Mountfield HK – HC Rebel Havlíčkův Brod

7:1

konec (4:0, 1:0, 2:1)

23.11.2014, 12:00 • Zimní stadion v Hradci Králové • Rudolf Bernart

Skončilo poslední kolo první části Ligy juniorů, ve kterém domácí Mountfield Hradec Králové deklasoval svého soupeře 7:1. Potvrdil tak svou dominanci v tabulce a do další části sezony jde jako suverénní vítěz první části. Ode mne je to pro dnešek vše, z malé haly v Hradci Králové se s Vámi loučí Rudolf Bernart. (14:03:18)

60:00

58:48

Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
Až se budete hradeckého brankáře Ašenbrennera ptát, kolikrát letos přišel o čisté konto v posledních minutách zápasu, raději si kryjte hlavu. Přesně 72 sekund před koncem ho totiž kličkou do bekhendu překonává MATHIAS MAKI, jehož pěknou přihrávkou našel Tomáš Cejpek. Asistence: Tomáš Cejpek.

57:47

Havlíčkův Brod se usadil na krátký okamžik v útočném pásmu, ale ke střele to nevedlo.

56:33

Lukáš Bezděk zavezl kotouč do útočného pásma a dokázal se dopracovat až ke střele, kterou ale Spáčil vyrazil.

55:25

Zápas se dohrává v klidnějším tempu, ale Hradec si stále vypracovává nebezpečné šance.

53:56

Karel Vladyka se vydal do útočného pásma, jeho finální přihrávka na Lukáše Kastnera ale neprošla.

51:33

Mountfield právě vstřelil branku!
Fantastická akce LUKÁŠE KASTNERA. Ten si ve vlastním oslabení dojel pro vyhozený puk do středního pásma, udělal několik rychlých kroků a krásným blafákem přehodil hostujícího brankáře. Asistence: Jan Skála

50:24

Hradecká střídačka potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

48:14

Ihned po vhazování v útočném pásmu se k puku dostal Bezděk, který dobře našel Malinského, jehož střela ale byla zblokovaná. K odraženému kotouči se dostal VLASTIMIL ŠEDA, na jehož střelu Spáčil nedosáhl a hradecký útočník si tak připisuje hattrick! Asistence: Marek Malinský, Lukáš Bezděk.

48:07

Nyní se dlouho nehraje, protože jeden z hostujících hráčů byl ošklivě zraněn za brankou Rebelů. Rozhodčí musí odklidit krvavé stopy z ledu.

48:05

Patrik Kratochvíla se dral do šance, ale v poslední chvíli byl čistě o puk obrán.

45:57

Fantastický Petr Spáčil, který dokazuje, že v Havlíčkově Brodě vychovávají dobré gólmany. Nejdříve vystihl sólo Vlastimila Šedy a následně si poradil i s dorážkami Malinského a Miškáře.

44:28

Petr Spáčil nyní vytáhl zákrok ze škatulky těch exkluzivních. Efektivním semaforem sebral Malinskému vstřelení branky!

44:03

Petr Dudák si dobře nabruslil před branku hostů a našel Jana Michálka, který ale trefil pouze boční tyč!

42:51

Ofenzivní obránce Lukáš Bezděk nyní prokázal velmi dobrou techniku hole, díky které se dostal do dobré pozice ke střele, kterou ale Spáčil dokázal ukrýt ve své výstroji.

41:55

Martin Bartoň našel Jana Michálka, ale ten se nedokázal dostat do vhodné střelecké pozice.

40:39

René Piegl dobře projel celé kluziště, ale v útočném pásmu byl o kotouč obrán.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:28.
Ve druhé třetině se hra trochu uklidnila, ale na ledě byl opět pánem Hradec Králové. Jedinou branku vstřelil Jan Michálek, když tečoval střelu Karla Vladyky. Do poslední třetiny tak Hradec půjde s luxusním náskokem pěti branek.

40:00

39:25

Ašenbrenner krotí Breberovo nahození od červené čáry.

38:13

Na ledě se odehrává ve druhé třetině stále stejný příběh. Hradec založí útok, vypracuje si šanci a hosté se osvobodí. Nyní tomu tak bylo v podání Kastnerovi formace.

36:42

A máme tu druhou využitou přesilovku v podání Hradce. Na začátku akce byl Lukáš Kastner, který nabil na modrou čáru Karlu Vladykovi, jehož střelu tečoval JAN MICHÁLEK. Na jeho teč byl Spáčil krátký. Asistence: Karel Vladyka, Lukáš Kastner.

35:08

René Piegl nebezpečně střílel od modré čáry, Spáčil připraven.

34:46

Vyloučení na straně hostů. Vyloučen kapitán Lukáš Brebera za hákování.

33:59

Marek Malinský střílel ihned po vyhraném buly v útočném pásmu, branku ale minul.

33:48

Dobrá kombinace v podání dvojice Lukáš Kastner-Martin Bartoň skončila na hokejkách hostujících obránců.

32:47

Jeden z nejaktivnějších hráčů na ledě je dnes Martin Bartoň. Nyní vyslal nebezpečnou dělovku, se kterou si Spáčil ale dokázal poradit.

31:00

Dobrá akce v podání Rebelů' Z protiútoku nahrával před branku Martin Polák a Ašenbrenner měl plné ruce práce, aby situaci vyřešil!

30:49

30:24

Hradec kombinuje v útočném pásmu.

28:49

Hradec dostává možnost přesilové hry. Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Martin Polák.

27:29

Ašenbrenner se udržuje v provozní teplotě. Nyní dobře lapil střelu kapitána Rebelů Lukáše Brebery.

26:34

David Gančarčík nyní dobře kombinoval s Patrikem Miškářem, z čehož plynula střela, která ale minula Spáčilovu klec.

25:07

24:23

Bartoň nyní ukázal prospěšnost týmu i v jiných pasážích hry, než v těch ofenzivních. Výborně podržel puk v obranném pásmu a následně osvobodil svůj tým z tlaku, ve kterém je začínali hosté držet.

23:07

Slovenský útočník ve službách Hradce Patrik Kratochvíla putuje na trestnou lavici za vražení na hrazení.

22:46

Bezděk s Kratochvílou zakládají další ofenzivu Hradce.

21:06

Martin Bartoň v obrovské šanci. Dostal dobrou přihrávku od Jana Skály, udělal tři rychlé kroky a ocitl se sám před Spáčilem. Jeho tvrdou ránu zápěstím ale havlíčkobrodský brankář dokázal vytěsnit mimo tři tyče!

20:35

Druhá třetina začala tam, kde se odehrávala ta první. Tedy v obranném pásmu Rebelů.

20:12

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:43.
Skončilo nám první dějství, ve kterém jasně dominoval domácí tým Mountfield Hradec Králové. Od samého začátku se hnal do útočných akcí, střílel z každé pozice a to neslo ovoce. Výsledek 4:0 po první třetině hovoří za vše. Rebelové musí zlepšit svou hru ve všech směrech, aby dnes neodjeli s debaklem.

20:00

19:01

Mountfield hraje dobře organizovaně a úspěšně tak odráží pokusy Rebelů a založení přesilovkového rozestavení.

18:12

Hosté mají šanci se poprvé v zápase dostat do souvislejšího tlaku. Na trestnou lavici totiž putuje Martin Matějček za vražení na hrazení!

17:47

Ašenbrenner vyřešil protiútok hostů včasným zákrokem vyrážečkou!

17:06

Hradec nepřestává útočit. Střela střídá střelu, akce střídá akci. Nyní měl Spáčil co dělat, aby vytěsnil střelu Reného Piegla od modré čáry!

14:53

Jiřímu Adamovi ve stejném čase došla trpělivost. Po čtyřech inkasovaných brankách přenechává své místo v brance Petru Spáčilovi!

14:53

Nyní už se ale Hradec může radovat ze čtvrté branky! Adam sice dokázal chytit první střelu Gančarčíka, ale kotouč se odrazil do chumlu hráčů mezi kruhy. V něm se dokázal nejlépe zorientovat PETR DUDÁK, který obstřelil Adamovou vyrážečku a zvyšuje tak na 4:0! Asistence: David Gančarčík, Patrik Miškář.

14:18

Málem to bylo o 4 branky! Kotouč chvíli poletoval po brankové čáře, ale nakonec ho hostující obránci dokázali odpálit do bezpečí!

13:49

Bezděk si dobře nabruslil před bránu a prověřil Adama, který ale zasáhl a vyrazil kotouč do rohu kluziště.

12:48

Poprvé si sáhl na kotouč také Ašenbrenner. Ten v klidu chytá střelu Drobného od modré čáry.

12:02

Tak jsem to zakřikl. Rebelové nedokázali vyhodit kotouč z obranné třetiny. Martin Matějček tak dostal možnost ke střele, kterou zablokoval hostující obránce. Kotouč se ale odrazil na hůl VLASTIMILU ŠEDOVI, který neměl sebemenší problém uklidit puk do branky. Jiří Adam tak musí lovit puk ze své sítě potřetí. Asistence: Martin Matějček. Marek Malinský

11:18

Havlíčkův Brod trochu zlepšil svou defenzivu. Hradec se nemůže prodrat k zakončení.

09:36

Teď to ale mohli být Rebelové, kdo se mohl radovat! David Hubert obdržel přihrávku před branku a z první jen těsně minul hradeckou branku!

09:14

Hradec pokračuje v obléhání branky hostů.

08:55

Střela Patrika Miškáře byla sražena do ochranné sítě.

08:07

Lukáš Bezděk dobře nahazoval puk od modré, ale ani Marek Malinský, ani Vlastimil Šeda nedokázali puk tečovat.

06:38

Domácí ukazují svou sílu. Hosté z Havličkova Brodu se nemohou dostat do hry, protože Hradec jasně určuje veškeré dění na ledové ploše.

05:24

Přece jen přesilová hra nezůstane nevyužita. Marek Malinský dobře našel volného VLASTIMILA ŠEDU před brankou, který bez problémů zametl kotouč do odkryté klece! Asistence: Marek Malinský, Lukáš Bezděk.

04:18

A opět to byl aktivní Martin Bartoň, kdo zavezl kotouč do útočné třetiny a založil tak útok svého týmu.

03:27

Šance na zvýšení vedení pro Hradec. Jan Jelínek se odpyká dvě minuty za podražení.

02:44

Netrvalo to dlouho a Mountfield jde do vedení! Jak jednoduchá hra vlastně hokej je teď ukázalo duo Kastner-Bartoň. Martin Bartoň nahrál z rohu mezi kruhy LUKÁŠI KASTNEROVI,který nic nevymýšlel a nekompromisní pumelicí prostřelil Adama! Asistence: Martin Bartoň.

02:14

Martin Bartoň dobře operoval ve středním pásmu, když se zbavil dvou protihráčů a nahodil kotouč do útočné třetiny.

01:22

Hradec se od začátku usadil v útočném pásmu a zahajuje kombinace.

00:36

Adam si připisuje první zákrok, když vyrazil Pieglovu střelu od červené čáry.

00:01

Mountfield HK: Ašenbrenner (Veselý) – Vladyka, Faltýnek, Hercig, Gančarčík, Bezděk, Piegl, Suda, Kastner (C), Pavlík, Skála, Miškář, Malinský, Bartoň, Michálek, Matějček, Hronek, Šeda, Plášil, Dudák, Kratochvíla. Trenér: Aleš Krátoška

HC Rebel Havlíčkův Brod: Adam (Spáčil) – Krajcigr, Mendl, Semrád, Lobo, Suchý, Němec, Pazourek, Brebera (C), Drobný, Polák, Málek, Maki, Hubert, Přibyl, Kraučuk, Jelínek, Cejdek. Trenér: Richard Cachnín
V posledním kole první části Ligy juniorů se utkají týmy, které už mají jistotu postupu do nadstavby. Mountfield je se ztrátou jediného bodu suverénním lídrem tabulky. Hosté z Havlíčkova Brodu se bez ohledu na výsledek dnešního utkání umístí na 3. místě.

V minulém kole zvítězil Hradec Králové na ledě Kolína vysoko 6:0. Dnes bude chtít porazit Rebely a navázat tak na výhru z prvního vzájemného utkání v letošní sezóně, kdy v Kotlině Hradec vyhrál 7:2.

Havlíčkův Brod v posledním utkání podlehl Velkým Popovicím 5:6 po samostatných nájezdech. S dosavadním ziskem 33 bodů má jistotu postupu do nadstavby.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

7:1

Branky a nahrávky: 3. Kastner (Bartoň), 6. Šeda (Malinský, Bezděk), 13. Šeda (Matějček, Malinský), 15. Dudák (Gančarčík, Miškář), 37. Michálek (Vladyka, Kastner), 49. Šeda (Malinský, Bezděk), 52. Kastner (Skála) – 59. Maki (Cejpek)

HC Rebel Havlíčkův Brod: Adam (od 15. Spáčil) – Krajcigr, Mendl, Semrád, Lobo, Suchý, Němec, Pazourek, Brebera (C), Drobný, Polák, Málek, Maki, Hubert, Přibyl, Kraučuk, Jelínek, Cejdek. Trenér: Richard Cachnín