20.09.2014, 15:30 • ČEZ Stadion - 2.plocha • Filip Ardon (@FifArdon)

Konec zápasu. (17:45:57)

63:32

Letňany právě vstřelily branku!
Máme rozhodnuto. Hosté byli hodně důrazní, porazili Melančina na zem a poté dokázal puk už uklidit do sítě na zemi ležící MATĚJ CHALUPA. Asistence: Lukáš Procházka.

63:10

Melančinovi vypadl puk z výstroje. Jeho spoluhráči ale byli pozorní a rychle poslali kus gumy pryč z brankoviště.

61:58

Řepík ujížděl sám na Melančina. Zvolil prudkou střelu zápěstím, ale kladenský gólman zůstal ledově klidný a poradil si s ní.

60:59

Toula byl sám před bránou, ale přihrávka mu ideálně nesedla a proto střela nebyla ani z daleka tak prudká, jak by potřeboval.

60:18

Kučera se vytočil před bránu a snažil se zasunout puk. Ten ale prošel jen těsně kolem levé tyče.

60:01

Šedesát minut nestačilo. Kromě dvou branek z prvních dvou třetin jsme další neviděli a proto bude následovat prodloužení. Domácí měli na konci třetí třetiny obrovskou šanci, když dostali výhodu pěti můžu proti třem, ale ani tu se jim nepodařilo využít.

60:00

59:27

Hosté ve čtyřech.

58:45

Průžek (LET) dostává dvouminutový trest za podražení.

58:21

Za brankou zůstal ležet Vostárek (KLP), který si poté ještě otevřel pusu na rozhodčího a dostává tak osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

57:41

Výtečně sáhl do kladenské kombinace Horák a vyhnal tak domácí z pásma.

57:27

Katrnák (LET) se provinil podražením a je proto odeslán na trestnou lavici.

57:10

Natažený na břiše teď zůstal Melančin v brankovišti. Jeho kolegové v obraně mu ale naštěstí pro domácí pomohli.

56:48

Kladenský gólman opět ležel na boku, ale i přesto dokázal zasáhnout.

56:24

Výborně si došel pro puk i ve velkém provozu Melančin.

56:12

Domácí jsou pod velkým tlakem ze strany Letců.

55:24

Vteřiny ze třetí třetiny se pomalu odkrajují a my uvidíme vhazování před Melančinem.

54:30

A znovu přikryl pro jistotu Melančin kotouč dobré dva metry od své branky.

53:39

Melančin nechtěl zjišťovat kdo vyhraje sprinterský souboj a tak raději rychle vystartoval z branky a zakryl kotouč.

53:17

O puk se bojuje u levého mantinelu v obranném pásmu hostí.

52:12

Poté co puk skončil v lapačce Nahodila se bude vhazovat v obranném pásmu Letců.

51:31

Už to vypadalo, že Chalupa Melančina vymíchal, ale v tu chvíli vymrštil kladenský gólman beton a všechno bylo jinak. Výtečný zákrok ve správnou chvíli předvedl Melančin !

51:31

Bylo nařízeno trestné střílení. Chalupa byl v samostatném úniku podražen a dostane tak druhý pokus v samostatném nájezdu.

51:15

Rampfel poslal puk do shluku těl před bránou, kde někdo tečoval kotouč směrem na bránu. Nahodil si ale poradil.

50:44

Vhazování po levé ruce Nahodila.

50:08

Hosté posílají puk z vlastního pásma až na zakázané uvolnění.

49:42

48:59

Chalupa před Melančinem tečoval puk a ten tak neskončil v lapačce, jak gólman předpokládal, ale místo toho prosvištěl jen těsně kolem levé tyče.

48:45

Domácí ve čtyřech. Hosté v pěti.

48:13

Melančin se musel hodně natahovat, ale puk nakonec je přeci jen v jeho moc.

47:46

Domácí se ihned po vhazování osvobozují.

47:42

Kučera (KLP) se provinil hákováním a odchází proto na 2 minuty na trestnou lavici. Hraje se 4 na 3.

47:29

Domácí byli při přechodu do útočného pásma nedočkaví a proto je jim odpískán ofsajd.

46:45

Na hřišti to hodně jiskří ! Po velikém závaru před Melančinem se do sebe hráči pěkně pustili a Mrkvička (KLP) s Chalupou (LET) dostávají 2 minuty za hrubost.

45:59

45:20

Obrovský tlak před Nahodilem končí dalším hákováním, nyní se provinil Řepík (LET) a proto si odpyká 2 minuty.

44:38

Jizba trefil spojnici tyčí !

43:57

Trofimov se procpal až před Nahodila, ale nemohl zakončit, protože byl hákovaný Kučerou (LET). Letňanský útočník tak dostává dvouminutový trest. 2 minuty si také odsedí Ďuračka (KLP) za podražení.

42:43

Po chybě v kladenské rozehrávce se dostal k puku Procházka, ale tomu střela vůbec nesedla, a tak nebyla pro brankáře Melančina žádným problémem.

41:24

Ďuračka chytře posílal puk před bránu, kde si jej do vlastní sítě málem srazil jeden z obránců. Poté ještě následoval menší závar před Nahodilem, ale obránci hostů nakonec vše vyřešili.

40:57

I přesto se ale domácí drží v útočném pásmu, kde se snaží vyvinout nějaký tlak.

40:08

Domácí jsou se svojí rozehrávkou hned v úvodu hodně důrazně napadáni.

40:01

Hosté ve druhé třetině pokračovali v důrazné hře a odměnou za to jim byla vyrovnávací branka v 27. minutě, když se po obrovské skrumáži podařilo uklidit kotouč za záda Melančina Pražienkovi. Domácím se po většinu prostřední části nedařilo dostávat se do nějakého výrazného tlaku. Obrovskou šanci domácích měl v závěru v přesilovce Vostárek, ale ani jemu se nepodařilo puk do sítě doklepnout. Třetí třetina začne přibližně v 17:05.

40:00

39:35

38:39

Vostárek u pravé tyčky byl v úžasné pozici ! Puk se mu ale do odkryté klece uklidit nepodařil.

37:52

O puk se vede tvrdý souboj v zadním rohu za Nahodilovou bránou.

37:35

Oddechový čas pro domácí mužstvo.

37:35

Burda (LET) podrazil Ďuračku a obdržel za to dvouminutový trest.

36:36

Vostárek výtečně zblokoval přihrávku Šimona.

36:04

Vostárkova střela byla hodně nepřesná.

35:25

Další icing je odpískán kladenskému celku.

35:09

34:44

Namísto tlaku domácích se bude vhazovat před jejich gólmanem – zakázané uvolnění.

34:36

Ani teď se jim to nepovedlo.

34:07

Domácí se zatím v přesilovce nedaří se probojovat do útočného pásma.

33:55

33:45

Domácí si po delší době drží tlak. Nyní donutili letňanské vyhodit až na zakázané uvolnění.

33:23

Kučerovu střelu už svírá Nahodil v náručí. Bude se vhazovat po jeho levé ruce.

33:09

Za úder loktem je na dvě minuty vyloučen Pražienka (LET).

32:25

Paříkovu střelu od modré ještě před kladenským gólmanem tečoval Burda. Melančin ale byl pozorný.

32:05

Domácím se daří se osvobodit.

31:55

Kladenská střídačka dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

31:17

Domácí jsou po delší době déle v držení kotouče.

30:29

30:12

Nabídku před kladenskou klec posílal Brabec, ale tam se puku zmocnili pouze kladenští beci.

29:17

Výborný obranný zákrok předvedl Vostárek, kterému se i podařilo vyvézt kotouč z obranného pásma.

28:52

Paříkova střela byla nepřesná a pouze zaduněla o zadní mantinel.

28:29

Za podražení si odchází odsedět dvě minuty Libecajt (KLP)

28:23

Tlak letňanských pokračuje i po vstřelené brance.

26:26

Obrovská skrumáž před kladenskou brankou. Melančin už pouze zůstal ležet na ledě břichem dolů a tak už nebyl problém pro MARTINA PRAŽIENKU uklidit kotouč do sítě. Asistence: Václav Burda a Michal Pařík.

26:18

Nádherný zákrok lapačkou nyní vytáhl Melančin.

26:01

Letci odstřelují kladenskou svatyni ze všech pozic.

23:52

Domácí se pouze vysvobodili zpod tlaku, ale do útočné akce se sami nedostali.

23:01

Babčuk za bránou tvrdě poslal k ledu Kučeru a poté přihrál před bránu na Průžka. Kladenský gólman si ale s jeho pokusem poradil.

22:42

A byla z toho nebezpečná skrumáž před Melančinem. Ten dnes ale dokáže zasahovat i ve velikém provozu ve svém brankovišti.

22:32

V útočném pásmu jsou znovu letci.

21:51

Trofimov výborně zblokoval Babčukovu střelu a poté ujížděl na Nahodila, který si s jeho pokusem ale poradil.

21:22

A domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

20:56

Hodně důrazný souboj se odehrává u mantinelu za Melančinovou bránou.

20:27

Pražienka se ihned po naskočení z trestné lavice zapojil do hry, ale nakonec je z toho pouze ofsajd.

20:17

20:01

V první třetině jsme příliš mnoho gólových šancí neviděli. Oba týmy nám zatím předvádějí tvrdý, fyzický hokej. Domácí dokázali svoji jedinou větší příležitost přeměnit ve vedoucí branku, zatímco všechny střelecké pokusy hostů vychytal, zatím výtečně chytající, Melančin. Druhá třetina začne přibližně v 16:16.

20:00

19:21

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:17

Za držení hole je potrestán dvouminutovým trestem Pražienka (LET).

18:01

Hosté skvěle cloní před brankářem Melančinem a ten tak vidí letící kotouče až na poslední chvíli.

17:21

Toula (KLA) si odpyká dvouminutový trest za hákování.

17:21

A znovu hodně práce pro kladenského gólmana. Hosté se nyní hodně cpou do kladenského brankoviště.

16:51

Po dalším Melančinově úspěšném zákroku se vhazuje znovu před jeho svatyní.

16:02

Kladno právě vstřelilo branku!
Krásná akce kladenského mužstva ! Nejprve Rampfel se pokusil zpoza branky zasunout kotouč, což se mu nepovedlo, ale puk se šťastným způsobem dostal až k FILIPU JEŘÁBKOVI, který se už nemýlil a trefil přesně odkrytý roh branky. Asistence: Arnošt Rampfel a Martin Vostárek.

15:27

Po sérii střel už svírá Melančin puk ve své lapačce.

14:54

Tvrdý souboj o kotouč za Melančinovou klecí vyhráli hosté.

13:52

Závar na brankovišti Letců ! Nahodil už pouze ležel v brankovišti, ve kterém také poskakoval volný kotouč. Obrana hostů si ale nakonec se vším poradila.

12:51

Střela z hole Petra Ďůračky končí sražená v ochranné síti nad Nahodilovou brankou.

12:10

Na poslední chvíli dokázal Melančin vyrazit Průžkův pokus.

12:03

11:27

Puk končí vyražený mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

11:10

S dalším pokusem z Paříkovy hole si Melančin poradil na jedničku.

10:19

Vostárek výborně zblokoval střelu Procházky. Domácí se díky tomu na chvíli osvobodili.

10:03

09:44

Novotný se díky svému důrazu dostal k puku za Nahodilovou bránou. Před brankou ale jeho přihrávka nikoho nenašla.

09:02

Domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

08:28

Po nepřesnostech v kladenské rozehrávce se ke střele dostal Burda. Tomu ale puk příliš nesedl.

07:41

Slatinský prověřil Nahodila svým pokusem z dálky.

06:59

Tvrdou hru hostů teď okusil Lenárt.

06:36

Kladenská PZka vybojovala vhazování v útočném pásmu.

05:39

Od modré pálil Burda a Melančin jeho střelu pravděpodobně příliš neviděl. Nakonec ji ale přeci jen dokázal zastavit. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

04:50

Působení hráčů Kladna v útočném pásmu nemělo dlouhého trvání.

04:02

Přihrávka na Toulu byla příliš dlouhá a je tak pískáno zakázané uvolnění.

03:10

Vostárek ujížděl hodně důrazně na Nahodila a málem se mu podařilo protlačit kotouč pod jeho betonem. Nakonec vše vyřešila letňanská obrana.

02:49

V útočném pásmu znovu hrozili Letci.

02:08

Vostárek svým nahozením alespoň vybojoval vhazování před klecí Letců.

01:47

Toulovu střelu výtečně zblokoval Pařík a u puku jsou tak znovu hosté.

01:17

Sledujeme důrazný souboj o puk u mantinelu za Melančinovou klecí.

00:36

Domácí jsou pod velikým tlakem a vůbec se zpod něj nemohou dostat.

00:15

O první střelu se postaral Chvála. Melančin ji ale dokázal zkrotit na své hrudi.

00:01

PZ Kladno: Melančin (Blažek) – Heindl, Linhart, Kučera Jakub, Straka, Slatinský, Libecajt, Rampfel – Toula, Lenárt, Novotný, Jizba, Jarý, Trofimov, Jeřábek, Ďuračka, Vostárek, Nekvinda, Dvořák, Mrkvička

HC Letci Letňany: Nahodil (Špirek) – Hůla, Pařík, Brabec, Kubát, Kolenatý, Chvála, Babčuk, Šimon, Katriňák – Pražienka, Satran, Burda, Procházka, Chalupa, Urban, Průžek, Řepík, Horák, Mařík, Kučera Jan

Rozhodčí: Pavel Würtherle – Václav Beneš, Milan Svoboda.
HC Letci Letňany jsou o pouhou příčku před kladenskou PZkou, díky jedné prohře po samostatných nájezdech a jednomu vítězství, které dokázali vybojovat v 5. kole proti Chomutovu. Tým zatím výtečně drží gólman Jan Hamalčík , který má úspěšnost zákroků 94.38%. Co se produktivity týče, je zatím nejužitečnější útočník Matěj Chalupa se 4 body za 2 přesné trefy a 2 asistence.
Hráči domácího PZ Kladno prožívají skutečně příšerný start do tohoto ročníku extraligy. Po pěti herních kolech nemají na svém kontě stále žádný bod a to je řadí až na úplné dno tabulky. Dá se tedy očekávat, že jejich motivace do dnešního zápasu bude o to větší a že pro své první body zanechají na ledě všechno. V kanadském bodování svého týmu je zatím nejlepší Martin Vostárek se dvěma body za gól a asistenci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

1:2

Branky a nahrávky: 17. Jeřábek (Rampfel, Vostárek) – 27. Pražienka (Burda, Pařík), 64. Chalupa (Procházka)

Rozhodčí: Würtherle – Beneš, Svoboda