22.05.2014, 19:00 • Hala Čižovka, Minsk • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

Tipsport: 1.75 4.5 3.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Díky za pozornost a v sobotu se z Běloruska opět přihlásíme. Hezký večer a na počtenou. (21:25:53)
Dnešní utkání sledovalo 8671 diváků.
Za štáb serveru onlajny.com se loučím z haly Čižovka, která dnes ukončila svůj provoz v rámci MS v Bělorusku a celé semifinále se přesunuje do vzdálenější Minsk Areny, která je odtud asi hodinu cesty.
Poslední třetina odstartovala fatální chybou brankáře Scrivense, který podcenil střelu Hietanena a rázem bylo vyrovnáno. Přesně v čase 56:52 si najel mezi kruhy Pakarinen a kanadská pohroma byla dokonána. Na výsledku nic nezměnilo ani závěrečné power-play.
Soupeř trefil během zápasu třikrát tyč a vytvořil si i výraznou střeleckou převahu, Kanadě to však není vůbec nic platné. Zámořský klub tak balí kufry ve čtvrtfinále a po Americe a Francii končí. Čeká se na to, kdo vyzve Rusko ve druhém souboji.
A teď už státní hymna Finska, které postupuje do semifinále. Ve své skupině se sice trápilo, ale dnes předvedlo bojovný výkon a mělo i kus štěstí.
Nejlepší hráči Kanady na turnaji:

Kevin Bieksa, Joel Ward, Cody Hodgson.
Hráči zápasu:

Mark Scheifele (Kanada) – Iiro Pakarinen (Finsko)
Střely na bránu celkem:

38:26 (12:9, 14:7, 12:10)
Zámořské celky mají pro dnešní den a vlastně pro celý turnaj dohráno. Česko vyřadilo Ameriku, Finsko pro změnu Kanadu. A právě celek Suomi bude soupeřem České republiky!

60:00

59:48

Finové to zvládnou, drží kotouč ve své moci a Kanada se nemůže usadit v pásmu.

59:36

Vítěz naší "A" skupiny je na pokraji vyřazení. Nyní se dopustil ofsajdu a bude se hrát ve středním pásmu.

58:57

Každopádně Kanada hraje vabank. Zkouší to v šesti a bez brankáře.

58:00

Už se hrají poslední dvě minuty a nejen, že vedou Finové, ale větší hluk přinesla zpráva o běloruském vedení. Dnes se tady fandí prostě všem týmům.

56:52

Finsko právě vstřelilo branku!
Kdepak, prodloužení se prozatím odkládá. IIRO PAKARINEN přibližuje Finsko do semifinále. Tři minuty před koncem si najel mezi kruhy a prostřelil Scrivense přesně mezi jeho betony. Asistence: Jori Lehterä.

56:24

Český tým stále čeká na svého soupeře, tři minuty před koncem o něm není rozhodnuto. Možná nás čeká prodloužení.

56:17

Finská druhá formace několikrát překvapila kanadskou obranu, ale všechny střely tlumí Scrivense. Jakous takous možnost měl Immonen, ale proti byl levý beton gólmana.

55:19

Střela Jokinena byla sražena do ochranné sítě, posléze se bude vhazovat po pravici Scrivense.

2:3

Branky a nahrávky: 26. Turris (Read), 33. Scheifele – 7. Palola (Hietanen, Lehterä), 41. Hietanen (Lehterä, Kontiola), 57. Pakarinen (Lehterä)

Kanada: Scrivens (Reimer) – Bieksa (C), Garrison, Coburn, Myers, Ellis, Gudbranson, Rielly – Schenn, Burrows, Mackinnon – Turris, Read, Chimera – Hodgson, Brouwer, Kadri – Huberdeau, Monahan, Ward – Scheifele. Trenér: Dave Tippett.

Finsko: Rinne (Koskinen) – Mäntylä, Hietanen, Ohtamaa, Karalahti, Kivistö, Lajunen, Marttinen – Lehterä, Kontiola, Pakarinen – Jokinen (C), Haula, Komarov – Jormakka, Immonen, Palola – Solomaki, T. Sallinen, J. Sallinen – Huhtala. Trenér: Erkka Westerlund.

Rozhodčí: Brueggemann (GER), Olenin (RUS) – Carnathan (USA), Schrader (GER)