nahrávky: 20. Čaládi (Ďurčo, Podstavek), 24. Klobučník (Štefanka O., Púchovský), 38. Brandis (Štefanka M.) – 7. Rafaj (Novák, Guren), 9. Pál (Guren), 49. Rafaj (Novák), 57. Rafaj (Novák, Lencsés)

HC MIKRON Nové Zámky: Cikánek (Krajčovič) – Sucharda, Ďurčo, Čaládi (A), Faith (A), Chrenko – Huba, Baron, M.Štefanka, Frolík, Weissmann – Šiška, Kowalczyk, Podstavek, Marek Dubec (C), O.Štefanka – Hrudík, Ďuriš, Brandis, Klobučník, Púchovský.

Ferencvárosi TC_dup: Budai (Marton) – Moravec, Guren, Dubek, Novák (C), Rafaj – Lencsés (A), Lévai, Farkas, Németh, Papp – Hegyi, Cerny, Galló, Kiss G.(A), Kiss Á. – Revák, Mach, Hardi, Pál.

Rozhodčí: Bachúrik, Druga – Soltész, Somos