NHL

Pittsburgh Penguins – Toronto Maple Leafs

4:3

po prodl. (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)

27.11.2014, 01:30 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Michal Sedláček (@Michal_68)

Tipsport: 1.74 4.4 3.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tři hvězdy zápasu:

1. Blake Comeau (PIT) 3+0
2. Jevgenij Malkin (PIT) 1+2
3. Leo Komarov (TOR) 2+0 (04:26:08)
Utkání je u konce. Zápas díky hattricku Comeaua končí výhrou Pens 4:3 po prodloužení. Díky za pozornost a u hokeje zase někdy na počtenou.

Blake COMEAU - 4:3

62:53

Pittsburgh právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. Díky skvělé práci Crosbyho se povedlo Pens udržet v pásmu. Puk pak šel na modrou, odkud se do puku opřel BLAKE COMEAU a dělovkou nad rameno Berniera rozhoduje o výhře Tučňáků.

62:18

To se změnilo díky Maattovi, který z mezikruží bekhendem trefil lapačku Berniera.

61:50

Zatím to vypadá, že uvidíme nájezdy. Ani jeden z týmu se ještě nedostal ke střele.

60:58

Malkin s Crosbym se přes obránce Leafs nedostali a hra se obrací na druhou stranu.

60:01

Ani tři třetiny nerozhodli o vítězi utkání, takže je na řadě prodloužení. Kdo bude tím šťastnějším týmem?

59:20

Maatta nahodil od modré, Bernier vyrazil a nastal zmatek. Obrovský. Puk zůstal ležet před brankovištěm, ale dlouho se nikdo z domácích nemohl dostat ke střele, pak hráči Leafs popadali před brankou a povedlo se jim zabránit gólu.

58:08

Spaling dostal dobrou přihrávku na střed hřiště, ale v mžiku u něj byli obránci a nedovolili mu zakončit.

56:53

Rána Kunitze od mantinelu byla zblokována jedním z hráčů Maple Leafs a do útoku tak vyráží zase hosté.

56:02

Puk se dostal zpoza brány do brankoviště a tak ho hned pokryl gólman Pens.

55:54

Nepodařená střela Kadriho končí pod lapačkou Fleuryho a tak se bude vhazovat.

55:24

Kessel dostal puk na kruh a odtud vyslal nebezpečnou střelu, kterou musel Fleury likvidovat rukavicí.

54:41

Letang od modré trefuje jen hráče před sebou.

53:58

Kunitz rozjel zajímavou akci, ale Malkin v útočné třetině o puk přišel.

52:44

Lupul se natlačil na střed hřiště a svou střelou vystrašil Fleuryho. Ten puk vyrazil betonem a následně zlikvidoval i dorážku.

51:28

Je pískáno zakázané uvolnění Leafs. Hra se tak opět vrátí do blízkosti Berniera.

51:00

Malkin se prokličkoval k zakončení z vrcholu kruhu, ale jeho střela švihem šla těsně vedle.

50:22

Ehrhoff poslal střelu od modré, kterou vlastní hráč před brankářem Leafs tečoval a nadělal mu tak kupu práce navíc. Bernier ale zkrotil kotouč v lapačce a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Toronta.

49:45

Protiakce Winnika končí ofsajdem Maple Leafs.

48:29

Kessel trefil protihráče, ale následně střílel od modré Phaneuf a Fleury se musel betonem natahovat aby puk vytěsnil mimo.

47:27

Je po přesilovce Tučňáků, kteří nic moc nevymysleli. Nyní následuje komerční pauza.

46:57

Letang pálil od modré, ale jeho střelu zblokoval hráč Leafs.

46:18

Fleury zase rozehrává kotouč. Pens se přesilovka nedaří.

45:58

A znova je kotouč až za brankou Fleuryho.

45:31

Leafs se však povedlo dostat puk aspoň na chvíli do bezpečí.

45:19

Rielly fauloval Malkina, který se ocitl před Bernierem a tak uvidíme přesilovku Pens 4 na 3.

44:33

Phaneuf a Hornqvist se společně usadili na trestnou, takže uvidíme hru 4 na 4.

44:27

Hornqvist předložil puk před branku, kde si najel Crosby, ale puk jen tak lehce tečoval bekhendem a skončil na betonech Berniera.

44:11

Kunitz svým nahozením trefil jen hráče před sebou a na druhé straně se zase v ofsajdu ocitl Kadri.

42:52

Booth nahazuje za branku, ale tam puk zastavuje Fleury a kotouče se tak ujímají domácí.

41:46

Downie zrychlil předjel obránce a tlačil se do branky, naštěstí pro Leafs se mu nepovedlo zakončit.

40:49

Malkin obral obránce u puk a dostával se do zakončení, ale byl až příliš blízko brankáři a puk mu poskakoval.

40:23

Santorelli to zkusil od mantinelu, ale Fleury jeho střelu vyráží.

40:01

Druhá třetině byla v režii Leafs. Těm se během dvou minut podařilo vyrovnat zásluhou dvou branek Komarova. Poté za se za Pens prosadil Comeau, ale stav opět srovnal Bozak, když ujel obraně a překonal Fleuryho. Třetí třetina tak přinese zajímavou bitvu.

Střely na branku: 19 – 23
Další třetina začne přibližně v 3:35.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00

Kunitz byl těsně před Bernierem odstaven Phaneufem, ten pak ještě vrazil Berniera do branky.

37:58

je pískáno zakázané uvolnění Leafs a hra se tak přesune před Berniera.

37:22

Bernier zasahuje proti ráně, která mu šla přímo na hruď.

Tyler BOZAK - 3:3

36:21

Toronto právě vstřelilo branku!
Leafs se prosazují v oslabení. TYLER BOZAK prchl všem. Letang ho marně stíhal. Útočník Leafs zvolil střelu zápěstím mezi beton a vyrážečku Fleuryho. Trefil se přesně a je srovnáno. Bez asistence,

36:06

Hornqvist dostal parádní pas od Crosbyho na kruh a pálil z první. Jeho rána skončila ve výstroji Berniera.

35:41

Leafs se podařilo dostat kotouč za branku Fleuryho.

35:21

Bude vylučovat. Robidas si jde odpykat dvě minuty za hákování. Přesilovou hru si tedy zahraje Pittsburgh.

34:38

Hosté se usadili v útočném pásmu, ale Clarkson ztratil puk u brány Fleuryho.

Blake COMEAU - 3:2

33:19

Pens opět vedou. Kunitz nahazoval puk od mantinelu, před branku dobře clonil BLAKE COMEAU, kterému se puk odrazil od hokejky a zamířil pod ruku Berniera. Asistence: Chris Kunitz, Jevgenij Malkin.

33:06

Nahození před branku a Kadri dostal do obličeje hokejkou od Malkina. Sudí však mylně posoudil situaci a Malkin na trestnou nejde.

33:00

Puk po nepřesné rozehrávce domácích končí na zakázaném uvolnění.

32:14

Nahození od mantinelu vystrašilo Berniera. Puk se odrazil, ale šel mimo branku.

31:39

Zakázané uvolnění přesune hru před bránu Berniera.

Leo KOMAROV - 2:2

30:48

Z ničeho nic máme vyrovnáno. Phaneuf se dostal k nahození od modré, jeho střelu vzduchem šikovně tečoval LEO KOMAROV, kotouč se odrazil k ledu a poté zapadl pod horní tyč. Štěstí opět přálo Torontu. Asistence: Dion Phaneuf, Mike Santorelli.

30:27

Ztečovaná přihrávka Pens končí mezi diváky a tak je pískáno. Následovat bude komerční přestávka.

29:50

Leafs vstřelený gól nalil krev do žil.

Leo KOMAROV - 2:1

28:11

Leafs snižují. Z protiútoku nahrál přes šířku pásma Santorelli na LEO KOMAROVA, který vystřelil, puk šel do hokejky Maatty a skončil za zády nešťastného Fleuryho. Asistence: Mike Santorelli, Nazem Kadri.

28:04

Kunitz jel s Malkinem na jednoho obránce, ale vše skončilo špatnou přihrávkou.

27:20

Velká mela před Bernierem. Hráči se tam snažili dostat puk za záda gólmana Leafs, ale ten se roztáhl v brankovišti a s pomocí obrany odolal.

26:14

Akci Tučňáků zastavuje ofsajd.

25:42

Kadri vyslal takové lehké nahození a Fleury trochu zaváhal. Puk mu propadl, ale naštěstí pro Pens ho stačil hned zase chytit a zabránit pohromě.

25:21

Gardiner se napřáhl na modré, pálil, ale pouze do míst, kde stál Fleury.

24:30

Spaling teď dokonce ohrozil Berniera, který musel vyrážet střelu z vrcholu kruhů.

24:03

Domácí však už podruhé dostávají puk až za bránu Berniera.

23:36

Sutter usedl na trestnou a tak si zahrají Leafs přesilovku.

23:24

Winnik si rovnal puk mezi kruhy ke střele, ale obránci Pens byli rychlejší a ve střelu zabránili.

22:30

Downie najížděl z boku na Berniera, ještě se spoluhráčem, ale zvolil střelu a ta skončila jen betonu připraveného gólmana.

22:15

Van Riemsdyk to zkusil od mantinelu, ale Fleury byl na místě a chytil puk do rukavice.

21:52

Crosby kouzlil s pukem kolem brány, ale ke střele se nakonec nedostal.

21:18

Bernier zasahuje proti střele z kruhu a vyráží puk do rohu.

20:49

Letang nahazoval puk ale ten skončil jen za brankou a puk mají hráči Leafs.

20:01

První třetina patřila Tučňákům. Ti základ položili hned v první minutě z prvního útoku, když se prosadil Comeau. Po něm přidal další trefu v první přesilovce Pens Malkin. Leafs měli sice více střel, ale nebezpečnější byl Pittsburgh.

Střely na branku: 7 – 14
Další třetina začne přibližně v 2:37.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30

Pens vyhodili puk přes všechny čáry, takže se hra přestěhuje před bránu Fleuryho.

18:51

Crosby se tlačil do střeli z blízkosti, ale do střely mu jeden z hráčů vložil hokejku a tak Crosby bránu minul.

18:12

Phaneuf pálil od modré, ale Fleury vyrazil a o zbytek se postarala obrana Pittsburghu.

17:58

Pens byli pod tlakem a tak Ehrhoff poslal kotouč jen na zakázané uvolnění. Hra se tedy vrátí před Fleuryho.

17:26

Komarov se rukou natahoval po přihrávce, ale nepovedlo se mu zkrotit puk.

17:09

Už se zdálo, že si Malkin jde pro další gól, ale zastavil ho ofsajd.

16:13

Pens donutili obránce Leafs zacouvat a jejich rozehrávka končí mimo. Takže u puku jsou zase Tučňáci.

15:04

Maatta se napřáhl ke střele od modré, ale jeho pokus skončil jen na nohách obránce.

14:29

Hru zastavuje ofsajd Maple Leafs. Následuje komerční přestávka.

13:40

Penguins uklidňují hru v obranném pásmu.

Jevgenij MALKIN - 2:0

12:39

První přesilovou hru sehráli Tučňáci na výbornou. JEVGENIJ MALKIN dostal puk na modrou, napřáhl se a vyslal dělovou ránu, které proletěla kolem Berniera a skončila v síti. Asistence: Kris Letang, Sidney Crosby.

12:06

Po sevření v obranném pásmu se nyní povedlo hostům vyhodit puk do bezpečí.

11:11

První přesilovku si zahrají domácí. Clarkson si jde sednou na dvě minuty za držení.

11:02

Nahození od modré vyrazil Fleury do rohu a z boku to zkusil Holland. Brankář Pens ale stihl přemístit.

10:08

Kessel střílel od mantinelu, puk skončil na betonu Fleuryho a před ním se dostal k dorážce van Riemsdyk, který však namířil vedle.

09:22

Phaneuf nahazoval od modré a puk vystrašil Fleuryho.

09:15

Spaling si šel sednou na trestnou za sekání a Toronto tak čeká další přesilovka.

08:59

Kotouč se ocitl na střídačce Pens, takže hra je pochopitelně přerušena.

08:07

Lupul se dostal ke střele z kruhu. Mířil na vzdálenější tyč, ale minul branku.

07:21

Malkin objel branku a od mantinelu nahodil na branku puk, který Bernier lapil do lapačky.

07:10

Snaha o rychlý protiútok končí ofsajdem v kterém se ocitl Kessel.

05:45

Kunitz převzal puk od Malkina, pálil z kruhu, ale Bernier vyrazil. Málem se k dorážce dostal Malkin, ale naštěstí pro Leafs byl Bernier rychlejší.

05:20

A opět končí puk u Berniera a přesilovka Leafs končí.

04:49

Tučňáci opět vyhazují puk, Leafs se přesilovka nedaří.

04:05

Dlouho se hráči přetahovali o puk v rohu kluziště a nakonec ho získali domácí, kteří hned vyhazují.

03:27

Uvidíme první přesilovku zápasu. Malkin zahákoval Kadriho a tak si ruský útočník jde odpykat dvě minuty.

02:42

Ehrhoff měl na hokejce druhou branku. Dostal se k dorážce puku, který skončil na mantinelu, ale svou střelu z mezikruží poslal mimo.

01:19

Pens i nadále pokračují v trendu, který nastolili a hra se odehrává na polovině Leafs.

Blake COMEAU - 1:0

00:26

To je panečku začátek. První útok Pens končí gólem. Skvělou práci odvedl Malkin, ten za brankou zapracoval, poslal puk před brankoviště a tam se dostal ke střele BLAKE COMEAU a pod betony Berniera dává první branku. Asistence: Jevgenij Malkin,Christian Ehrhoff.

00:01

Nyní zní kanadská hymna. Po ní si poslechneme i tu americkou a jdeme na zápas!
Zápas začne se zpožděním, tak jak už to u NHL bývá.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Maatta, Ehrhoff, Scuderi, Despres – Spaling, Crosby, Hornqvist – Kunitz, Malkin, Comeau – Megna, Sutter, Downie – Sill, Goc, Adams.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Franson, Gardiner, Rielly, Robidas, Holzer – van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Komarov, Kadri, Santorelli – Winnik, Holland, Clarkson – Booth, Smith, Lupul.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v zápase:

Dnes zřejmě neuvidíme ani jednoho hráče. Roman Polák je kvůli zranění nohy na čtyři týdny mimo hru a slovenský útočník Richard Pánik asi zůstane jen mezi náhradníky, protože by se měl vrátit Joffrey Lupul.
Poslední vzájemné zápasy:

Toronto Maple Leafs – Pittsburgh Penguins 1:2
Toronto Maple Leafs – Pittsburgh Penguins 2:5
Pittsburgh Penguins – Toronto Maple Leafs 3:1
Pittsburgh Penguins – Toronto Maple Leafs 6:5 po náj.
Pittsburgh Penguins

Tučňáci si po dvou prohrách s Islanders připsali opět výhru, když dokázali zdolat 3:2 po prodloužení Boston. Velkou zásluhu na tom měl kapitán Sidney Crosby, který si připsal tři body a v kanadském bodování NHL tak dorovnal Jakuba Voráčka. Pens patří 2. místo ve Východní konferenci, když za dvacet zápasů dokázali nastřádat třicet bodů. Přidají dnes další?
Toronto Maple Leafs

Nejhodnotnější tým NHL se po debaklu 2:9 doma od Nashvillu a prohře s posledním Buffalem zase zvedá. Nejprve před vlastními fanoušky udolal silnou Tampu 5:2 a poté porazil i tradičního rivala z Detroitu. Maple Leafs tak na Východě patří 7. příčka se ziskem 24 bodů v jednadvaceti duelech.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Máme před sebou duel mezi domácími Pittsburgh Penguins a hostujícím kanadským celkem Toronto Maple Leafs.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

4:3

Branky a nahrávky: 1. Comeau (Malkin, Ehrhoff), 13. Malkin (Letang, Crosby), 34. Comeau (Kunitz, Malkin), 63. Comeau – 29. Komarov (Santorelli, Kadri), 31. Komarov (Phaneuf, Santorelli), 37. Bozak