10.12.2014, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 1.88 4.05 3.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ondřej Palát (TBL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:54
Radko Gudas (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:43
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:32
1. Braden Holtby (WSH) 36 zák., 3 góly, 91,7%
2. Alexander Ovečkin (WSH) 2+0
3. Victor Hedman (TBL) 0+3
Dnešní pohledné utkání je tedy za námi a Washington překvapivě vítězí 3:5! Ve třetí třetině se hostům zásluhou Brouwera podařilo odskočit na rozdíl dvou branek a to se nakonec ukázalo býti rozhodujícím. FIlppula sice dokázal v powerplay snížit na 3:4, ale jeho branka padla 3 vteřiny před koncem utkání a nakonec se místo závěrečného pokusu o vyrovnání Tampy radovali hosté, kterým vteřinu před koncem utkání vrátil dvougólové vítězství Alexander Ovečkin.

60:00

Alexander OVEČKIN - 3:5

59:59

Washington právě vstřelil branku!
Domácí ještě zkusili bleskově vystartovat do útoku, ale místo toho končí puk v prázdné bráně domácích. ALEXANDER OVEČKIN se trefil po vyhraném vhazování Backströma přímo do prázdné brány Tampy a uzavírá dnešní skóre.

Valtteri FILPPULA - 3:4

59:56

Tampa právě vstřelila branku!
Tak nakonec ještě jedna korekce skóre. Holtby jen vyrazil Johnsonovu střelu a VALTTERI FILPPULA dorazil puk bez problémů do odkryté brány. Asistence: Tyler Johnson, Victor Hedman

59:35

Kučerov míjí bránu a to je konce nadějí pro domácí Tampu.

59:10

Tampa je sice nastěhována v útočném pásmu, ale nahození na bránu jsou zatím velmi nepřesné.

58:33

Teď už ale Bishop je na střídačce a Tampa to zkouší v šesti!

58:27

Nyní se dokonce hosté dokázali na chvíli udržet u Bishopa a ten stále zůstává v bráně.

58:01

Tampě se nedaří dostat k puku a Bishop tak nemůže opustit svou bránu.

57:29

Alex Ovečkin ještě vyzkoušel Bishopa, ale puk už mají domácí.

57:11

Stralmanovi se nepodařilo založit útok ani nadvakrát a ztratil tak pro svůj tým velmi cenných 50 vteřin.

56:21

Po rychle vyhraném vhazování a bleskové střele Filppuly zasahuje opět Holtby.

56:02

Ward se snažil podržet puk u mantinelu v útočném pásmu, ale na Gudase si nepřišel a po rychlém protiútoku musel ramenem zasahovat Braden Holtby.

55:22

Tampa sevřela Washington, ale byla z toho jen nepřesná Stralmanova dělovka. Domácím se čas krátí.

54:26

J.T.Brown si šikovně nahodil puk do útočného pásma, ale zde byl zcela osamocen a Carlson jej obral o kotouč.

53:41

Po dvou ztrátách se dokázal dostat Backström znovu k puku, našel rozjetého Schmidta a ten prověřil Bishopovy betony.

53:12

Velmi špatně nyní domácí střídali a puk zcela zadarmo získává Backström.

52:09

Hedman pro mě absolutně nepochopitelně přihrál puk Fehrovi, ale ten si naštěstí pro domácí nepočínal jinak a o kus černé gumy rovněž přišel.

51:24

Ondřej Palát byl atakován ve středním pásmu a musí se proto vrátit pro puk až do pásma Tampy.

Troy BROUWER - 2:4

50:52

A hosté se dostávají do trháku! Jevgenij Kuzněcov posunul ještě ve vlastním pásmu puk na Johanssona, který jej zavezl do útočného pásma, předal TROYI BROUWEROVI a ten zblízka bekhendem překonal Bishopa. Asistence: Marcus Johansson, Jevgenij Kuzněcov

50:19

Stamkos se snažil křížnou přihrávkou najít spoluhráče, ale puku v cestě stálo příliš mnoho hokejek a nakonec jej berou hosté.

49:35

Opět se hosté usadili v útočném pásmu, ale z této situace vyplynula jen nepřesná střela Alexe Ovečkina.

48:40

Bishop krotí dělovku Carlson i předchozí pokus Ovečkina a je tady další komerční přestávka.

47:51

Tyler Johnson po rychlém přechodu do útoku pálí jen z úhlu do Holtbyho.

47:29

Hosté dokázali sevřít Tampu v jejím vlastním pásmu, ale Chimerova střela nemířila mezi tři tyče.

46:38

Na druhé straně se pro změnu musel ohánět Bishop, ale i on končí v tuto chvíli bez zákroku.

46:10

Hodně aktivně napadal Morrow, ale k zakončení se už domácí útočník nedostal, neboť byl zřejmě podražen hostujícím obráncem. Vylučovat se nebude.

45:20

Stamkos nyní sestřelil Wilsona a poté se sám dostal do dobré šance. Jeho bomba si však cestu k Holtbymu nenašla a Caps obrací hru.

44:27

Carlson z bezprostřední blízkosti nedostal puk za Bishopova záda!

44:09

Ward ustál několik tvrdých soubojů u mantinelu, ale nakonec přeci jenom přichází o kotouč a ten končí ve středním pásmu

43:42

Teďka však Tampa posílá puk na icing a hra se stěhuje k Bishopovi.

43:03

Gudasovo nahození ze středního pásma posílá Holtby v pohodě do rohu.

42:31

Na Holtbyho teď letí jedna rána za druhou a hostující gólman neví, kam dřív skočit!

41:52

Domácí ale pokračují v tlaku a Johnson v dobré pozici míjí bránu.

41:44

Kučerovova pozdravenka končí u Holtbyho.

41:14

Tampa podle očekávání začíná třetí třetinu aktivněji a tlačí se do útočného pásma.

40:35

Wilson šel hodně aktivně za pukem, ale domácí obrana ho zpracovala a útočník Washingotnu končí v brankovišti Bena Bishopa.

40:01

Další třetina začne přibližně v 3:32.
Je za námi 40 minut utkání a hosté si drží jednobrankový náskok, který mají již od 40 sekundy zápasu. Skóre se samozřejmě měnilo, ale právě od první minuty domácí vždy dotahují, a když se jim to povede, tak ihned znovu inkasují. Příkladem může být druhá třetina, ve které se hned na její začátku prosadil Steven Stamkos a vyrovnal tak na 2:2, jenže o čtyři minuty později využil nedůslednosti domácí obrany Laich a protlačil u tyče puk za Bishopa. Ve zbylém průběhu jsme viděli ještě několik výborných šancí, ale žádná branou neskončila a do třetí třetiny tak týmy jdou za stavu 2:3.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:28

Radko Gudas tvrdou ranou prověřil Holtbyho, ale ten puk dokázal ztlumit a skryl jej ve výstroji.

38:48

Brown s Morrowem se snažili vymyslet cosi kloudného, ale puk už je zase ve středním pásmu.

37:58

Ondřej Palát se natlačil před Niskanena a zblízka ohrozil Holtbyho. Ke smůle českého útočníka projel puk kolem levé tyče Holtbyho svatyně.

37:30

Na ledě je už druhá přesilovková pětka Tampy, ale Holtby opět zasahuje.

37:17

Gól opravdu nepadl a Washington tak stále vede 2:3.

37:17

Ouuu, Valterri Filppula trefil po výborné kombinaci tyč! Hlavní rozhodčí se však pro jistotu zeptá kolegy u videa. Následné dotlačení puku i s Holtbym do brány bylo již po přerušení hry.

36:17

Ryan Callahan si pouze vylámal zuby na Holtbym, ale domácí zůstávají v útočném pásmu.

35:44

Až nyní je přerušena hra a Nate Schmidt (WSH) míří na lavici hanby za úder loktem.

35:14

Pacquette se nedostal k puku, ale následně byl faulován a Tampa si zahraje další přesilovku.

34:22

Caps posunuli puk jen za Bishopa, který jej rozehrává na své obránce.

33:32

33:26

Stralman ztratil puk, Brouwer jej dokázal přebruslit, ale hostující útočník se dostal příliš blízko Bishopovi a ten zlikvidoval Brouwerův bekhendový pokus.

32:45

Z několika soubojů u mantinelu vyšli vítězně hosté, neboť jeden z domácích se provinil přihrávkou rukou.

32:20

Washingotn vyhazuje puk až k Bishopovi.

31:51

Stamkos našel přes šíři kluziště Callahana, ale tomu zakončení chvíli trvalo a Holtby se stihl přesunout.

31:32

Na trestnou lavici usedá za hrubost Tom Wilson (WSH) a to je vše. Přesilovka pro domácí.

31:32

Boyle nabral ve středním pásmu dobrou rychlost, kterou dokázal využít k dobré střele. Tu Holtby chytá a poté se strhla za bránou docela solidní strkanice.

31:20

Jay Beagle se dostal do úniku, ale Bishop jeho bekhend pohaškovsku vychytal! Následně si domácí brankář připsal další zákrok při zakončení Backströma.

30:59

Nyní to vypadalo nadějně, ale v poslední chvíli hosté překazili kombinaci Tampy a ubránili se.

30:14

Opět je puk u Bishopa a hosté navíc zatápí Tampě výborným napadáním.

29:41

Domácím se zatím nedaří usadit v pásmu a Washington vyhazuje.

29:11

Teď se ale Nicklas Backström (WSH) provinil hákováním a je z toho přesilovka pro Tampu.

29:06

Nádhernou akci nyní předvedl hostující kapitán Alexander Ovečkin, který udělal Hedmanovi pěknou kličku a nakonec sám švédský obránce ohrozil Bishopa, který však velmi rychle zareagoval a zasáhl.

28:17

Za Holtbym je posunutá brána a hra tak musí být přerušena.

27:40

Opět je tady výborná fáze hry, kdy se hraje ze strany na stranu, tentokrát však bohužel vez větších šancí.

26:48

Carle sice míjí bránu, ale Tampa zůstává v útočném pásmu.

26:26

Po ztrátě domácích se dostal ke střele Carlson, ale Gudas se položil do dráhy puku a srazil střelu. Domácí okamžitě obrací hru.

25:49

Vidíme opravdu parádní začátek druhé třetiny a po Holtbyho zákroku se hra přestěhuje právě k hostujícímu brankáři.

Brooks LAICH - 2:3

24:36

A hosté znovu vedou! Po několika odrazech se puk od Warda dostal k tyči Bishopovy brány, kde stál BROOKS LAICH a s menšími potížemi dostal puk za brankovou čáru. Asistence: Joel Ward

24:16

Obrovskou hrubku vyrobil ve středním pásmu John Carlson, ale domácí ji nedokázali využít. Callahan totiž z velkého úhlu přestřelil.

23:53

Johansson se zmohl pouze na nahození puku za Bishopa a odjíždí střídat.

22:37

Cedric Paquette těžil z dobré střely od modré, ale Holtby si s jeho tečí poradil.

21:50

Beagle se dostal pod tlak, ale nakonec dokázal přihrát svému spoluhráči a vyřešil zapeklitou situaci.

Steven STAMKOS - 2:2

20:47

A je tady další rychlý gól po začátku třetiny! Tentokrát se však prosazují domácí a vyrovnávají. Ryan Callahan posunul puk od mantinelu na střed ke STEVENU STAMKOSOVI a ten rychlý švihem z otočky poslal puk za Holtbyho. Asistence: Ryan Callahan, Victor Hedman

20:18

Ovečkin se stejně jako na začátku první třetiny pokusil překonat Bishopa, ale tentokrát byla jeho střela o poznání beznadějnější a zamířila nad.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:34.
První třetina je u konce a my jsme viděli opravdu výborný hokej. Skóre otevřel již po 40 sekundách Alex Ovečkin, ale následně hosté neproměnili své šance a ve 14.minutě dokázal vyrovnat Boyle, který tečoval Hedmanovu střelu. Z vyrovnání se však domácí radovali jen 34 vteřin, neboť se prakticky okamžitě po vstřelení branky museli bránit v oslabení a Bishop nestačil na Niskanenovu dělovku od modré. Stav utkání je tedy 1:2 a my doufejme, že týmy budou pokračovat v dosud předváděné hře i v další části.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:49

Johnson pohotově vypálil jen do Holtbyho.

19:06

Tampa se v posledních vteřinách dokáže držet v útočném pásmu, ale střely domácích hráčů jsou buď nepřesné nebo končí na obětavých obráncích Washingtonu.

18:24

Ovečkin po rychlém sólo přechodu do útočného pásma vyslal jedovatou střelu nad Bishopovu bránu.

17:56

Callahan hledal před bránou Stamkose, ale ten minul puk, který následně skončil u mantinelu.

16:44

Connolly se s jedním ze svých spoluhráčů dostal do přečíslení dvou na jednoho, ale Chimera se skvěle vrátil a zabránil mu v zakončení.

16:17

Filppula šel za Morrowovým nahozením, ale kotouč dokázal získat jen na opravdu malou chvíli.

15:41

Pěkně se snažil mezi dvěma obránci Washingtonu proháčkovat Johnson, ale v poslední chvíli mu puk ujel a jeho výletu byl konec.

15:01

Hosté opět dokázali dostat puk zpoza brány před domácí svatyni, ale Eric Fehr trefil, bohužel pro Washington, z hranice brankoviště jen bishopa.

14:34

Po Stamkosově střele a Holtbyho zákroku následuje krátká komerční přestávka.

Matt NISKANEN - 1:2

14:23

Hosté využívají přesilovku a berou si zpět své vedení! Na modré čáře posunul Backström puk k MATTU NISKANENOVI a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Nicklas Backström, Marcus Johansson

13:53

Okamžitě po buly se do menší strkanice dostal Paquette (TBL) s Wilsonem (WSH) a oba míří na trestnou lavici. Cedric Paquette však dostává o dvě trestné minuty více a Washington si zahraje přesilovou hru.

Brian BOYLE - 1:1

13:49

Tak teď už, ale není v pohodě Braden Holtby, neboť poprvé inkasuje. BRIAN BOYLE si vyjel zpoza brány před Holtbyho a jemnou tečí usměrnil Hedmanovu střelu za záda hostujícího brankáře. Asistence: Victor Hedman, J.T.Brown

13:36

Hra je nyní hodně nahoru dolů, ale oba gólmani jsou zatím v pohodě.

12:21

Výborným forčekingem domácí dostávají Washington pod tlak, ale sami toho zatím nedokázali využít k ničemu významnějšímu.

11:42

Tyler Johnson byl dobře rozjetý, Palát mu adresoval přihrávku, ale střela centra druhé lajny byla sražena do rohu.

11:10

Tampa se zatím vůbec nemůže dostat do tempa, což potvrzuje ofsajdem Victor Hedman.

10:41

Niskanenova dělovka po Ovečkinově přistrčení míří vedle.

10:36

Ihned po vhazování hosté nepříjemně napadali domácí hráče a Bishop radši znovu přerušuje hru.

10:31

A Bishop znovu chytá. Tentokrát dokázal zastavit Beaglovu velkou šanci.

09:34

Hezky sehráli domácí rychlý brejk čtyř proti dvěma, ale Carle nedokázal překonat Holtbyho. Na druhé straně se výborným zákrokem proti Wardovi předvedl Bishop! Zajímavé chvíle na obou stranách.

09:06

Po přesilovce hosté zůstávají v pásmu a Bishop zasahuje proti další ráně Carlsona.

08:58

08:58

Alex Ovečkin pálil pohotově z první, ale Bishop se dokázal včas přesunout a zasáhnout.

08:18

Stralman předvedl důležitý zákrok, když zablokoval Carlsonovu ránu a domácí vyhazují.

07:31

Proti Niskanenově dělovce zasáhl Bishop a Brouwer následně z dobré pozice minul!

07:05

Hosté se usazují v pásmu a rozjíždí přesilovkovou kombinaci.

06:58

J.T.Brown (TBL) – 2 minuty za vražení na hrazení

06:58

J.T.Brown narazil Wilsona na hrazení a půjde na trestnou lavici. Hostujícím hráčům se to samozřejmě nelíbí a ihned se na domácího útočníka sesypali jako vosy na med.

06:18

Brouwer se pokoušel nachytat Bishopa rychlou střelou z otočky. Domácí brankář pozorný.

05:58

Po nepřesné Garrisonově střele se u mantinelu rozpoutala menší rozmíška, ale vše se obejde bez vážnějších incidentů.

05:22

Beagle tečoval Alznerovo nahození, ale puk nezamířil mezi tři tyče. Hosté však začali zápas velmi dobře.

04:52

Washington se stále drží v pásmu Tampy a domácí se nemohou osvobodit.

04:16

Eric Fehr si po ztrátě Tampy dokázal udělat prostor k volné střele, ale i on minul domácí bránu.

03:53

Od modré si na kruh sjel Carlson, ale ten svižnou střelou trefil jen rameno Bena Bishopa.

03:30

Tom Wilson dorážel po zákroku Bishopa z blízkosti brány,ale útočník Caps nedokázal trefit bránu.

02:54

Mladá druhá pětka Tampy hraje hodně aktivně a hráči dohrávají každý souboj, ale kýžené ovoce to zatím nepřináší.

02:19

Stralman dokázal ubránit Johanssona, ale Morrow ještě nedostal puk pryč z obranného pásma Tampy.

01:45

Bishop se snažil pomoct s rozehrávkou, ale poslal puk jen na obránce hostujícího celku, který číhal ve středním pásmu.

01:30

Domácí se samozřejmě okamžitě snaží odpovědět a dostávají se do útočného pásma.

Alexander OVEČKIN - 0:1

00:40

Páni tak to je úžasný start Washingtonu! Wilson předvedl skvělou práci za bránou, poslal puk před Bishopa a toho nadvakrát překonal ALEXANDER OVEČKIN. Asistence: Tom Wilson, John Carlson

00:23

Stamkos hrál chvíli bez hole a Wilson se toho snažil využít. Bishop zasahuje.

00:01

V Amalie Areně máme za sebou státní hymnu Spojených států Amerických, zápas za chvíli začne.
Zápas začne s menším zpožděním.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Stralman (A), Hedman, Garrison, Šustr, Carle, Gudas – Callahan, Stamkos (C), Killorn – Kučerov, Johnson, Palát – Paquette, Filppula, Connolly – Brown, Boyle (A), Morrow

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Carlson, Orpik (A), Niskanen, Alzner, Schmidt, Hillen – Wilson, Backström (A), Ovečkin (C) – Brouwer, Kuzněcov, Johansson – Ward, Fehr, Laich – Beagle, Latta, Chimera

Rozhodčí: Graham Skilliter, Francois St. Laurent – Andy McElman, Shandor Alphonso.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

John Carlson 19(4+15)
Tým z hlavního města USA je na tom o poznání hůře než Tampa a od začátku sezóny se pohybuje na hranici postupu do playoff. Momentálně je Washington se ziskem 28 bodů na místě devátém.
Z posledních pěti zápasů mají Caps kladnou bilanci tří výher a momentálně drží malou sérii dvou zápasů bez porážky. V těchto dvou zápasech navíc Washington inkasoval vždy jen po jedné brance a Tampu tak nečeká vůbec jednoduchá práce.
Tampa má letos výbornou formu, což potvrzuje druhé místo v tabulce Východní konference. Z 28 zápasů získali domácí již 39 bodů a na druhé příčce jsou jen vinou horšího skóre než první Pittsburgh.
Z posledních deseti zápasů Tampa získala skvělých 13 bodů a nastřílela 32 branek. Naposledy se Bolts představili na domácím ledě proti Columbusu a i přes střeleckou převahu si připsali porážku 1:3. Jediný gól Tampy vstřelil český útočník Ondřej Palát.
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu kanadsko-americké NHL mezi týmy Tampa Bay Lightning a Washington Capitals. Utkání začíná v 01:30.

3:5

Branky a nahrávky: 14. Boyle (Hedman, Brown), 21. Stamkos (Callahan, Hedman), 60. Filppula (Johnson, Hedman) – 1. Ovečkin (Wilson, Carlson), 15. Niskanen (Backström, Johansson), 25. Laich (Ward), 51. Brouwer (Johansson, Kuzněcov), 60. Ovečkin (Backström)

Diváci: 17109