05.01.2015, 15:00 • CSKA Universal Sports Hall • Václav Petrů

Tipsport: 1.85 4.0 3.37 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (17:28:56)
Československá stopa v zápase

Ondřej Němec (MOS) – 0 bodů, 3 střely, čas na ledě: 18:58
57 minut marně dobývali favorizovaní hokejisté CSKA pečlivou defenzívu městského rivala Dinama v čele s vynikajícím brankářem Alexanderem Šaryčenkovem. Ten sice dohromady kryl 41 střelecký pokusů Armějců, na šikovnou teč Nikolaje Prochorkina z 58. minuty však byl krátký i on a hosté si z dnešního utkání nevezmou ani bod.
CSKA si tak připisuje zasloužené vítězství a potvrzuje pozici letošního krále ruské metropole a především výsadní postavení v celé KHL.

60:00

59:30

Radulov vyvezl kotouč do středního pásma a bekhendem zkoušel trefit prázdnou bránu, to se mu nepovedlo.

59:10

Šaryčenkov zamířil na střídačku, Dinamo to zkouší v šesti.

59:00

V útočném pásmu však aktuálně operují domácí a nepouští své soupeře do blízkosti své brány.

58:00

Do konce normální hrací doby zbývají dvě minuty a rázem musí útočit hosté.

Nikolaj PROCHORKIN - 1:0

57:33

CSKA právě vstřelilo branku!
Tak přece jen se podařilo CSKA dobýt obranný val soupeře ještě v normální hrací době! Denisovův vysoký pokus od modré čáry sklepl za překvapeného Šaryčenka NIKOLAJ PROCHORKIN a vstřelil veledůležitý gól. Asistence: Denis Denisov, Simon Hjalmarsson.

56:24

A světe div se. Lalande potřetí v krátkém čase zasahoval. Tentokrát vytáhl lapačku proti střeleckému pokusu Osipova, který by ale nemířil mezi tři tyče.

55:50

Karpov pálil z úhlu z otočky, Lalande připraven.

55:45

Po hodně dlouhé době zasahoval Lalande, který zakročil proti nepříliš razantní střele Daugavinše. Byla to teprve druhá střela Dinama ve třetí třetině!

55:23

Zakázané uvolnění červenomodrých.

54:16

Radulov vybruslil zpoza brány a snažil se zasunou kotouč za Šaryčenkova, ten pokryl veškerý volný prostor a nadále drží čistý štít.

53:47

Ofsajd CSKA Moskva.

52:30

Obrovská šance CSKA na gól! Hjalmarsson se uvolnil, ocitl se sám před brankou, následně posunul kotouč na ještě lépe postaveného Prochorkina, jehož vychytal skvělý Šaryčenkov, který je zatím jednoznačně muž zápasu.

52:15

Arťjuchin byl v útočném pásmu dříve než kotouč – ofsajd.

51:48

Ofsajd domácího mužstva.

51:30

Obě mužstva se nyní střídají ve svých útočných aktivitách.

50:23

Dinamo hraje k velké radosti svých fanoušků v plném počtu. Kritickou chvíli tedy hosté přečkali.

50:18

Denisovova dělovka zaplachtila mimo bránu.

49:49

A navíc se jim povedlo kotouč vyhodit daleko od vlastní třetiny.

49:23

Hosté mají to nejhorší za sebou, hrají ve čtyřech.

49:18

Němec i podruhé přestřelil bránu.

49:00

Z levého kruhu pálil Da Costa, Šaryčenkov si pravou tyčku pohlídal.

48:30

Němec přestřelil bránu.

48:23

Domácí budou hrát takřka minutu přesilovou hru pět na tři! 2+10 minuty obdržel za úder do oblasti hlavy a krku kapitán Babenko.

48:15

Radulov nahrál na vzdálenější tyč Da Costovi, jemuž v poslední chvíli zřejmě zvedl hokejku Karpov.

47:23

Nikolaj Žerděv si počínal nedovoleně za bránou, za což dostal dvouminutový trest.

46:37

Dnešní utkání sleduje v nevelké CSKA Universal Sports Hall 5600 diváků. Na dnešní moskevské derby je tedy vyprodáno.

46:37

Mosaljov pálil z pravého kruhu a jeho pokus Lalande vyrazil jen před sebe. Před hrozící dorážkou však kotouč vyrazil mimo nebezpečí jeden z vracejících se hráčů CSKA.

45:48

Zakázané uvolnění CSKA.

45:30

Višněvskij to zkusil individuálně, klička přes posledního bránícího hráče CSKA mu však nevyšla.

44:40

Prochorkin z pravého kruhu jen přeměřil Šaryčenkovo brankoviště.

44:00

Domácí nadále marně dobývají pevnost se jménem Dinamo Moskva.

42:51

Daugavinš zakončil svůj protiútok bekhendovou střelou z pravého kruhu, Lalande si poradil.

42:25

Volkov skáče na led a Dinamo hraje v plném počtu.

41:59

Němec pálil od modré, Šaryčenkov připraven.

41:20

A od té doby se Armějcům nedaří vrátit do útočného pásma a vytvořit si soustavný tlak.

40:39

Po Denisovově střele od modré, kterou Šaryčenkov vyrazil před sebe, vznikl závar. Ani Da Costa, ani Radulov však nedokázali dostat kotouč za hostujícího gólmana.

40:25

Na úvod třetí třetiny si CSKA zahraje početní převahu, Konstantin Volkov podrazil Radulova a usedl na trestnou lavici.

40:07

Ofsajd CSKA na úvod třetí třetiny.

40:01

Ani ve druhé třetině moskevského derby jsme branku neviděli. Hokejisté CSKA tlačí svého soupeře, ale hosté se prezentují pevnou defenzívou a akcie Dinama drží hodně vysoko výborný Šaryčenkov v bráně. Ten si poradil s vyloženými šancemi Arťjuchina i na konci třetiny Radulova. Ve druhé části jako by neexistovala ofenzíva Dinama, Lalande musel zasahovat jen čtyřikrát!
Dočkáme se ve třetí třetině branky, která by byla vítaným oživením dnešního zápasu? Sledujte od zhruba 16:45 na onlajnech.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:53

Na samotný konec druhé části zřejmě největší šance, Radulov si vyměnil kotouč s Grigorenkem, který jej perfektní přihrávkou do jízdy uvolnil. Radulov tváří v tvář Šaryčenka nepřekonal.

39:20

Grigorenko pálil pohotově z levého kruhu přes obránce, Šaryčenkov byl připraven.

39:00

Probíhá závěrečná minuta prostřední části.

38:53

Makarov vyhrál souboj u mantinelu, zmocnil se kotouč a nabruslil před Šaryčenka, jeho dnešní kouzlo však nedokázal odčarovat. Po přerušení hry se strhla menší potyčka.

38:30

Radulov to vzal na sebe a snažil se zpoza brány dostat do mezikruží, to se mu ale nepovedlo a nakonec ztratil kotouč.

36:53

Pěkný hokejový moment, Žerděv se až z vlastního obranného pásma protáhl do útočné třetiny, nahrál pod sebe na Robinsona, který vypálil, Lalande musel po delší době vážně zasahovat.

36:06

Da Costa kombinoval s Radulovem. Ani spolupráce dvou nejproduktivnějších mužů CSKA nerezultovala v ohrožení domácí brány.

35:27

Nahození do útočného pásma raději ukryl a vzápětí přerušil hru Šaryčenkov. Za malou chvíli se bude vhazovat po jeho levici.

35:08

Ljubimovův pokus od levého mantinelu schoval Šaryčenkov v lapačce.

34:36

Pestuško dostal na ose hřiště kotouč, trefil však pouze před sebou stojícího hráče soupeře.

34:16

Na druhé straně kluziště ofsajd Dinama.

33:56

Radulov pálil přes tři obránce, Šaryčenkov neměl těžkou práci.

32:38

Jako blesk z čistého nebe se dostal do samostatného úniku Radulov, nakonec Šaryčenka vůbec neohrozil, protože mu kotouč utekl z hokejky.

32:12

Volkov zase trefil Korotkova.

31:09

Radulov se natahoval po střele z mezikruží, nakonec mu jeden z obránců vypíchl kotouč do rohu.

30:40

Hra se přelévá ze strany na stranu, často však tomu chybí ten nejdůležitější poslední krok.

29:23

Na druhé straně také dobrá šance. Rychlý protiútok Dinama zakončoval z levého kruhu Volkov. Jeho pokus zápěstím zpomalil před Lalandem Němec a domácí gólman neměl těžkou práci.

28:56

Arťjuchin vypíchl kotouč hráči Dinama a řítil se po pravé straně sám na Šaryčenka, zamířil ke vzdálenější tyči, domácí brankář celou situaci vyřešil.

28:28

Mosaljov se ocitl před bránou společně se Žerděvem. Dvojice Dinama nic kloudného nevymyslela, první jmenovaný pálil mimo bránu.

28:06

Zajcev pálil zpoza pravého kruhu, Šaryčenkov vyrazil kotouč betonem.

27:30

Čtvrtá formace CSKA si otevřela v útočném pásmu střelnici, Šaryčenkov všechny čtyři střely z různých úhlů i vzdáleností pokryl.

26:59

Ofsajd CSKA. Ve druhé dvacetiminutovce zatím pozorujeme množství nepřesností na obou stranách.

26:51

Ofsajd Dinama a máme tu první reklamní přestávku ve druhé třetině.

26:30

První formace Dinama se na chvíli usadila v útočném pásmu, k žádné šanci však krátkodobý tlak nevedl.

25:33

Zakázané uvolnění CSKA. Hra se přesune před Kevina Lalanda, který se zatím v bráně trochu nudí.

24:47

Mosaljov vybojoval za bránou kotouč, vybruslil před Lalanda a vypálil do jeho betonů.

23:51

Zajcev si dal s Šaryčenkem už třetí rande v krátkém časovém úseku, tentokrát si před gólmana Dinama nabruslil a nakonec jej povalil i s brankou na led.

23:41

Hosté hrají v plném počtu.

23:34

Další Zajcevovu dělovku Šaryčenkov neudržel, ale nikdo nedokázal dorazit kotouč.

23:19

Zajcev vypálil ostře švihem, Šaryčenkov ukryl projektil v náruči.

23:08

Arťjuchin se však zničehonic ocitl před Šaryčenkem a pálil bekhendem, hostující brankář vyrazil puk do rohu.

22:56

A opět musí začínat až od vlastního gólmana.

22:30

CSKA se zatím v této početní převaze vůbec nedaří.

22:21

Costův pas až k Radulovovi neprošel a domácí ztratili pásmo.

21:59

Hostům se povedlo na úvod třetiny vyhodit kotouč na druhou stranu.

21:41

Svou druhou přesilovku si zahrají domácí. Alexander Osipov zatáhl za záchrannou brzdu a v poslední chvíli ukradl Makarovovi vyloženou šanci. Tenhle trest určitě trenér svému svěřenci odpustí.

20:39

Na druhé straně pálil přes obránce Hjalmarsson, Šaryčenkov vytasil pravý beton.

20:16

Mironov vjel do útočného pásma a vypálil, Lalande vyrazil kotouč na ochrannou síť.

20:01

Úvodní třetina dnešního derby je tedy minulostí a gól jsme zatím neviděli. Více ze hry mělo domácí CSKA, které svého soupeře dokázalo několikrát zatlačit, vyložené šance si však vytvářeli pouze hosté. V jedenácté minutě neproměnil trestné střílení Karsums, o tři minuty později netrefil odkrytou klec kapitán Babenko. V úvodní dvacetiminutovce jsme viděli i ostrou bitku mezi Sergejem Sojnem a Igorem Grigorenkem.
Druhá třetina začne přibližně v 15:55.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:36

Nepřesná rozehrávka CSKA skončila až na zakázaném uvolnění. Hra se vrátí před Kevina Lalanda.

19:10

Karpov vjel do útočného pásma a pálil přes obránce mimo bránu.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:48

Hra přerušena poté, co se kotouč ocitl na střídačce.

18:10

V těchto fázích se hra poněkud uklidnila.

17:35

Teleginovi však střela od levého mantinelu vůbec, ale vůbec nevyšla a Šaryčenkov neměl těžkou práci.

17:10

Domácí jsou nyní v tlaku a hosté mají plné ruce práce v defenzívě.

16:10

A další šarvátka po rutinním zákroku Šaryčenka. Dnešní utkání se zkrátka nehraje a nebude hrát v rukavičkách.

16:00

15:20

Pestuško se hnal společně s Daugavinšem do přečíslení dva na jednoho. Přihrávka prvního jmenovaného na nejproduktivnějšího hráče Dinama však nebyla přesná a hosté přišli o dobou šanci.

14:55

Dinamu se povedlo v krátkém časovém úseku dvakrát osvobodit.

14:15

Radulov si vyměnil kotouč s Denisovem a měl před sebou odkrytou klec, nakonec však trefil pouze bránícího hráče.

14:00

Regulérní bitku se vším, co k tomu patří, si střihli Igor Grigorenko a Sergej Sojn. Ostrou šarvátku vyhrál Grigorenko, který povalil svého soupeře na zem. Nyní už oba míří za katr. Rozhodčí jim vyměřil rozdílné tresty, Soin dostal 2+2 minuty, Grigorenko pouze dvě. CSKA si zahraje přesilovou hru.

13:30

Tohle může Dinamo hodně mrzet. Jurij Babenko se dostal k dorážce, před sebou měl prázdnou bránu, ale kotouč poslal před ležícího Lalanda mimo.

13:08

Němec skáče na led CSKA hraje v plném počtu.

13:07

Domácí vyhráli buly a Da Costa vyhodil kotouč přes všechny čáry.

13:02

Karsums dostal přihrávku do mezikruží a vypálil na ochrannou síť.

12:23

A znovu se povedlo CSKA vyhodit kotouč přes všechny čáry.

11:54

Dlouhou kombinaci se rozhodl ukončit Volkov, najel do levého kruhu a zápěstím vypálil mimo bránu. Hosté vzápětí ztratili pásmo.

11:08

Uvidíme první přesilovou hru zápasu. Ondřej Němec udeřil do tváře Mosaljova hokejkou a na dvě minuty oslabí své mužstvo.

10:21

Babenko vjel do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:06

Karsums se rozjel proti Kevinu Lalandovi a jeho pokus zastavilo břevno domácí brány.

10:06

Karsums se zničehonic dostal do samostatného úniku, ale byl podražen Zajcevem, rozhodčí nařídil trestné střílení!

09:43

Radulov to zkusil podobně jako před chvílí Telegin ale bekhendem, jeho projektil zamířil mimo bránu.

09:25

Telegin vyjel zpoza brány a z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost Šaryčenkova, který ale zatím působí spolehlivě.

08:55

Zatím sledujeme hodně opatrný průběh první třetiny. Obě mužstva hrají hodně obezřetně a nechtějí dopustit chybu.

07:36

To nyní potvrdil Radulov, který pálil z levého kruhu, jeho pokus však postrádal přesnost i razanci a Šaryčenkov měl lehkou práci. Následuje reklamní přestávka.

06:57

Korotkov nahrával před bránu na Telegina, který ale nedokázal ohrozit hostující bránu. Domácí jsou na úvod střelecky aktivnější, zatím však na první vyloženou šanci čekají.

06:00

Na druhé straně pálil z uctivého úhlu Prochorkin, Šaryčenkov vyrazil kotouč na ochrannou sít.

05:16

Třetí formace Dinama si dokázala vytvořit krátkodobý tlak, žádná střela však z toho nebyla.

04:33

Makarov se ocitl v blízkosti brány Dinama, trefil však pouze jednoho z obránců soupeře, který se obětavě vrhl do jeho nebezpečné střely.

04:12

Hjalmarsson pálil od modré z otočky, Šaryčenkov zasáhl bez problémů lapačkou.

03:45

Cvetkov vjel do ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:28

Radulov se vydal na útočný výpad s Da Costou, druhý jmenovaný zakončoval nepřesně.

02:54

Zakázané uvolnění domácího týmu.

02:41

Višněvskij nahrával před bránu na Volkova, proti němuž předvedl obětavý pád jeden z hráčů CSKA.

01:23

Ljubimov pálil zápěstím z levé strany, Šaryčenkov si poradil s jeho pokusem i následnou dorážkou.

01:13

První zákrok zápasu si tak připsal brankář Dinama Alexander Šaryčenkov, který ukryl v náručí Němcův pokus od modré čáry.

00:40

První formace Dinama se usadila v útočném pásmu, ale k přímému ohrožení domácí branky se nedostala.

00:09

Postavení mimo hru v podání hostujícího celku.

00:01

Samotnému utkání ještě předchází slavnostní buly, jak se na takový zápas sluší a patří.
Obě mužstva už vstoupila do potemnělé arény. Za chvíli zazní hymna Ruské federace a dnešní utkání dne bude moci začít.

CSKA Moskva: Lalande (Galimov) – Denisov, Zajcev, Bondarev, Němec, Kiselevič, Panin, Naumenkov – Grigorenko, Radulov, Da Costa – Prochorkin, Hjalmarsson, Arťjuchin – Andronov, Ljubimov, Makarov – Žarkov, Telegin, Korotkov, Žafjarov

Dinamo Moskva: Šaryčenkov (Lazušin) – Robinson, Mironov, Višněvskij, Solovjov, Korjagin, Osipov, Akišin – Volkov, Daugavinš, Pestuško – Karsums, Cvetkov, Karpov – Žerděv, Těreščenko, Mosaljov – Babenko, Majorov, Sojn

Rozhodčí: Odins, Ronn – Sivov, Šejanin.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání

Ondřej Němec (MOS)
Vzájemné zápasy v sezoně

14.12.2014 CSKA Moskva: Dinamo Moskva 1:2
29.11. 2014 Dinamo Moskva: CSKA Moskva 3:4 sn.
5.9.2014 Dinamo Moskva: CSKA Moskva 1:4
Dinamo Moskva

Celek, který hraje své domácí zápasy v Lužnikách, se nachází na čtvrtém místě Západní konference. Dvojnásobný vítěz KHL má pohodlný jedenáctibodový náskok na pátý Minsk, ale zároveň pětibodovou ztrátu na třetí Petrohrad. Právě proti celku od řeky Něvy zastavili v dosud posledním svém utkání hokejisté Dinama sérii dvou porážek v řadě. 28. prosince zvítězili v Petrohradu 2:1.

Poslední zápasy

SKA Petrohrad: Dinamo Moskva 1:2
Torpedo Nižnij Novgorod: Dinamo Moskva 2:1 sn.
Severstal Čerepovec: Dinamo Moskva 5:2

Nejproduktivnější hráči

Kaspars Daugavinš – 27 bodů (14+13)
Maxim Pěstuško – 26 bodů (12+14)
Maxim Karpov – 21 bodů (12+9)
CSKA Moskva

Armádní celek prochází soutěží jako nůž máslem a aktuálně hledá v KHL konkurenci jen stěží. CSKA nasbíralo ve 40 zápasech 98 bodů a na čele soutěže má pohodlný osmibodový náskok na druhý tým KHL Kazaň. Celek z ruské metropole dosud prohrál v normální hrací době pouze pět zápasů. O dominanci svědčí i skutečnost, že CSKA prohrálo jediné z z posledních sedmnácti zápasů. Není vůbec bez zajímavosti, že jediným prosincovým přemožitelem CSKA byl právě městský rival Dinamo.

CSKA Moskva: HK Soči 5:3
CSKA Moskva: Avangard Omsk 3:1
Dinamo Riga: CSKA Moskva 4:5

Alexander Radulov – 58 bodů (19+39)
Stéphane Da Costa – 43 bodů (22+21)
Igor Grigorenko – 35 bodů (18+17)
Pěkné pondělní odpoledne při sledování KHL. V Rusku již vrcholí přípravy na Vánoce, které zde slaví ve středu. Předvánoční menu nabídne hned deset zápasů, já vás budu provázet šlágrem dnešního dne, kterým bude bezesporu moskevské derby mezi CSKA Moskva a Dinamem Moskva.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.