HC Energie Karlovy Vary – Dinamo-Šinnik Bobrujsk

1:0

konec (1:0, 0:0, 0:0)

08.10.2014, 18:00 • KV Arena • Daniel Kot

Tak nakonec to domácí ubránili. Vítězí 1:0 a berou tři body. To je ode mě pro dnešek vše a já se budu těšit zase u dalších on-line přenosů. (19:57:25)

60:00

59:34

Vypadá to, že hosté ani nepovolají brankáře na střídačku.

58:54

Opět útočí Zadražilova formace, která hosty dnes velmi trápí.

58:17

Hosté se však ubránili a teď už útočí.

57:09

Do obrovské šance se teď dostali Zadražil s Kohoutem, kteří nejprve ujeli, ale Kohout gólmana nepřekonal. Poté si vytvořila jejicch lajna tlak, po kterém zazvonila i tyč, čímž to ještě zdaleka neskončilo.

56:53

Fečo lapil dalekonosnou střelu lapačkou. Vhazuje se před ním.

55:47

Vyloučeni jsou hráči na obou stranách. Na domácí je to Tomáš Harkabus a na straně hostů Varivončik.

55:42

Sebastian Gorčík v brejku dvou na jednoho zvolil střelu, která z brankáře vypadla, ale k dorážce se nikdo nedostal.

55:13

Své ofenzivní choutky však teď ukazují domácí.

54:32

Domácí však skvěle napadají.

54:17

Hosté rozehrávají z vlastní poloviny.

53:07

Nikým neatakován a naprosto osamocen se před brankou ocitl Logvinjuk, kterého však karlovarská brankářská opora vychytala.

52:05

Domácí útočí a v tuto chvíli jsou lepší, zdá se, že s chválením hostů jsem to před chvílí zakřikl.

51:19

Trojice Beránek-Táborský-Gríger teď perfektně kombinovala v útočné třetině a vytvořila si velký počet šancí a dorážek.

50:26

Martin Kohout, dostal ve středním pásmu skvělou přihrávku a jel sám na gólmana, když se však rozhodl zakončit, hůl mu zblohoval jeden z obránců soupeře.

49:49

Teď však útočí domácí.

49:15

Hosté teď okupují útočné pásmo, na ledě je vidět, který celek potřebuje vyrovnat.

48:30

Hosté zahráli ofsajd.

47:54

Po střele Táborského z úhlu se puk dostal do sítě za brankou a je pískáno.

47:22

Weinholdova přihrávka přes půl hřiště na Beránka neprošla.

46:41

Hosté jsou v plném počtu.

46:25

Až teď Harkabus to vzal na sebe a zavezl puk do pravého kruhu, odkud vyslal nepříjemnou střelu na Karnauchovo rameno.

45:38

Domácí stále nemohou pokořit soupeřovu modrou čáru. Dinamo ukázkově napadá.

44:57

Domácí se však stále nedaří zakotvit v útočné třetině a hosté se vysvobozují.

44:36

Za podražení si musí odpykat trest Varivončik (DSB).

43:55

S pomocí spoluhráčů konečně vstává a za potlesku obecenstva odjíždí na střídačku.

43:55

Po tvrdém střetnutí na mantinelu zůstává na ledě ležet jeden z běloruských hráčů, konkrétně Rybčik.

43:00

Skákavý kotouč se dostal nepříjemně až k Fečovy, ale ten si s ním poradil.

41:49

Beránek zachytil puk ve středním pásmu a skvěle ujel, ale ve finální fázi nezvládl udělat kličku obránci.

41:18

Domácí jsou stále na puku, ale hosté skvěle napadají.

40:35

Hned úvodní buly vyhrála domácí Energie, která se snaží rozehrát z vlastní poloviny.

40:01

Statistiky druhé třetiny:

Vhazování: 14:6
Střely na branku: 16:5
Vyloučení: 2:1
Poslední část utkání začne zhruba v 19:27.
Ve druhé třetině byla mírně aktivnější Energie. Nakonec však ale může být ráda, že stále v utkání vede, protože v závěru třetiny se do svělé šance dostal Misnikov, který minul prázdnou branku.

40:00

39:29

Energie je již v plném počtu, ale před malou chvíli se v obrovské šanci ocitl Misnikov, který netrefil prázdnou branku.

38:54

Domácí vyprodukovali skvělou přihrávku, ta však adresáta nenašla, puk pouze projel Fečovou brankou.

38:07

Rozhodčí viděl, že se puk ocitl v síti nad mantinelem a vhazuje se ve středním pásmu.

38:00

Vhazuje se před Karnauchovem.

37:27

Martin Kohout (KVA) podrazil jednoho ze soupeřů a musí si odsedět dvouminutový trest.

37:16

Hosté se snaží uklidnit hru za vlastní brankou.

37:01

Teď už jsou opět na tahu domácí, kteří stále zkouší pozornost Karnauchova.

36:21

Hosté se mohli prosadit v brejkové situaci, avšak svým obětavým zákrokem střele zabránil Weinhold.

34:43

Tohle je velká smůla pro domácí, několik střel teď vyslali během pár sekund na soupeřovu svatyni, avšak bez úspěchu.

33:57

Teď už se však mohou západočeští hráči prohánět po kluzišti v pěti hráčích. Okamžitě si to namířili na soupeřovu polovinu.

33:37

Konečně se vysvobozují a mohou vystřídat.

33:07

Hosté jsou teď velmi nebezpeční a domácím se nadaří vyhodit.

32:40

Vhazování před domácí gólmanem, který svými zákroky zatím svůj tým drží v jednobrankovém náskoku.

32:12

David Fečo teď chvíli nevěděl, kam kotouč svým betonem vyrazil, naštěstí pro něj to však bylo do sítě za brankou a hra je přerušena.

31:47

Za podražení je vyloučen Jakub Orság (KVA).

31:20

Po dlouhé době, kdy neznal puk majitele byli o něj k vidění souboje na mantinelu, se touše ujali domácí, kteří okamžitě vyrazili na ofenzivní steč.

29:54

Hosté jsou však již v plném počtu.

29:16

V krátkém sledu bylo k vidění několik šancí za sebou, ale pokaždé vsítění něco zabránilo.

29:06

Domácí předvádějí ukázkovou kombinaci v přesilové hře, avšak zatím se nemohou prosadit.

27:50

Na trestnou lavici odchází Gončarov (DSB).

27:37

V tuto chvíli se hraje převážně ve středním pásmu, kde se bojuje o kotouč.

27:02

Po souboji na mantinelu ve středním pásmu puk opustil ledovou plochu.

26:43

Vhazování před Karnauchovem.

26:07

Skvělýý obranný zákrok teď předvedl Patrik Michálek, který kotouč získal a ještě založil útočnou akci.

25:18

Tomáš Harkabus měl teď po Kohoutově přihrávce na holi druhou branku, avšak v poslední chvíli mu puk z hokejky sjel.

24:33

Hosté se brání zuby nehty a získávají puk, který se snaží zavézt na druhou polovinu kluziště.

23:49

Teď však při přechodu do ofenzivního pásma dopustili zakázaného uvolnění.

23:37

Chvíli se teď hra přelévala z jedné strany na druhou, ale teď už se opět snaží v útočné třetině něco vymyslet domácí.

22:05

Na puku se stále drží domácí skvadra, která ve druhé třetině zatím svého protivníka rozhodně nešetří.

21:20

Domácí okupují útočné pásmo. Hosté mají problém vystihnout jejich kombinaci.

21:00

Šimek teď vyčkává za brankou na prostřídání své formace.

20:27

První akci druhé třetiny zakládají domácí.

20:01

Statistiky první třetiny:

Vhazování: 9:7
Střely na branku: 11:6
Vyloučení: 2:2
Druhá část utkání začne přibližně v 18:44.
V první třetině se hrál poměrně vyrovnaný hokej. Až na Gorčíkovu šanci, který namísto prázdné branky trefil tyč, se však moc příležitostí nedalo najít. Díky přesilové brance domácích, si však smečka odnáší do další třetiny jednobrankový náskok.

20:00

19:36

Ke konci třetiny jsou aktvnější jednoznačně domácí, kteří dávají soupeřově defenzivě pořádně zabrat.

18:43

Domácí se při přechodu do útočného pásma vystavili ofsajdu. Je pískáno!

18:20

Hra se přelévá před brankáře Feča.

17:54

O puk se bojuje na mantinelu po pravé ruce Karnauchova.

17:04

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
I přes to se díky přesilové hře dočkali první branky. Jedno je jisté, dnes utkání neskončí bez vstřelené branky. Po individuální akci dokázal dostat kotouč do sítě TOMÁŠ HARKABUS. Bez asistence.

16:44

Zatím si domácí počínají v početní výhodě podstatně hůře než hosté.

15:58

Nedovolený zákrok Igora Varivončika (DSB). Početní výhodu si zkusí také domácí.

15:34

Domácí mají velký problém v rozehrávce a přechodu na soupeřovu polovinu.

15:08

Smečka se snažila zahrozit z brejku, ale nakonec se z pukem na mantinelu zamotal David Gríger, který o něj nakonec přišel.

14:49

Avšak kotouč drží na svých holích stále hosté, kteří nenechají defenzivu domácích odpočinout ani na chvíli.

13:22

Hosté teď dlouho tlačili, ale domácí se nakonec dočkali kýženého konce oslabení.

12:10

Domácí se osvobozují a navíc skvěle napadají, což jim ubírá drahocené vteřiny tlaku v oslabení.

11:22

Ale to se hned změnilo. Po faulu Martina Weinholda (KVA) si přesilovou hru zkusí jako první v utkání běloruský tým.

11:22

Oba celky jsou již v plném počtu. Vhazuje se před Fečem.

10:55

Hru čtyř proti čtyřem zatím ovládají spíše domácí, kteří neustále atakují branku soupeře.

09:18

Na trestnou lavici odchází první hráči. Za domácí je to David Gríger a ze strany hostů Jegor Voronov.

09:10

Po Šimkově střele, kterou brankář soupeře vyrazil se do velké šance k odraženému kotouči dostal Sebastian Gorčík. Místo prázdné branky však trefil břevno.

08:09

Do velké příležitosti se v brejkové situci teď po přihrávce Bujaka dostal Misnikov, který už ale z velké blízkosti Feča nepřekonal.

07:48

Domácí se zabydleli v útočém pásmu, kde se snaží vykombinovat, nějakou příležitost.

06:56

Fečo teď zlikvidoval dalekonosnou střelu ze středního pásma.

06:32

Domácí se teď tlačili ve třech do brány. Gólman nakonec puk chytil.

05:57

První přerušení utkání. Zakázané uvolnění hostů.

05:50

Zatím se stále hraje bez přeerušení.

05:19

Hosté ztratili při přechodu do útočného pásma puk a domácí zakládají protiútok.

03:50

V pěkné šanci se ocitl Tomáš Harkabus, který dostal přihrávku přímo před branku, kde však nikým neaktakován, střelou z otočky neuspěl.

03:31

Hosté se teď drží na puku, avšak pouze za vlastní svatyní, kde je napadají domácí.

02:46

Domácí udělali chybu v rozehrávce a hosté se dostali na jejich polovinu, kde útočí.

01:48

Domácí se snaží uklidnit hru za vlastní brankou.

01:16

Hra se zatím převážně odehrává ve středním pásmu, ani jeden celek nemůže probourat soupeřovu obranu.

00:32

Puk získali okamžitě domácí hráči, kteří se snaží zakotvit v pásmu soupeře.

00:01

Ještě jednou vás vítám u dalšího domácího utkání Vlčí smečky, tentokráte už přímo ze stadionu, kde se už vše připravuje k začátku zápasu.

HC Energie Karlovy Vary: Fečo (Kuchař) – Šimek, Šafář, Dvořák, Weinhold, Běhal, Michálek, Vaněk, Röthlisberger – Harkabus (A), Zadražil (A), Kohout – Gorčík, Táborský (C), Gríger – Beránek, Osmík, Orság – Molnár, Rubeš.

Dinamo-Šinnik Bobrujsk: Karnauchov (Kozlovskij) – Gončarov, Kudin, Bokun, Silik, Šaronov, Suško, Marcul – Rybčik (A), Voronov (C), Pastuchov – Černikov, Logvinjuk, Fadějev (A) – Cyplakov, Bujnickij D., Bujnickij A. – Bujak, Misnikov, Novik.

Rozhodčí: Solovjov.
Vzájemná utkání:

07.10.2014 HC Energie – Bobrujsk 0:1 sn.

05.01.2014 Bobrjusk – HC Energie 2:4
16.09.2013 HC Energie – Bobrjusk 7:1

Běloruský celek se s karlovarskou Vlčí smečkou utkal už včera. Ačkoli je Energie jedním z nejčastěji skórujících celků, a centr Martin Zadražil, hráč měsíce MHL, zatím ovládá tabulku kanadského bodování ligy, včera to bylo utkání, ve kterém se oba celky střelecky trápily. A o výsledku, za stavu 0:0 po konci prodloužení, rozhodovaly až samostatné nájezdy, ve kterých zvítězili hosté.

Dva body proti Energii pro ně jsou dozajista úspěchem. Západočeši totiž nemají moc ve zvyku s Dianamem prohrávat. I přes včerejší prohru se však domácí stále drží na třetím místě tabulky Západní konference, zatímco hosté jsou jedenáctí, avšak nutno podotknout, že na dnešního soupeře z lázeňské metropole, ztrácí pouze pět bodů.
Vítám vás u on-line přenosu dnešního utkání 14. kola MHL, v němž karlovarská Vlčí smečka, juniorka HC Energie, přivítá na svém ledě běloruský celek, Dinamo-Šinnink Bobrujsk. Utkáním vás svými slovy budu provázet já, Daniel Kot.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.