3:0

konec (1:0, 1:0, 1:0)

22.05.2014, 16:00 • Minsk Arena • Vojta Pojer (@VojtaPojer)

Tipsport: 1.15 7.5 10.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je pro tuto chvíli vše, dovolím si vás pozvat na zápas Kanada – Finsko, který můžete na onlajnech sledovat již od devatenácté hodiny. Díky za pozornost a brzy napočtenou! (18:16:47)
Sborná tímto vítězstvím naváže na předchozí sérii šesti účastí v semifinále, kterou narušila až loňská prohra s USA 8:3. Za posledních deset let tak ruská reprezentace zažije již sedmé semifinále.
Druhým semifinalistou se tedy stává Rusko, které se v příštím utkání střetne s vítězem dvojice Švédsko – Bělorusko. Dnes předvedla sborná celkem suverénní výkon, Francie vypadala nebezpečně pouze druhou polovinu první třetiny. I tak je to pro Francii skvělý výsledek, dnes hrála ze zabezpečené obrany a Rusům dlouho dělala vrásky na čele.
Stadionem v Minsku zní hymna Ruské federace, kterou zpívá téměř celý stadion.

59:28

A Francouzi jdou do čtyř. Roussel (FRA) – si odsedí dvě minuty za podražení.

59:24

Nahození od modré vůbec k Bobrovského bráně nedoputovalo.

59:06

Huet zůstal na střídačce!

59:06

Oddechový čas pro Francii.

58:50

Dadonov za Huetovou bránou ztratil kotouč, Francouzi se ženou do protiútoku.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny. Rusové jsou u puku a navzdory ke všem předchozím neúspěchům teď vypadali, jako by chtěli útočit.

57:26

I Rusové již hrají v pěti.

57:15

Francouzi v plném počtu.

56:27

Rusové se opět nikam nehrnou, Francouzi tak dostávají skvělou příležitost pro úpravu skóre. Besch zavezl kotouč k bráně a snaží se koordinovat francouzskou snahu.

55:26

Tichonov (RUS) jde naprosto neprávem na trestnou lavici na dvě minuty za hru vysokou holí. Manaviana ale trefil do obličeje Meunier, nikoli Tichonov.

55:15

Naprosto zbytečný faul v podání Stefana da Costy (FRA), který si jde sednout na dvě minuty za sekání.

3:0

Branky a nahrávky: 5. Anisimov (Jakovlev), 21. Malkin (Kuljomin, Tichonov), 48. Kutuzov (Kuljomin, Malkin)

Rusko: Bobrovskij (Vasiljevskij) – D. Denisov, Čudinov, Medveděv, Kutuzov, Jakovlev, Bělov, Zubarev – Ovečkin (C), Plotnikov, Šipašjov – Tichonov, Malkin, Kuljomin (A) – Zaripov, Anisimov, Širokov – Dadonov, Burmistrov, Kuzněcov. Trenér: Oleg Znarok

Francie: Huet (Hardy) – Auvitu, Besch, Amar (A), Manavian, Dieudé Fauvel, Janil, Chakiachvili – S. Da Costa, Roussel, Bellemare (A)– Treille, Meunier (C), Desrosiers – Fleury, Ritz, T. Da Costa – Henderson, Raux, Guttig – Tardif. Trenér: Dave Henderson.

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Kaval (USA) – Carlson (CAN), Lederer (CZE)

Diváci: 13826