po penal. (4:3) (1:0)

28.08.2014, 20:30 • Stade de Geoffroy-Guichard • Lukáš Konvičný (@LKonvicny)

Tipsport: 1.35 4.65 10.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tímto bych se s Vámi chtěl rozloučit. Děkuji za pozornost a dobrou noc :-) (23:23:20)
Jsme u konce velice napínavého utkání odvety 4. předkola Evropské ligy mezi francouzským celkem AS Saint-Étienne a tureckým KDC Karabükspor.
V tomto zápase měl jednoznačně navrch klub z Francie. Domácí po většinu utkání soupeře tlačili, ale až na gól Monnet-Paqueta si moc vyložených šancí na svůj účet nepřipsali. Hosté se až na pár rohů nedostali téměř k ničemu, i přesto došli až k penaltám.
Prvních šest pokutových kopů skončilo gólem, ale poté se předvedli i brankáři, hlavně gólman domácích Ruffier, který zneškodnil dva pokusy hostů a poslal tak svůj tým do Evropské Ligy.
Je tady konec!! Vynikající Ruffier vychytal již druhou penaltu a posílá tak svůj tým do skupinové fáze Evropské Ligy!

Ruffier vychytal ÖZEKA!

GRADEL krásnou střelou od břevna proměňuje svoji penaltu!

Ruffier vychytal AKGÜNA!

CLÉMENT jako první neproměnil penaltu! Waterman jej vychytal!

MABIALA také proměňuje! Golmani zatím nemají štěstí.

S přehledem penaltu proměnil i MONNET-PAQUET!

ÖZMERT proměňuje a vyrovnává na 2:2

POGBA se taky nemýlil a zvyšuje na 2:1!

Penaltu proměnuje i ÖZGENC!

COHADE proměňuje střelou do protisměru brankáře!
Jako první je na řadě domácí celek. Jmenovitě Renaud Cohade.

Střílení penalt začíná.
Na řadu tedy přijdou penalty. Uvidíme, kteří hráči si budou věřit a zkusí své štěstí.

120+1

Druhé prodloužení skončilo.

120

Druhý poločas prodloužení se nám blíží ke konci, zápas spěje k penaltovému rozstřelu.

120

Gradel zkoušel své štěstí, jeho střela však končí nad.

119

Další nebezpečný roh domácích, kteří mají chvílemi až drtivý tlak.

118

Míč končí na tyči! Rohový kop Cohada skončil na rukavicích brankáře, který míč vyrazil na tyč.

117

Ani tento pokus neskončí brankou. Odražený míč zkoušel z voleje umístit Cohade, bohužel pro domácí branku netrefil.

116

Gradel si díky své výborné technice vysloužil přímý kop.

111

Lemoinův centr našel Gradela, který se pokoušel o nůžky, tento pokus obrana hostí zblokovala.

110

Byl tohle faul? Unikající Van Wolfswinkel se ocitl mezi dvěma obránci Karabüksporu, útočníkův pád však rozhodčího nijak nerozhodil.

109

Domácí nabídli ve středu hřiště volno pro Özmerta, který z dálky vyzkoušel pozornost Ruffiera. Ten však nemusel zasahovat.

107

Na roh Özmerta si naskočil kapitán Mabiala, jeho hlavička však minula svatyni Ruffiera.

107

Obrana domácích zblokovala střelu Sowa, následuje rohový kop.

106

Začalo druhé prodloužení.
Máme za sebou konec prvního poločasu prodloužení. V tom jsme moc záživných akcí neviděli. Za zmínku stojí jen pohledná akce St. Étienne, kterou však Van Wolfswinkel nedokázal proměnit.

105

První poločas prodloužení skončil.

105

Po centru z pravé strany střílel z voleje Tabanou! Z poněkud velké blízkosti přestřelil snad i stadion.

105

Trenér hostí využívá poslední střídání. Z hřiště odchází Traore, nahradí ho Akgün.

102

Domácí tvoří, hosté se však úspěšně brání.

99

Hned poté střílel Max Gradel, jeho zblokovanou střelu však brankář Waterman nadvakrát zlikvidoval.

99

Domácí předvedli krásnou akci, na jejímž konci byl útočník Van Wolfswinkel, ten kličkoval v šestnáctce, ale gól nevstřelil!

98

Prodloužení nám opravdu nenabízí kvalitní podívanou, hráči vypadají poněkud unaveně.

95

Za faul na Van Wolfswinkela uviděl žlutou kartu kapitán hostů Mabiala.

93

Po pádu Van Wolfswinkela se fanoušci dožadovali penalty, rozhodčí však dal povel k odkopu od brány.

91

Začal první poločas prodloužení.
Ve druhém poločase byli domácí jednoznačně lepší. Nepustili hosty téměř k žádné vážnější příležitosti, ale sami nedokázali vstřelit postupovou branku.
Tak a druhý poločas je u konce. Jelikož oba týmy vyhrály své domácí zápasy v poměru 1:0, dočkáme se tedy prodloužení.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

90+2

Druhý poločas skončil.

90+2

Karabükspor vyslal nebezpečný centr ale nic z něj nebylo.

90+2

Zápas nám spěje k prodloužení.

90

Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

89

A máme tady další žlutění. Tentokrát si kartu této barvy vysloužil záložník "Las Verts" Fabien Lemoine.

88

Žlutou kartu za faul na Gradela dostal Özgenc.

88

Gradel si výborným průnikem vybojoval faul v blízkosti branky hostů.

85

Výborný Monnet-Paquet pro domácí vypracoval rohový kop.

83

ASSA celý druhý poločas hosty k ničemu nepouští, druhou gólovou příležitost se jim však nedaří vypracovat.

81

Saint-Étienne se dostávalo do pěkné šance, kterou nepochopitelně zbrzdil v druhém poločase neviditelný Max Gradel.

77

Trenér zeleno-bílých využívá posledního střídání. Na hřiště poslal Cohadeho, který vystřídal vyčerpaného Hamoumu.

77

Nejaktivnější hráč hostí Özek přestřelil branku z nadějné pozice!

74

Hamouma unikal obráncům Karabüksporu, nakonec si ale sám pomohl faulem.

70

Clement si pomohl faulem v souboji s Özekem.

68

Monnet-Paquet musel být ošetřen ale k radosti domácích příznivců se vrátil na plac.

66

Jsme svědky dalšího střídání. Ze hřiště odchází dnes neviditelný útočník Mevlüt Erdinç, kterého nahradí nová posila domácích Ricky Van Wolfswinkel.

65

Karabükspor konečně vystrčil růžky. Střílený centr z pravé strany musel zneškodnit Ruffier.

65

Fanoušci domácích dnes vytváří opravdu výbornou atmosféru.

60

Slušně zahraný rohový kop musel vyrazit brankář Waterman. Následující akci překazil domácím ofsajd.

59

Akpala se snažil probít za obranu domácích, Sall ho však před sebe nepustil.

56

Rozhodčí si na stranu bere hráče hostí Özeka, kterému uděluje žlutou kartu.

53

Karabükspor po celý zápas dost chybuje.

52

Hosté jsou od začátku druhého poločasu pod velkým tlakem, ale domácí toho nedokázali využít.

46

Kapitánskou pásku domácích převzal záložník Clement.

46

Hosté také vystřídali a dokonce dvakrát. Trenér hostů poslal na hřiště Akpalu a Özmerta, kteří nahradili Kase a Kumbelu.

46

Hned na začátku druhého poločasu sáhli domácí po prvním střídání. Ze hřiště odešel kapitán Perrin, kterého vystřídal Pogba.

46

Všechno se zdá být připraveno na začátek druhého poločasu, v kterém mají hosté z Karabüksporu co dohánět, pokud chtějí postoupit do další fáze Evropské Ligy.
Statistiky 1. poločasu:

AS Saint-Étienne – KDC Karabükspor

Držení míče: 56% – 44%
Střely celkem: 9 – 3
Střely na branku: 3 – 1
Žluté karty: 0 – 1
Máme za sebou první poločas velice svižného utkání. Domácí byli ti, kteří od začátku diktovali tempo hry. Jejich snaha také vyústila v branku, když se v 13. minutě trefil Monnet-Paquet. Poté se hra poněkud vyrovnala, ale více branek do konce poločasu nepadlo. První poločas tedy skončil zaslouženě 1:0 pro domácí.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1

Hlavní rozhodčí Aranovskyi nastavil 2 minuty.

45

Brankář Waterman ohrozilou svůj celek riskantní kličkou, avšak domácí tuto příležitost nevyužili.

44

Momentálně jsme ve fázi, kdy nedochází k žádným střelám ani k vážnějším šancím.

40

Tabanou vyzkoušel svou levačku, jeho střela ale letí vysoko nad.

35

Domácí mají více ze hry ale do větších příležitostí se díky pozorné obraně "Turků" nedostávají.

31

Hosté se dostali do velké šance, kterou jim ale překazil rozhodčí, který odpískal faul.

25

První větší příležitost Karabüksporu si po centru z pravé strany připsal útočník Kumbela, ale s jeho hlavičkou brankář neměl problém.

22

Hosté mají k dispozici první rohový kop.

21

A znovu Gradel. Tentokrát nahrál Hamoumovi, který z hranice šestnácky minul branku hostí.

20

Turecký celek je pod obrovským tlakem.

16

Obrovská šance domácích! Nejaktivnější hráč St.Étienne Gradel minul odkrytou branku.

13

Kevin Monnet-Paquet 1:0!

Kevin MONNET-PAQUET - 1:0

13

Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
A máme tady první, velice důležitý gól domácích! Centr z levé strany doletěl až ke kopačce KEVINA MONNETA-PAQUETA, který se nemýlil a posílá tak domácí do vedení.

11

Hosté se konečně dostali ke střele. Povedený half-volley ale skončil těsně nad břevnem Ruffierovy branky.

10

První střelu St.Étienne měl na svědomí Gradel, ale minul branku.

8

Domácí rozehrají první roh tohoto utkání.

6

Právě dochází k ošetřování domácího záložníka Lemoina, který byl faulován.

5

První žlutou kartu si vysloužil útočník hostí Kumbela.

5

Po centru z křídla musel zasahovat brankář hostí Waterman.

4

První náznak příležitosti domácích. Gradel se dostával do šance, ale jeho střelu zblokoval obránce hostí. Fanoušci se dožadovali penalty.

1

Domácí budou rozehrávat, zápas začínají zprava doleva.
Oba týmy nastupují na hřiště. AS Saint-Étienne v zeleno-bílé kombinaci, KDC Karabükspor v červeném.
Hráči se již klasicky shromažďují v tunelu.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Theophile-Catherine, Sall, Perrin (C), Tabanou – Monnet-Paquet, Lemoine, Clement, Hamouma – Gradel – Erdinç
Náhradníci: Moulin, Pogba, Brison, Corgnet, Cohade, Diomande, Van Wolfswinkel

KDÇ Karabükspor: Waterman – Özgenc, Gungor, Mabiala (C), Kayhan – Incedemir, Sow – Özek, Traore, Kas – Kumbela
Náhradníci: Demircan, Akca, Ozkan, Akgün, Özmert, Viola, Akpala

Rozhodčí: Ievgenii Aranovskyi – Oleksandr Korniyko, Volodymyr Volodin (Ukrajina)
Hlavním rozhodčím tohoto utkání je Ievgenii Aranovskyi. Na čarách mu budou vypomáhat Oleksandr Korniyko a Volodymyr Volodin. Všichni tito pánové jsou z Ukrajiny.
KDÇ KARABÜKSPOR

Turecké mužstvo zatím neodehrálo v domácí soutěži ani zápas, avšak už má za sebou vyhrané 3. předkolo Evropské ligy. V tom na Karabükspor čekal velice těžký soupeř, norský vicemistr Rosenborg. Obě utkání skončily remízou (0:0, 1:1), díky brance Hakana Özmerta ze hřiště soupeře se z postupu radoval turecký tým.
AS SAINT-ÉTIENNE

Francouzský celek skončil v minulé sezoně Ligue 1 na čtvrtém místě, tudíž si zajistil účast ve 4. předkole Evropské ligy. Do domácí soutěže "Las Verts" vstoupili velice dobře. Z prvního utkání si odvezli všechny 3 body za výhru 2:0 ze hřiště EA Guingamp. V domácí premiéře nenechali diváky na holičkách a poradili si se Stade Reims v poměru 3:1. V těchto dvou utkáních zazářil především turecký útočník Mevlüt Erdinç, který zaznamenal 3 přesné zásahy do brány soupeřů. Ve třetím kole klub ASSA remizoval 0:0 na domácím hřišti se Stade Rennes.
1. ZÁPAS

První měření sil se odehrálo v Turecku na stadioně Dr. Necmettin Şeyhoğlu, kde jsme nakonec byli svědky výhry domácích v poměru 1:0. Francouzský celek měl lehce navrh, avšak skórovat se podařilo pouze domácím, jmenovitě útočníku D. Kumbelovi.
Dobrý večer všem. Vítám Vás u odvety 4. předkola Evropské ligy, ve které přivítá francouzský celek AS Saint-Étienne svého tureckého soupeře KDC Karabükspor. Hrát se bude na stadionu Geoffroy-Guicharda. Utkáním Vás bude provázet „nováček“ Lukáš Konvičný.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

1:0

Branky: 13. Monnet-Paquet, rozh. pen. Gradel (pen.)

Karty:   89. Lemoine (SET) – 5. Kumbela (KRB), 56. Özek (KRB), 88. Özgenc (KRB), 95. Mabiala (KRB)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Theophile-Catherine, Sall, Perrin (C) (46. Pogba), Tabanou – Monnet-Paquet, Lemoine, Clement, Hamouma (78. Cohade) – Gradel – Erdinç (66. Van Wolfswinkel)

KDÇ Karabükspor: Waterman – Özgenc, Gungor, Mabiala (C), Kayhan – Incedemir, Sow – Ozek, Traore (103. Akgün), Kas (46. Özmert) – Kumbela (46. Akpala)

První zápas: Karabükspor - Saint-Étienne 1:0

Lok. Moskva – Apollon Limassol 17:00 1:4

FK Krasnodar – Real Sociedad 18:00 3:0

Neftçi Baku – Partizan Bělehrad 18:00 1:2

Omonia Nikósie – Dynamo 18:00 1:2

Met. Charkov – Chorzów po prodl. 18:00 1:0