Extraliga staršího dorostu

HC Olomouc – Berani Zlín

3:2

konec (1:1, 1:1, 1:0)

27.09.2012, 17:30 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Luděk Stránský

Po atraktivním utkání, ve kterém měly oba týmy hodně vyložených šancí, se radují olomoučtí hokejisté. Těm jednogólovou výhru vystřelil ve třetí třetině Martin Konečný. Kohouti si tak připisují další tři body do tabulky a drží se stále na špici extraligového žebříčku. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. (19:38:28)

60:00

59:51

Olomoučtí zatím drží puk za svoji brankou.

59:43

Oddechový čas pro hosty.

59:38

Ševci zkouší powerplay, Haloda vyrazil na střídačku!

58:21

Dva na jednoho se teď řítili Olomoučtí! Beták přihrával mezi kruhy Konečnému, ten ale o malý kousek minul zlínskou branku!

56:45

Solidní šanci měl Konečný (OLO), Haloda jeho střelu z první ale vyráží.

55:43

František Minařík (OLO) střílel mezi kruhy zpoza bránícího hráče, zlínskou svatyni ovšem minul.

54:49

Michal Čemek (OLO) se prokličoval z vlastního obranného pásma až před Halodu, finální střele ale chyběla razance, tudíž s ní gólman hostů neměl sebemenší problém.

54:18

53:55

Galuška (ZLN) vypálil z ostrého úhlu, Motálkovu bránu netrefil.

53:16

Zlín se usadil v pásmu před Motálkem, Olomoučtí jsou hbitě napadají a zatím nedávají Ševcům příležitost ke skórování.

52:18

Ševci budou mít výhodu přesilové hry. Jan Kropáč (OLO) se provinil podražením protihráče.

52:08

Hned dva hráči ve žlutomodrých dresech se natlačili na Motálka, který tečovaný kotouč zalehl někde u brankové čáry.

51:55

Zlínské nahození od modré čáry kryje Motálek s přehledem.

50:43

Zbořilák (OLO) si teď ukrojil velké sousto v podobě průniku přes tři bránící hráče ve žlutomodrých dresech, kteří jeho útok zažehnali.

49:24

Po přihrávce Stuchlíka (ZLN), střílel těsně vedle olomoucké brány Martin Haničinec (ZLN).

48:27

48:01

Přes celé kluziště vyhazuje Čamek (OLO).

47:40

Zlínu se nedaří dostat skrz střední pásmo, další nepřesná přihrávka končí zakázaným uvolněním.

46:56

Hosté v plném počtu, teď mají o jednoho hráče na ledě více Ševci.

46:27

Hraje se opět 4 na 4. Jan Brandýs (OLO) odchází na trestnou za hákování.

46:15

Při vlastním oslabení motá hlavy olomouckým bekům kličkami Jan Vyoral (ZLN) a chytře drží kotouč.

45:25

Domácí v plném počtu a mají výhodu přesilové hry.

45:01

Olomouc právě vstřelila branku!
Ihned po vhazování před Halodou se Kohouti ujímají vedení v zápase! Po Betákově nahrávce se prosazuje MARTIN KONEČNÝ. Asistence: Šimon Beták.

44:56

Bude se hrát 4 na 4. Za hosty si odpyká trest Petr Malý (ZLN).

44:18

Na Motálka nebezpečně nahazoval Kobylík (ZLN), olomoucký brankář stačil včas zareagovat.

43:25

Lukáš Kočiřík (OLO) je potrestán na dvě minuty za podražení, přesilovka pro Ševce.

43:07

Zlín se snaží založit útok kombinací, ale naráží na vysoký presink domácích.

41:44

Do rychlého brejku se řítil Šoustal (OLO), hostující beci mu ale nedali prostor ke střele.

41:27

Motálek drží puk před dotírajícími zlínskými hráči, bude se vhazovat.

41:19

40:44

Zlínští kombinují v olomouckém obranném pásmu, ke střele se zatím však nedostávají.

40:01

Druhá třetina by se dala spíše nazvat tréninkem přesilových her obou týmů, dohromady se v prostřední části vylučovalo šestkrát. Vedení Zlínu nejdříve zajistil Michal Hlaváč, na konci třetiny ale stav srovnal po kombinační akci Jan Brandýs. Závěrečná perioda začne asi v 18:54.

40:00

39:19

Hosté si zahrají přesilovku, za držení protihráče si trest odsedí František Minařík (OLO).

38:29

Těsně po uplynutí přesilovky se Mora dočkala vyrovnání! Beták nahrával z levého kruhu lépe postavenému JANU BRANDÝSOVI, který nekompromisně prostřelil Halodu. Asistence: Šimon Beták, Jan Kropáč.

38:27

37:41

Kohouti se i přes několik slibných šancí zatím vyrovnání nedočkávají.

36:27

Olomouc bude hrát 5:3! Za vražení zezadu dostal trest do konce utkání Miroslav Zaremba, dvouminutový trest odpyká Martin Řezníček.

36:17

Od modré vystřelil tvrdou ránu Kropáč (OLO), touš se ale odrazil od shluku těl mimo bránu.

35:47

Po odrazu od brusle domácího hráče puk končí v hledišti. Vhazuje se ve středním pásmu.

35:21

Je tu další šance pro Moru zvrátit nerozhodný stav. Na trestnou totiž míří Michal Hlaváč (ZLN) za držení protihráče.

34:40

Střelu zápěstím nyní vyslal na Halodu Markl (OLO), gólman puk vykopává pravým betonem.

33:49

32:47

Hostující kapitán Dalajka (ZLN) teď chytře drží puk v obranném pásmu Mory.

32:22

Své střelecké štěstí zkoušel Beták (OLO), Haloda zatím drží svůj tým.

31:49

Mora hraje další přesilovku, za hákování byl potrestán Richard Kobylík (ZLN).

31:35

30:59

Z levého kruhu střílel Kobylík (ZLN), puk ale napálil přímo do Motálka.

29:38

Hosté v plném počtu, startuje zlínská přesilovka.

29:35

Malou chvíli se bude hrát 4 na 4. Za nedovolené bránění byl poslán na trestnou kapitán domácích Šimon Beták (OLO).

29:00

Velká skrumáž před Halodou, puk poskakoval téměř na brankové čáře, ale Olomouc se vyrovnání nedočkala.

27:47

Do pěkné střelecké pozice se dostal Majer (OLO), při pokusu napálit puk rychlostí světla ale zlomil hůl.

27:38

První přesilová hra i pro Kohouty. Za krosček si dvě minuty odpyká Dominik Hladiš (ZLN).

27:18

Vyoral (ZLN) se od modré trefil přesně do připravené lapačky olomouckého gólmana.

26:45

Zlín si vytváří další šance, nyní musel Motálek zasahovat před Dalajkou (ZLN).

25:13

Zlín právě vstřelil branku!
V závaru před Motálkem se nejlépe zorientoval MICHAL HLAVÁČ, který posunuje svůj tým do vedení. Bez asistence.

25:01

Až ze středního pásma teď vypálil Velčovský (ZLN), Motálek puk raději ukryl pod lapačkou.

24:25

Tomáš Šoustal (OLO) se ocitl ve vyložené gólovce! Dostal přihrávku sám před gólmana, pálil z první, ale přestřelil!

23:41

Olomoučtí vyhazují puk na zakázané uvolnění.

23:08

Další střelecký pokus si připsal Michal Gago (ZLN), Motálek vyráží betonem.

22:07

Z levého kruhu střílel Pavlůsek (ZLN), jeho projektil ale letěl nad domácí svatyni.

21:08

Hokejisté obou celků bojují o puk v levém rohu olomouckého obranného pásma, touš nakonec získali domácí.

20:46

20:09

Ihned po začátku druhé části se dostal do slibné šance Hlaváč (ZLN), Motálek drží nerozhodný stav.

20:01

První dějství nabídlo aktivní hru od obou celků a stav 1:1 po první třetině se zdá být zasloužený. Gólový účet utkání otevřel již ve třetí minutě olomoucký Minařík, za pět minut ale odpověděl hostující Vyoral. Druhá třetina začne přibližně v 18:15.

20:00

19:10

Olomoucké osvobozuje vyhozením přes všechny čáry Beták.

18:46

Skrz olomouckou obranu se probíjel Zaremba (ZLN), Jan Kropáč ho ale zahákoval, a tak si Zlín zahraje další přesilovku.

17:54

Icing v podání Ševců, vhazuje se před Halodou.

17:25

Kohoutům se nepovedla rozehrávka, rozhodčí pískají zakázané uvolnění.

16:51

Pavlůsek (ZLN) vyzkoušel z levého křídla Motálku pozornost, ten střelu kryje.

16:32

15:42

Grygera (ZLN) nahazoval na olomouckou svatyni, Vyoral (ZLN) puk tečoval, ale Motálek (OLO) stihl zareagovat.

14:32

Zlín si zahraje první přesilovou hru v utkání. Tomáš Šoustal (OLO) se provinil hrou vysokou holí.

13:30

Od modré napřáhl Kočířík (OLO), ale zlínskou branku netrefil. O malý moment později nebezpečně dorážel Vyoral (ZLN), ale ani jeho šance gólem neskončila.

13:11

Rychlé přečíslení Zlína vyřešil dobrým zákrokem Motálek.

11:56

Jeden z hostujících hráčů vypálil mezi kruhy, poté zazvonilo břevno Motálkovy brány, chybělo jen pár centimetrů, aby puk skončil v brance!

11:44

Vhazování v olomouckém obranném pásmu.

10:24

Hraje se momentálně převážně ve středním pásmu, v založení nějaké šance chybí lepší rozehrávka u obou celků.

08:54

Betony olomouckému gólmanovi vyprášil tvrdou střelou Pavlůsek (ZLN).

08:09

Šoustal (OLO) přihrával chytře zpoza zlínské branky, puk ale skončil na hokejkách Ševců.

07:30

Olomoucká obrana teď trestuhodně zapomněla na JANA VYORALA, který číhal na útočné modré. Poté, co dostal přesný pas, v situaci sám na gólmana si poradil bekhendovým blafákem. Asistence: Jakub Kužílek.

06:44

Z pravého kruhu prověřil ostrou střelou Motálka hostující kapitán Dalajka.

05:45

Čamek (OLO) nahrával před branku volnému Tomášovi Šoustalovi (OLO), ten ale z úhlu o kousek míjí zlínskou branku!

04:43

Do střelecké příležitosti se málem dostal opět Minařík (OLO), na poslední chvíli byl ale zablokován hostujícími beky.

03:38

Z pozice mezi kruhy střílel Jan Kropáč (OLO), Haloda si s jeho střelou zápěstím poradil.

03:07

Ševce rychlý gól trochu opařil, Olomouc je sevřela v jejich obranném pásmu.

02:07

Po závaru ve zlínském brankovišti se dostal puk ke Zbořilákovi, ten našel FRANTIŠKA MINAŘÍKA, který otevírá skóre střetnutí! Asistence: Tomáš Zbořilák.

01:47

Zlínští mají zpočátku utkání převahu, nyní se proháčkoval ke střele Jan Vyoral (ZLN), který trefil Motálka do hrudi.

00:25

V první velké šanci se po chybě domácí obrany ocitl Lumír Galuška (ZLN), na Motálka ale nevyzrál.

00:01

Olomoučtí se představí v bíločervené kombinaci, hosté ze Zlína budou hrát v tradičních žlutomodrých dresech.
Dobrý podvečer z olomoucké plecharény, ve které se dnes odehraje utkání 8. kola extraligy staršího dorostu mezi domácím týmem HC Olomouc a hostujícím celkem HC PSG Zlín. Kohouti jsou průběžně se třinácti body na druhém místě tabulky východní části soutěže, Ševci ze Zlína okupují se sedmi body pátou příčku.

HC Olomouc: Motálek (Pospíšil) – Hes M., Brandýs J., Kropáč, Majer, Zbořilák, Gatek, Škoda – Kočiřík, Beták, Konečný – Vrána, Šoustal T., Čamek – Ministr T., Minařík, Markl – Medek, Horák J.

PSG Zlín: Haloda (Příhonský) – Kobylík, Stuchlík, Velčovský, Tomek, Grygera, Pavlůsek, Dalajka, Vyoral, Kužílek – Hlaváč, Řezníček, Gago, Haničinec, Bumbál, Zaremba, Kuncek, Hladiš, Galuška, Malý.

Rozhodčí: Klimecký – Buček, Novák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

3:2

Branky a nahrávky: 3. Minařík (Zbořilák), 39. Brandýs J. (Beták, Kropáč), 46. Konečný (Beták) - 8. Vyoral (Kužílek), 26. Hlaváč

HC Olomouc: Motálek (Pospíšil) – Hes M., Brandýs J., Kropáč, Majer, Zbořilák, Gatek, Škoda – Kočiřík, Beták (C), Konečný – Vrána, Šoustal T., Čamek – Ministr T., Minařík, Markl – Medek, Horák J.

Berani Zlín: Haloda (Příhonský) – Kobylík, Stuchlík, Velčovský, Tomek, Grygera, Pavlůsek, Dalajka (C), Vyoral, Kužílek – Hlaváč, Řezníček, Gago, Haničinec, Bumbál, Zaremba, Kuncek, Hladiš, Galuška, Malý.

Rozhodčí: Klimecký – Buček, Novák