Evropská liga (předkola)

FC Spartak Trnava – St. Johnstone FC

1:1

konec (0:1)

07.08.2014, 19:30 • Štadión FC ViOn Zlaté Moravce (kapacita 5000) • Radek Francouz (@Radek2693)

Tipsport: 1.7 3.6 4.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnes budou oslavy na Slovensku trvat dlouho do noci, ale my se s vámi loučíme a někdy příště u dalších fotbalů, na shledanou. (21:26:18)
Utkání začali lépe hosté, kteří zásluhou Maye se ujali vedení. Odpověď Trnavy přišla až v 82. minutě, kdy vyrovnal Martin Mikovič.
Střely na bránu:
Trnava: 4
St. Johnstone: 5

Střely vedle:
Trnava: 6
St. Johnstone: 3
Celý stadión stojí na nohou a tleská svým hrdinům v bílých dresech.

FC Spartak Trnava postupuje do baráže Evropské ligy!

90+4

90+3

Taktické střídání Trnavy. Ze hřiště odchází Mikovič, nahradí jej Špalek.

90+3

Tohle hráčům Trnavy vyhovuje.

90+3

Odkop od brány Rusova.

90+2

Žlutou kartu dostává Scobbie (St. Johnstone FC).

90+2

U míče stále tým hostí, který hledá cestu k bráně Rusova.

90+1

Siva teď vzal Mayovi gólovou šanci! Skluzem odkopl míč jinak by skotský útočník střílel do prázdné brány.

90+1

Čtyři minuty nastavil rozhodčí.

90

Zraky směřují teď ke čtvrtému rozhodčímu, který za malý moment oznámí nastavený čas.

88

Vyskočil teď povinně zastavil Eastona. Mnoho času už skotskému celku nezbývá. Publikum nepřetržitě povzbuzuje Trnavu.

86

Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Schranz, přichází Grabež.

85

Scobbie minul bránu po střele ze standardní situace.

84

Tak teď už opravdu začínají téct nervy. Kapitán slovenského celku, Janečka, vidí žlutou kartu.

84

Žlutou kartu dostává MacKay (St. Johnstone FC).

Martin MIKOVIČ - 1 : 1

82

Trnava dala gól! Tak přeci jen může spadnout kámen ze srdce Spartaku. MARTIN MIKOVIČ se hnal po špatné rozehrávce hostů sám na Mannuse a přesnou střelou po zemi na vzdálenější tyč vyrovnává utkání na 1:1!

79

Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází McDonald, přichází O'Halloran.

79

Dvacátý první faul pro Trnavu, s tímhle číslem nemůže být trenér Jarábek spokojený.

78

No teď mohlo zamrazit všem příznivcům Trnavy. Čtyři hráči se mohli hnát na dva obránce, ale Rusov včas vyběhl a míč odkopl. Výborně vyřešená situace od mladého brankáře.

78

Mikovič rozehraje další rohový kop.

77

Zkušeně si opět počínal kapitán Trnavy, když donutil hráče St. Johnstone odkopnout míč do zámezí.

76

Publikum vytrvale povzbuzuje svůj tým a žene jej k postupu.

75

Janečka nejprve krásnou patičkou uklidnil hru a pak vybojoval ztracený balón. Výborná hra od kapitána Spartaku.

73

Mikovič elegantně obešel obranu a vybojoval autové vhazování.

72

Dopředu se opět ženou hosté, kteří se teď usadili na polovině Trnavy.

70

Obrovská šance Spartaku! Ivan Schranz hlavičkoval z bezprostřední blízkosti k pravé tyči, ale Mannus vytasil fantastický zákrok!

69

Mikovič rozehrál roh a byla z toho zajímavá situace, po které rozhodčí odpískal faul v prospěch St. Johnstone.

68

Ivan Schranz vyslal prudkou střelu, ale jeho pokus byl zblokován, rohový kop pro Trnavu.

68

Míč na kopačkách Spartaku, který začíná hrát pohodový fotbal.

66

Mikovič vypálil a jeho pokus končí za bránou.

65

Publikum se bouří, hostující hráč zahrál rukou a za to by měla být žlutá karta, ale rozhodčí je jiného názoru.

64

Střídání v týmu St. Johnstone FC: ze hřiště odchází Caddis, přichází Croft.

64

Mikovič to teď přehnal a fauloval Maye.

63

Čonka fauloval opět Wotherspoona, ten je dnes takový "otloukánek."

62

Fantastická kulisa vládne na Zlatém Moravci! Diváci ženou svůj tým za postupem. Zhruba půlhodinka hry do konce základní části.

61

Janečkův pokus nenašel cestu mezi tři tyče, nicméně výborná akce Trnavy.

59

Střídání v týmu FC Spartak Trnava: ze hřiště odchází Vlasko, přichází Vyskočil.

58

Mikovič vystřelil, ale jeho pokus zablokoval Chris Millar.

57

Vlasko se do utkání už asi nepodívá, již před zápasem měl zdravotní potíže a jeho zraněný se zdá být vážnější než vypadá. U postranní čáry je již připravený Martin Vyskočil.

57

Po pravé straně to opět zkoušel Janečka společně se Schranzem, ale u míče hosté.

56

Steve May v ofsajdu.

55

Vlasko skončil na zemi a musí být ošetřován za pomezní čárou.

54

Marek Janečka se opět vydal kupředu a byl zastaven, rozhodčí nechal hru pokračovat, ale podle mého názoru to byl faul.

53

Gary Miller odkopl centr až k obráncům Spartaku.

51

Utkání se začíná trošku vyhrocovat, Vlasko poslal na zem Wotherspoona.

50

Caddis je již zpět na nohou a může pokračovat ve hře.

49

Souboj Tótha s Liamem Caddisem neskončil pro skotského hráče příliš dobře.

48

José Casado fauloval na půli hřiště Caddise.

47

Miller mohl jít dopředu, ale raději se otočil a uklidnil celou hru.

46

Ivan Schranz se ocitl v ofsajdovém postavení.

46

Hráči nastupují na trávník a za malý moment začne druhý poločas. O rozehrávku se postará St. Johnstone.
První poločas je již minulostí a slovenský Spartak Trnava prohrává po gólu Steveho Maye ze 42. minuty 1:0. Dnes sledujeme daleko aktivnější fotbal v podání skotského celku než v prvním utkání. Spartaku první půle příliš nevyšla, odskakoval mu míč od nohou a jeho hráči dnes působí dost rozpačitě. Právě rozpačitost zavinila gólové vedení St. Johnstone.
Střely na bránu po prvním poločasu:
Spartak Trnava: 2

45+1

45

Janečka se vydal dopředu, ale nepodařilo se mu ani dostat ke střele.

44

Wotherspoon rozehraje rohový kop hostů.

Steve MAY - 0 : 1

42

St. Johnstone právě vstřelilo branku!
A hosté nečekaně udeřili! STEVE MAY využil zaváhání v obraně a nenápadnou nadzemní střelou k levé tyči posílá St. Johnstone do vedení. Asistence: Chris Millar

40

Sabův pokus minul bránu pouze u kousek.

40

Vstřelený gól by Spartaku velice pomohl, ale dnes se mu nedaří najít tu správnou cestu.

39

Ivan Schranz teď měl dvě šance, ale ke smůle Trnavy nedotlačil míč za brankovou čáru.

37

Hodně vysoký tlak teď zatlačil St. Johnstone před vápno brankáře Mannuse.

36

Čonka zabojoval a přiměl MacKaye odevzdat míč zpět na nohy domácích.

35

Faul na kapitána Janečka, který se zároveň ujme volného kopu.

34

Siva se odvážně vydal dopředu, kde i s porcí štěstí vyškolil dva hráče hostujícího celku, ale dál se Trnava nedostala.

33

Po odkopu z vápna domácích se z ničeho nic ocitl Vlasko v dobré šanci, ale míč mu příliš nesedl a skončil mimo bránu.

32

Vlasko fauluje Millara kousek za půlkou hřiště.

30

Série rohových kopů domácího Spartaku nepřinesla žádnou větší situaci, ale je to cesta ke skórování.

30

Mikovič centroval do prostoru šestnáctky, kde Schranz hlavičkoval a donutil Mannuse k zákroku.

29

Výborně to teď udělal Vlasku, který velice aktivně napadal rozehrávku hostů a dokonce odebral balón na kopačky Trnavy.

27

Vlaskův roh však odhlavičkoval jeden z bránicích hráčů.

27

Mikovič vystřelil a míč byl zblokován, rohový kop pro Spartak.

26

Další ostrý souboj, po kterém následuje žlutá karta. Caddis teď fauloval Saba.

25

Vlaskovi utekl opět míč od kopaček do zámezí, autové vhazování pro hosty.

24

Easton rozehrál nepřesně volný kop a u míče jsou opět trnavští.

23

Erik Sabo přehnal souboj o míč a zcela po právu vidí žlutou kartu.

21

Vlaska hodně tvrdě atakoval Wotherspoon, rozhodčí již domlouval útočníku skotského celku.

20

Bortel přetáhl svůj dlouhý centr, míč pro hostující celek.

19

Vlasko to teď zkusil z dobrých pětadvaceti metrů a Mannus musel zasahovat.

17

Rusov fantasticky vychytal Maye! Skotský hráč to zkusil z první a brankář domácích vytěsnil míč na roh. Střela měla rozhodně gólové předpoklady.

16

Krásný centr na naběhlého Maye, se kterým zatím má Trnava asi největší potíže.

16

Rohový kop hostů odvrátil Siva.

14

Tóth teď poslal k zemi Davida Wotherspoona, míč pro St. Johnstone.

14

Ivan Schranz našel Vlaska, kterému však míč utekl a skončil v náruči Munnuse.

13

Bortel musel zakopnout míč za pomezní čáru, protože byl stíhaný Mayem.

11

Marin Mikovič fauloval Millara, následuje rozehrávka hostů.

10

May nyní odebral čistým zákrokem míč Sabovi.

9

Kapitán Spartaku si teď našel dobrou pozici, ale jeho pokus Mannus dokázal zlikvidovat.

9

Vlasko zahrával rohový kop, ale ten nebyl příliš přesný.

8

May to teď zkusil z poměrně dobré pozice, ale brankář Rusov vyrazil míč před sebe, kde jej odkopl Tóth.

8

Rohový kop pro hostující tým.

6

Hosté kombinují na půli Spartaku, ale přes obránce Sivu se Johnstone dostává velice těžko.

5

Standardní situace pro hosty. Avšak centr na Maye byl příliš dlouhý.

3

Siva teď skvěle zasáhl proti útočícím hráčům St. Johnstone a u balónu je opět Spartak.

2

Dlouhý nákop na Čonku, který k míči neměl až tak úplně daleko, ale brankář Mannus dokázal včas vyběhnout.

1

O úvodní rozehrávku se postarali trnavští, kteří se pokusili jít ihned dopředu, ale míč končí v zámezí hrací plochy.

1

Na slovenský stadion již nastupují hráči za krásné choreografie, které si připravili fanoušky domácího celku.
Na Zlaté Moravce dorazilo něco okolo sto padesáti fanoušků skotského St. Johnstone.
Stadión se pomalu, ale jistě zaplňuje do posledního místečka a přibližně za patnáct minut bychom měli slyšet hvizd hlavního rozhodčího, který odstartuje toto atraktivní utkání.

FC Spartak Trnava: Rusov – Siva, Janečka "C", Bortel, Tóth, Čonka, Mikovič, Vlasko, Cesado, Sabo, Schranz.
Náhradníci: Strapák – Grabež, Vyskočil, Richnák, Mikinič, Kasaj, Špalek.

St. Johnstone FC: Mannus – MacKay "C", Scobbie, Caddis, Miller, B. Easton, Millar, McDonald, Wotherspoon, McLean, May.
Náhradníci: Banks – Wright, Anderson, Brown, Croft, Kane, O'Halloran.

Rozhodčí: Javier Estrada – José Miranda, Francisco Martín..
Erik Sabo
Zatím největším postrachem pro soupeře Trnavy je dvaadvacetiletý útočník Erik Sabo. Tento rodák ze Šúrovce nasázel v letošní Evropské lize již pět branek a nevypadá to, že by hodlal ukončit svoje gólové tažení. Erika si možná můžete pamatovat i z reprezentace Slovenska.
St. Johnstone FC
Asi největší problém skotského celku je střílení branek. V Evropské lize St. Johnstone nenastřílel více než jednu branku za zápas. Letos jim to však stačí v cestě za postupem, ale pokud dnes budou chtít hosté postoupit, budou muset začít hrát více aktivněji a důrazněji.
FC Spartak Trnava
Slovenský celek má na své domácí půdě fantastickou bilanci z letošní evropské soutěže. Odehrál dvě domácí utkání v nichž nastřílel dohromady osm branek a žádnou neinkasoval. Velikou mírou k tomu přispěli i brankáři Matěj Strapák a Dobrivoj Rusov.
Vítám vás u odvetného zápasu 3. předkola Evropské ligy. Dnes se bitva mezi skotským St. Johnstone FC a slovenským Spartakem Trnava přesouvá do města našich pohraničních sousedů. Minulé utkání zvítězil Spartak 2:1, kdy se o obě branky slovenského celku postaral mladičký Ivan Schranz. Za skotský tým se k samotnému konci zápasu dokázal prosadit kapitán Dave MacKay.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.