ŠHK 37 Piešťany – Francie

3:1

konec (0:0, 1:1, 2:0)

02.08.2013, 18:00 • Easton Aréna Piešťany • Vlado Zimányi sk

Piešťany teda odštartovali sezónu výhrou nad Francúzskom, asi dôležitým na pohodu. Divákom sa hokej podľa potlesku páčil, na prvý zápas po príprave to nebolo zlé. Tešíme sa na ďalšie stretnutia.
Už zajtra sa čítame z prípravného zápasu Slovensko: Kanada U18. Ďakujem za pozornosť, pekný zvyšok dňa. (20:05:48)

60:00

59:50

Cuníkova zblokovaná strela zrejme ukončí zápas.

59:15

2 min. Lamperier (FRA), hákovanie.

59:10

Pekná kombinácia hostí na konci ktorej bol príklep Lamperiera. Tomek vyrazil.

57:54

Tomekova lapačka radšej podržala z uhla nahodený puk.

57:12

Moisand za modrou ťahom, ale rovno do Tomekovho plastrónu.

56:57

Schneider vyzerá byť cenný pred bránou, znova dobre tienil a skoro tečom skóroval.

56:34

Teraz Tomek podržal, keď sa Rech dostal spoza brány do nebezpečnej šance. Tomek sa stihol presunúť a puk chytiť.

55:40

Tomekovi teraz pomohla obrana, keď mu vypadol puk, brániaci hráči ho ale dokázali dostať do bezpečia.

55:11

Holovič ukázal, že ruky má šikovné a zo stredného pásma sa jednou kľučkou dostal medzi troch Francúzov, z pravého kruhu vystrelil, Ylonen vyrážačkou zachránil.

54:49

Aj keď v tejto presilovke asi už gól nepadne, zahratá je slušne.

53:01

2 min. Terrier (FRA), napadnutie.

Piešťanci akoby im enegetický nápoj dal krídla, teraz pritlačili a zahrajú si presilovku. Terrier dovŕšil hattrick sedenia na trestnej a nepáči sa mu to, podozrieva Škadru zo simulovania.

52:04

Piešťany dali gól!
Už sa zdalo, že akcia skončí pekným natlačením Melichárka z ľavej strany cez ruku pred bránu a zákrokom Ylonena, ten však ešte nemal puk pod kontrolou a RENÉ SCHNEIDER dorazil do siete.

50:52

Ej, šťastný gól, puk sa od zadného mantinelu odrazil pred bránku, kde sa dostal na hokejku JAKUBA RUČKAYA, ktorý prekonal prekvapeného brankára Ylonena.

49:43

Lušňák skúsil šikovne spoza brány prekvapiť Ylonena, ten aj so šťastím chytá.

48:48

Claireaux mal výbornú šancu na kruhu, keď sa k nemu dostal odrazený puk, trafil presne do Tomeka. 1117 divákov. Pekný počet.

48:04

Najprv Stupka vyskúšal z diaľky Ylonenovu lapačku, na druhej strane Rech len tesne minul bránku.

46:46

2 min. Škadra (PIE), napadnutie.

Faul pri čistení priestoru pred domácim gólmanom. V plnom počte sa ozaj nehrá dlho.

45:21

Po parádnej krížnej prihrávke od Drgoňa triafa Melichárek pri ľavej tyčke len bočnú sieť. Diváci už videli gól.

44:06

2 min. Terrier (FRA), faul kolenom.

43:58

V dobrej šanci Ručkay, netrafil pri ľavej tyčke ideálne puk.

43:10

Francúzi trochu prikúrili pred piešťanskou bránkou, ale bez príležitosti. Puk vyviezol Románek, ale ani domáci z toho nič nevyťažili.

42:37

Presilovka bez efektu, hoci teraz Tomeka postrašil puk z diaľky, ktorý mu vypadol z lapačky. Napokon Tomek chytá.

41:12

Francúzi v pásme, dostal ich z neho Brňák, ktorý po mantineli vyhodil puk.

40:45

2 min. Bučka (PIE), seknutie.

Sa nám to nejako vylučuje.

40:10

Holovič vyhral buly a domáci sa nahodením dostali do pásma, kde dohrávajú presilovku.

40:01

Začala tretia tretina.
V druhej tretine teda padli aj nejaké góly, aj hokej je trochu živší.
Tretia tretina začne asi o 19:32.

40:00

Druhá tretina skončila.

39:41

Pekne zakombinovali Lušňák – Mišura a Románek, toho však výborným rozštepom vychytal Ylonen.

39:02

Celkom dobre zakombinované pred Ylonenom, ohrozenie z toho ale nebolo, keďže puk skončil mimo ihriska. Buly v strednom pásme.

38:27

2 min. Rech (FRA), držanie hokejky.

38:20

Ritz spoza pravého kruhu dobre nahadzoval, keďže mal pred Tomekom spoluhráča, puk ale končí v "Rudovej" lapačke.

37:44

Pokračovanie presilovky už také ukážkové nebolo, Havrani ale vyrovnali, azda sú spokojnejší.

36:09

Ujal sa až pokus PATRIKA LUŠŇÁKA z pravej strany, ktorý prepadol do siete. Piešťany zahrali presilovku o dvoch hráčov tak ako sa má.

36:00

Dve obrovské šance Mišuru z kruhov. ani jedna sa neujala.

35:40

2 min. Dusseau (FRA), podrazenie.

1:11 o dvoch hráčov ak nepadne gól.

35:20

Presilovka domácich teda. Patrilo by sa vyrovnať.

34:51

2 min. Terrier (FRA), narazenie na mantinel.

34:30

Presilovka hostí bez nejakej výraznejšej šance. Hoci v pásme.

33:10

2 min. Cuník (PIE), nedovolené bránenie.

32:30

Teraz to ožilo, po jednom prečíslení na každej strane, to piešťanské zakončil pokusom do brániaceho hráča Lušňák, to francúzske zase uťal zákrokom Tomek.

31:46

Dve výborné šance hostí, najprv tyčka a potom Drgoňov odpal z bránkoviska zachránili domácich od gólu.

31:15

Dobrý zákrok Filipa, ktorý aj vyhodil puk až za Ylonena.

30:35

2 min. Merel (PIE), hákovanie.

30:18

Buly pred Tomekom, nič z toho.

29:50

Teraz je to skôr taký boj.

28:41

Icing Francúzov po tom, čo ich Mišurova formácia trochu potočila.

28:10

Hráme 5 na 5, buly pred Tomekom.

27:54

Biro na pravej strane z otočky našiel Románka, ten tiesnený dáva na ochranné sito.

27:44

Saliji s Melichárkom vyrazili do ďalšieho brejku, zastavil ich ofsajd.

27:20

Melichárek si dokorčuľoval za bránou puk, obtočil sa okolo nej a na bránkovisku vznikol menší závar.

26:24

Do brejku mohol ísť Mertel, Hrudíkova prihrávka (ak to nebolo vyhodenie) bola veľmi nepresná.

25:56

2 min. Ručkay (PIE), vysoká hokejka.

24:45

Francúzsko dalo gól!
Teraz to ale hosťom vyšlo. Po buly doputoval puk na modrú, kde moc nešpekuloval KÉVIN DUSSEAU a príklepom dáva gól. Puk sa odrazil od brvna tuším aj.

24:41

Osamotený Guttierez pred Tomekom. Bol však až moc blízko a nedal.

23:59

Kara z pravej strany vyskúšal Tomekovu pozornosť. Len takým nahodením.

23:14

Šišovský sa potočil s pukom a trafil konštrukciu brány.

22:26

Dobrá práca Cuníka, ten vpredu hoci bol osamotený sa nezbavil puku na verímvboha, dokázal ho podržať, až sa k nemu dostal na ľavom kruhu Holovič a hoci mu pri tyčke kričal Ručkay "hej, hej", Holovič skúsil sám na šibenicu. Netrafil.

21:28

Prvá gólová šanca Francúzov. Lamperier si pekne nakorčuľoval do pásma z pravej strany, spravil kľučku na stred a z kruhov švihom skúšal pomedzi Tomekove nohy. Ten stihol včas zasiahnuť.

20:52

Pekná prihrávka Románka z vlastnej modrej na tú útočnú, Lušňáka však puk moc neposlúchal a bol z toho ofsajd.

20:21

Ofsajd hostí. Jednému z nich sa nejako nechcelo vykorčuľovať z pásma.

20:01

Začala druhá tretina.
V prvej tretine všetky atribúty prípravného zápasu, pre domácich vôbec úplne prvého. Aj snaha, aj nepresnosť, aj puk neposlúcha. Nejaké pološance aj boli, najväčšou príležitosťou bol nájazd Václava Stupku, ale faulovaný neuspel.
Druhá tretina začne asi o 18:43.

20:00

Prvá tretina skončila.

19:09

Lušňákovu prihrávku chcel na modrej z prvej trafiť Škadra, ale zluftoval. Ani z tejto presilovky nič nebude.

17:45

2 min. Chakiachvili (FRA), hákovanie.

Chvíľu predtým sa po Škadrovom nahodení mohol presadiť Schneider, ale neodrazilo sa mu až tak ako by potreboval.

17:10

Havrani rozohrávajú v kľude od vlastnej brány.

16:32

Z čista jasna, spoza brány sa puk dostal náhodou k Stupkovi, ten však nemal čas zareagovať. Ale mal čas sa ešte s Francúzom postrkovať. Nevylučuje sa.

16:13

Buly pred Tomekom.

15:37

Rech teraz nahodil na Tomeka z pravého kruhu bekendom, vyzeralo to z tohto uhla aj celkom nebezpečne, ale netrafil bránu.

15:05

Po sérii nepresností teraz buly pred Ylonenom. Po icingu.

14:15

Biro si teraz v útočnom pásme nerozumel s Melichárkom a Francúzi sa oslobodili. To bude ešte nezohratosť.

13:48

Pekný zámok Mertelovej päťky, Ylonen ho rieši.

12:25

2 min. Faure (FRA), hákovanie.

Václav bol ale faulovaný a nasleduje presilovka.

12:20

Stupka sám na bránu, bekendový blafák trochu dlhý.

11:40

Hra už vyrovnaná, Francúzi ešte majú puk v pásme. Ale nevyťažili z toho nič.

10:22

Baazzi vystrelil celkom šikovne spoza kruhu, mieril do šibenice, netrafil a puk prešiel mantinelom až do stredného pásma.

09:34

2 min. Filip (PIE), podrazenie.

Domáci kapitán mal dobré striedanie, zakončil ho však faulom.

08:15

Francúzi teraz pekne zakombinovali a strela jedného z nich mohla byť veľmi nebezpečná, zblokoval ju však Biro.

07:33

Ale teraz dobrá strela Dusseaua od modrej, Tomek betónom vyrazil.

07:03

Guttierez to opáčil z pravého kruhu ťahom za jazdy, ale bola to taká nepripravená strela, ktorá od domáceho obrancu išla do ochranného sita.

06:38

2 min. Bučka (PIE), držanie.

06:30

Ritz a Dusseau teraz ohrozili Tomeka, domáci gólman oba puky vyrazil.

06:08

Puk mimo hry, buly pred Ylonenom.

05:27

Trochu náhodne sa na ľavom kruhu dostal k puku Holovič, jeho strela švihom končí na Ylonenovej vyrážačke.

04:47

Mišura pekne v strednom pásme vystihol rozohrávku Francúzov a nedovolil im dostať sa do pásma.

04:08

Dusseau sa dostaval do pásma, hostia sa však dopustili ofsajdu.

03:30

Už hráme v plnom počte, medzitým ešte zákrok Ylonena betónom. Teraz icing Piešťan a buly pred Tomekom.

02:18

Šišovský pekne hľadal z rohu Bučku, ktorý si zbehol pred bránu, prihrávka však predsa len trochu na päty.

01:42

Piešťanci v pásme, ale kombinácia nemastná – neslaná, hostia sa poľahky oslobodzujú.

01:07

2 min. Bedin (FRA), napadnutie.

00:55

Prvý zákrok Tomeka, keď sa pred neho dostal puk spoza brány.

00:34

Lušňák z uhla opáčil brankára, ten bol pozorný a puk pri svojej ľavej tyčke vyrazil.

00:20

Prvá strela na francúzsku bránu, Saliji spoza modrej a spoza obrancu, triafa brankára.

00:01

Stretnutie práve začalo.
Hráči už sú na ľade a diváci sa čoskoro dočkajú prvého buly.
Dobrý deň z Piešťan,
pomaly nám klope na dvere nová sezóna, z hľadiska smerovania ligy azda aj prelomová. Nováčik minuloročnej sezóny ŠHK 37 Piešťany dnes začína sériu prípravných zápasov. Ako prvý preverí hráčov na skúške tím francúzskej reprezentácie.

Káder Piešťan neprešiel nejakou radikálnou obmenou, odišiel však najproduktívnejší hráč minulej sezóny Henrich Ručkay, čo bude najväčšia strata, zo známejších hráčov Piešťany opustil aj Vladimír Urban. Na druhej strane dres Piešťan oblečie po roku dlhoročný kapitán Ján Románek, na radosť domácich priaznivcov, ako aj napríklad Marcel Holovič či Marek Biro. O svoju šancu sa pobijú aj iní hráči, zaujímavým typom môže byť Jan Bittner.

Francúzi, zrejme teda nie v najsilnejšej zostave, v posledných rokoch zaznamenali pokrok a na ostatných majstrovstvách sveta sa predstavili vo veľmi sympatickom svetle. Očakávame teda zaujímavý zápas, hoci je prvý v sezóne, tak prižmúrime nejaké to oko.

Kto môže, nech teda príde na štadión (napríklad aj otestovať nové sedačky), kto nemôže, nech si prečíta tento prenos, za čo vopred ďakujem.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

3:1

Branky a nahrávky: 37. Lušňák (Brňák), 51. Ručkay (Stupka), 53. Schneider (Melichárek) – 25. Dusseau (Claireaux, Arrossamena)

ŠHK 37 Piešťany: Tomek – Drgoň, Filip (C), Saliji, Nemec, Melichárek – Brňák, Škadra, Lušňák, Mišura, Románek – Cuník, Biro, Ručkay, Holovič, Stupka – Bučka, Hrudík, Šišovský, Mertel, Schneider

Francie: Ylonen – Dusseau, Moisand, Terrier, Ritz, Gaborit – Baazzi, Llorca, Guttierez, Lamperier, Rech – Faure, Chakiachvili, Bedin, Claireaux, Arrossemena – Doyle, Thillet

Rozhodčí: Lokšík – Šefčík, Výleta