po prodl. (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

21.09.2014, 13:00 • Sport Complex • Karel Janeba (@Kajaneba)

Tipsport: 1.4 4.8 6.08 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi tímto loučím a zase někdy u KHL na počtenou. (15:29:59)
V dnešním duelu mezi Astanou a Novokuzněckem jsme se tedy gólu dočkali až v prodloužení, kdy minutu a 10 sekund před koncem tečoval přízemní střelu Blochina Bochenski a rozveselil tím domácí příznivce. Šance přitom byly u obou týmu, největší šanci zápasu měl ve druhé třetině Starčenko, když se protáhl skrz tři obránce a střelou mezi nohama chtěl překonat Sorokina, ten byl ale připraven. Zápas ve Sport Complexu sledovalo 3822 diváků.

BOCHENSKI - 1:0

63:50

Astana právě vstřelila branku!
Tak jsme se konečně dočkali! Střelu Blochina od modré tečoval BRANDON BOCHENSKI a ukončuje tím dnešní zápas. Asistence: Jevgenij Blochin, Mike Lundin

63:13

Astana se drží v pásmu soupeře, na bránu se ji ale vystřelit moc nedaří.

62:37

62:29

Savčenkova tvrdá rána končí na hrudi Sorokina.

61:26

James O'Brien ujel sám na Laca! jeho bekhendovou kličku ale Laco vychytal.

60:50

Střela příklepem z hole Dawese jde mimo klec Novokuzněcku.

60:37

Za podražení si půjde sednout Nikita Kamalov, jenž fauloval ujíždějícího Starčenka.

60:08

Buly pro Novokuzněck, ti se snaží založit útok.

60:01

Ani ve třetí třetině jsme gól neviděli. Následuje tedy prodloužení popřípadě samostatné nájezdy. Nejblíže k otevření skóre měl Bochenski, jeho tvrdou ránu ale s porcí štěstí Sorokin likviduje. Na střely po třech třetinách je to 27:25 ve prospěch hostí. I po třech třetinách převládá stav 0:0.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54

Třetina se už pouze dohrává, nikdo se nikam nežene.

59:36

Novokuzněck sice kombinoval v útočném pásmu, ale ani z téhle akce nic nebylo.

59:14

Útok domácích zastavil ofsajd.

58:59

Střelu volného Antropova zachytil svým tělem Nikita Cenerok.

58:10

Astana se snaží vstřelit gól seč to jen jde, Sokorin ale vše kryje.

57:26

57:12

Galimov se dostal do velké šance, sám před brankou ovšem kotouč za Laca protlačit nedokázal.

56:45

Nahození Kukleva chtěl ze vzduchu tečovat Komaristyj, puk ovšem ve vzduchu netrefil.

56:25

Kuklev zakládá útok hostí, ti se usadili v pásmu soupeře.

56:01

Domácí se osvobozují a drží si kotouč pod svou kontrolou.

55:26

Tentokrát to bude přesilovka pro Novokuzněck, za podražení si jde sednout Maxim Semjonov.

54:53

54:20

O'Brien se protáhl až před Laca, překonat ho ale nedokázal.

53:58

Střela Savčenka končí v bránicím hráči.

53:30

Laco kryje vyhození Metallurgu, jenž mířilo na jeho klec.

52:54

Starčenko vyslal z levého kruhu nebezpečnou střelu zápěstím, Sorokin byl ale připraven.

52:34

Novokuzněck po lehké kombinaci domácího celku opět vyhazuje.

51:52

Tvrdá střela Savčenka končí mimo bránu, Novokuzněck se následně osvobodil.

51:17

Metallurg se osvobozuje a domácí fanoušci dávají pískotem najevo, že nesouhlasí s nezáživnou hrou obou celků.

51:04

Starčenko naznačoval dlouho přihrávku z levého kruhu, nakonec se ale odhodlal ke střele, kterou Sorokin likviduje.

50:53

Oddechový čas pro domácí.

50:53

Za tvrdý hit na Nigela Dawise si půjde sednout na 4 minuty Kuklev. Přesilovka pro domácí celek.

50:10

U Zotova se ocitl z ničeho nic ocitl kotouč, Laco byl ale připraven.

49:50

Po buly se Astana vydala dopředu, ale zastavil ji ofsajd.

49:30

Metallurgu se nedaří protlačit s do pásma a tak nahazují na Laca, jen kotouč přidržuje a bude se vhazovat u jeho svatyně.

48:48

Do velké šance se nyní dostali domácí, Bochenského nebezpečnou střelu příklepem z levého kruhu Sorokin likviduje.

48:32

Tempo hry se zpomaluje, oba celky střídají.

48:01

Metallurg se nyní drží v pásmu Astany, na bránu ovšem ještě nevystřelil.

47:15

46:42

Astaně se nedaří usídlit se v útočném pásmu a poslouchá pískot domácích příznivců.

46:08

Starčenko přihrál na volného Bochenského. Střela kapitána Astany ale končí na Sorokinovi.

45:15

Za hákování si půjde sednout Alexander Romanov. Domácí si zahrají další početní výhodu.

44:52

Romanov tvrdě hitoval Malinovského, ten zůstává ležet na ledě a spoluhráči mu pomáhají na střídačku.

44:20

Puk se ocitl osamocený před bránou Sorokina, žádný hráč Astany k němu ale nebyl blízko a tak ani z této akce gól nepadne.

43:58

Savčenko nedokázal třikrát po sobě založit útok, u puku je teď Metallurg.

43:23

Pokus Uppera likviduje Sorokin. Hraje se hodně přímočaře, ale nikdo si prozatím nevytvořil nějakou větší příležitost.

41:56

Malcev nahodil kotouč na Laca, ten ho kryje a vhazovat se bude po jeho levé straně.

41:18

U puku je nyní Metallurg, jeho útočnou akci zastavil Cerenok, ale vyhodil pouze na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Laca.

40:50

Dawes se dostal do mezikruží odkud vystřelil na Sorokina, ten kotouč vyrazil na Lundina, jeho ránu si ale Sorokin také pohlídal.

40:13

Novokuzněck hned ze začátku zastavuje ofsajd.

40:01

V druhé třetině jsme viděli opět dost vyloučení, Barys byl vyloučen třikrát, Metallurg dvakrát a to vždy ve vlastní přesilovce. Největší šanci měl Starčenko, jenž se ve vlastním oslabení protáhl přes 3 hráče Metallurgu a stylovým zakončením se snažil překonat Sorokina, v cestě mu ale stál jak beton gólmana, tak faul soupeře. Po druhé třetině tak stále platí stav 0:0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:22

Ruděnko se střelou zápěstím snažil pokořit brankáře hostí, ten jeho pokus ale lapil do své lapačky.

39:00

Hlasatel oznamuje poslední minutu druhé třetiny, ta se dohrává ve volnějším tempu.

38:52

38:38

Domácí mají 14 sekund přesilovky, vhazuje se u Sorokina.

38:30

38:01

Savčenko se nyní snažil prorvat k bráně, zastavil ho Zotov.

37:15

Barys se drží kotouče ve středním pásmu a zakládá útok.

36:52

Opět 4 na 4, za sekání si jde sednout hráč Metallurgu Ryan Stoa.

36:30

Další vyloučení, na trestnou půjde pykat Nikita Cerenok za nedovolené bránění.

36:17

Novokuzněck se snaží založit akci, nedaří se mu ovšem zůstat delší dobu u kotouče.

36:01

Ofsajd Novokuzněcku.

35:30

Tomáš Rachůnek střelou z mrtvého úhlu vyzkoušel Laca, ten byl ale připraven.

35:10

Ani jednomu týmu se nedaří přechod přes střední pásmo.

34:37

Mike Lundin zakládá útok Barysu.

34:20

Kamalov střílí nad, Astana následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

33:36

Střelu Antropova z mezikruží zastavuje Sorokin, vhazovat se bude po jeho levici.

33:14

Mike Lundin střelou od modré trefuje pouze hráče Novokuzněcku.

32:27

Tomáš Rachůnek se přihrávkou dozadu snažil najít Romanova, našel ale pouze domácího obránce.

31:56

Střelu Malinovskiho likviduje Laco ukázkovým zákrokem lapačkou.

31:27

Antropov z kruhu vystřelil na Sorokina, domácí už se zvedali ze sedaček aby oslavili gól, puk ale trefil boční síť.

30:55

Astana vyhazuje, zakázané uvolnění to ale není a Novokuzněck musí založit další útok.

30:38

Komaristy přihrál na Kukleva, jeho tvrdou ránu Laco bezpečně chytá do lapačky.

30:14

Ofsajd Metallurgu.

29:58

Ryan Stoa mohl otevřít skóre, puk mu ale před otevřenou klecí přeskočil hůl.

29:20

Zakázané uvolnění, vhazovat se bude u Laca.

28:50

Blochin se snažil založit útok, ale neúspěšně. U puku jsou ovšem stále domácí.

28:36

Ke střele se dostal Andrei Gavrilin, Laco ale jeho pokus bezpečně zlikvidoval.

28:09

Cerenok zakládá útok domácích.

27:43

Barys momentálně kontroluje hru a Metallurg k ničemu nepouští.

27:18

Barys ustál oslabení a snažil se založit útok, to se mu ale nepovedlo a tak musel čelit protiútoku od Galimova. Laco byl ale připraven a následuje komerční přestávka.

27:00

26:32

Další příležitost pro Kosourova po přihrávce Stoa, ale ani tentokrát se Rus neprosadil.

26:10

Ryan Stoa přihrál před bránu na na Plotnikova, jen Kosourova, jenž zkoušel kotouč zasunout za Laca, ten svůj beton ale držel pevně a je z toho vhazování.

25:22

Malinovskij vyslal nebezpečnou střelu směrem na klec Laca, ten i teď bezchybně zasáhl.

25:00

A další vyloučení, za sekáni si jde sednout Roman Savčenko.

24:46

James O'Brien se protáhl do útočného pásma a střelou z rohu to zkoušel na Laca, ten byl připraven.

24:04

U puku je nyní Novokuzněck a snaží se překonat Laca, ten stále drží čisté konto.

23:10

Oba týmy jsou v plném počtu.

23:09

Blochinovu tvrdou ránu vyrazil Sorokin před sebe, nejrychleji se ovšem zorientoval obránce Novokuzněcku a puk vyhodil.

22:25

Starčenko po přihrávce od Dawese zpoza brány byl opět sám před Sorokinem, ale ani tentokrát ho nepřekonal.

22:01

Ke střele se dostal Bochenski, bránu ale minul.

21:10

Starčenko se potáhl třemi obránci a ocitl se sám před Sorokinem, byl ale faulovaný a hraje se 4 na 4.

20:53

Další přesilovka pro Novokuzněck, za podražení si jde sednout Andrei Gavrilin.

20:49

20:15

U puku je Novokuzněck a zakládá další útok ve své přesilovce.

20:01

V první třetině jsme gól neviděli, nejblíže k němu měl Starčenko v šesté minutě, Sorokin byl ale připraven. Na obou stranách jsme pak viděli další šance, gólmani zatím ale vše likvidují. Další třetina začne přibližně v 13:53.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:52

Ansel Galimov našel přihrávkou O'Briena, který se střelou příklepem snažil otevřít skóre.

19:30

Novokuzněck se snažil vstřelit domácím góla do šatny, ti se ale osvobozují.

19:01

Hlasatel oznamuje poslední minutu první třetiny, Novokuzněck se zatím k žádné šanci nedostal.

18:49

Nigel Dawes si jde sednout za podražení na dvě minuty. Novokuzněck má další šanci na otevření skóre.

18:00

Bochenski se po přihrávce od Starčenko ocitl kousek od Sorokina, z těsné blízkosti ale gólmana překonat nedokázal.

17:28

17:12

Novokuzněck se opět usadil v útočném pásmu.

16:39

Bochenski dokázal vyvézt puk z obranného pásma, Barys se osvobozuje.

15:51

Plotnikov tvrdou střelou trefil pouze bránícího hráče, oba celky střídají.

15:28

Přesilovka pro hosty, za sekání si jde sednout Dimitrij Upper.

14:57

Gavrilyčev musel vyhodit na zakázané uvolnění, vhazuje se v pásmu hostů.

14:22

V pásmu Barysu nastávají boje o kotouč, ten získávají domácí a zakládají útok.

13:42

Kuklev obral Zotova o puk, přihrál na Starčenka, který vystřelil na Sorokina, ten puk vyrazil před sebe a ke slovu se dostal Nigel Dawes, ale nepodařilo se mu protlačit puk do svatyně Metallurgu.

13:06

U puku je stále Metallurg, Astaně se nedaří zbavit je kotouče.

12:26

Ryan Stoa vyhrál buly ve středním pásmu a Novokuzněck zakládá útok.

12:22

Novokuzněck se pokoušel protlačit se do útočného pásma, zastavil je ale ofsajd. Následuje komerční přestávka.

12:01

Vhazovat se bude po pravici Sorokina po zakázaném uvolnění Metallurgu.

11:30

Tvrdou střelu od modré vyslal Ruděnko, bránu ale lehce přestřelil.

11:04

Savčenko si připisuje další střelu, Sorokin ale připraven.

10:50

Ofsajd domácích.

10:39

Laco si připisuje další čistý zákrok proti střele Zotova.

10:15

Lacův zákrok ve stoje proti střele Kukleva vyrazil kotouč do ochranné sítě, vhazuje se napravo od slovenského gólmana.

09:57

Astana ztrácí kotouče a Metallurg se nyní dostává do pásma domácích.

09:26

09:12

Posledních 10 sekund přesilovky, Astana se snaží najít díru v obraně Novokuzněcku.

08:53

Zakázané uvolnění Astany.

08:30

Komaristy se dostal do útočného pásma a vystřelil na Laca, ten puk vyráží za sebe.

08:13

Novokuzněck se osvobozuje.

08:03

Starčenko nahodil puk do prostoru před bránou a Nigel Dawes se dostal k dorážce, Sorokinův beton ale byl rychlejší.

07:34

Starčenko z levého kruhu vyzkoušel pozornost Sorokina, ten byl připraven.

07:26

Astana si zahraje další přesilovku, za hákování si jde sednou Bělochvostikov.

06:52

Sorokin poslední 3 zákroky působí celkem nejistě, naposledy ho málem překonal Ruděnko.

06:10

Starčenko se dostal do velké šance, ale golfovou střelou Sorokina nepřekonal.

05:50

Oba celky střídají.

05:26

Zakázané uvolnění Metallurgu, vhazuje se po levici Sorokinova.

05:01

Novokuzněck si vzal oddechový čas.

05:00

Romanov s Rachůnkem hledali nějakou kloudnou příležitost, mezitím ale opět Astana vyhodila na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v útočném pásmu Metallurgu.

04:15

Novokuzněck se snažil vytvořit si příležitost ale Laco vše zlikvidoval, domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

03:47

Hraje se velmi rychle a přímočaře, nikdo se ovšem zatím nedostal do vyložené šance, Laco si ještě na puk nesáhl.

02:25

02:20

Blochin opět prověřil Sorokina, ten připraven. Metallurg ubránil oslabení na výbornou.

02:00

Novokuzněck se osvobozuje, domácím se nedaří založit útok.

01:37

Rudenko tečoval střelu Blochina, Sorokin připraven.

01:09

Domácí kombinují v útočném pásmu, Lundin střílí mimo bránu.

00:30

Na trestnou půjde Michael Kuklev za hákování.

00:13

U puku jsou domácí a zakládají první útok.

00:01

Hráči jsou již na ledě, utkání za malý moment začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Barys Astana: Laco (Ivanov) – Lundin, Blochin, Bartulis, Savčenko, Cerenok, Semjonov, Lakiza, Ibraybekov – Dawes, Starčenko, Bochenski – Ruděnko, Antropov, Gavrilin – Žajlauov, Upper, Romanov – Rachmanov, Lihotnikov, Puškarjov

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Chakimov) – Kuklev, Kamalov, Bělochvostikov, Gavrilyčev, Zotov, Fairchild,Kapotov, Skutar– Galimov, O'Brien, Komaristyj – Romanov, Kurepanov, Rachůnek – Kosourov, Stoa, Plotnikov – Malcev, Malinovskij

Rozhodčí: Akuzovsky, Kadyrov – Golovlyov, Shikhanov
Metallurg Novokuzněck
V analýzách před sezónou velice podceňovaný tým, který nyní ukazuje pravý opak. Tento klub byl založen roku 1949 a od té doby získal jednu bronzovou medaili z Ruské superligy v sezóně 1999/2000. Momentálním jediným českým zástupcem v tomto týmu je Tomáš Rachůnek.
Barys Astana
Hlavní město Kazachstánu, které hraje Kontinentální hokejovou ligou. Klub byl založen roku 1999 a momentálně v něm působí slovenský gólman Ján Laco, hlavním trenérem je pan Miloš Říha. Jeho domovem je Sport Complex Kazakhstan s kapacitou 5332 lidí a právě zde se odehrává dnešní duel.
Vítám Vás u dnešního zápasu Kontinentální hokejové ligy. Domácí Barys Astana přivítá Metallurg Novokuzněck.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.