13.10.2014, 17:30 • Ledový palác, Petrohrad • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 1.23 6.2 8.88 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Roman Červenka (SKA) – 1 střela, 13:47 min.
Marcel Hossa (RIG) – 3 střely, 12:13 min. (19:55:39)
Střely na branku: 23:23
Trestné minuty: 4:2
Vhazování: 33:21
V dnešním utkání zcela zaslouženě vítězí domácí SKA Petrohrad a připisuje si tak 16. vítězství v sedmnáctém zápase!
Skóre zápasu otevřel ve 25. minutě Panarin, jenže osm minut před koncem vyrovnal po sporném zásahu rukou Džerinš.
Hostům však srovnání nebylo nic platné, protože v 57. minutě si sjel před branku Chafizullin a rozhodl dnešní utkání.

60:00

59:49

Ivannikov nyní zachránil vítězství domácím barvám. Po Hossově střele dokázal zasáhnout i proti dorážce z bezprostřední blízkosti.

59:30

Nahození Cibulskise sraženo mimo a Hossova střela šla vedle.

59:18

Hosté to zkouší v šesti!

58:20

No a dokonce z toho byla šance pro domácího útočníka, tentokrát se však Masalskis stačil přesunout a zakročil.

58:05

Hráči Dinama se dostali do pásma, ale špatná přihrávka maří jejich šanci.

57:20

Džerinš nyní vykázán z vhazování a kotouč díky tomu získávají domácí.

57:20

Hráči Dinama budou mít hodně těžkou práci, pokud chtějí aspoň bod z dnešního utkání.

CHAFIZULLIN - 2:1

56:28

Petrohrad právě vstřelil branku!
Na led se dostala první lajna domácích, což samo o sobě znamenalo poplach pro hostující obranu. Vše potvrdil DINAR CHAFIZULLIN, který si sjel pro přihrávku Kovalčuka a trefil odkrytou část branky. Masalskis se nestihl přesunout. Asistence: Ilja Kovalčuk, Viktor Tichonov

56:05

Nyní musel dokonce zasahovat Ivannikov. Vhazování v obranném pásmu SKA.

55:30

Ne, domácí si nemohou vypracovat příležitost ke skórování.

55:00

Bicevskis dobře zapracoval a dostal puk do středního pásma.

54:05

Domácí tlačí Dinamo, avšak gólovku si zatím nedokázali vytvořit.

53:30

SKA se ihned snaží získat vedení zpět na svou stranu, ale Masalskis drží Dinamo.

52:30

Po Tichonovovi si na Masalskisovi vylámal zuby i Dadonov. Hostující brankář přilepil svůj beton k tyči a Dadonov nedokázal zvednout puk nad jeho nohu.

52:30

Bylo nařízeno trestné střílení po průniku Dadonova, který byl zahákován!

DŽERINŠ - 1:1

51:46

Riga právě vstřelila branku!
A rozhodčí nakonec uznává tuto branku, kterou si tedy připisuje ANDRIS DŽERINŠ. Asistence: Lauris Darzinš, Alexandrs Jerofejevs

51:46

Džerinš nyní rukou tečoval nahození Darzinše, které skončilo v bráně a celou situaci řeší videorozhodčí.

51:19

Domácí nyní špatně střídali a Indrašis měl před sebou dálnici, kterou však nedokázal využit a střílí nad.

50:40

Po hodně dlouhé době si na puk sáhl také Ivannikov, ale střela Džerinše mu nenadělala příliš velké potíže.

50:26

Hosté jen vyváží puk do středního pásma a odchází střídat.

49:37

Patrick Thoresen byl po krásné přihrávce Červenky volný před Masalskisem, ale ten opět podržel svůj tým a zastavil puk ještě před brankovou čarou.

48:20

Dadonov nedokázal zpracovat přihrávku na útočnou modrou, čehož musí litovat, protože by šel sám na hostující bránu.

48:05

Až nyní se dostala druhá lajna Dinama z vlastního pásma. Džerinš namířil svou střelu do ochranné sítě. Pokus byl však tečován a vhazovat se bude po pravici Ivannikova.

47:49

Z otočky pálil nepřesně Kovalčuk.

47:10

Kovalčuk hledal před branou Tichonova, ale ten se k puku nedostal. Domácí zůstávají v útočném pásmu.

46:20

Domácí se dostávají do tlaku a obléhají bránu Dinama.

45:10

Saulietis přišel o kotouč a na druhé straně musel zakončovat Martensson, který však trefil pouze připraveného Masalskise.

44:23

Úplně sám byl po přihrávce Makarova před branou Šipačov, ale nedokázal překonat výborně chytajícího brankáře Dinama Riga.

43:32

Po vyhraném vhazování dostal Mejja kotouč do středního pásma.

43:04

Domácí útočník se rozjel poměrně pomalu, Maslaskise sice překonal, ale bekhendový pokus namířil nad bránu.

43:04

Tichonov byl v úniku zahákován Sotnieksem a pojede trestné střílení.

42:05

Až třetí pětka domácích dokázala donutit Maslskise k zákroku. Thoresen s Červenkou doráželi zbytečně.

41:00

První minuta byla ve znamení Dinama, ale bez nějaké větší šance.

40:20

První lajna Dinama dobře napadala, avšak o kotouč nakonec přišla.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:10.
Domácím se podařilo v druhé třetině dostat do vedení, avšak po vstřelené brance se pomalu dostali do hry i hosté a vypracovali si pár šancí. Ivannikov je však zatím stoprocentní a pochytal všech 20 dosavadních střel Rigy. Závěrečná třetina bude ještě hodně zajímavá.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:40

Nakonec z toho však byl pokus Bicevskise na druhé straně, s kterým Ivannikov neměl problémy.

39:20

Domácí rozjíždí asi poslední útok ve druhé periodě.

38:43

Puk na střídačce a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

38:37

Zblokovaná střela Mejjy, ale domácí protiútok zastavil ofsajd.

38:13

Marcel Hossa se pěkně vytočil zpoza brány, ale Ivannikova na dvakrát nepřekonal.

37:08

Až na konci přesilovky dokázali zavřít hráči Rigy domácí obranu, ale gólovka z toho nebyla. Tichonov hledal ihned po návratu spoluhráče před branou, nicméně kotouč končí v rohu.

36:35

A do třetice vyhození.

35:50

Střela Pujacse mířila hodně vedle. A domácí opět vyhazují.

35:18

Domácí sice vyhodili, ale hosté jsou zpátky v útočném pásmu.

35:08

Videll byl před zakončením faulován a na trestnou lavici jde za podražení Viktor Tichonov.

33:54

Domácí v plném počtu, avšak hosté sehráli dobrou přesilovku.

33:27

Poněkud dlouho si hostující hráči přihrávali, což nebavilo Redlihse, který trefil Ivannikova přímo do hrudi.

32:58

Další tlak do Ivannikovy brány. Bicevskis dorážel z blízkosti, ale domácí brankář opět připraven.

32:30

Lauris Darzinš měl na holi vyrovnání! Indrašis ho skvěle našel, ale první jmenovaný netrefil odkrytou část klece.

32:00

Jermakov okamžitě odpálil kotouč přes celé kluziště.

31:54

V krátké době druhé vyloučení, tentokrát na druhé straně. Po hákování Čudinova budou mít možnost přesilové hry hosté.

31:28

30:40

Opravdu skvělá práce hostující čtveřice. Dobré půl minuty našetřili hráči Dinama pobytem v útočném pásmu.

30:20

Dvakrát se hostům podařilo vyhodit.

29:47

Volný Kovalčuk mířil pod břevno, ale přestřelil.

29:28

Linus Videll si pomohl kolenem a jsou tady první trestné minuty v zápase. Přesilovka pro domácí.

29:28

Ilja Kablukov byl úplně sám před Masalskisem, ale nedokázal ho na dvakrát překonat. Bude se však vylučovat.

28:45

Pro změnu dobře ubráněný Červenka. Hostům se však opět nepodařilo dostat k puku na delší dobu.

28:00

Thoresen jednoduše přišel o puk, ale ten se po nepřesnosti v hostující rozehrávce vrátil na domácí hokejky.

27:35

Gints Mejja je hodně aktivní. Nyní si dobře podržel Alexandrova na zádech, ale Ivannikov drží kotouč.

26:40

Tichonov nyní bojoval o kotouč s jedním z protihráčů, z čehož vytěžili hosté a Daržinš zaměstnal Ivannikova, který raději kryje kotouč.

26:00

Hráči Dinama se po obdržené brance začínají osmělovat a dělají domácí obraně problémy.

24:40

Obrovský závar u Ivannikovy brány. Střílel Sčastlivyj, dorážet se pokoušel Saulietis, ale domácí obrana situaci ustála a odpálil kotouč do středního pásma.

PANARIN - 1:0

24:24

ARTĚMIIJ PANARIN nejdříve pálil pouze do hokejky jednoho z obránců, avšak dostal se ke druhé střele, která skončila pod břevnem Masalskisovy brány. Branku musel potvrdit ještě videorozhodčí, ale ten ji správně doporučil uznat. Domácí jdou tak zaslouženě do vedení. Asistence: Andrej Kutějkin, Jevgenij Dadonov

23:42

Domácí se opět dostávají do převahy, jako v první třetině, ale jejich pokusy zatím nedělají hostujícímu brankáři velké problémy.

23:13

Jenže kotouč se dostal k Makarovovi, který našel volného Burdasova, nicméně zakončení domácího útočníka nebylo razantní a Masalskis v pohodě zakročil.

22:32

Tentokrát zkoušel štěstí Burdasov, ale neuspěl.

22:12

Další střela Hossy, ale tentokrát šla vysoko nad.Poté pískáno zakázané uvolnění domácích.

21:45

Hossa předvedl rychlý přejezd do útoku, ale jeho střelu zablokoval Čudinov

21:09

Dadonov se probíjel ke střele, ale narazil do skály jménem Georgijs Pujacs.

20:24

Kovalčuk střílel, Masalskis se jen ohlédl za tímto pokusem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:22.
V první třetině byli jednoznačně aktivnější domácí hráči, ale převahu nedokázali vyjádřit i gólově. Na střely je utkání zatím vyrovnáno 8:8.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:20

Trio Thoresen-Martensson-Červenka se snažila něco vymyslet, ale to se jim nepovedlo. Zdá se, že v první třetině branku neuvidíme.

18:30

Zakázané uvolnění hráčů Dinama.

18:26

Ilja Kovalčuk se probíjel mezi dvěma obránci, ale Pujacs u na poslední chvíli vypíchnul puk a domácí kapitán tak nedokázal zakončit.

18:11

Domácí opět točili hostující obranu, ale následné nahození bylo sraženu do ochranné sítě.

17:20

Alexandrov nyní uklidňuje hru za branou Ivannikova.

16:30

Judin protáhl Masalskise po dobré práci svého spoluhráče.

15:40

Po delší době si připisuje zákrok i Ivannikov, který na dvakrát likvidoval Skvorcovsův pokus.

14:50

Kovalčuk krásně našel úplně volného Kalinina, ale ten nedokázal přesně zamířit.

14:12

Druhá pětka nyní držela hráče Dinama v obranném pásmu, ale nikdo z domácích se ke střele nedostal.

13:35

Burdasov se snažil zakončit po dobrém vyjetí před bránu, ale jeho snahu překazil Pujacs.

13:08

Pujacs nahazoval puk od modré na teč, ale ten končí v rohu kluziště.

12:42

Pro změnu měla práci Ivannikova lapačka po pokusu Darzinše.

12:35

Roman Červenka dobře předal po přejetí modré čáry puk Martenssonovi, který vyprášil Masalskisovu lapačku.

12:13

Druhá komerční přestávka poté, co Ivannikov přikryl kotouč. Stav utkání je stále bezbrankový.

11:47

Kovalčuk ustál několik tvrdých ataků, ale Chafizullin zachytil puku až ve středním pásmu.

10:40

Obrovská šance hostů, kdy šli prakticky dva na nikoho, ale Dadonov se skvěle vrátil a nenechal zakončit Mejju! Na druhé straně opět zasahuje Masalskis.

09:50

Teďka však dobře zapracoval Cibulskis a do útoku vyslal Indrašise, jehož střelu Ivannikov zvládl chytit.

09:18

Pro změnu Judinova bomba od modré hodně protáhla Masalskise. Domácí mají jasnou převahu.

09:12

Masalskis musel opět k zemi. Anton Bělov pálil od modré, ale lotyšský brankář tento pokus v pohodě ztlumil.

08:49

Sotnieks se snažil najít spoluhráče na útočné modře, ale našel jen hokejku Čudinova.

08:13

Hosté nyní dobře bránili střední pásmo a domácím tak nezbylo nic jiného než nahodit kotouč do pásma, kde ho sebrali hostující obránci.

07:49

První dobrá šance. Panarin si na modré čáře pohrál s Cibulskisem, ale zblízka nedokázal překonat Masalskise.

07:28

Na druhé straně srazili obránci střelu Burdasova.

07:05

Ke střele z kruhu se dostával Darzinš, ale jeho pokus neprošel až k domácímu brankáři.

06:40

Porejs se dostal pod tlak dvou hráčů, ale nakonec dostal puk aspoň do středního pásma.

06:15

Puk opustil hrací plochu a bude následovat komerční přestávka.

06:03

U Masalskise dobře zapracoval obránce Genoway a obral domácí o puk.

05:42

SKA rozjíždí další útok až od vlastní brány.

05:00

Vadim Šipačov si nyní sám ublížil a za pomocí spoluhráčů odjíždí na střídačku.

01:20

Redlihs s Mejjou dobrým napadáním získali kotouč, ale Ivannikova nedonutili k zákroku.

00:57

Vhazování se opakovalo a Masalskis následně opět kryje.

00:50

Masalskis si poprvé osahal puk po nahození Kutějkina od modré čáry.

00:05

Jimmie Ericsson vyhrál úvodní vhazování a domácí rozjíždí první útok.

00:01

Dnešní utkání bude řídit ruská dvojice Alexander Drejev, Alexander Sojn a na čarách je budou doprovázet běloruští sudí, Dmitrij Golak a Ivan Dědulja.
Lotyšská hymna je za námi. Ještě ruská a může se jít na věc.
Týmy se seřadily na modré čáry a budou následovat státní hymny.
Dnes bohužel v základních sestavách obou týmů nejsou čeští brankáři a my tak nebudeme mít možnost sledovat tento zajímavý duel. Uvidíme zda se v průběhu zápasu do brány dostane aspoň jeden z dvojice českých gólmanů. Na druhou stranu je v domácí sestavě Roman Červenka a za Dinamo dnes nastoupí aspoň Marcel Hossa.

SKA Petrohrad: Ivannikov (Salák) – Chafizullin, Kalinin, Alexandrov, Kutějkin, Bělov, Čudinov, Judin, Jermakov – Ericsson, Tichonov, Kovalčuk – Dadonov, Šipačov, Panarin – Thoresen, Martensson, Červenka – Makarov, Burdasov, Kablukov

Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – Jerofejevs, Cibulskis, Genoway, Pujacs, Porejs, Sotnieks, Grinbergs – Darzinš, Džerinš Indrašis – M.Redlihs, Mejja, Bicevskis – Sčastlivyj, Saulietis, Hossa – Skvorcovs, Bukarts, Videll

Rozhodčí: Alexander Drejev, Alexander Sojn – Dmitrij Goljak, Ivan Dědulja.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Čeští a slovenští hráči v utkání
SKA Petrohrad
Alexander Salák (CZE) – 11 zápasů, průměr: 2,05, procentuální úspěšnost: 92,6 %
Roman Červenka (CZE) – 16 zápasů, 15 bodů (5+10), plus/mínus: 11, trestných minut: 10
Dinamo Riga
Jakub Sedláček (CZE) – 11 zápasů, průměr: 2,44, procentuální úspěšnost: 91,9%
Milan Jurčina (SVK) – 9 zápasů, 2 body (1+1), plus/mínus: -3, trestných minut: 12
Marcel Hossa (SVK) – 15 zápasů, 5 bodů (4+1), plus/mínus: -8, trestných minut: 2
Vzájemné zápasy
V minulé sezóně byli překvapivě úspěšnější hráči Dinama. Venku sice prohráli 4:3 po samostatných nájezdech, ale doma dokázali přestřílet SKA 6:4. Naposledy se však týmy utkaly v srpnu v rámci přípravy a Petrohrad zvítězil 3:1.
Dinamo Riga
Hosté z lotyšské metropole určitě nejsou v tomto utkání favority. V tabulce Západní konference je totiž Dinamo až na desáté pozici s osmnácti body a záporným skóre 34:47.
Za nejlepšího hráče hostujícího výběru můžeme považovat jedenáctibodového Mikse Indrašise (2+9), což je však ve srovnání s domácím týmem hodně chabá bilance. Rovných sedm hráčů SKA totiž nasbíralo více bodů než nejproduktivnější hráč Dinama.
V posledním utkání se Dinamu podařilo zvítězit na domácím ledě nad Medveščakem Záhřeb 4:3, když si dvě branky a jednu asistenci připsal Lauris Darzinš.
Domácí tým si zatím v letošní sezóně vede opravdu skvěle a potvrzuje tak roli největšího favorita. Z šestnácti utkání si svěřenci Vjačeslava Bykova připsali 15 vítězství a pouze jednu porážku!
Bodově táhne domácí tým především Ilja Kovalčuk, který má na svém kontě 26 kanadských bodů za 14 branek a 12 asistencí, a dělí se tak o pozici nejlepšího střelce KHL se Sergejem Širokovem (AVG) a Stephanem Da Costou (CSK).
Tým SKA má ve svých řadách rovněž nejlepšího nahrávače, kterým je s 18 asistencemi Vadim Šipačov, a aby toho nebylo málo tak za Petrohrad hrají hvězdy jako Martensson, Thoresen, Tichonov, Ericsson a samozřejmě dvojice Čechů, Roman Červenka s Alexandrem Salákem.
Naposledy SKA zdolalo Jokerit Helsinky díky čtyřem bodům Kovalčuka (2+2) v poměru 4:1.
Vítejte u zápasu již 17. kola KHL mezi SKA Petrohrad a Dinamem Riga.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:1

Branky a nahrávky: 25. Panarin (Kutějkin, Dadonov), 57. Chafizullin (Kovalčuk, Tichonov) – 52. Džerinš (Darzinš, Jerofejevs)

Dinamo Riga: Masalskis (Sedláček) – Jerofejevs, Cibulskis, Genoway, Pujacs, Porejs, Sotnieks, Grinbergs – Darzinš, Džerinš, Indrašis – M.Redlihs, Mejja, Bicevskis – Sčastlivyj, Saulietis, Hossa – Skvorcovs, Bukarts, Videll

Rozhodčí: Alexander Drejev, Alexander Sojn – Dmitrij Goljak, Ivan Dědulja