konec (0:1, 0:3, 0:1)

09.01.2015, 17:00 • ČEZ ARÉNA Ostrava • Monika Baloghová

Tipsport: 2.2 4.1 2.74 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný večer a někdy opět napočtenou. (19:37:36)
Šestatřicáté kolo je pro vítkovické již minulostí a je to pro ně jen dobře, protože dnešní zápas jim vůbec nevyšel. Dnes na vítkovickém ledě kralovali litvínovští a zcela zaslouženě si odvážejí všechny tři body. Gólman Pavel Francouz si po zásluze připisuje další čisté konto do svých statistik a také litvínovští věrní mohou být s výjezdem zcela spokojeni.
Nejlepší hráči utkání:
HC Vítkovice Steel – Vladimír Svačina¨
HC Verva Litvínov – Tomáš Frolo

60:00

59:51

Kotouč je zašlápnut v útočném pásmu Vítkovic u mantinelu.

59:40

Vítkovičtí se snaží v pásmu bojovat o puk.

59:24

Szturc si najel zleva, ale Francouz jeho střelu vytěsnil ramenem.

59:02

Hra se přesunuje k hostující brance, ale jen na chvíli.

58:37

Litvínovští fanoušci mohou být spokojeni, tento výlet do daleké Ostravy se jim opravdu vydařil.

58:32

Hra u domácí klece.

58:00

"Romanovci" zaskočili Francouze, ale ne dostatečně.

57:42

Dlouhý puk poslaný na domácí branku Maxwell tlumí svou holí.

57:07

Kudělka zamířil od modré, ale hodně vedle.

57:00

Vhazování u Francouze, které se opakuje.

56:50

Pokus Olesze je tečován do ochranné sítě.

56:33

56:29

Skákající puk Francouz raději přikrývá pod lapačku.

56:11

Szturc obloučkem vyhazuje kotouč do pásma před Francouze.

55:43

Domácí již podruhé úspěšně poslali puk do bezpečí.

55:01

Po nahrávce Lukeše se snažil nadvakrát dostat puk do branky Ručinský, ale nepovedlo se.

54:33

Pastor je vyloučen za faul kolenem.

54:27

Vítkovičtí diváci skandují: "Aspoň jeden, aspoň jeden...".

54:14

Francouz se na nějakou chvíli ocitl mimo branku, ale vítkovičtí nedokázali dostat puk před branku.

53:56

Litvínovskému celku je odpískán ofsajd.

53:30

Vítkovice se dostaly do pásma, ale puk je zašlápnut v rohu.

53:04

Verva má puk pod kontrolou, nikam nespěchá, v poklidu se přesouvá do pásma.

52:34

Probíhá komerční přestávka.

52:30

Domácí fanoušci hromadně opouštějí vítkovickou arénu.

Viktor HÜBL - 0:5

51:49

Litvínov právě vstřelil branku!
Hosté se dostali bez problémů k brance, po střele Jánského se puk odrazil k volnému VIKTORU HÜBLOVI, který z mezikruží prostřelil vše – 0:5. Asistence: Peter Jánský.

51:22

Hosté drží kotouč za brankou, uklidňují hru a pomalu střídají.

51:15

Hraje se rychle na obě strany.

50:32

Vítkovičtí v útoku, Vandasovi ale finta s pukem nevyšla.

50:08

50:00

Verva rozehrává od své klece.

49:32

Roman se dostal k puku, vyjel si až k Francouzovi, ale jeho branku přestřelil.

49:00

Burgerovi se podařilo dosáhnout na kotouč a vyhazuje k Francouzovi.

48:35

Hosté v pásmu, rozjeli přesilovkový kolotoč beze střel.

48:14

Vhazuje se ve středním pásmu.

48:08

Za podražení bude potrestán domácí Hlinka.

47:54

Nepřesná rozehrávka Vítkovic končí sice v pásmu, ale za brankou Francouze a hosté jsou u puku jako první.

47:40

Maxwell si dojel pro puk, bude se vhazovat po jeho levici.

47:06

Vítkovičtí si nabruslili do pásma, ale nestačili se do něj ani všichni přesunout a puk kontrolují hosté.

46:57

Roman se dostal do ofsajdu.

46:44

Vítkovický gólman lapá kotouč, probíhá komerční přestávka.

46:18

Puk obkroužil vítkovické útočné pásmo a hosté přesunují hru k Maxwellovi.

45:44

Hra u Francouze, ale vítkovičtí nejsou příliš sehraní.

45:01

Jurčík se napřáhl u kruhu, ale nastřelil jen obětavého domácího hráče, který si lehl do střely.

44:26

Na pozoru se musí mít vítkovičtí, litvínovští jsou usazeni v pásmu.

44:03

Domácí v pásmu, Roman ale končí za brankou Litvínova.

43:35

Hosté se stahovali k brance, ale puk kontrolovali domácí, Maxwell rozehrává.

43:05

Hra u vítkovické branky, Maxwell je ale přesně na svém místě.

42:28

Dnešní utkání sleduje 7 036 diváků.

41:46

Vítkovičtí to zkoušejí znovu, ale nepřesně.

41:08

Spíše nahození než střelu likviduje Maxwell a přikrývá kotouč.

40:49

K pravé tyči hostující klece se bleskově dostal Svačina, ale byl odstaven třemi hráči ve žlutém.

40:06

Olesz si okamžitě sjel před Francouzovu klec, ale ten byl pozorný, Olesz si ještě objel jeho branku, ale nikdo ze spoluhráčů mu nenajel.

40:01

Dvě branky během půlminuty vyhnaly ve druhé třetině vítkovickou jedničku z branky, domácí trenérské duo si v této fázi vybralo oddechový čas a dodat svému týmu nový impulz. Byli to ale hosté, kterým se podařilo v této části znovu vstřelit branku, tentokrát už Maxwellovi, a to po hrubce domácího hráče. Jestli se hostující fanoušci dočkají "bůra" nebo jestli to budou naopak domácí, kterým se podaří vymyslet fintu a překonat Francouze, tak to právě uvidíme v následující třetině.
Další třetina začne přibližně v 18:52.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:57

Martynek vyslal před branku Gerháta, ale ten Maxwelův beton nepřekonal.

39:47

Hosté to ještě zkusí.

39:31

Vítkovičtí se prohnali do pásma, Huna vystřelil a hned si najel pro dorážku, ale té se nedočkal.

39:08

Petružálek práskl do puku, ten se od zadního mantinelu odrazil a vyjel mimo pásmo.

38:55

U branky stál dobře postavený Roman, ale jeho střela hned z první mezi Francouzovými betony neprošla.

38:47

Bude se vhazovat u Francouze.

38:30

Vítkovičtí se snažili poslat puk na hostující branku, ale Zdráhalovi se Štenclem se to nepodařilo.

38:08

Hosté jsou příliš nabuzeni, je z toho další ofsajd.

37:59

Hosté se příliš snažili, je z toho ofsajd.

37:30

Zhruba dvacítka aktivně fandících hostujících fanoušků nemůže být dnes spokojenější, snad jen, kdyby hosté dali pátou branku.

37:18

Vítkovičtí příliš spěchali s rozehrávkou, je z toho zakázané uvolnění.

37:05

Hosté hrají uvolněně, jejich další akci musel hasit Maxwell.

36:24

Martynek se jako štírek protáhl podíl mantinelu, ale byl z úhlu na to, aby zakončil přesněji.

36:00

36:00

Poměrně slušná akce v podání třetí domácí pětky, ale Francouz je ve střehu.

Jakub ŠRÁMEK - 0:4

34:52

Chyba Burgera na modré a JAKUB ŠRÁMEK se dostává k puku, sám si sjel před branku a prostřeluje Maxwella – 0:4. Bez asistence.

34:25

Pavelka se vrací do hry.

34:04

Litvínovským se podařilo vyhodit kotouč k Maxwellovi.

33:38

Hráči v modrém se usadili před Francouzem, ale ten ustál zmatek před svou brankou v klidu.

33:20

Vítkovičtí musejí rozehrát od své branky.

32:48

32:25

Počet hráčů na ledě se srovná, Pavelka putuje za katr za nedovolené bránění.

32:14

Od modré nastřelil v pádu tyč Pavlík!!

32:07

Zmatky u domácí branky, ale vítkovičtí si nakonec poradili.

31:42

Vítkovičtí vyhazují puk do bezpečí a následují jej.

31:30

Litvínovští se drží u Maxwellovy klece, ten se ale nehodlá nechat nachytat na hruškách.

31:06

Od kruhu namířil na branku Kubát, Hübl byl připraven na dorážku marně.

30:48

Olezs si odpyká další dvě minuty za podražení.

30:18

Mezi kruhy se objevil Káňa, ale byl včas zpacifikován.

29:59

U mantinelu Zdráhal, ale jeho spoluhráči nikde.

29:38

Zmatky ve hře na obou stranách.

29:17

Domácí gólman lapil pokus Trávníčka.

28:57

Hosté u kotouče, přesouvají se k Maxwellovi.

28:44

Vítkovičtí míří na hostující branku, ale Francouz je v klidu.

28:13

Na trestné lavici se pokazila dvířka, hráči korzují po ledové ploše.

28:04

Tak tato přesilovka domácím vůbec ale vůbec nevyšla, hosté hrají v plném počtu.

27:47

Martynek následoval vyhozený kotouč a zašlápnul puk v rohu u domácí branky.

27:14

Domácí znovu musejí začít od své branky.

26:50

Kudělka nezachytil puk na modré, litvínovští mohou vystřídat.

26:28

Vítkovičtí se prodrali zpět před Francouze.

26:10

Hosté vyhazují kotouč s pomocí ochranného plexi.

26:04

Na trestnou lavici usedá hostující Jurčík za hru vysokou holí.

26:04

25:36

Do vítkovické klece se staví Brandon Maxwell.

25:36

Oddechový čas si vybírají domácí.

Rostislav MARTYNEK - 0:3

25:36

A je to tam – třetí branku hostujícího celku vstřelil s pomocí ležícího obránce domácích, od kterého se puk odrazil do Dolejšovy klece, ROSTISLAV MARTYNEK – 0:3. Asistence: Michal Trávníček, František Gerhát.

Tomáš FROLO - 0:2

25:04

Tak tenhle gól si bude muset Dolejš asi po zápase prohlédnout. po nahrávce Ručinského se ke střele dostal TOMÁŠ FROLO, kotouč končí v horní části jeho branky – 0:2. Asistence: Martin Ručinský, Jakub Petružálek.

24:59

Hosté se drží u Dolejše.

24:39

Litvínovští se prodrali do pásma, Lukešova střela ale končí za brankou.

24:27

Pastor pálil dobře, ale jeho střela byla tečována mimo.

24:17

Domácí hráči se dostali do ofsajdu.

24:00

K vidění je spíše boj o kotouč a pásmo než hokej.

23:42

Hosté i nadále okupují Dolejšovu klec, ten je ale pozorný.

23:04

22:37

Puk putuje k Francouzovi.

22:24

Hosté znovu v pásmu, zkoušel to Martynek i Kubát, ale nepřesně.

22:04

Tam ale jen šetří cenné vteřinky.

21:54

Svačina se dostal k puku a sprintuje do pásma.

21:49

Hübl to zkoušel zleva marně.

21:36

Hosté usazeni v pámu.

21:15

Svačina se řítil na Francouze, ale nebyl přesný.

21:04

Za hru vysokou holí je vyloučen Burger.

20:55

Hosté kontrolují kotouč, ale domácí se drží u své útočné modré.

20:29

20:01

Domácí mají před sebou ještě 27 vteřin přesilovky.

20:01

Po první třetině vedou hosté, kteří otevřeli skóre již v šesté minutě nejlepším extraligovým střelcem Viktorem Hüblem. Vítkovičtí si připravili několik dobrých šancí, stejně jako v dalším průběhu litvínovští, ale žádná z nich se neujala. Uvidíme, jaký bude průběh další třetiny.
Další třetina začne přibližně v 17:52.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:56

Litvínovští vyhazují kotouč k Dolejšovi.

19:51

Svačina dostal dobrou přihrávku za kruh, ale Francouz byl na jeho pokus připraven.

19:42

Hra přerušena, sudí si musejí pro další kotouč.

19:28

Roman číhal u tyče, ale Pavlík jej připravil o puk.

19:14

Od pravého kruhu se rozmáchl Kovář, ale Francouz byl připraven.

18:51

Litvínov posílá puk do bezpečné zóny.

18:37

Od modré pálil Kovář, nikdo na dorážku se ale nenašel.

18:29

Vítkovičtí si znovu zkusí přesilovku, za hrubost pyká Pavelka.

18:01

Litvínovská klec je mimo svou pozici, zasloužil se o to jeden z hostujících borců.

17:48

17:32

Domácí se drží u branky Vervy, hosté se brání.

17:10

Roman naskakuje na led, vítkovičtí mají zkrácenou přesilovku.

17:03

Útok hostů končí ofsajdem.

16:29

Hosté momentálně u puku, hráči ve žlutém výborně cloní Dolejšovi, ale jejich další spoluhráči nemíří přesně.

15:48

Bude se hrát ve čtyřech, za nedovolené bránění bude pykat Ručinský.

15:43

Protiútok hostujících hráčů, ale Dolejš je přesně tam, kde má být.

15:20

Hned po vhazování se puku ujal Vandas, najel si podél mantinelu až k brance, rozvlnil síťku, ale jen tu boční.

15:10

A bude se vylučovat, za hákování jde za katr Roman.

14:54

Příliš laxní rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

14:41

Litvínovští se vrhli do útoku, ale domácí byli v rohu u puku rychlejší.

14:18

Zakázané uvolnění pro Vervu.

14:01

13:45

První vyhození Litvínova, hráči urychleně střídají.

13:24

Ručinskému se ani tentokrát nepodařilo vyhodit, domácí pokračují v ataku litvínovské branky.

13:08

Svoboda pálil nad branku hostů.

12:57

Vítkovičtí se stále drží u litvínovské klece, ale hosté se brání na výbornou.

12:01

Za držení protihráče je vyloučen hostující Chaloupka.

12:01

11:46

Na opačné straně se do dobré pozice dostal Kolouch, ale Francouz byl na místě.

11:33

Vítkovický gólman musel řešit nepříjemnou situaci, ale vybral si správného hráče, který už nenahrával, a tak vypálil jen do gólmana.

11:24

Před domácí brankou se mihnul Hübl, ale netrefil puk ideálně.

11:05

Hráči ve žlutých dresech opět u Dolejše, ten je však v pohotovosti.

10:29

Na opačné straně v akci "Romanovci", Huna ale zblízka Francouze nepřekonal.

10:04

Ručinský u vítkovické branky nebyl přesný.

09:42

Domácí teď okupovali Francouzovu klec, Burger však číhal u tyče marně.

09:21

Zakázané uvolnění Litvínova.

09:14

Burger si s Oleszem najel do pásma, druhý z vítkovických útočníků se v rychlosti prosmýkl kolem branky, ale zakončil jen do Francouze.

09:00

Hraje se ve středním pásmu.

08:40

Dolejš se má v brance co otáčet, hosté mají puk pod kontrolou.

08:13

Jeden z čárových signalizoval ofsajd hostů, ale bylo pokračováno ve hře.

08:01

07:39

Vítkovičtí v plném počtu.

07:29

Domácí znovu vyhazují.

07:20

Pavlík to zkoušel od modré, ale velmi nepřesně.

07:03

Vítkovičtí dvakrát v krátkém sledu vyhazují kotouč do bezpečí.

06:36

Kubát neudržel kotouč na modré, hosté musejí vycouvat.

06:25

Od modré vypálil v pozici klečícího střelce Kubát, ale Dolejš byl připraven.

05:50

Domácím se podařilo vyhodit kotouč až za litvínovskou klec.

05:39

Za velmi hlasitých projevů nevole usedá na trestnou lavici domácí Olesz za hru vysokou holí.

Vitkor HÜBL - 0:1

05:19

Frolo našel svou nahrávkou osamoceného VIKTORA HÜBLA, který poslal puk do horní části Dolejšovy klece – 0:1. Asistence: Tomáš Frolo.

04:51

Zdráhal jen nastavil hůl, kotouč letěl k brance, kde stál Káňa, ale minul.

04:35

Vandas s Kolouchem vtrhli do pásma, ale Francouz se vrhl po puku jako lev a zalehl jej.

04:02

Martynek se prosmýkl do rohu pro puk a byl rychlejší, Verva v pásmu u Dolejše.

03:33

Malec si nedokázal pohlídat útočníka Vervy, ten dokázal z rohu nakonec i vystřelit, i když nepřesně.

03:15

Hosté se rozjeli do pásma, ale přišli o kotouč.

03:03

Kovářova nevýrazná střela nemohla Francouze ohrozit.

02:50

Olesz si dobruslil nahozený kotouč, ale před brankou na něj už číhali hráči soupeře.

02:28

Menší závar u domácí branky, Hanzl na Dolejše ale nevyzrál.

02:10

Kubát střílel od modré,Dolejš toho moc neviděl, ale puk se odrazil na poslední chvíli jinam.

01:49

Další ofsajd pro vítkovické.

01:38

.. Dolejš měl ale dobrý výhled a střelu Frola od modré lehce polapil.

01:32

Trávníček s Martynkem se prosmýkli do pásma..

01:19

Hra je znovu přerušena, a vykázána do středního pásma.

01:00

Domácím hokejistům je odpískán ofsajd.

00:41

Vítkovická rozehrávka koní na zakázaném uvolnění.

00:29

Kotouč končí v ochranné síti za Dolejšovou klecí.

00:12

Kotouč končí na vítkovické střídačce, bude se vhazovat před útočnou modrou Litvínova.

00:01

Hráči obou mužstev na svých místech, můžeme začít.
Sudí už si zkoušejí hrací plochu, krouží po ní společně s malými vítkovickými hráči, kteří nesou vítkovické vlajky.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Maxwell) – Kovář, Kudělka, Zíb, Malec, Šenkeřík, Klok, Štencel, Pastor – Svoboda, Burger, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Hlinka, Szturc – Zdráhal, Kolouch, Káňa

HC Verva Litvínov: Francouz (Horák) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Frolo, Štindl, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Gerhát, Martynek – Jurčík, Šrámek, Písařík

Rozhodčí: Hradil, Pavlovič – Bláha, Lhotský.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V této sezóně mají navrch litvínovští, kteří oba zápasy vyhráli poměrem 3:2 – celkem tedy 6:4. Vítkovičtí jim byli dobrým soupeřem, ale na bod se jim i po dobře odehraném utkání na domácím ledě nepodařilo v poslední minutě, kdy inkasovali třetí branku v prodloužení, dosáhnout. Jak tomu bude tentokrát, to se dozvíte, když si od 17:00 zapnete náš textový onlajn přenos.
Litvínovský útočník Viktor Hübl vede se svými čtyřiceti body (14+26) nejen kanadské bodování svého celku, ale také celé extraligy. Nejlepším obráncem je s dvaadvaceti body Karel Kubát (6+16). Útočník Michal Trávníček si od sudích vykoledoval 66 trestných minut. Gólmanskou jedničkou je v tomto týmu Pavel Francouz s průměrem obdržených branek 2,29 a úspěšností 92,90%.
Nejvíce kanadských bodů si v týmu Vítkovic prozatím připsal Vladimír Svačina, má jich na svém kontě 30 (12+18). Stejný počet gólů si připsal také Ondřej Roman (12+15) a dělí se tak společně o post nejlepšího střelce. Lukáš Zíb i nadále drží pozici nejlepšího obránce se třinácti body (1+12). Osmatřicet trestných minut si na své konto připsal útočník Ondřej Roman. Statistiky a výkony neustále vylepšuje gólman Daniel Dolejš, jenž má momentálně úspěšnost 92,11% a průměr obdržených branek 2,29.
Domácím se v poslední době opravdu daří, z posledních pěti zápasů neprohráli po základní hrací době ani jeden. I díky tomu se vydrápali na výborné 8. místo v tabulce s bilancí 13-3-4-15, stále ještě pasivním skóre 91:100 a 49 body. Hostující Litvínov v posledních pěti zápasech dvakrát prohrál po základní hrací době, v tabulce si i přesto stojí výborně, s 67 body, bilancí 18-5-3-9 a skóre 112:88, jim patří krásné 2. místo.
Šlapající Vítkovice v šestatřicátém kole Tipsport extraligy změří na svém ledě síly s litvínovskou Vervou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

0:5

Branky a nahrávky: 6. Hübl (Frolo), 26. Frolo (Ručinský, Petružálek), 26. Martynek (Trávníček, Gerhát), 35. Šrámek, 52. Hübl (Jánský)

HC Vítkovice Ridera: Dolejš (Maxwell) – Kovář, Kudělka, Zíb, Malec, Šenkeřík, Klok, Štencel, Pastor – Svoboda, Burger, Olesz – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Hlinka, Szturc – Zdráhal, Kolouch, Káňa

HC VERVA Litvínov: Francouz (Horák) – Kubát, Chaloupka, Pavelka, Pavlík, Frolo, Štindl, Kokeš – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Gerhát, Martynek – Jurčík, Šrámek, Písařík

Rozhodčí: R. Hradil, A. Pavlovič – J. Bláha, M. Lhotský

Diváci: 7 036