HK DOXXbet Detva – HK 32 Liptovský Mikuláš

4:3

konec (1:1, 2:1, 1:1)

09.01.2015, 18:00 • ZŠ Detva • Marek Antalík sk

Dušan Kapusta (tréner HC 07 Orin Detva): Videli sme výborné stretnutie. Diváci boli fantastický. Súper potvrdil dobrú formu z posledných stretnutí. Prišiel sme po výhre ad Bardejovom. Miesto 2:0 v prvej časti bolo 1:1: Po prvej tretine sme mohli viesť v pohode aj 3:0, ale asi pán božko to tak chcel, aby bolo 1:1 a bolo zaujímavé stretnutie. Svojou bojovnosťou sme si nakoniec vybojovali víťazstvo a tri body."

Marián Horváth (tréner MHK 32 Liptovský Mikuláš: " Bolo to vyrovnané stretnutie. V prvej tretine to bolo také oťukávacie. Boli tam šance na oboch stranách. Dali sme gól. V druhej časti sme viedli, ale potom sme dostali pre domácich šťastný gól. V tretej časti nám domáci odskočili na dva góly. Hrali sme do konca stretnutia, ale nepodarilo sa nám vyrovnať." (20:28:19)
Je tu záver stretnutia. Po záverečnom klaksóne vznikli zbytočné vášne na ľade, ale pri podávaní rúk je už všetko v poriadku.

60:00

59:34

Hostia po buly nahodili puk do útočného pásma a Hollý je na striedačke.

59:30

Oddychový čas hostí.

59:30

Hra je prerušená. Hostia si pomohli prihrávkou rukou.

59:09

Domáci sú v plnom počte.

58:56

Radoslav Macík dostáva vyšší trest 10. min. za nešportové správanie.

58:43

Domáci sa veľmi dobre bránia. Do konca vylúčenia zostáva necelé pol minúta.

58:01

Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

57:59

Volntier zasahuje po strele Roháč. Následne sa čakal pred jeho bránou a dorážku Števuliak.

57:09

Domáci dostávajú dve minútu za príliš veľa hráčov na ľade. Trest si odchádza odsedieť Viktor Fekiač.

56:53

Zakončenie Budu vo vzduchu skončilo mimo bránu.

56:15

Martin Hájnik zrážn neúmyselne čiarového rozhodcu na ľad. Hra je prerušená. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

55:53

Nepresná rozohrávka Liptákov vracia späť pred Hollého bránu.

55:10

Hostia sa previnili prihrávkou rukou.

53:16

Petro vybojoval vo vlastnom obrannom pásme puk. Našiel Žilku, ktorý ho dostal do útočnej tretiny, kde domáci zbierajú sekundy.

52:08

Hataš sa dostáva do pásma. Zakončil bekhendom, ale Hollý jeho strelu kryje.

51:17

49:51

Peter Bartík dostáva najprv osobný trest 10. min. a následne aj trest do konca stretnutia.

49:17

Tretie vylúčenie Jozefa Sládoka v stretnutí. Dve minúty za krošček.
Domáci tréner Kapusta premiešal útoky. Pri Petrovi a Srnkovi hrá Žilka. Ďalej s Kanaetom a Parkhousem nastupuje v tretej časti Hájnik.

48:55

Po Petrovej strele zasahuje Hollý.
Dnešné stretnutie sleduje 332 divákov.

48:30

Pinka pri mantinely vybojoval vhadzovanie v útočnom pásme.

47:12

Buda sa pretláčal cez Holigu, ale obranca hostí ho pritlačil o mantinel.

46:06

Po nahodenom puku hostí Volnetier prerušil hru pred dotierajúcimi korčuliarmi Mikuláša.

45:03

Patrik Fekiač nakorčuľoval s pukom do pásma, ale tam ho stráca. Našťastie ho získal Sládok.

44:26

Hostia začali byť čo raz nebezpečnejší. Z výsledkom sa neuspokojujú.

42:58

Liptovský Mikuláš dal gól!

Kontaktný gól hostí prišiel následne po domácom. Strela z diaľky z hokejky IVANA ROHÁČA skončila za Volentierom.

41:05

Detva dala gól!

Domácim sa podarilo dostať z vlastnej tretiny. Zaútočili a dokázali aj skórovať. Gól strelil BRANDON PARKHOUSE.
Asistencie: Peter Lunter, Dominik Kanaet.

40:45

Hostia sa nasťahovali do útočného pásma.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Skončila sa druhá tretina stretnutia. Po 40. min. vedie Detva 3:2, keď otočila z nepriaznivého stavu 1:2.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:39

V dobrej streleckej pozícii Viktor Fekiač.

39:01

Posledná minúta druhej tretiny.

38:59

Sládok tesne míňa bránu Hollého.

38:19

Volentier podržal nahodený puk a bude sa vhadzovať v obrannom pásme domácich.

37:56

A znovu Viktor Volentier sa predvádza skvelým zákrokom.

37:41

Tesne po návrate Predajnianskeho sa vyznamenal brankár Volentier, keď lapačkou zneškodnil Bartíkovu umiestnenú strelu.

37:02

Veľmi dobrá hra Detvy v oslabení. Hájnik mohol pridať dokonca gól. Hollý si však dal pozor.

36:13

Otrasený Kadlubiak je späť a v presilovke zakončuje. Lenže jeho strela skončila v spleti hráčov pred Volentierom.

35:36

Domáci sa budú musieť brániť. Za držanie dostáva dve minúty Jakub Predajniansky.

34:42

Parkhouse nahodil puk pred bránu. Kanaet ho dokázal nevedomky tečovať a takmer sa dostal do brány. Hollý ho len z námahou vytesnil mimo bránu.

33:02

Domáci sa ujali vedenia po góle JOZEFA SLÁDOKA, ktorý od modrej oblúčikom prehodil Hollého. Puk zastavila horná tyčka, ale domáci obranca puk sledoval a poslal ho do prázdnej brány.
Asistencie: Martin Hájnik, Brandon Parkhouse.

32:21

Domáci sa na chvíľu usadili v útočnom pásme a hneď si aj vytvorili šancu, ktorú zakončil Hájnik.

31:05

Hús od mantinelu sa dostával pred bránu. Zakončil medzi betóny, ale Hollý si dal pozor.

30:38

Na druhej strane v možnosti Žilka, puk skončil na zadnom mantinely.

29:30

Uhrík v priebehu pár sekúnd mal dve gólové príležitosti. Prvú poslal len do zadnej sieťky a druhú do Volentiera.

28:11

Po súboji Hájnika s Kadlubiakom zostal po náraze na mantinel hráč hostí ležať na ľade a hra musela byť prerušená. Hráčovi hostí na striedačku pomáhali lekár a spoluhráči.

27:47

Hataš ako falošné krídlo sa dostáva do zakončenia, lenže triafa len do Hollého.

26:41

Zakončenie Kanaeta bekhendom si cestu do siete nenašlo.

26:14

Domáci sa momentálne zahryzli do súpera a pritlačili ho pred ich bránu.

25:02

Ďalšia možnosť Detvy na skórovanie, ale Hús neuspel po tretí raz.

23:56

Domácim sa presilovka nedarila, ale tesne pred koncomju dokázali využiť, keď Hollého prekonal JAKUB ŽILKA.
Asistencie: Dominik Kanaet, DominikHegyi.

22:04

Mezovský oslabuje svoje mužstvo dve minúty za podrazenie.

21:48

Po chybnej domácej rozohrávke sa ujali vedenia, keď puk do prázdnej brány zasunul FRANTIŠEK POLIAČEK.

Začala sa druhá tretina.
Skončila sa prvá tretina. Stav po 20. min. je nerozhodný 1:1.
Po záverečnom klasóne sa strhla na ľade mela, po ktorej dostali po jednom hráčovi po 2. min. Na domácej strane je to Jozef Sládok a na strane Mikuláša Michal Uhrík.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:31

Parkhouse nahodil puk pred bránu, kde však nik nebol.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:38

Strelu Pača Hollý nevidel, ale pomohol mu obranca.

18:13

Roháč opäť oslobodil Mikuláš len za cenu zakázaného uvoľnenia.

17:52

Ďalšia nepresná rozohrávka hostí a puk skončil na zakázanom uvoľnení.

17:26

Po skoro minúte sa podarilo Detve dostať puk z obranného pásma.

16:28

Liptákov zastavuje postavenie mimo hry.

15:42

Páč upratal puk spred Volentiera k mantinelu.

15:17

Nerozumeli si ani domáci a po nepresnej prihrávke a zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v ich obrannom pásme.

14:26

Lunter sa snažil na modrej čiare zachytiť vyhodený puk, ale ten mu preletel ponad ruku a bude z toho zakázané uvoľnenie.

13:34

Znovu sa dostáva Detva do útočného pásma zásluhou Hegyiho.

13:01

Liptáci zastavili domácich na modrej čiare, ale následne stratili vo vlastnom pásme puk a tak mohli domáci kombinovať. Lenže nič nevyťažili.

12:03

Hra sa prelieva z jednej strany na druhú.

11:05

Hús pred Hollým nedotiahol na puk od Viktora Fekiača.

10:08

Sládok bol dôrazný pri Hollom, ktorý ho následne hokejkou sekol. Všetko videl hlavný rozhodca a obom hráčom dôrazne dohovoril.

09:36

Volentier musel znovu zasahovať a hru prerušiť.

08:52

Po úvodnej minúte je väčšia aktivita na strane Liptákov.
Po technickej úprave pokračujeme v hre.

08:13

Máme tu technický problém s plexisklom.

07:53

Hostia svoju útočnú snahu prekombinovali.

07:20

Detva hrá v plnom počte.

06:45

Liptáci sa nasťahovali do o pásma, ale opäť Žilka dokázal vyhodiť puk.

06:13

Žilka zakončuje v oslabení. Puk bol tečovaný a končil na ochrannej sieti.

06:00

Domáci sa darí držať puk ďaleko od svojej brány.

05:20

Prvé vylúčenie stretnutia. Jozef Sládok dostáva dve minúty za podrazenie.

05:07

Znovu Hús v šanci. Puk opäť skončil tesne mimo.

04:47

Domáci sa usadili v útočnom pásme. Hostia však vhodili puk cez všetky čiary.

03:57

Postavenie mimo hry hostí.

03:02

Hostia z prvej možnosti dokázali skórovať a vyrovnať stav. Autorom gólu je IVAN ROHÁČ.

02:23

Ďalšiu dobrú možnosť mal Hús. Puk tesne minul bránu.

00:59

Domáci hráč však trestné strieľanie bekhendom nepremenil.

00:59

Patrik Fekiač bol v samostatnom úniku faulovaný a bude nasledovať trestné strieľanie.

00:33

Skvelý úvod domácich. Po kombinačnej akcii sa do listiny strelcov zapisuje kapitán BRANISLAV SRNKA.
Asistencie: Marek Hataš, Juraj Petro.

00:13

Hataš ako prvý zakončuje, ale puk triafa len obrancu hostí.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
V drese Liptákov v dnešnom stretnutí nenastúpia Kabáč a Súkeľ úspešní reprezentanti Slovenska na MS 20 ročných v Kanade.
Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Volentier – Hataš, Pač, Sládok. Pinka, Predajniansky, Mačkovič, Lunter – Petro, Srnka, Hájnik – Parkhouse, Kanaet, Hegyi – Žilka, P. Fekiač, Buda – Hús, V. Fekiač, Kucej. Tréner: D. Kapusta.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Nitriansky, Čierny, Kalubiak, M. Školiak, Janči, Mezovský, Oravec, Holiga – Macík, Kuric, Bartík – Števuliak, Trochta, Roháč – Poliaček, Piatka, Uhrík – Janček, Moravčík. Tréner: M. Horvát

Rozhodca: Adamec – Tvrdoň, Brath.
Záver základnej časti 1. hokejovej ligy pomaličky klope na dve. V 37. kole sa pod Poľanou stretnú domáci HC 07 Orin Detva a MHK 32 Liptovský Mikuláš.

V poslednom kole sa podarilo Detve aj za pomoci Liptákov zvýšiť svoje vedenie v tabuľke. Zverenci Dušana Kapustu po dvoch rokoch uspeli na Šariši, kde s Prešovom vyhrali 4:2.

Práve Liptovský Mikuláš bude súperom Detvy v tomto kole.

Liptáci na domácom ľade dokázali vziať dva body Bardejovu po výhre v predĺžení.

V zostave Detvy v posledných stretnutiach chýba dravý krídelník Ivan Zorvan. Ako nám prezradil vedúci mužstva Jozef Lakota tak Ivan má problémy s ramenom a čaká ho magnetická rezonancia, po ktorej sa bude vedieť dokedy bude Zorvan mimo.
Okrem neho stále nehrá aj David Graham.

6. 1. oslávil v kabíne 27. narodeniny ďalší Američan Brandon Parkhouse a ako sa patrí dostal do tváre šľahačkovú tortu od Davida Grahama.

Po zápase v Prešove pripravil menšie posedenie v kabíne brankár Anton Yašin, ktorý je v Detve na skúške z Petrohradu.

Do zostavy sa vracia, po krátkom pôsobení vo Zvolene Jakub Žilka, čím sa zvýši útočná sila Detvy.

Stretnutie sa začína v piatok o 18:00 hod. a kto neviete prísť priamo na zimák môžete sledovať on-line prenos.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

4:3

Branky a nahrávky: 1. Srnka (Hataš, Petro), 24. Žilka (Kanaet, Hegyi), 34. Sládok (Hájnik, Parkhouse), 42. Parkhouse (Lunter, Kanaet) – 4. Roháč (Trochta), 22. Poliaček (Trochta), 43. Roháč

HK DOXXbet Detva: Volentier – Hataš, Pač, Sládok. Pinka, Predajniansky, Mačkovič, Lunter – Petro, Srnka, Hájnik – Parkhouse, Kanaet, Hegyi – Žilka, P. Fekiač, Buda – Hús, V. Fekiač, Kucej. Tréner: D. Kapusta.

Rozhodčí: Adamec – Tvrdoň, Brath