1:2

konec (0:0, 0:1, 1:1)

15.11.2014, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • Alan Šrámek (@TramekCZ)

Tipsport: 2.87 3.95 2.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno. Na začátku třetí třetiny poslal do dvoubrankového vedení Pittsburgh svým druhým gólem Dupuis. Toronto se zmohlo na odpověď z hokejky Fransona, který parádní trefou od modré snížil na rozdíl jedné branky. V závěru utkání měli přesilovou hru domácí za vyloučení Malkina. Maple Leafs zkusilo hru bez brankáře. I přes drtivý tlak při power play se nepodařilo domácím vyrovnat a tak je tedy jasné, že si dnes odváží body Tučňáci z Pittsburghu za výhru 2:1. (04:20:39)

60:00

59:46

Hosté hrají v plném počtu.

59:36

Greiss drží naděje Pens nad vodou skvělými zákroky.

58:38

Domácí jsou v pásmu a motají hlavy hostující čtveřici.

58:04

Toronto to zkouší se šesti bruslaři v poli.

58:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

57:46

Phaneuf byl v rozmíšce Malkinem. Oba bijci odchází na trestnou lavici. Domácí obránce dostává dvouminutový trest, Malkin vyfasoval 2+2 minuty. Všemu předcházel tvrdý zákrok Phaneufa na Hornqvista u mantinelu.

57:09

Crosby se natlačil před branku domácích, ale k zakončení ho obrana Toronta nepustila. Hosté zůstávají v útočné třetině.

56:46

Kotouč mají na svých hokejkách hráči Pittsburghu a nikam s ním nespěchají.

56:04

Dupuis to zkoušel z pravé strany, ale branku Toronta minul.

55:17

Greiss je ostřelován ze všech stran, ale pokusy domácích obránců míří z velké části mimo branku hostů.

55:01

Je před námi posledních pět minut základní hrací doby. Dočkáme se vyrovnání?

54:16

Toronto pokračovalo v tlaku. Ačkoliv se hrálo v plném počtu, tak to vypadalo, jakoby domácí měli stále přesilovou hru. Nakonec se podařilo hostům vyhodit kotouč do středního pásma a osvobodit se.

53:38

Domácí nevyužili přesilovou hru. Hosté jsou kompletní.

53:03

Kotouč končí v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:32

Kotouč je daleko od hostující svatyně. Čtveřice hráčů v bílém dresu si zatím vede výborně.

51:38

Hosté jdou do čtyř. Dupuis se provinil sekáním a oslabuje tak svůj tým.

51:29

Hosté zatlačili Toronto v jejich obranném pásmu, ale Pens se ke střele vůbec nedostali.

50:59

Bernier si nebyl při pokusu Spalinga jistý, ale nakonec kotouč udržel ve své výstroji.

50:05

Domácí jsou v plném počtu a zbývá jim něco málo pod deset minut na to, aby vyrovnali skóre utkání.

49:55

S hostujícím hráčem to vypadá dobře.

49:55

Sutter byl zasažen kotoučem do hlavy a je nyní ošetřován.

49:27

Penguins se tato přesilová hra příliš nedaří.

48:55

V oslabení se dostali hráči v modrých dresech do přečíslení. Greiss musel být ve střehu, aby pokus Hollanda vykopl do bezpečí.

48:37

Kotouč je ve středním pásmu.

48:05

Domácí jdou ovšem do čtyř. Kadri si jde odpočinout na dvě minuty za podražení a domácí hráč tak nabídl šanci Pittsburghu.

47:23

Maple Leafs se provinilo zakázaným uvolněním.

FRANSON - 1:2

46:32

Toronto právě vstřelilo branku!
Domácí snižují na rozdíl jedné branky. Na modré čáře se do puku opřel CODY FRANSON a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.

46:09

Scuderi osvobodil svůj tým a kotouč vyhodil do středního pásma. Toronto je tak stále na kotouči.

45:17

Rielly nahodil kotouč do útočné třetiny, kde se domácí usadili, ale po chvíli o kotouč přišli.

44:34

Na ledě je ukázkový rychlý hokej se šancemi na obou stranách.

43:58

Bernier raději přikryl kotouč před dotírajícími protihráči. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

43:21

Rielly se dostal do pásma, ale proti dvou hostujícím obráncům toho příliš nezmohl a o kotouč přišel.

42:31

Kotouč skončil na střídačce Tučňáků. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:05

Domácí se nemohou dostat do pásma, natož se tam usadit.

41:17

Clarkson vypálil z levé strany. Na jeho pokus si počkal Greiss, který vyrazil kotouč do rohu kluziště.

DUPUIS - 0:2

40:15

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Tak to je začátek třetí třetiny. Od mantinelu našel zadovkou Crosby volného PASCALA DUPUISE, který se z první trefil přesně a svým druhým gólem zvyšuje na 2:0. Asistence: Sidney Crosby, Robert Bortuzzo.

40:08

Chris Kunitz provětral hned z kraje třetí periody lapačku Berniera.

40:01

Druhá třetina je již minulostí. Šance se ve druhé části střídali na obou stranách. Chvíli měli ze hry více domácí, o chvíli později to byli zase hosté. Necelé tři minuty před koncem třetiny otevřel skóre utkání šikovnou tečí hostující Pascal Dupuis a poslal hosty do vedení 1:0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:11

Na levé straně se uvolnil Sutter, který svou střelou neprostřelil pozorného Berniera.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:39

Kesselův pokus tahem z pravé strany zlikvidoval pozorný brankář Greiss.

38:08

Ve vyložené šanci se objevil o chvíli později ruský forward Malkin, ale svou šancí pohrdl.

DUPUIS - 0:1

37:18

Z ničeho nic je tu první branka utkání. Kotouč se dostal na modrou čáru, kde se do kotouče opřel Ehrhoff, který vypálil a před brankou tečoval kotouč PASCAL DUPUIS, který posílá Penguins do vedení. Asistence: Christian Ehrhoff, Brandon Sutter.

37:07

Hraje se opět s plným počtem hráčů na obou stranách.

36:46

Pittsburgh vyhodil kotouč a unavená čtveřice šla ihned vystřídat.

36:29

Letang je bez hole a hosté tak brání takřka ve třech.

35:48

Fransonova rána od modré neprošla skrze hradbu těl.

35:07

Bude se opět vylučovat. Přesilovou hru si zahrají domácí hráči. Bortuzzo vyfasoval dvouminutový trest za hrubost.

34:45

Thomas Greiss utlumil střelu jednoho z domácích hráčů od modré čáry.

34:18

Malkinova formace uzamkla domácí hráče a kombinovala v útočné třetině. Bernier nakonec musel zasahovat a raději přerušil hru a nechal své hráče vystřídat.

33:23

Do útočného pásma nahazuje kotouč Letang. Domácí se snažili rychle rozehrát, ale nepřesná přihrávka končí pouze na zakázaném uvolnění.

32:17

Na druhé straně nedokázal zasunout kotouč zpoza brány za záda Berniera hostující Sidney Crosby.

31:33

Kessel se dostal z pravé strany sám před Greisse, kterého nepřekonal mezi betony.

30:43

Despres zavezl kotouč do pásma, kde ho pouze odevzdal hráčům Toronta.

29:30

Ani hosté nevyužili početní převahu. Hraje se opět s plným počtem hráčů na obou stranách.

28:45

Hráči z Air Canada Center se osvobozují a vyhazují kotouč až za branku Pens.

28:07

Penguins jsou rozestaveni v útočné třetině, kde se snaží prokombinovat do šancí.

27:30

Sidney Crosby se dostal mezi obránci do zakončení, kde ho zahákoval Santorelli, který tak oslabuje svoje mužstvo.

26:30

Tučňáci přežili další oslabení. Kunitz je zpět na ledové ploše.

25:41

Domácí hokejisté kombinují před brankou Pittsburghu, ovšem bez střeleckého efektu.

24:49

Kadri dvakrát dorážel z pravé strany, ale na připraveného Greisse si nepřišel.

24:30

Za držení je vyloučen Chris Kunitz na dvě minuty a hosté jdou opět do čtyř.

24:15

Hráči v modrých dresech pokračují ve svém tlaku, ačkoliv je přesilová hra dávno pryč.

23:36

Jevgenij Malkin je na ledě a Tučňáci jsou kompletní.

23:11

Greiss skvěle vyrazil pokus Kessela ramenem. Kotouč skončil v ochranné síti.

22:49

Phaneuf zachytil kotouč na modré čáře a Toronto pokračuje v tlaku.

22:16

Pens vyhazují kotouč přes všechny čáry.

21:36

Malkin si jde odpočinout na dvě minuty za hákování. Ruský útočník tak nabídl šanci domácímu celku.

20:14

Domácí se ujmuli kotouče na začátku druhé třetiny a ihned se dostali do útočného pásma.

20:01

Je za námi první třetina mezi Torontem a Pittsburghem. Sledujeme vyrovnané utkání na obě strany. Obě mužstva si dokáží připravit šance, ale zatím se nikdo neprosadil a proto tedy půjdeme do druhé části za bezbrankového stavu.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:26

Domácí hrají v plném počtu. Phaneuf je zpět na ledě a ihned se zapojuje do hry.

19:01

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:17

Hornqvist byl příliš rychlý a byl přistižen v ofsajdovém postavení.

17:53

Kunitz si potáhl kotouč a vystřelil tahem, ale branku Maple Leafs netrefil.

17:26

Pittsburgh si také zahraje přesilovou hru. Na dvě minuty je vyloučen Phaneuf za sekání. Hosté tak mají výhodu přesilové hry před koncem první třetiny.

17:08

Kunitz zbytečně zajel do Berniera po pískání a ten také dostal od Poláka co proto. Český bek mu rázně vysvětlil, že takhle to nepůjde.

16:32

Bozak nezpracoval přihrávku a hosté jdou dopředu.

15:10

Pittsburgh hraje v plném počtu.

14:43

Od modré vystřelil Gardiner a jeho rána nadělala spousty zmatků v hostujícím brankovišti. Po teči jednoho z jeho spoluhráčů se otřel kotouč o pravou tyčku hostující svatyně.

14:01

Penguins znovu vyhazují a obranná čtveřice odchází střídat.

13:32

Hostům se podařilo vyhodit kotouč až za domácí branku.

13:10

Je tu první vyloučení v dnešním utkání. Na dvě minuty si jde odpočinout Downie na dvě minuty za hákování.

12:23

Pittsburgh dobře napadá rozehrávku Toronta, které má problémy s rozehrávkou.

11:56

Domácí Franson má kotouč na své hokejce za domácí brankou.

10:52

Na druhé straně se dostal do dobré příležitost Van Riemsdyk, který vystřelil a Greiss ani nevěděl, jak kotouč vyrazil.

10:26

Svou střelu schoval Bennett mezi bruslemi domácího obránce. Bernier se nenechal překvapit a kotouč lapil.

09:50

Tučňáci operovali v útočném pásmu, ale domácím se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma.

09:16

Domácí zatlačili svého soupeře v pásmu, následně vyhodil jeden z domácích kotouč mimo ledovou plochu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

08:38

Scuderi vystřelil od červené čáry a Bernier raději podržel kotouč na své hrudi a nechal přerušit hru.

08:20

Z pravé strany zkusil překvapit Greisse Winnik, jehož rána končí pouze v ochranné síti a vhazovat se bude ve středním pásmu.

07:07

Domácí jeli dva na jednoho, ale Kadrimu sjel kotouč z hole a bylo rázem po šanci.

06:34

Domácí hráči se provinili zakázaným uvolněním.

06:08

Před branku se probil Santorelli, ale kotouč za záda německého gólmana nedostal.

05:47

Za kotoučem se žene Winnik. U kotouče byli ovšem dříve hostující obránci, kteří poslali kotouč pouze na zakázané uvolnění.

04:54

Malkin přenechal kotouč Hornqvistovi, jehož pokus byl zablokován a k Bernierovi se vůbec nedostal

04:21

Rána Downieho byla tečována a končí v útrobách hlediště.

03:38

Střelu od modré vyslal Reilly. Greiss na jeho pokus neviděl, ale se štěstím ho vyrazil do rohu kluziště.

03:11

Z levé strany vypálil tvrdě Adams, ovšem jeho dělovka mířila vedle levé tyče domácí klece.

02:27

Despres mířil od modré mimo branku Toronta, domácí okamžitě otáčí hru a rozjíždí rychlý protiútok.

01:01

Phil Kessel se snažil zavést kotouč do útočného pásma. To se mu ovšem nepovedlo a kotouč mají opět hosté.

00:25

Dupuis vypálil z levé strany, ale branku Toronta netrefil.

00:09

Na úvodní buly byli úspěšnější hostující hráči.

00:01

Obě mužstva jsou již na ledové ploše a za malý okamžik budeme svědky úvodního vhazování.
Utkání je zpožděno kvůli uvádění bývalých hvězd NHL do síně slávy.

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Franson, Phaneuf, Polák, Gardiner, Robidas, Rielly – Kessel, Bozak, Van Riemsdyk – Clarkson, Kadri, Winnik – Santorelli, Holland, Komarov – Leivo, Smith, Pánik

Pittsburgh Penguins: Greiss (Fleury) – Letang, Martin, Bortuzzo, Ehrhoff, Despres, Scuderi – Dupuis, Crosby, Kunitz – Hornqvist, Malkin, Spaling – Downie, Sutter, Bennett – Adams, Goc, Comeau.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy

12.10.14 Toronto – Pittsburgh 2:5
17.12.13 Pittsburgh – Toronto 3:1
28.11.13 Pittsburgh – Toronto 6:5 sn
27.10.13 Toronto – Pittsburgh 4:1
15.03.13 Toronto – Pittsburgh 1:3
Toronto také nezažilo úplně nejlepší začátek, diváci byli s výkony dost nespokojení a dokonce házeli na led dresy svého milovaného týmu. V posledních zápase se ale opět začalo dařit a tým stoupá tabulkou. Aktuálně se v tabulce Východní konference nachází na páté pozici s 20 body. Na kontě má aktuálně sérii tří výher, ve kterých dokázali nastřílet 16 branek.

3. James van Riemsdyk – 14 bodů (7+7)
Nejprve si představme hostující celek, tedy Pittsburgh Penguins. Tučňáci se po rozpačitém úvodu dostali do tempa a rázem se vyhoupli na přední příčky Východní konference. Aktuálně se nachází na 2. příčce s celkovým počtem 21 bodů. Pittsburgh až do minulého zápasu držel sérii sedmi výher v řadě, avšak poté přišel zkrat s Jezdci z New Yorku a podlehli jim hladce 0:5.

3. Jevgenij Malkin – 17 bodů (6+11)
Vítám všechny hokejové fanoušky! Dnešní noc nabídne opět několik zápasů NHL, jedním z nich bude i souboj Toronta a Pittsburghu. Utkání začíná v 1:30.

1:2

Branky a nahrávky: 47. Franson – 38. Dupuis (Ehrhoff, Sutter), 41. Dupuis (Crosby, Bortuzzo)