DHL Extraliga juniorů

HC Olomouc – HC Sparta Praha

4:3

po s.n. (2:1) (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)

23.11.2014, 12:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Jan Matúš (@honzashepp)

Konec zápasu. (14:35:32)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
Autorem vítězné branky je ALEŠ JERGL.

3. série 2:1

Schwamberger následně musel proměnit, jenže hostující útočník jen trefil Urbische.

Jergl zvolil ráznou střelu nad vyrážečku Langera.

2. série 1:1

Jenže vzápětí vyrovnává Černoch, který také prostřelil Urbische pod jeho betony.

2. série 1:0

Konečný trefuje přesně prostor mezi betony Langera, a posílá tak Olomouc do vedení.

1. série 0:0

Za Spartu se rozjel Svoboda, jenž chtěl vystřelit nad lapačku Urbische, jenže reflexy domácího brankáře byli rychlejší.

Pavlovský zvolil kličku do forhendu, ale tu Langer vystihl.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:50

Sparta ještě v závěru utkání poslal puk na zakázané uvolnění.

64:40

Jergl chtěl přihrát puk před Langera, ale jeho pas zastavila hostující obrana.

64:04

Touš je za Langerovou bránou.

63:46

Jenže ani Spartě její útok nevyšel.

63:01

Sparta odrazila další útok Olomouce, a tak mohou něco vymyslet naopak hosté.

62:14

Střelu Mikliše zblokoval hned první bránící hráč Olomouce.

61:45

Jeklič vyslal svou střelu směrem na Langera, který touš prodloužil do rohu kluziště.

61:03

To proti Betákovu pokusu už musel Langer alespoň zasáhnout svým betonem.

60:42

Jergl vystřelil z pravého kruhu, jenže jeho střela byla hodně nepřesná.

60:01

60:00

59:50

Spartě se nevydařil poslední útok a do konce třetí třetiny už zbývá jen pár vteřin.

59:15

Touš je stále v obranné třetině Sparty, a tak to vypadá, že se dnes bude prodlužovat.

58:49

Krátoška sbírá cenné vteřiny za bránou Sparty.

57:57

Střelu Györiho z levého kruhu dokázal Urbisch vyrazit mimo svou bránu.

57:38

Mora následně jen nahodila puk na Langera, který jej udržel ve své lapačce.

57:31

Augustin zavezl puk do útočného pásma, ale zde o něj hosté velice rychle přišli.

56:33

Spartě je nyní odpískána přihrávka rukou.

56:04

Tým HC Olomouc si bere oddechový čas.

56:04

Sparta se dostala do ofsajdu.

55:36

Střelu Pavlovského ze středu útočného pásma vyrazil Langer svým betonem.

54:51

Spartě je nyní odpískán hodně přísný ofsajd.

54:32

Po delší době se musel mít na pozoru i Langer, na kterého od modré vystřelil Hes.

53:52

Lojka vystřelil od modré a Urbisch proti jeho střele předvedl další úspěšný zákrok.

53:11

Černoch vystřelil z levého kruhu a Urbisch má puk někde pod svým betonem.

52:18

Jergl byl nyní zcela sám v útočné třetině, a tak velice rychle o puk přišel.

51:48

Kohouti vyhazují touš přes celé kluziště, a vypadá to tak, že tohle oslabení domácí přežijí.

51:29

Po střele Vokurky a zákroku Urbische je hra přerušena.

51:15

Kadeřávek dostal přihrávku mezi kruhy, jenže jeho následná střela letěla jen těsně mimo bránu Olomouce.

50:24

Po zblokované střele se k puku dostal Beták, který jej rychle posílá co nejdále od své brány.

50:05

Mora však vyhrála následné vhazování a domácí ihned vyhazují puk.

49:59

Olomouc jde do tří! Jaroslav Škoda (OLO poslal touš z vlastní obranné třetiny přímo do hlediště, a tak dostává dvě minuty za zdržování hry.

49:23

Střelu Kaliny od modré čáry ještě před Urbischem tečoval Schwamberger, ale domácí brankář nakonec udržel touš ve své výstroji.

49:06

Augustin pro svůj celek vybojoval další přesilovou hru, protože na dvě minuty za držení protihráče směřuje na trestnou Jan Brandýs (OLO).

48:38

Zakázané uvolnění Olomouce.

48:04

Sparta právě vstřelila branku!
Pražané vyrovnávají stav utkání, když se DANIEL SCHWAMBERGER zpoza olomoucké brány protlačil až před Urbiche, kterého se mu následně podařilo i překonat. Asistence: Patrik Kadeřávek, Jiří Černoch.

46:29

Tak to byla obrovská příležitost Sparty, protože Svoboda nahrál mezi kruhy Brejchovi, jenže ten následně pouze trefil dobře postaveného Urbische.

45:29

Olomouci se podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

44:47

Sparta si vybojovala přesilovou hru. Jan Brandýs (OLO) totiž dostává dvě minuty za hákování.

44:07

Černoch nahodil touš od modré čáry a Györi ještě puk tečoval, jenže ten následně směřoval jen těsně nad bránu Olomouce.

43:24

Březinova střela byla sražena olomouckou obranou a puk následně doputoval přesně do lapačky Urbische.

42:39

Jenže hosté následně vyhodili touš na zakázané uvolnění.

42:30

Sparta je kompletní.

42:08

Jerglovo zakončení nyní musel Langer vyrazit nad svou bránu.

41:27

Betákova střela z levého kruhu jen těsně minula sparťanskou bránu.

41:03

Jenže přichází další zákrok směrem na Jergla, který se těžce zvedá z ledu, ale dle rozhodčí to nyní bylo v rámci pravidel.

40:38

Mora je kompletní a domácí ještě budou hrát zbytek ze své pětiminutové přesilové hry.

40:01

40:00

39:21

Březina se svou střelou z levé strany orazítkoval břevno domácí klece!

38:53

Konečný už mohl zkompletovat svůj hattrick, jenže tentokrát Langer jeho střelu vytěsnil.

38:38

Až nyní se přerušuje hra a dvě minuty za podražení dostává Jaroslav Škoda (OLO).

38:19

Sparťané mají ponechanou výhodu, a tak drží puk na svých hokejkách, aby našetřili co nejvíce času.

37:29

Petr Litera (SPA) tedy za svůj zákrok dostává pět minut plus osobní trest do konce utkání. Pět minut za něj odsedí Lukáš Lojka (SPA).

37:29

Kraigher je nakonec za pomoci spoluhráčů odvážen na střídačku Hanáků.

37:29

Kraigher byl nyní hodně tvrdě seslán u mantinelu k ledu a domácí obránce je na tom hodně špatně.

36:48

Mora pouze vyhodila puk na zakázané uvolnění.

36:35

Sparta už rozjížděla zajímavou akci, jenže hosté nepřešli správně přes útočnou modrou, a tak je jim odpískán ofsajd.

35:50

Pavlovský nyní vystřelil z levé strany, ale Langer byl u své tyče připravený.

34:47

Olomouc právě vstřelila branku!
Mora využívá přesilovou hru! MARTIN KONEČNÝ vstřeluje svou druhou branku v utkání, protože jeho přihrávku před sparťanskou bránu si zřejmě hosté srazili do vlastní sítě, a tak se Mora poprvé v utkání dostává do vedení. Asistence: Aleš Jergl, Šimon Beták.

34:22

Střelu Nesvadby od modré čáry likviduje Langer svou lapačkou.

33:55

Hosté jdou do tří! Patrik Kadeřávek (SPA) oslabuje svůj celek v nejméně vhodnou chvíli, když dostává dvě minuty za podražení.

33:43

Beták tečoval střelu Kraighera, jenže touš letí nad bránu Sparty.

32:44

Touš se odrazil na střed útočného pásma k Tomkovi, jehož následnou střelu vyrazil Langer až do ochranné sítě.

32:31

Mora bude hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za napadení dostává Tomáš Brejcha (OLO).

31:46

Langer se musel mít na pozoru, protože na něj vystřelil z pravé strany Janás.

31:10

Sparťanští hokejisté se nyní dostali do postavení mimo hru.

30:41

Bývalý olomoucký útočník Augustin nyní vystřelil z pravého kruhu a Urbisch jeho pokus dokázal udržet ve své výstroji.

30:20

Mora pouze vyhodila touš na zakázané uvolnění.

29:53

Mora se ještě po konci přesilové hry udržela ve svém útočném pásmu, kde nakonec z pravého kruhu vystřelil MATIC JEKLIČ a jeho pokus proklouzl Langerovi pod jeho betony. Asistence: Matěj Pavlovský, Šimon Beták.

29:22

Spartě se podařilo vyvézt puk až do svého útočného pásma.

28:45

Domácí jsou už v plném počtu a Pavlovský chtěl ihned založit útok, jenže jeho spoluhráči co střídali byli ještě v útočné třetině, a tak se Olomouc dostala do ofsajdu.

27:53

Jenže přesilovka Sparty končí předčasně kvůli faulu Marka Pulkraba (SPA), jenž dostává dvě minuty za hákování.

27:17

Augustin přihrál mezi kruhy na Pulkraba, jenže jeho střela byla zblokována domácí obranou.

26:39

Sparta si vybojovala další přesilovou hru, protože na dvě minuty za sekání si na trestnou lavici usedá Matěj Pavlovský (OLO).

26:06

Sparta je nyní vykázána ze svého útočného pásma, protože jeden z jejich hráčů byl postaven v Urbischově brankovišti.

24:56

Sparta nyní vstřelila svou třetí branku, když Schwamberger vystřelil touš na Urbische, který jej vyrazil nad sebe a útočník Sparty poté rukou poslal puk do brány Olomouce. Branka tedy nemůže být uznána.

23:51

Konečný však mohl velice rychle vyrovnat, protože se dokázal protlačit až před Langera, ale olomouckému útočníkovi se už nepodařilo překonat brankáře Sparty.

22:56

MAREK PULKRAB nyní dostal až příliš prostoru před olomouckou bránou, kde sice jeho první střelu Urbisch vyrazil, jenže sparťanský útočník se k puku znovu dostal a následně už jen přehodil ležícího brankáře Olomouce. Asistence: Vojtěch Augustin, Václav Krudenc.

21:58

Od modré nyní střílel Kraigher a jeho pokus musel Langer vykopnout svým betonem.

21:20

Beták vystřelil z hodně velkého úhlu, ale jeho pokus mířil jen do boční sítě hostující klece.

20:01

Sparťanská lavice dostává dvě minuty za zdržování hry, protože hostující hokejisté vyšli ze své šatny až několik okamžiků po skončení první přestávky. Trest odpyká Lukáš Lojka (SPA).

20:01

20:00

19:43

V závěru první třetiny je tu ještě jedno vyloučení na domácí straně, protože dvě minuty za krosček dostává David Janás (OLO).

19:30

Tak to byla parádní akce MARTINA KONEČNÉHO, jenž konečně využil svého parádního bruslení a dostal se před posledního sparťanského obránce a následně pověsil puk pod břevno hostující klece. Asistence: Aleš Krátoška, Luka Kraigher.

18:48

Domácí hokejisté se nyní dostali do postavení mimo hru.

18:16

Pavlovský se s pukem postupně dostal až do útočné třetiny, kde i vystřelil, jenže Langer chytá i tuto střelu.

17:39

17:10

Olomouci se daří vyhodit puk přes celé kluziště.

16:38

Augustin si s pukem vybruslil až na střed útočného pásma a jeho následná střela zřejmě lízla pravou tyč olomoucké brány.

16:02

Nahození Kadeřávka nebezpečně tečoval před Urbischem Svoboda, ale domácí brankář má puk ve své moci.

15:38

Jan Štefka (OLO) oslabuje svůj tým, protože dostává dvě minuty za sekání.

15:09

Nahození Betáka od modré čáry opět končí v Langerově lapačce.

14:55

14:29

Sparta opět zavezla puk až do svého útočného pásma a hosté zřejmě zvládnou i tohle oslabení.

14:16

Beták vystřelil z hranice pravého kruhu, ale proti byla lapačka Langera.

13:38

Brejcha vyvezl touš až do útočného pásma Sparty.

12:53

Další přesilová hra pro Olomouce, když je na dvě minuty za sekání vyloučen Martin Svoboda (SPA).

12:41

Po delší době se do akce dostal i Langer, který musel chytit střelu Markla z pravého kruhu.

11:30

Jenže Sparta se prosazuje po přesilové hře, protože nahození Schwambergera ještě před Urbischem tečoval PETR LITERA, který svou brankou posílá hosty do vedení. Asistence: Daniel Schwamberger, Jaroslav Vacek.

11:19

Po střele Augustina se k dorážce z bezprostřední blízkosti dostal Krudenc, jenže Urbisch podržel svůj tým a zastavil touš snad na brankové čáře.

10:54

Spartě se zatím nedaří dostat do svého útočného pásma.

10:10

Vokurka byl nyní zcela sám mezi kruhy, ale sparťanský hráč zvolil nepochopitelně místo střely přihrávku, která ještě navíc mířila zcela mimo dosah jeho spoluhráče.

09:23

Nyní hráli v šesti naopak domácí, a tak i střídačka Olomouce dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jan Štefka (OLO).

08:58

Sparta vyhazuje puk až ke Urbischovi.

08:35

Jergl vystřelil z levé strany, ale Langer jeho pokus vyrazil za svou bránu.

08:22

Na trestnou lavici míří další sparťanský hráč, protože si dvě minuty za hákování odsedí Jiří Černoch (SPA).

07:38

Nesvadbova střela z pravého kruhu byla přizvednuta až do ochranné sítě.

06:57

Spartě se však podařilo vyhodit touš co nejdále od své brány.

06:32

Svou první přesilovou hru si zahraje i Olomouc, protože se na ledě ocitlo hned šest bruslařů Sparty, a tak hosté dostávají dvě minuty. Trest odsedí Jakub Havel (SPA).

05:53

Mora se vysvobozuje i naposledy, a tak domácí přežili své první oslabení v utkání.

05:26

Střelu Krudence zblokovala domácí obrana a touš následně míří přes celé kluziště.

04:26

Vokurka vystřelil od modré čáry, ale jeho střela si svou cestu do olomoucké brány nenašla.

03:54

Je tu první vyloučení v utkání a přesilovou hru si zahraje Sparta, protože dvě minuty za sekání dostává Šimon Beták (OLO).

02:54

Hostům se nevydařil přechod do útočného pásma, a tak je Spartě odpískán ofsajd.

02:43

Střela Markla z levého kruhu je sražena mimo hrací plochu.

02:18

I Urbisch si připisuje svůj první zákrok, když na něj svou střelu ze středu útočného pásma vyslal Linda.

02:07

Až nyní přichází první střela v utkání, o kterou se postaral domácí Štefka, ale Langer má puk ve své moci.

00:53

Domácí hokejisté se dostávají do postavení mimo hru, a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

00:01

HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Škoda, Nesvadba, Kraigher, Tomek, Brandýs, Hes – Štefka, Jergl (C), Markl, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný, Jeklič M., Janás.

HC Sparta Praha: Langer (Slyusarchuk) – Kalina, Vacek, Knobloch, Kadeřávek, Vokurka, Bláha, Březina, Mikliš – Augustin, Litera, Černoch, Svoboda, Havel, Linda, Györi, Pulkrab, Schwamberger, Lojka, Krudenc (C), Brejcha.

Rozhodčí: Škach – Novotný, Šimčík.
Vítám vás u dohrávky 27. kola DHL extraligy juniorů, ve kterém HC Olomouc na svém ledě přivítají další pražský celek, protože na Hanou tentokrát dorazí Sparta. Utkání startuje ve 12:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

4:3

Branky a nahrávky: 20. Konečný (Krátoška, Kraigher), 30. Jeklič M. (Pavlovský, Beták), 35. Konečný (Jergl, Beták), rozh. náj. Jergl – 12. Litera (Schwamberger, Vacek), 23. Pulkrab (Augustin, Krudenc), 49. Schwamberger (Kadeřávek, Černoch)