27.11.2014, 16:00 • Arena Lada • Tomáš Suchánek (@SuchanekTomas)

Tipsport: 3.92 4.1 1.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Martin Zaťovič (Lada) – 0 bodů – 1 střela.
Karol Sloboda (Lada) – 1b(0+1) – 2 střely.
Jan Kovář (Magnitogorsk) – 1b(0+1) – 4 střely.
Zásahy brankářů:
Ilja Ježov (TOG) – 34.
Vasilij Košečkin (MET) – 14.
Je za námi utkání mezi Ladou Togliatti a Metallurgem Magnitorsk, které vyhráli hosté v poměru 2:4 dle papírových předpokladů. Utkání se po celou dobu nevyvíjelo pro hosty příznivě, když první třetinu prohrála Magnitka 1:0 po brance Alexandra Strelcova. Utkání se zlomilo na konci první a na začátku druhé třetiny, kdy vyloučení do tří z první části dokázal využít Mozkajin a srovnat stav, do konce druhé části ještě přidali branky Platonov a znovu Mozjakin na hostujíci straně. Šance vykřesal Vasiliji Strelcov, který se trefil pouhých 19 vteřin před koncem druhé třetiny. Tečku za utkáním dal nakonec Tim Brent, který využil přesilovou hru v úplném závěru zápasu.

60:00

Tim BRENT - 2:4

59:42

Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté ještě nakonec navyšují své vedení a využívají další přesilovou hru. Denis Platonov se krásně obtočil okolo obránce před brankou a vybídl před prázdnou brankou ke skórování TIMA BRENTA a ten se nemýlil. Asistence: Denis Platonov.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:40

Tak přeci jen lehké nahození od modré, které Ježov přikryl v lapačce a vhazování po jeho levici.

58:30

Jak se dalo čekat Magnitka kombinuje a zbytečně nestřílí na braku Ježova.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny. Hosté nebudou nikam spěchat s kombinací.

57:43

Domácí šance na bodavý zisk se snižují, dvě minuty za hákování dostává Šenfeld (TOG).

57:01

Z rohu kluziště to zkoušel Zaťovič, ale Košečkina nezaskočil.

56:01

Hosté se snaží hrát hodně jednoduše, chytře nahozený kotouč ze středního pásma musel Ježov přikrýt a přerušit hru.

55:45

Domácím odpískán úmyslný ofsajd a hra před Ježovem (TOG).

54:55

Danis Zaripov (MET) teď odjel s bolestivou grimasou na lavičku a leduje si nos, uvidíme zad bude pokračovat ve hře.

54:00

Hodně rozkouskovaná pasáž hry končí zakázaným uvolněním Magnitky a hra se přesouvá před branku Košečkina (MET).

53:13

Vhazování v útočném pásmu Magnitky.

53:13

Po dlouhé době se do útočného pásma dostala i Magnitka, ale střela od modré zblokována do ochranné sítě. Následuje reklamní pauza.

52:10

Pokračuje i nadále aktivní hra Lady, která drží kotouč na svých holích v útočném pásmu.

51:00

Martin Zaťovič se dral do dobré šance a byl zastaven na hranici pravidel, ale rozhodčí nebude vylučovat.

49:40

Střelu Bocharova (TOG) likviduje pozorný Košečkin a vyráží kotouč do rohu kluziště.

48:30

Lada začíná zvyšovat obrátky v posledních minutách a opět se nastěhovala do útočného pásma. Šenfeld a Zaťovič teď nebezpečně zatápěli obraně Magnitky.

47:05

Jedna rána za druhou teď mířila na Košečkina nebo těsně vedle jeho branky, ale Magnitka i nadále drží nejtěsnější vedení.

46:00

Další zákrok Ježova, tentokrát lapačkou vychytal pokus Grigorenka (MET).

45:50

Střela Jevgenije Timkina (MET) mířila mimo tři tyče díky teči domácí obrany.

43:35

Magnitka již v plném počtu.

42:49

Magnitka se nyní osvobozuje a pouští na led čerstvou čtveřici hráčů.

41:50

Krásná přesilovková kombinace domácích, kterou zakončil ranou z první Alesander Strelcov, ale jen těsně minul branku Košečkina.

41:35

Vyloučen Jevgenij Timkin(MET) na dvě minuty za vražení na mantinel.

40:20

Ihned v úvodu třetí části vyzkoušel pozornost Ježova Antipin, ale domácí brankář na místě a chytá.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:43.
Zásahy brankářů po první třetině:
Ilja Ježov (TOG) – 10.
Vasilij Košečkin (MET) – 2.
Máme za sebou druhou část utkání ve které jsme byli svědky čtyř branek! Magnitka otočila nejprve vývoj utkání, když se o dvě branky postaral Sergej Mozjakin, k němu se ještě přidal Denis Platonov, ale v závěru druhé částí vstřelil dost možná důležitou branku Vasiliji Strelcov a vykřesal tak domácím možnost bojovat o body ve třetí třetině.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

Vasilij STRELCOV - 2:3

39:41

Togliatti právě vstřelilo branku!
Domácí v závěru druhé třetiny davají kontaktní branku! Stanislav Romanov vypálil od modré a doslova ukázkovou tečí se prezentoval VASILIJ STRELCOV a překonává brankáře Košečkina. Asistence: Stanislav Romanov.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

Sergej MOZJAKIN - 1:3

38:10

Další využitá přesilovka Magnitky. Další gól první pětky stříli SERGEJ MOZJAKIN, který od modré propálil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Chris Lee

36:59

Za faul kolenem vyloučen na dvě minuty domácí Šulakov.

36:14

Ilja Ježov po zásahu Jana Kováře zůstal ležet bez helmy ve svém brankovišti, ale toto se obejde bez vyloučení.

35:45

35:33

Karol Sloboda (TOG) teď ranou od modré doslova sestřelil Jaroslova Chabarova, který odjíždí s potížemi na střídačku.

34:30

A znovu Lada pouze za svou brankou.

34:08

Magnitka se osvobozuje, opět klasický problém Lady, usadit se v útočném pásmu se nedaří.

33:45

Za hru vysokou holí vyloučen Tim Brent (MET).

32:50

Hosté i po vedoucí brance jasně lepším týmem, Potěchin (MET) měl další možnost, ale perfektní Ježov kryje.

Denis PLATONOV - 1:2

32:11

V nepřehledné situaci před brankou se nejlépe zorientoval Jevgenij Timkin, který posunul kotouč na DENISE PLATONOVA, který neměl problém poslat kotouč do prázdné branky. Asistence: Jevgenij Timkin.

29:40

Platonov s Brentem (MET) motali obranu Lady, ale nakonec bez ohrožení branky Ježova.

28:00

Hosté jsou teď jednoznačně lepším týmem a branka visí ve vzduchu v tuto chvíli.

27:43

26:34

První pětka Magnitky opravdu hraje snad na slepo, krásnou kombinaci zakončil ranou Mozjakin (MET), kotouč vyrazil Ježov přímo před Kováře, který těsně minul branku.

26:03

Z bezprostřední blízkosti se snažil překonat Ježova Jan Kovář (MET), ale trefil pouze lapačku domácího brankáře.

25:43

Alexander Šarov (TOG) vyloučen na dvě minuty za sekání.

25:06

Sražená rána Chabarova (MET) do ochranné sítě.

24:25

Už ve hře pěti proti pěti vytáhl Fedorov (TOG) brankáře Košečkina z branky, kterou obkroužil, ale neodkázal kotouč zasunout do branky.

24:20

23:20

Domácí Lada se nemůže usadit v útočném pásmu a Magnitka po několikáté vyhazuje.

22:20

Tentokrát vyloučení na straně Magnitky, dvě minuty za držení pro Jaroslava Chabarova.

21:48

Lada již v plném počtu.

Sergej MOZJAKIN - 1:1

20:33

Magnitka využívá přesilovku pět na tři a srovnává stav utkání. Jan Kovář nabil na kruh SERGEJI MOZJAKINOVI a ten prostřelil Ježova. Asistence: Jan Kovář.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:52.
Ilja Ježov (TOG) – 12.
Vasilij Košečkin (MET) – 6.
První třetina utkání je za námi. Tempo utkání diktují hosté z Magnitogorsku, ale paradoxně jako první se do černého trefili domácí, když přesnou přihrávku Vasilije Strelcova využil Alexander Strelcov a poslal Ladu do vedení, které také trvá po konci první třetiny. Magnitka, ale má možnost v úvodu druhé třetiny přesilovky 5 na 3 a to ještě 1:12 pokud nevsítí branku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

19:48

Zároveň vyloučení dva hráči domácích! Dvě minuty za hákování pro Karola Slobodu (TOG) a dvě minuty pro Vasilije Strelcova(TOG) také za hákování. Magnitka má možnost hrát dvě minuty proti třem.

19:10

Nádherný zákrok Košečkina! V leže vytasil lapačku proti ráně Kováře.

17:55

Teď to zkoušel Barancev (TOG) od modré, ale jen těsně minul branku.

16:50

Odražený kotouč od mantinelu málem vrátil za Košečkina Šenfeld (TOG), ale hostující brankář stihl přitisknout svůj beton k tyčce.

16:40

Dvě minuty za nedovolené bránění pro Maxima Jakucenju (MET).

15:50

Ihned po buly se do rány opřel Platonov (MET), ale Ježov opět skvělý.

15:43

Střela Chabarova(MET od levého mantinelu sražena do ochranné sítě.

14:30

Magnitka se snaží o rychlou odpověď, první pětka se nastěhovala do útočného pásma, ale všechny pokusy skončili mimo branku Ježova.

Alexander STRELCOV - 1:0

12:56

Domácí jdou z ničeho nic do vedení! Nastřelný kotouč dojel v rohu Vasilij Strelcov a ihned našel na kruhu ALEXANDRA STRELCOVA a ten trefil přesně a posilá Ladu do vedení. Asistence: Vasilij Strelcov, Karol Sloboda.

12:15

Magnitka začíná ukazovat kdo by dnes měl tahat za delší konec, vytrvalý tlak přerušuje svým zákrokem Ježov.

11:00

Buturšin (MET) střílel od modré čáry, brankář Ježov pouze vyrazil k volnému Kovářovi, který kotouč dostal za Ježova, ale jeden z obránců zachránil kotouč těsně před brankovou čarou a odpálil do bezpečí.

09:30

Rána Mozjakina (MET) hned za modrou končí vysoko nad brankou Ježova.

08:25

Potěchin(MET) se šikovně obtočil okolo obránce a ranou z otočky po zemi se snažil překvapit Ježova, ten vyráží pravým betonem.

07:15

Lada se osvobodila z tlaku a naopak na druhé straně se snažil překvapit ranou z rohu Koščkina (MET) Antom Šenfeld (TOG), brankář Magnitky připraven.

06:52

První lajna Magnitky opět motá obranu Lady.

06:01

Fjodor Fjodorov (TOG) se snažil z poza branky najít hůl Vasilije Strelcova, ale obrana Magnitky zablokovala nadějnou přihrávku.

04:10

Na druhé straně se k odraženém kotouči dostal Martin Zaťovič(TOG), ale v dobré možnosti ho lapačkou vychytal Košečkin.

03:34

Poprvé se nám ukázala lajna číslo jedna Magnitky, Kovář našel mezi kruhy krásně Mozjakina, ten mířil do horního rohu branky, ale krásný semafor vytáhl Ježov.

02:53

Domácím při přechodu do útočného pásma odpískáno postavení mimo hru.

02:15

Timkin (MET) obkroužil celé pásmo a nabil na modrou Chabarovovi, který poprvé vyzkoušel pozornost brankáře Ježova, ten zasahuje a vhazovat se bude po jeho levé ruce.

01:02

Hosté se poprvé nastěhovali do pásma Lady, ale domácí se v klidu osvobozují a hra se přesouvá do pásma Magnitky.

00:01

Lada Togliatti: Ježov (Glass) – Barancev, Hunkes, Šulakov, Ogrucov, Vorobjov, Stulov, Sloboda, Romanov (A) – Černikov (A), Petrov (C), Golubev – Šenfeld, Zaťovič, Belousov – Bocharov, Valujski, Šarov – Streltsov A., Streltsov V., Fedorov. Trenér: Svetlov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pechurski) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Malekich, Batyrišin, Těřeščenko – Zaripov (A), Kovář, Mozjakin (C) – Kamenev, Brent, Potěkin – Jakutsenja, Kosov, Grigorenko – Platonov (A), Junkov, Timkin – Kaletnik. Trenér: Keenan..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Martin Zaťovič (Lada) – 11 bodů (6+5).
Peter Podhradský (Lada) – 9 bodů (2+7).
Jiří Hunkes (Lada) – 7 bodů (3+4).
Karol Sloboda (Lada) – 3 body (2+1).
Jan Kovář (Magnitogorsk) – 36 bodů (12+24).
Metallurg Magnitogorsk
Loňský přemožitel Lva Praha ve finále celé KHL se představí dnes proti Ladě v roli favorita, jelikož mu patří ve Východní konferenci 3.místo se ziskem 63. bodů s bilancí 18 výher za tři body, 3 výhry za body dva, 7 porážek v základní hrací době a 3 porážky v prodloužení nebo samostatné nájezdy. Forma Magnitky, ale není tak oslnivá, z posledních pěti zápasů vytěžili pouze čtyři body. Když si chceme přiblížit produktivitu Magnitky musíme zmínit celou první pětku, která je jako uragán: Danis Zaripov 37 bodů (15+22), Jan Kovář 36 bodů (12+24) a Sergej Mozjakin 28 bodů (13+15). Branku Magnitky by měl hájit Vitalij Košečkin s procentuální úspěšností zákroků 94,3%.
Lada Togliatti
Dnes domácí Lada se nachází v tabulce Východní konference přesně na hranici zajišťující play-off a to na 8. místě se ziskem 36. bodů s bilancí 9 výher po základní hrací době, 4 výhry za dva body, 18 porážek v základní hrací době a 1. prohrou v prodloužení. Lada se může v dnešním utkání spolehnout na dobrou formu, jelikož z posledních pěti zápasů dovedla čtyři do vítězného konce. Pokud se podíváme na produktivitu týmu Togliatti zjistíme veliký problém, nejproduktivnější hráč je až na 70.místě celé KHL a to s 18-ti body (6+12) Juri Petrov. V brankovišti by se měl postavit Ilja Ježov s dosavadní procentuální úspěšností zákroků 93,4%.
Přeji příjemné odpoledne při sledování on-line přenosu z ruské KHL mezi týmy Lada Togliatti a Metallurg Magnitogorsk .
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

2:4

Branky a nahrávky: 13. Strelcov A. (Strelcov V., Sloboda), 40. Strelcov V. (Romanov) – 21. Mozjakin (Kovář), 33. Platonov (Timkin), 39. Mozjakin (Lee), 60. Brent (Platonov, Jakucenja)

Lada Toljatti: Ježov (Glass) – Barancev, Hunkes, Šulakov, Ogrucov, Vorobjov, Stulov, Sloboda, Romanov (A) – Černikov (A), Petrov (C), Golubev – Šenfeld, Zaťovič, Belousov – Bocharov, Valujski, Šarov – Strelcov A., Strelcov V., Fedorov. Trenér: Svetlov.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Lee, Chabarov, Maleňkich, Batyršin, Těřeščenko – Zaripov (A), Kovář, Mozjakin (C) – Kamenev, Brent, Potěchin – Jakucenja, Kosov, Grigorenko – Platonov (A), Juňkov, Timkin – Kaletnik. Trenér: Keenan.

Rozhodčí: Bulanov, Buturlin – Goljak, Dedjulja