Andrej Sekera (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 21:39
Andrej Nestrašil (CAR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:25
Jiří Tlustý (CAR) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:53
Michal Jordán (CAR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 14:59
1. Al Montoya (FLA) 22 zák., 0 gólů, 100,0 %
3. Cam Ward (CAR) 28 zák., 1 gól, 96,4 %

Střely na branku: 28:33
Vhazování: 31:21
Vyloučení: 3:1
Hity: 28:28
Je konec. Strhující zápas se stal soubojem brankářů, který rozhodl hned v první minutě zápasu Nick Bjugstad. Na jeho trefu nedokázali hosté odpovědět, ani domácí však už další branku nepřidali. Zápas tedy končí fotbalovým výsledkem 1:0.

60:00

59:56

Kopecký vyhodil puk do středního pásma, je rozhodnuto!

59:45

Carolina rozjíždí zřejmě poslední útok.

59:29

Puk je v obranném pásmu hostů.

59:00

Poslední minuta třetí části, hosté jsou nastěhovaní v útočném pásmu.

58:42

Fanoušci jsou na nohou, Montoya zlikvidoval další pokus hostů!

58:18

Montoya opět výborným zákrokem zastavil šanci hostů. Carolina si bere oddechový čas.

58:08

Ward odjíždí na střídačku, Canes to zkouší v šesti!

58:00

Dvě minuty zbývají ve třetí třetině, hostům se čas pomalu krátí.

57:45

Domácí teď velmi dobře brání střední pásmo.

57:14

Hráči Caroliny mají puk na svých hokejkách, musí však začít ze svého pásma.

56:49

Faulk si najel mezi kruhy, ani odsud však Montoyu neprostřelil. Zároveň přesilovka hostů pomalu končí.

55:58

Skinner to zkusil tvrdou ranou z vrcholu pravého kruhu, jeho dělovka však skončila přímo v Montoyově náruči.

55:18

Hned v úvodu oslabení domácí zahrozili, Ward však situaci vyřešil.

54:50

MacKenzie (FLA) podrazil Gerbeho a odchází na dvě minuty. Hosté si tedy zahrají přesilovku a toto je pro ně velká šance na vyrovnání.

54:19

Další úspěšný zásah domácího gólmana. Tak dnes je to skutečně souboj maskovaných mužů.

53:52

Ward musí být pozorný, domácí po delší době zahrozili.

52:36

Florida si vyžádala oddechový čas.

51:46

Brankář Montoya neskutečně drží domácí tým! Canes mají drtivý tlak, nedaří se jim však brankáře Panthers překonat!

50:06

Další střela od modré čáry, zasahovat tentokrát musel domácí Montoya. S letícím toušem si však poradil a skryl jej do své výstroje. Hra je přerušena.

49:05

Bergenheim ohrozil branku od modré čáry, jeho pokus letěl však příliš vysoko.

48:21

Faulk to zkusil tvrdou ranou od modré čáry. Montoya puk vyrazil před sebe a rychlým skokem jej přikryl, čímž znemožnil hostům dorážet.

47:57

Hosté tentokrát pouze nahodili puk do útočného pásma, kde se jej zmocnili domácí obránci.

47:05

Střela Erica Staala, kapitána hostů, byla sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude před Montoyou.

46:23

Útočník hostů se vrátil na led, čímž početní výhoda Floridy končí.

45:46

Tlustý zahrozil v oslabení, jeho akce však ke gólu nevedla.

45:10

Domácí jsou v početní výhodě nebezpeční, obrana hostů v čele s gólmanem Wardem má plno práce.

44:23

Domácí si zahrají první přesilovku v dnešním utkání. Sjomin (CAR) odchází na trestnou lavici za hákování.

44:00

Hráči Caroliny vybojovali ve svém pásmu puk a zakládají útočnou akci.

42:26

Fleischmann zavezl puk do útočného pásma, kde hledal najíždějícího Jokinena. Přihrávka však byla zastavena obránci Canes.

41:40

Také Ward na druhé straně si připisuje první úspěšné zákroky ve třetí části.

41:06

Hosté začali velkým tlakem a domácí gólman vytáhl několik dalších zákroků. Nepřekonal jej ani Nash, ani Gerbe.

40:42

Hned v první minutě třetiny Montoya výborným zásahem drží vedení Floridy.

40:01

Statistiky po druhé třetině:

Střely na branku: 23:16
Vhazování: 20:17
Vyloučení: 2:0
Hity: 24:21
Podle dostupných zpráv se brankář Luongo už do dnešního zápasu zřejmě nevrátí.
Brad Boyes (FLA): "Máme mnoho šancí, ale nedaří se nám prosadit. Opravdu potřebujeme vstřelit druhý gól, ten bude velmi důležitý. Věcí, která nás trochu sráží, jsou naše fauly."
Ve druhé části se hra vyrovnala, v některých pasážích měli dokonce hosté mírně navrch. Největší šanci na vyrovnání promarnil Rask, jehož akci výborně zastavil Luongo. Domácí gólman však byl nucet o chvíli později střídat. Velmi dobré utkání zatím hraje Ward, jenž drží naděje hostů na body. Stav je 1:0 a zápas je stále otevřený. Dovedou Panthers zápas do vítězství nebo se Carolině podaří obrat?
Další třetina začne přibližně v 03:22 .

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:38

Florida se usadila v pásmu. Vůbec největší šanci na skórování měl Pirri, avšak jeho pokus skončil stejně jako většina předchozích – ve výstroji gólmana Warda.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:38

Hosté se i nadále tlačí do útočného pásma.

37:45

Montoya dobrým zákrokem zastavil Nashe a drží těsné vedení domácích.

36:51

Rask dobrou hrou v útočném pásmu nyní získal puk po špatné rozehrávce Panthers.

36:01

Ward výborným přesunem lapil obrovskou šanci domácího Bergenheima!

35:34

Ofsajd Caroliny, rozhodčí přerušuje hru.

34:09

Luongo má zřejmě nějaký zdravotní problém a dost možná si jej přivodil při zatím nejlepším zákroku dnešního večera. Každopádně branku Panthers hájí od 31. minuty Al Montoya!

34:09

Jokinen najížděl zprava na gólmana Warda, jeho střelu však srazil do ochranné sítě obránce Faulk.

32:55

Paradoxně až při hře pět na pět se Canes podařilo usadit se na delší dobu v útočném pásmu.

32:22

Thornton je zpět na ledě.

32:00

Přesilovka se Carolině opravdu nedaří. Florida opět vyhodila.

31:12

Puk se dostal až do obranného pásma hostů. Canes musí začít od začátku.

30:50

Domácí se zatím dobře brání.

30:22

Hosté si zahrají svou druhou přesilovku v dnešním duelu. Thornton (FLA) dostává menší trest za sekání.

29:38

Gerbe v dobré šanci, Luongo však v ještě lepším postavení. Domácí gólman si připisuje další zákrok a stále drží čisté konto.

28:47

Luongo přikryl puk, vhazování v útočném pásmu hostů.

28:01

Boyes a Barkov – této dvojici se dnes opravdu daří. Tentokrát dostal Boyes přihrávku od svého parťáka do prostoru pravého kruhu, jeho pokus však skvěle vyrazil Ward.

27:20

Hosté pokračují v aktivní hře a usadili se v útočném pásmu.

26:07

Luongo předvedl fantastický zákrok a fanoušci teď skandují pověstné "Looo"! Rask, útočník Canes, dostal puk do jízdy, položil si domácího brankáře a zakončoval do prázdné branky, Luongo ovšem natáhl svou lapačku a kotouč na poslední chvíli lapil!

25:32

Boyes s Barkovem se snažili vyšachovat obranu Caroliny, to se jim ovšem nepovedlo a naopak o puk přišli.

24:26

V posledních minutách začínají být hosté víc a víc nebezpeční, naopak Florida má o poznání ospalejší vstup do třetiny než v úvodní části.

23:13

Nestrašil drží puk v rohu útočného pásma, zároveň hledá někoho ze spoluhráčů, kterému by mohl kotouč přihrát.

22:16

Hosté teď navíc vyhodili puk jen na zakázané uvolnění, a tak se hra přesouvá před jejich branku.

21:38

Domácí hrají v plném počtu, Hurricanes se přesilovka příliš nepovedla.

21:06

Tentokrát to Canes uspěchali, jejich akce je zastavena ofsajdem.

20:26

Sjomin prověřil Luonga, ten jeho pokus vyrazil.

20:01

Statistiky po první třetině:

Střely na branku: 15:6
Vhazování: 11:8
Vyloučení: 1:0
Hity: 13:13
Brian Campbell (FLA): "Dobrý začátek a brzký gól nám jistě pomohl. Snažíme se vytvářet na svého soupeře tlak. A také vyhráváme osobní souboje, což je důležité."
První třetina je minulostí a stav 1:0 je, řekl bych, pro hosty celkem příznivý. Florida měla výraznou převahu a více šancí, naráží však na výborného brankáře Warda, který pustil za svá záda dosud jediný puk. Luongo na druhé straně je zatím bezchybný, má však mnohem méně práce. Stále je však před námi minimálně čtyřicet minut a obraz hry se může zcela změnit. S čím přijdou hosté do druhé části? Už za několik minut bude zápas pokračovat, zůstaňte proto s námi.
Další třetina začne přibližně v 02:32.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:38

V závěru třetiny přichází také první vyloučení v utkání. Jokinen (FLA) odchází na dvě minuty za hákování.

19:00

Probíhá poslední minuta úvodní třetiny.

18:27

Obrovský tlak Panthers a brankář Ward teď podržel svůj tým snad třemi výbornými zákroky v rozmezí deseti vteřin!

17:46

Canes se nyní usadili v útočném pásmu a snaží se vymyslet nějakou gólovou šanci.

17:10

Mitchell na modré čáře byl odstaven od puku tvrdým hitem.

16:48

Skinnerovi se nezdařil přechod do útočného pásma. Je odpískán ofsajd.

15:33

Domácí opět hrají s pukem v útočném pásmu, obrana Hurricanes je v plné pohotovosti.

14:40

Kopecký počastoval dobrým hitem jednoho ze soupeřů.

14:10

Bergenheim dostal trochu prostoru na levé straně útočného pásma a najížděl sám na Warda. Jeho dělovka ovšem skončila mimo branku, brankář hostů nakonec ani nemusel zasahovat.

13:15

Po delší době si připisuje úspěšný zákrok také gólman Luongo.

12:29

Postavení mimo hru ze strany Panthers, vhazovat se bude ve středním pásmu.

12:18

Další útočnou kombinaci Floridy překazil Jokinen, jenž získal puk a dostal jej do středního pásma.

11:27

Tentokrát se snažil prosadit Kopecný, ani on si však na Warda nepřišel.

10:52

Barkov našel dobře postaveného Boyese, jehož střela skončila v náruči gólmana Canes. Opět se přerušuje hra.

10:30

Panthers jsou zatím aktivnějším celkem, Ward si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat. Naposled skryl nahozený puk do své lapačky. Buly v útočném pásmu domácích.

09:52

Barkov si najel mezi kruhy a dobrou střelou prověřil Warda. Ten vyrazil puk do rohu.

09:01

Luongo si vyjel za branku pro odpálený puk a pomůže svým obráncům s rozehrávkou.

08:11

Semin se vydal na útočný výlet, který zakončil střelou do Luongovy masky.

07:16

Luongo kryje pokus, který vyslal Nestrašil, a přerušuje hru. Vhazování v útočném pásmu Caroliny.

06:06

Rozhodčí si ještě pro jistotu nechal situaci zkontrolovat na videu, nakonec však rozpažil. Pokračujeme tedy stále za stavu 1:0.

06:06

Huberdeau velmi drzým průnikem ohrozil branku Caroliny! Domácí útočník si počkal u mantinelu, a když viděl, že má cestu k Wardovi volnou, vydal se směle dopředu. Jen dobrý zákrok brankáře hostů teď zabránil druhému gólu v utkání.

05:22

Icing domácích, vhazovat se bude před brankářem Luongem.

04:40

Fleischmann odvedl kus práce za brankou hostů, dobrým pasem našel najetého Bergenheima, ten ovšem brankáře Canes nepřekonal.

03:05

Hostům se nepovedl přechod přes útočnou modrou. Rozhodčí píská ofsajd, hra je přerušena.

02:10

Další potíže před brankou Caroliny úspěšně řeší Ward.

01:15

Hosté se snaží o odpověď. Semin zavezl puk do útočného pásma, snažil se obtočit okolo branky, byl však odstaven domácí obranou.

BJUGSTAD - 1:0

00:21

Florida právě vstřelila branku!
Tak toto je neuvěřitelný začátek! Domácí se ihned po vhazování vrhli do útoku, naprosto rozhodili obranu Canes a NICK BJUGSTAD střelou z vrcholu brankoviště překonal prakticky bezmocného Warda. Asistence: Jonathan Huberdeau, Brandon Pirri.

00:01

Na ledě se již všechno chystá na začátek utkání.
Předpokládané sestavy:

Florida Panthers: Luongo (Montoya) – Mitchell (C), Ekblad, Campbell, Kulikov, Olsen, Gudbranson – Huberdeau, Bjugstad, Pirri – Bergenheim, Barkov, Boyes – Fleischmann, Trocheck, Jokinen – Kopecký (A), MacKenzie, Thornton

Carolina Hurricanes: Ward (Khudobin) – Sekera (A), Faulk, Gleason, Liles, Hainsey (A), Jordán – Tlustý, E. Staal (C), Semin – Gerbe, Nash, Lindholm – Skinner, Rask, Nestrašil – Boychuk, McClement, Dwyer

Rozhodčí: Joannette, Skilliter – Barton, McElman.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Československá stopa v utkání

Tento duel bude pro české i slovenské fanoušky velmi zajímavý, protože se v něm objeví řada hráčů od nás.