09.01.2015, 03:00 • Pepsi Center, Denver • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.2 3.75 2.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jan Hejda (COL) 0+1, 0 střel, čas na ledě 21:46
Milan Michálek (OTT) 0+0, 3 střely, čas na ledě 15:34 (05:44:31)
1. Jarome Iginla (COL) 2+0
2. Semjon Varlamov (COL) 36 zák., 2 góly, 94,7%
3. Alex Tanguay (COL) 0+2
Máme za sebou pohledné utkání, ze kterého si odnášejí vítězství 5:2 hráči Colorada. O úspěchu Avs rozhodla zejména produktivita v zakončení. Zatímco domácí své šance proměňovali, hokejisté Senators si, až na dvě světlé vyjímky, vylámali zuby na výborném brankáři Varlamovovi.

Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 3:1. Hned v jejím úvodu domácí náskok ještě navýšil Jarome Iginla, ovšem vzápětí hrubě chyboval obránce Erik Johnson, který doslova daroval gól Senátorovi Bobbymu Ryanovi. O další minutu a 35 sekund později však propálil hostujícího gólmana Lehnera Daniel Briere a na skóre 5:2 se již až do konce zápasu nic nezměnilo.

Střely na branku ve 3. třetině – 4:13, celkem – 21:38
Dnešní utkání navštívilo 14697 diváků.

60:00

59:48

Wiercioch krásně našel rozjetého Pageaua, který jel sám na Varlamova, úspěšnější však byl brankář Lavin. Varlamov dnes odchytal skvělý zápas.

59:01

Ohlášena poslední minuta třetí třetiny a pravděpodobně i celého zápasu.

58:19

Co chybělo a Jarome Iginla si mohl připsat hattrick! Parádním pasem ho vysunul Tanguay, ale do zakončení zkušeného útočníka vložil na poslední chvíli hůl jeden z obránců, který kotouč přizvedl až do ochranné sítě za brankou.

58:01

Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:24

Cowenova střela byla ještě tečována, přesto puk končí na rozkleku brankáře Varlamova.

57:15

Nahození od červené čáry si přidržel v náručí Varlamov. Ještě poslední reklamní přestávka.

56:37

Zdá se, že domácí závěr zápasu kontrolují.

55:28

Duchene hledal před brankou Iginlu, jenž útočí na hattrick. Puk se ale nakonec odrazil k Mitchellovi, který minul.

55:00

Do konce třetí třetiny zbývá posledních pět minut.

Útočník Colorada Alex Tanguay dnes zaznamenal svůj 800. bod v NHL!

54:06

Na střely vedou Senátoři 20:30, skóre ale hovoří výrazně v jejich neprospěch.

54:06

A další komerční brejk.

5:2

Branky a nahrávky: 9. Iginla (Tanguay, O'Reilly), 18. Stuart (Hejda, Duchene), 24. Johnson (O'Reilly), 41. Iginla (Tanguay, Holden), 43. Briere (Barrie, Guenin) – 24. Stone (Karlsson, Legwand), 42. Ryan

Colorado Avalanche: Varlamov (Berra) – Johnson, Hejda, Barrie, Guenin, Holden, Stuart – Rendulić, Duchene, Landeskog (C) – Iginla (A), O'Reilly, Tanguay – MacKinnon, Mitchell, Talbot – Briere, Cliche, McLeod (A). Trenér: Patrick Roy

Ottawa Senators: Anderson (od 29. min. Lehner) – Karlsson (C), Wiercioch, Ceci, Cowen, Gryba, Methot – Stone, Turris (A), MacArthur – Ryan (A), Zibanejad, Hoffman – Condra, Legwand, Greening – Chiasson, Pageau, Michálek. Trenér: Dave Cameron

Rozhodčí: O'Halloran, Rehman – McElman, Barton

Diváci: 14697