Rytíři Kladno – BK Mladá Boleslav

3:5

konec (1:2, 2:1, 0:2)

15.11.2014, 12:00 • ČEZ stadion Kladno • Jan Brabec

Dnešní utkání bylo velmi zajímavé. Kladno na svého soupeře nestačilo a tak si veze domů zasloužené 3 body. (14:11:16)

60:00

59:10

Zápas se už spíše dohrává. Tempo je velmi pomalé.

58:58

58:00

Domácí jsou ve čtyřech.

57:37

Volf hledal zadovkou v brankovišti nikým nebráněného Kotalu, jehož střelu vykryl Bunda.

56:58

Šilhavý (KLA) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

56:45

56:26

Machačovo nahození ukryl hostující brankář v lapačce.

56:00

Křepelka (KLA) je vyloučen na 2 minuty za sekání. Poměr hráčů na ledě se srovná.

54:45

Červinský (MLB) je vyloučen na 2 minuty za držení protihráče.

54:22

Borovec našel v úniku 2 na 1 volného Poljanyčku, proti kterému se blýskl skvělým zákrokem Vladař.

52:47

Miura nebezpečně tečoval střelu jednoho z domácích beků a následně se pokoušel dorážet. Růžička si s obtížemi poradil.

52:04

Janeček (KLA) dostává desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

51:32

Doležal se na pravém kruhu dostal k zakončení, jeho střelu z otočky vyrazil Růžička jen před sebe a následně puk odklidil do bezpečí jeden z hráčů Mladé Boleslavi.

50:39

Machač byl v útočném pásmu podražen, ale píšťalka rozhodčího zůstává němá.

49:32

Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
V mezikruží se ocitl volný LUKÁŠ VOLF a z otočky nenápadnou střelou překonal domácího gólmana. Asistence: Lukáš Motloch.

48:38

48:01

Špačkovo nahození nebylo nebezpečné, Růžička s jistotou chytá.

47:26

Bunda tvrdě pálil od modré, ale trefil pouze jednoho z obránců hostů.

46:38

Brzák (MLB) je vyloučen na 2 minuty za nedovolené bránění.

46:27

Machač zkoušel objet hostující bránu, ale jeden z obránců mu vypíchl puk.

44:53

LUKÁŠ VOLF se dostal do samostatného úniku a nikým neatakovaný zakončil mezi betony domácího brankáře. Asistence: Radek Pořízek.

43:43

Velmi aktivní Miura vybojoval puk a připravil pozici pro osamoceného Šilhavého, který bekhendovým blafákem na Růžičku nevyzrál.

43:23

Šilhavý hledal před bránou volného Machače, který měl puk na dlouhou hokejku a tak zakončil nepřesně.

42:35

Křepelka nahazoval puk na hostující bránu. Kuzďasovi se jeho střelu povedlo tečovat, jenže teč našla jen připraveného Růžičku.

42:05

Bunda tvrdě střílel od modré, ale pouze do hrudníku Růžičky.

41:12

Volf vystřelil od modré a následně se radoval z gólu, puk ovšem měl ve své moci kladenský brankář.

40:34

Šilhavý z pravého kruhu vystřelil jen do ramena brankáře Růžičky.

40:04

První vhazování třetí třetiny vyhráli domácí, ale následně o puk přišli.

40:01

Ve druhé třetině se nejprve Kladnu podařilo vyrovnat, ale hostům vrátil náskok šťastným gólem Borovec. Poslední slovo ovšem měli domácí hokejisté, kteří dvě minuty před koncem třetiny vyrovnali zásluhou Šilhavého.
Další třetina začne přibližně v 13:36.

40:00

39:40

Křepelka vystřelil přes obránce, Růžička si s velkými problémy s jeho střelou poradil.

37:46

Kladno právě vstřelilo branku!
VOJTĚCH ŠILHAVÝ vyrovnává stav dnešního utkání! Kladenský útočník si počkal v předbrankovém prostoru, kam mířila Machačova přihrávka a domácí kapitán se nemýlil. Asistence: Patrik Machač, Filip Doležal.

36:29

35:44

Šťáva vystřelil tvrdě od modré, Vladař měl beton na svém místě a střelu vyrazil.

35:03

Kotala zkoušel napodobit Borovce. Tentokrát si střelu z brankové čáry Vladař pohlídal.

34:29

Machač (KLA) je vyloučen na 2 minuty za nedovolenou hru vysokou holí.

33:38

Dlouhý pas přes celé hřiště přeskočil jednomu z hostů hokejku, což vedlo k odpískání icingu.

32:22

ZDENĚK BOROVEC opět zkoušel zakončit z nulového úhlu, jeho střelu si Vladař srazil do vlastní brány. Asistence: Aleksandr Poljanyčka.

31:47

Kladno se hned několikrát pokoušelo vyslat svého útočníka do samostatného úniku. Ani jedna ze tří přihrávek nebyla přesná.

30:34

Po jedné ze střel hostů zkoušel Pořízek objet branku, ale nedokázal kotouč zasunout.

29:27

Nepřesnost v hostující rozehrávce vede k odpískání zakázaného uvolnění.

28:39

Volf zkoušel zakončit mezi betony, ale Vladař hostujícího útočníka vybruslil.

28:39

Špaček podrazil Volfa v úniku, je nařízeno trestné střílení.

28:09

Po velkém závaru v brankovišti hostů jeden z domácích vstřelil gól, který nemohl být uznán, protože byl vstřelen rukou.

27:35

Po Bundově chybě v rozehrávce ujížděl sám na domácí bránu Chvátal. Boleslavský útočník zkoušel forsbergovu kličku, ale Vladař si jeho kličku pohlídal.

26:04

Poljanyčka zkoušel své štěstí z nulového úhlu, Vladař jeho bekhendovou střelu vyrazil

25:27

Vladař vytáhl skvělý zákrok proti Kotalově střele z první.

24:59

Šilhavý ujel po pravém křídle a zkoušel zakončit z úhlu bekhendem. Hostující brankář pokus ukryl ve výstroji.

24:50

Bernad nahazoval na Vladaře, který měl volný výhled a s jeho střelou si poradil.

24:20

Průšek se pokoušel vystřelit, ale jeho oba pokusy byly zblokovány jedním z domácích obránců.

23:14

Miurovu střelu vyrazil Růžička jen před sebe, kde byl připravený VLADIMÍR MACHÁČEK, který bez problému dorazil puk do brány hostů. Asistence: Yuki Miura.

23:02

Jeden z domácích byl v útočném pásku dříve než puk. Rozhodčí píská ofsajd.

22:40

Na druhé straně se to samé nepovedlo hostům, píská se icing.

22:27

Domácím se teď nedaří rozehrávka.

21:36

Janeček z mezikruží přestřelil bránu hostů.

20:56

Doležal zkoušel něco podobného, ale gólman hostů byl také pozorný.

20:12

Motloch se hned po vhazování odhodlal ke střele, tu ale bez problémů vyráží Vladař.

20:01

Sledovali jsme zajímavou první třetinu, ve které šli do vedení nejdříve domácí zásluhou Kružíka, ale hosté dokázali srovnat stav utkání a tři minuty před koncem třetiny poslal Boleslav do vedení Denis Pätoprstý.
Další třetina začne přibližně v 12:45.

20:00

19:59

Sekundu před koncem třetiny se ještě bude vhazovat ve středním pásmu.

19:35

Třetina už se spíše dohrává, Mladá Boleslav s rozehrávkou nepospíchá.

18:46

Schildhabel se prezentoval tvrdým hitem, přesto je Boleslav stále u puku.

16:47

Červinský vystřelil od modré a DENIS PÄTOPRSTÝ tečoval jeho střelu přímo mezi betony domácího brankáře. Asistence: Šimon Červinský, Radek Pořízek

16:09

15:36

Hesovu střelu před bránou tečoval Borovec, ale jen vedle brány.

14:49

Bernadovo nahození od modré našlo jen připraveného Vladaře.

14:09

Šilhavý (KLA) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

13:39

Hajný osvobozuje Kladno nahozením na Růžičku.

11:50

Kladenská rozehrávka byla nepřesná, píská se zakázané uvolnění.

10:32

Jednu ze střel hostů Vladař vyrazil jen před sebe, kde se nejlépe zorientoval RADEK POŘÍZEK a uklidil puk za domácího gólmana! Asistence: Denis Pätoprstý, Šimon Červinský.

09:55

Krásnou přihrávkou se teď prezentoval Matula, který vyzval do samostatného úniku DANIELA KRUŽÍKA, který vymetl šibenici brány hostí. Asistence: František Matula, Petr Křepelka.

09:00

Macháček hledal před bránou volného Janečka, který z dobré pozice minul.

08:31

Bunda zkoušel z nulového úhlu překvapit Růžičku, ten byl ale pozorný a kotouč ukryl ve svých chráničích.

07:22

Z protiútoku zkoušel své štěstí Šilhavý, jenže z pravého kruhu přestřelil.

06:50

Šťava prověřil střelou od modré Vladařovu pozornost.

05:39

K zcela volnému Chvátalovi se teď zpoza brány odrazil kotouč na brankoviště, ale boleslavskému borci kotouč přeskočil hokejku.

04:45

Machač přihrával Šilhavému do dobré pozice, ale kladenský útočník z mezikruží přestřelil.

04:09

Kladno se dostalo pod tlak a tak si pomohl jeden z domácích obránců vyhozením přes všechny čáry.

03:16

Zatím sledujeme zápas plný nepřesností. Ze hry mají více hosté.

02:31

Jeden z hostů zasáhl Křepelku do obličeje, ale vylučovat se nebude.

01:32

Macháček se snažil zakončit, ale by sražen jedním z hostujících obránců.

00:53

Poljanyčka se dostal ke střele z mezikruží, která byla sražena do rohu kluziště.

00:22

Po nepřesné kladenské rozehrávce se píská icing.

00:11

Úvodní buly vyhrávají hosté.

00:01

Oba týmy už jsou nastoupeny, zápas za malou chvíli začne.

Rytíři Kladno: Vladař (Jiroušek) – Větrovec, Bunda, Matula, Míka, Špaček, Chládek – Hajný, Machač, Šilhavý, Křepelka, Kaprál, Macháček, Schildhabel, Janeček, Doležal, Kuzďas, Miura, Kružík

BK Mladá Boleslav: Pechek (Růžička) – Štosek, Tůma, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Poljanyčka, Pätoprstý, Chvátal, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Sedmík, Motloch

Rozhodčí: Pavlovič – Marek, Doležal.
Poslední vzájemný zápas

V této sezóně se již tyto celky jednou střetly a to 20.9.2014, kdy Mladá Boleslav hostila Rytíře. Kladnu se ale toto utkání nevydařilo a na ledě dnešního soupeře prohrálo 2:0.
Rytíři Kladno

Domácí jsou na tom o něco hůře než Boleslav. Rytíři se po dvaceti čtyř odehraných zápasech drží na osmém místě s počtem třiceti osmi bodů a skórem 82:82. Co se týče posledního zápasu, tak Kladno na ledě v Liberci zvítězilo a připsalo si na svůj účet výhru 4:2.

Nejproduktivnější hráči

1. Vojtěch Šilhavý – 23 zápasů (16 + 12)
2. Petr Janeček – 22 zápasů (6 + 13)
3. Petr Křepelka – 23 zápasů (6 + 13)
4. Patrik Machač – 17 zápasů (5 + 14)
5. Daniel Kružík – 24 zápasů (5 + 11)
BK Mladá Boleslav

Hosté jsou na tom dnes o něco lépe než Rytíři. Boleslav se po dvaceti čtyř odehraných zápasech drží na šestém místě s počtem čtyřiceti dvou bodů a skórem 67:61. Co se týče posledního zápasu, tak Boleslav na ledě Plzně neuspěla a připsala si na svůj účet prohru 2:3.

1. Jakub Kotala – 23 zápasů (13 + 16)
2. Lukáš Volf – 23 zápasů (12 + 12)
3. Jan Sonnek – 20 zápasů (8 + 5)
4. David Bernard – 23 zápasů (6 + 7)
5. Stanislav Brzák – 19 zápasů (5 + 4)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

3:5

Branky a nahrávky: 10. Kružík (Matula, Křepelka), 24. Macháček (Miura), 38. Šilhavý (Machač, Doležal) – 11. Pařízek (Pätoprstý, Červinský), 17. Pätoprstý (Červinský, Pořízek), 33. Borovec (Poljanyčka), 45. Volf (Pořízek), 50. Volf (Motloch)

BK Mladá Boleslav: Růžička (Pechek) – Štosek, Tůma, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Poljanyčka, Pätoprstý, Chvátal, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Sedmík, Motloch

Rozhodčí: Pavlovič – Marek, Doležal