Královští lvi Hradec Králové – BK Mladá Boleslav

2:1

po prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

15.11.2014, 12:00 • Zimní stadion v Hradci Králové • Rudolf Bernart

Domácí tedy v dnešním zápase vítězí 2:1 v prodloužení. Ve třetí třetině i v prodloužení byli svěřenci trenéra Slabého lepším týmem. Obě branky Hradce vstřelil kapitán Tomáš Zahradník. Z Hradce Králové se s Vámi loučí Rudolf Bernart. (14:11:54)

62:19

Hradec právě vstřelil branku!
Hradec využívá přesilovku a připisuje si tak bonusový bod! Filip Hronek našel TOMÁŠE ZAHRADNÍKA, který jako správný kapitán rozhoduje dnešní utkání střelou nad rameno! Asistence: Filip Hronek, Radovan Pavlík.

62:01

Přesilovku 4 na 3 Hradec sehrává skvěle! Krofta se má co ohánět.

61:36

Jakub Planý jde za sekání na dvě minuty na trestnou lavici.

60:13

Groh tlumí nahození od červené čáry.

60:01

Základní hrací doba vítěze neurčila, následuje tedy pětiminutové prodloužení.

60:00

59:38

Tomáš Zahradník se dral před branku, ale puk mu byl odebrán.

58:38

Groh si připisuje další zákrok po střele Prokopa.

58:20

Radovan Pavlík operoval v útočném pásmu, ale při přihrávce mu kotouč sjel z čepele. Boleslav zakládá protiútok.

57:08

Úmyslný ofsajd Boleslavi dává Hradci možnost vhazování ve středním pásmu.

56:24

Souhru Hradce ve středním pásmu zachytila hostující obrana.

55:11

Dominik Groh vyráží střelu z úhlu.

54:15

Vhazování ve středním pásmu.

53:37

Zahradník střílel z rohu kluziště. Krofta hokejkou srazil za branku. Domácí to zkouší z každé pozice.

52:56

Nepřesná přihrávka v útočném pásmu Hradce znamená protiútok hostů.

51:36

Hra se odehrává především ve středním pásmu. Žádný z týmů nechce udělat chybu.

49:45

Střelu Radovana Pavlíka kryje Krofta.

49:31

David Chalupa dobře hledal spoluhráče před brankou, ale jeho přihrávku nikdo nezachytil.

48:46

48:30

Další útok hostů se roztříštil o dobře postavené hradecké obránce.

48:03

Dobrý obranný blok Hradce nepouští hosty k souvislejšímu tlaku.

46:46

Havránek si odsedí dvě minuty za zdržování hry.

46:39

Groh lapil do lapačky střelu ihned po buly v obranném pásmu Hradce.

44:38

Zahradník nahrával zpoza branky křížem na Havránka. Krofta nechal přihrávku projít a Havránek se tak ocitl v dobré pozici. Mířil ale pouze do Krofty, který se stačil přesunout!

43:31

Hradec mohutně tlačí hosty ve svém pásmu. Jedna střela za druhou teď míří na Kroftu. Svěřenci trenéra Slabého ukazují, jak se hraje důležité body.

42:07

A je vyrovnáno!! Radovan Pavlík nejdříve dobře předložil Chalupovi, ale ten mířil do masky hostujícího brankáře. V následné skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval TOMÁŠ ZAHRADNÍK, který střelou zápěstím našel místo nad Kroftovou lapačkou! Asistence: Radovan Pavlík.

41:34

Hradec dostane příležitost přesilové hry. Za hákování si dvě minuty odsedí Jan Prokop.

40:55

František Hnik dobře hledal před brankou volného Martina Hejnu, ale ten tísněn obránci neměl prostor k zakončení.

40:11

Ihned po vhazování se hosté dostali do útočného pásma a zaměstnali Groha.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:30.
Druhá třetina branku nepřinesla. Ve větších šancích se ale ocitala spíše Mladá Boleslav. Dominik Groh si ale připsal pár dobrých zákroků a Hradec Králové je tak stále pozadu pouze o jeden gól.

40:00

39:54

Tomáš Zahradník napálil z první odražený kotouč od mantinelu. Střílel ale z velkého úhlu, takže Krofta neměl problém puk zkrotit.

39:38

Krofta raději přikryl nahozený kotouč pod svou lapačkou. Hradec má před koncem druhé třetiny šanci v podobě vhazování v útočném pásmu.

38:48

36:48

Matějček za podražení vyfasoval dvě minuty.

36:26

Štěpán Havránek ukázal dobrý přehled o hře, když po vzoru někdejšího krále dorosteneckých obránců, hradeckého beka Marka Červeného, na sebe navázal útočníka, obkroužil obranné pásmo a za červenou čárou nahodil kotouč do útočné třetiny, čímž vybojoval pásmo pro svůj tým.

35:18

Jakub Planý nebezpečně střílel zpoza obránce, Groh vyráží ramenem do ochranné sítě.

34:31

František Uřídil vyslal od mantinelu střelu zápěstím, která ale nemohla Grohovi nadělat problémy.

33:35

33:11

Dobrá akce Františka Hnika, který si nabruslil od mantinelu a vypálil mezi betony Krofty. Ten je ale dokázal včas sklapnout a nepustit tak puk za svá záda.

32:45

31:35

Jakub Planý sekl Havránka a vyfasoval od rozhodčího Barka dvě minuty.

31:25

Matějček na ledě. Hradec hraje ve čtyřech.

31:13

Sražená střela od modré čáry doputovala až ke Grohovi, který přikryl kotouč.

30:45

Radovan Pavlík vyloučený na za držení protihráče a Hradec jde do dvojnásobného oslabení!

30:21

Mladá Boleslav sice hraje v útočném pásmu, jejich souhra je ale založena spíše na náhodě.

29:44

Mattis pálil od modré čáry pouze do blokujícího Hidveghyho.

29:21

Štěpán Matějček si odsedí dvě minuty za podražení.

28:35

27:53

Nyní si ale vypracoval dobrou šanci Kryštof Hroudný, jehož střelu ale Krofta kryje.

27:33

Královským lvům se nedaří usadit se v útočném pásmu.

26:32

Hradec dostává možnost přesilové hry. Martin Kalus putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.

26:25

Radovan Pavlík v dobré příležitosti minul Kroftovu klec!

25:48

Krofta v brance hostů je zatím bez práce. Když se Hradec usadí v útočném pásmu, k zakončení se ne a ne dostat.

25:24

Hra je nyní přerušena, protože hostující obránce chtěl nahodit puk po mantinelu, ale místo toho málem zmrzačil své spoluhráče na střídačce.

24:40

Dominik Groh vyrazil střelu do ochranné sítě. Vhazování v obranném pásmu Hradce.

24:00

Hradečtí se po ubráněné přesilovce snaží vrátit se do hry, ale jejich souhra zatím vázne.

22:53

22:15

Boleslav se usadila v útočném pásmu. Střelu Marka Mlčocha Groh vyrazil do rohu.

21:15

Groh dobře přečetl hru a místo přerušení hry rozehrál na hokejku spoluhráče, který posílá kotouč po mantinelu.

20:53

První vyloučený zápasu je na straně domácích. Za hákování si dvě minuty odsedí František Hnik.

20:01

Další třetina začne přibližně v 12:41.
Skončila první třetina, ve které padla jedna branka. V 5. minutě prostřelil Groha Dominik Skořepa a poslal tak hosty do vedení. Do šancí se poté dostávali spíše hradečtí, ale jejich zakončení buď mířila mimo branku, nebo je pochytal Krofta.

20:00

19:26

Radovan Pavlík dokázal dobře zavézt kotouč do útočného pásma a nahrát svému spoluhráči, jehož střela z první ale minula Kroftovu klec.

16:19

Nejaktivnější hráči domácích jsou zatím bezpochyby Patrik Hidveghy a Štěpán Matějček. Hidveghy nyní v přečíslení 2 na 1 hledal Matějčka, ale lehká teč hostujícího obránce vychýlila nahrávku z její dráhy tak, že Matějček na ní nedosáhl.

13:44

Tomáš Zahradník předvedl skvělou techniku hole, když prokličkoval mezi čtyřmi hráči Mladé Boleslavi. Pro zakončení ale neměl dobrou pozici a Krofta si tak lehce s jeho střelou poradil.

13:10

David Chalupa se ocitl ve skvělé příležitosti! Ujel hostujícím obráncům a i přesto, že byl důrazně napadán, dokázal zakončit. Jeho střelu mezi nohy ale Krofta vystihl. Boleslavský brankář si poradil i s následnou Chalupovou dorážkou! Zatím největší příležitost na straně Hradce.

11:53

Hidveghy dobře vybojoval pro svůj tým útočné pásmo, když dojel sebou nahozený puk. Ale precizní forčeking Boleslavi neumožňuje domácím prostor pro kombinaci.

11:12

Hra nyní není příliš oku diváka lahodící. Útoky na obou stranách končí buď v rohu, nebo na hokejkách obránců soupeře.

09:00

Matějček teď předvedl v útočném pásmu Hradce skvělé krytí kotouče. Bohužel nemohl přihrát svým spoluhráčům, protože všichni byli dobře obsazeni hostující obranou.

08:06

Jakub Planý se snažil ve středním pásmu proskočit snad třemi domácími borci, což se mu pochopitelně nepovedlo.

06:37

Štěpán Matějček předložil skvělý pas Patriku Hidveghymu, jehož rána ale těsně míjí břevno hostující branky.

05:36

Domácí inkasování branky jakoby probudilo. Boleslav se nyní musí bránit hradeckému tlaku.

04:05

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
První střela hostů na branku končí v síti! Po přesné přihrávce Patrika Rypara se ke střele z mezikruží DOMINIK SKOŘEPA, který propálil Groha v hradecké brance. Asistence: Patrik Rypar, Marek Mlčoch.

03:06

Hostující obránce Chládek vydoloval puk v souboji za Kroftovou brankou a rozjel ofenzivu. Dobrý obranný blok hradeckých ale nedovolil nic jiného, než nahození po mantinelu.

02:35

Zakázané uvolnění Hradce.

02:14

Groh zastavuje nahozený kotouč za hradeckou brankou a přispěl tak k založení útoku domácích.

01:32

Poletující kotouč kolem boleslavské branky schoval Krofta do lapačky.

01:19

Krofta si připisuje první kontakt s pukem, když raději podržel nahození domácího celku.

00:53

Nepřesnou rozehrávku hostujícího obránce Mlčocha zachytil František Hnik, který následně poslal puk po mantinelu.

00:36

Zahradník ihned po vhazování nahodil kotouč do obranného pásma hostů.

00:01

Královští lvi Hradec Králové: Groh (Vomáčka) – Havránek, Lier, Fanderlík, Luštinec, Hronek, Hroudný, Veselý – Exner, Matouš, Zahradník (C), Hofman, Moník, Hnik, Matějček, Hidveghy, Chalupa, Pavlík, Šmída, Kynčl, Hejna

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Řečinský, Tichý, Chládek, Kalus, Marček, Mlčoch, Mattis, Tesař – Prokop (C), Kroni, Vajsejtl, Straka, Bohanos, Rypar, Kalaš, Planý, Skořepa, Uřidil, Dančišin

Rozhodčí: Barek – Budinský, Svoboda.
V dnešním utkání se střetnou domácí Královští lvi Hradec Králové s týmem BK Mladá Boleslav. Svěřenci trenéra Slabého si v minulém kole připsali veledůležitou výhru, když vyhráli v Jihlavě 6:3. Tato výhra je přiblížila postupovým pozicím do nadstavbě. Před dnešním utkáním se domácí nacházejí na 5. pozici se ztrátou 3 bodů na čtvrtou Jihlavu a zápasem k dobru.

Hostům se v letošní sezóně nedaří. Nacházejí se na předposlední pozici s 15 body. V minulém kole utrpěli debakl na domácím ledě, když podlehli Liberci 0:8!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

2:1

Branky a nahrávky: 43. Zahradník (Pavlík), 63. Zahradník (Hronek, Pavlík) – 5. Skořepa (Rypar, Mlčoch)

Rozhodčí: Barek – Budinský, Svoboda