konec (2:0, 3:0, 1:1)

13.10.2014, 15:00 • Metallurg Ice Arena • Václav Petrů

Tipsport: 1.4 5.1 5.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (17:15:21)
Všichni čeští hokejisté, kteří dnes nastoupili do utkání, vyšli bodově naprázdno.
Domácí hokejisté ve třetí třetině ubrali z vysokého tempa úvodních dvou třetin. Přesto dokázali ve 43. minutě navýšit své vedení na šestibrankový rozdíl. Hráči Čeljabinsku poté vrhli všechny síly do útoku, což se jim vyplatilo. V 57. minutě vymazal nulu na střeleckém kontě Traktoru přesnou střelou z mezikruží Deron Quint. Tento čestný gól je však jen slabou náplastí na "tenisové" porážce celku zpod Uralu v poměru 1:6. To Magnitogorsk navyšuje své vedení v čele Východní konference.

60:00

59:12

Ještě jednou dnes rozhodčí zamířil k boxu trestoměřičů a vyměřil trest pro Jevgenije Grigorenka. Dvě minuty za podražení.

59:07

Kondraťjev vypálil od modré čáry, Košečkin schoval kotouč v náruči.

58:00

Běží poslední dvě minuty zápasu.

57:20

Nyní se hraje hodně otevřená partie. Akce střídá akci, oba brankáři nyní ukazují to nejlepší ze svého arzenálu.

56:53

Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Tak přece jen se hostujícím hokejistům podařilo zaznamenat čestný úspěch, DERON QUINT si zpracoval odražený kotouč a z mezikruží vyslal zcela přesnou střelu švihem, na níž neměl Košečkin nárok. Bez asistence.

56:20

Tribunami arény v Magnitogorsku obíhá mexická vlna.

55:49

Domácí se však zatím brání maximálně efektivně a kotouč drží na distanc od svého vytáhlého gólmana.

55:22

Nyní zažije ruský brankář ostrý test, dvě minuty za držení dostal Sergej Těreščenko.

55:06

Ozývají se domácí fanoušci, kteří vyzývají své hráče, aby pomohli Košečkinovi udržet čistý štít.

54:24

Quintovi příliš nesedla střela od modré čáry, kotouč skončil na zadním mantinelu.

53:33

Ofsajd Traktoru Čeljabinsk.

53:12

Mozjakin zatáhl kotouč za bránu a předložil ho na Zaripova, ten prakticky z nulového úhlu zkoušel zaskočit Fokina, to se mu však vůbec nepovedlo, jeho projektil zamířil mimo tři tyče.

52:18

Nyní Kaletnik skáče na led a domácí pokračují v pěti mužích.

51:50

Hosté se dlouho drželi v pásmu, ale domácí se bránili bez větších problémů.

50:18

Další přesilovka pro hosty. Dvě minuty za hákování dostal Vladislav Kaletnik.

50:08

Nedaří se a nedaří. Hostům snad není souzeno vstřelit dnes branku, teď se to nepovedlo nadvakrát Martinu Růžičkovi.

50:00

Snad poprvé ve třetí třetině si slovo vzala první formace Magnitogorsku a na hodnou chvíli zaměstnala hostující obranu. Ta se nakonec ubránila.

49:14

Hosté dál pokračují v honbě za úvodní brankou, Kostromitin však Košečkina nepřekonal.

48:57

Postavení mimo hru v podání Arťjoma Borodkina.

48:35

Domácí hrají v plném počtu, Traktor si však za uplynulou přesilovou hru zaslouží pochvalu.

48:03

Quintova prudká rána od modré čáry způsobila další starosti Košečkinovi, který dokázal zkrotit puk až po několika vteřinách.

47:22

Velmi dobrá střela Aťjušova, která udělala pořádné vrásky na tváři Košečkina, ten vyrazil kotouč před sebe, dorážející Penkovskij následně nedokázal puk zasáhnout.

46:58

Chlystov nahrál jen na hokejku Antipina, který vzápětí kotouč vyhodil do bezpečí.

46:35

Hosté byli aktivnější a vykoledovali si faul. Dvě minuty za sekání dostal Alexej Bereglazov.

45:38

Hosté to zkouší z každé pozice. Jejich motivace je jasná, zlomit střelecké prokletí, teď se nepovedlo ani Andreji Popovovi, který se sice dostal po elegantní otočce přes Kaletnika, následně však Košečkina nepřekonal.

45:03

Košečkin si však dnes rovněž zachytá. Po střele Chlystova od modré čáry se snažil dorážet Deron Quint, brankář Metallurgu si však celou situaci pohlídal.

44:39

Domácí nadále deptají svého soupeře, Bereglazov vypálil od modré čáry, jeho střela zamířila mimo hostující svatyni.

42:56

Metallurg právě vstřelil branku!
A je tu další branka domácího mužstva. Denis Platonov nahrál od levého mantinelu před bránu volnému JEVGENIJI TIMKINOVI. Ten si nejprv rychlý kotouč zpomalil o brusli a poté propálil Fokina. Asistence: Denis Platonov, Jaroslav Chabarov.

42:03

Chlystov vystřelil z vrcholu levého kruhu, Košečkin byl připraven a je stále ve hře o čisté konto.

40:59

První formace si dokázala na úvod třetího dějství vytvořit tlak, Fokin si však nemusel připsat ostřejší zákrok.

40:13

Nepřesnost při rozehrávce pramenila v zakázané uvolnění Metallurgu.

40:01

Trenér Traktoru Čeljabinsk Karri Kivi se o přestávce rozhodl pro změnu. Vasilije Demčenka nechal po pěti inkasovaných brankách odpočívat, místo něj si zachytá Vladislav Fokin.
Traktor Čeljabinsk se nachází v obrovské herní krizi, Tým finského kouče Karriho Kiviho táhne šňůru pěti prohraný zápasů v řadě. Dnes se herní krize Traktoru nachází zřejmě na vrcholu. Týmu finalistů Gagarinova poháru z roku 2013 se nedaří prakticky nic a v třetí třetině bude odvracet proti rozjetému Magnitogorsku debakl. Už pět třetin zároveň hokejisté Čeljabinsku čekají na vstřelenou branku.
Zda se podaří konečně prolomit střelecké trápení, nebo bude ve své dnešní exhibici pokračovat Metallurg, sledujte od zhruba 16:39.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

38:57

Po střele Gubareva se kotouč odrazil na dotírajícího Osnovina, ten měl před sebou prázdnou branku, ale příliš rychlý kotouč, který nezkrotil.

LEE - 5:0

37:21

A tak se také děje. Sergej Mozjakin vjel do útočného pásma, našel na druhou stranu najíždějícího obránce CHRISE LEE, který vypálil z první a svou dělovku poslal mezi beton a lapačku Vasilije Demčenka. Asistence: Sergej Mozjakin, Danis Zaripov.

36:43

Domácí se bez větších problémů ubránili dvouminutovému dvojnásobnému oslabení. Hosty tohle nevyvedené dvojminutové trápení může poslat ještě mnohem níže.

36:23

Piganovič vypálil od modré, kotouč se odrazil od mantinelu před bránu, Košečkin však vytáhl výborný zásah proti dorážejícímu Penkovskému.

35:55

Chlystovovou střelu vyrazil betonem do rohu kluziště Košečkin.

35:47

Quintova střela byla sražena Janem Kovářem do ochranné sítě. Hostům zatím vůbec dvojnásobná početní převaha vůbec nevychází.

35:12

A další úspěšné vyhození Metallurgu, který se teď těší mohutné podpoře domácího publika.

34:48

Domácí se hned na úvod dlouhého dvojnásobného oslabení osvobozují.

34:43

A pozor! Nyní si hned dvojnásobnou přesilovou hru zahrají hosté, dvě minuty za sekání dostal Sergej Těreščenko a také Maxim Jakuceňja.

33:55

Těreščenko pálil od modré čáry, Demčenko zasáhl betonem.

33:25

Popov se vrací na led a hosté si mohou oddechnout. Zatím se ubránili potupnému "bůrovi".

33:07

Druhá přesilovková formace nedokáže navázat na odkaz první útočné trojice a zatím si nedokáže vytvořit soustavnější tlak.

32:30

Mozjakin vypálil od modré čáry, Demčenko vyrazil kotouč jen před sebe, Kovář se sice natahoval po dorážce, puk však nedokázal napoprvé zasáhnout a poté jej již dostal pod kontrolu hostující brankář.

31:25

Útočný faul Andreje Popova, který neuhlídal svou hokejku a omylem udeřil Antipina do tváře může poslat hostující hokejisty ještě níže. Magnitogorsk si zahraje další početní výhodu.

JAKUCEňJA - 4:0

31:03

Následně se však MAXIM JAKUCEŇJA prosazuje a domácí vedou už o čtyři branky. Útočník Metallurgu usměrnil kotouč mezi Demčenkovy betony bruslí po šikovné přihrávce Kaletnika. Branku ještě musel posvětit videorozhodčí. Asistence: Vladislav Kaletnik

30:54

O střelecký pokus se postaral Jakuceňja, netrefil bránu.

30:40

Nyní už operují v útočném pásmu domácí.

29:22

Hosté jsou v této pasáži utkání aktivnější, jen stěží se však dostávají k zakončení.

28:27

Jaroslav Kosov vjel do ofsajdu.

27:15

Penkovskij měl na hokejce snížení, o velmi dobrou šanci ho připravil Birjukov, když mu na poslední chvíli vypíchl kotouč.

27:05

Domácí hrají v plném počtu.

26:34

Velice dobrá šance hostujícího týmu! Čistov obdržel přihrávku k tyči, měl před sebou odkrytou klec, kterou však ránou z první netrefil.

26:02

Bulis vyslal takovou "utajenou" střelu přes několik hráčů, Košečkin proti jedovaté střele vytáhl svůj pravý beton.

25:38

Deron Quint vjel do útočného pásma a vypálil, jeho rána zamířila hodně mimo bránu, domácí se následně osvobodili.

25:05

Nyní se mohou vrátit do zápasu hosté, Maxim Jakuceňja obdržel dvě minuty za nedovolené zadržení Osnovina a už sedí na trestné lavici.

MOZJAKIN - 3:0

24:36

Byla to však jen malá komplikace v jinak velmi povedené přesilové hře. Denis Zaripov přihrál SERGEJI MOZJAKINOVI, který vypálil z vrcholu levého kruhu, na jehož ránu k bližší tyči byl Demčenko krátký. Asistence: Danis Zaripov, Chris Lee.

24:09

Antipin nezpracoval prudší přihrávku Zaripova a Metallurg přišel o pásmo.

23:44

Domácí si nicméně zahrají přesilovou hru. Jevgenij Katičev přidržel Kosova a už putuje na lavici hanby.

23:42

Kosovovu střelu tečoval Grigorenko, Demčenka však nepřekonal.

23:13

Hosté se jen stěží dostávají do zakončení, domácí si výborně hlídají svou modrou čáru.

21:50

Na druhé straně pálil Osala, jeho střela však skončila na zadním mantinelu.

21:08

Wilson mohl jet sám na branku, to by však musel obehrát připraveného Chrise Lee.

20:01

První třetina utkání byla zhruba do své desáté minuty naprosto otevřená. Poté však domácí, především pak první formace, zapla na vyšší rychlostní stupeň a hosté přestali stíhat, z čehož vyplynuly dva fauly. Svěřenci trenéra Mika Keenana dvojnásobnou přesilovou hru využili, když se prosadil Antipin. Do přestávky se prosadil ještě Zaripov. Hráči Traktoru to budou mít v dnešním zápase přetěžké, ale v hokeji není nic nemožné. Druhá třetina začne zhruba v 15:49.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:36

Čistov najel do levého kruhu a z otočky vypálil, Košečkina však vůbec neohrozil.

19:19

Hostující hráči se snaží ještě do přestávky snížit, a odcházet tak do kabin s lepším pocitem. Zatím však ofenzivní část poněkud drhne, jako třeba teď, kdy se hosté dopustili při přechodu modré čáry ofsajdu.

ZARIPOV - 2:0

18:35

Kdo umí, ten umí. A první formace Metallurgu je postrachem celé ligy. Teď se ukázalo proč. Sergej Mozjakin našel před bránu najíždějícího DANISE ZARIPOVA a ten podruhé rozveselil domácí fanoušky, když překonal Demčenka. Asistence: Sergej Mozjakin.

17:41

Hostující první formace v čele s Janem Bulisem si dokázala vytvořit slušný tlak, Košečkin však nemusel vytáhnout zákrok, který by stál za zmínku.

16:52

Lee vložil hokejku do rozehrávky hostujícího mužstva a překazil brejk.

16:40

Zaripov vypálil přes obranu a vyzkoušel pozornost Demčenka. Ten si na nedostatek práce v první třetině určitě stěžovat nemůže.

16:04

Jan Bulis stál v blízkosti brány, nedokázal zasáhnout přihrávku zpoza brány i díky dobré obranné práci obránce Metallurgu Lee.

15:49

Po delší době ohrožení domácí brány, Kondraťjev vypálil od modré čáry, Košečkin neměl úplně jasný výhled, přesto bez problémů zasáhl.

15:13

Domácí povzbuzení úvodní trefou pokračují v nátlaku, hosté se osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

ANTIPIN - 1:0

14:27

Domácí měli ještě přesilovou hru pět na čtyři, ta však právě teď končí.

13:13

Přesilová hra pět na tři Metallurgu, rovná se skoro jistý gól. A teď se to potvrdilo v plné nahotě. Zaripov nahrával před bránu, kotouč se odrazil od Wilsonovy brusle, Demčenko zasáhl, na následnou dorážku VIKTORA ANTIPINA však byl krátký. Asistence: Danis Zaripov.

12:37

Mozjakin pálil z levého kruhu, Demčenko odolal.

12:27

To je prekérní situaci pro hosty, více než minutu se budou bránit dvojnásobné přesilové hře Magnitogorsku, dvě minuty za hákování vyfasoval Jan Bulis.

12:00

A opět úspěšný výhoz hokejistů Čeljabinsku.

11:39

Borodkin vyhodil po vyhraném vhazování kotouč nekompromisně přes všechny čáry.

11:30

Domácí stále utahují smyčku, hosté se nyní ubránili jen za cenu faulu, Konstantin Panov podrazil pronikajícího Mozjakina a poprvé dnes oslabuje své mužstvo.

11:13

Zaripov zase pálil švihem z osy hřiště, mimo.

10:40

Domácí to zkouší snad ze všech pozicí, tentokrát zkoušel štěstí Grigorenko, vystřelil však vedle.

09:48

Domácí hráči zvyšují svůj tlak po vlažném startu, nyní se hráči Traktoru osvobodili výhozem daleko za červenou čáru.

09:00

A opět Jakuceňja, tentokrát pálil po přihrávce Osaly zpoza brány, ani tentokrát si na Demčenka nepřišel.

08:28

Jakuceňja střílel přes obránce, trefil však pouze brusli soupeře.

07:28

Antipin vypálil po vhazování jedovatou prudkou ránu od modré čáry, svá mířidla však nasměroval hodně mimo hostující svatyni.

07:24

Po chybě hostující obrany pálil od modré čáry Grigorenko, Demčenko je však ve svých dvaceti letech velkou oporou Traktoru a nyní to potvrdil, když si připsal velmi sebejistý zásah.

06:28

I hokejisté Čeljabinsku však umí zahrozit, jako se to teď povedlo Osnovinovi, který pálil těsně mimo bránu.

05:26

Jakuceňja dostal přihrávku do druhé vlny a svou střelou pořádně prozkoušel schopnosti Demčenka, který kotouč s námahou vyrazil.

04:54

Štěstí zkusil i Mozjakin, svou střelu švihem poslal z levého kruhu nad bránu.

04:27

První formace Metallurgu dnes poprvé v akci, Zaripov přihrával zpoza brány na Kováře, český útočník Demčenka nepřekonal.

03:55

Martin Růžička se ocitl v dobré pozici na vrcholu levého kruhu, jeho střela však zamířila mimo Košečkinovu bránu.

03:36

Čtvrtá formace Traktoru dostala svého soupeře pod tlak, k vážnějšímu ohrožení domácí brány se však nedostala.

02:45

Zatím sledujeme vyrovnanou partii, hra se přelévá ze strany na stranu bez větších šancí.

01:48

Kyle Wilson se až z rohu kluziště dostal před Košečkina, na poslední chvíli však byl obrán o kotouč.

00:59

Nepřesné založení útoku Čeljabinsku končí zakázaným uvolněním.

00:19

Danis Zaripov se snažil prokličkovat do zakončení, Katičev mu v tom však zabránil.

00:01

Hlasatel v Magnitogorsku představil obě úvodní pětice, které zahájí dnešní zápas. Za malou chvíli zazní hymna Ruské federace a utkání mezi dvěma rivaly může začít.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Česká a slovenská stopa v zápase

Jan Bulis (CLJ)- 3 body (1+2)
Martin Růžička (CLJ)- 6 bodů (3+3)
Jan Kovář (MET)- 24 bodů (7+17)
Metallurg Magnitogorsk

Úřadující šampion KHL nezná pojem vítězná kocovina a dál vládne železnou rukou Východní konferenci. V úvodních šestnácti zápasech Metallurg pouze třikrát prohrál, dvanáctkrát vyhrál v normální hrací době a jednou na samostatné nájezdy, celkem tedy svěřenci Mika Keenana nasbírali 38 bodů.

Traktor Čeljabinsk

Hokejisté Čeljabinsku už pamatují mnohem úspěšnější vstup do nového ročníku KHL, než je ten letošní. Hokejisté zpod Uralu vyhráli z úvodních 15 zápasů pouze 5 partií, z toho jen dvě v normální hrací době. I díky tomu,že Východní konference je jasně rozdělená na silnější a slabší mužstva, patří Traktoru se ziskem pouhých čtrnácti bodů jedenáctá příčka s tím, že Čeljabinsk ztrácí na osmou Ladu Togliatti jen dva body.

Ak Bars Kazaň: Traktor Čeljabinsk 3:0
Avtomobilist Jekatěrinburg: Traktor Čeljabinsk 3:2 sn
Traktor Čeljabinsk: Salavat Julajev Ufa 1:2 pp

Andrej Popov- 9 bodů (4+5)
Anton Glinkin- 8 bodů (2+6)
Stanislav Čistov- 6 bodů (4+2)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

6:1

Branky a nahrávky: 14. Antipin (Zaripov), 19. Zaripov (Mozjakin), 25. Mozjakin (Zaripov, Lee), 32. Jakuceňja (Kaletnik), 38. Lee (Mozjakin, Zaripov), 43. Timkin (Platonov, Chabarov) – 57. Quint

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Pečurskij) – Antipin, Birjukov, Těreščenko, Lee, Batyršin, Bereglazov, Chabarov, Ibragimov – Mozjakin (C), Kovář, Zaripov – Kosov, Kamenev, Osala – Jakuceňja, Grigorenko, Platonov – Kaletnik, Timkin, Potěchin

Traktor Čeljabinsk: Demčenko (41.Fokin) – Quint, Katičev, Borodkin, Piganovič, Aljušov, Chlystov, Kostromitin, Kondraťjev – Růžička, Bulis (C), Panov – Wilson, Čistov, Popov – Gubarev, Osnovin, Penkovskij – Kokujov, Toluzakov, Sajustov

Rozhodčí: Ravodin, Romasko – Birin, Šeljanin