Tipos Extraliga (SR)

HK Detva – HK 32 Liptovský Mikuláš

6:3

konec (1:1, 1:1, 4:1)

28.01.2018, 17:00 • Zimný štadión Detva • 41. kolo • Tomáš Lengyel (@TomiLengy) sk

Tipsport: 2.38 4.3 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Detva dosiahla v dnešnom súboji s Liptovským Mikulášom iba siedme víťazstvo v aktuálnej sezóne, keď sa tešila po výsledku 6:3. Úvodné dve tretiny boli vyrovnané, čo potvrdzovalo aj skóre. V prvom dejstve sa presadili Števuliak a Sitnikov, v prostrednej časti presne zakončovali Matúš Sukeľ a Murček. Záverečnú tretinu otvoril presný zásah Fekiača, no tentoraz dokázali rýchlo vyrovnať hostia zásluhou Matúša Sukeľa. Z remízového stavu sa však tešili iba chvíľu. Detva skórovala dvakrát v priebehu niekoľkých sekúnd vďaka Gašparovi s Murčekom a rozhodla duel vo svoj prospech. Poistku do prázdnej brány ešte pridal v závere Ščurko. Hokejisti Detvy zostávajú po dnešnom zápase na poslednom mieste s deväťnásťbodovou stratou na deviaty Liptovský Mikuláš. Manko Liptákov na ôsme Nové Zámky však stúplo na päť bodov. (19:40:47)

59:15

Matúš Sukeľ mohol streliť svoj dnešný tretí gól. Hosťujúci útočník zakončoval pohotovo spred brány, no chýbala mu presnosť aj razancia.

58:24

Liptáci dostávajú k dispozícii ďalšiu presilovku. Miroslav Macejko nedovolene držal protihráča a dostal dve trestné minúty.

57:57

Detva dala gól! Hokejisti Liptovského Mikuláša boli v presilovke aktívni, často strieľali, ale nedokázali prekonať pozorného Hacketta. Naopak, po naskočení z trestnej lavice získal puk LADISLAV ŠČURKO a zasunul ho do odkrytej siete. Asistencia: Martin Šimon.

56:50

Pavol Paukovček si zobral oddychový čas a potom odvolal brankára Hollého. Liptovský Mikuláš hrá v šestici proti štyrom hokejistom Detvy.

56:19

Matthew Hackett odolal tlaku hostí a potom sa strhla pred jeho bránou strkanica. Rozhodcovia opäť udeľovali tresty. Dve trestné minúty dostali Milý a Rapáč, takže je to klasická presilovka Liptákov.

55:47

Liptovský Mikuláš dostáva výhodu presilovky piatich proti trom. Dve trestné minúty dostal Ladislav Ščurko, ktorý hral so zdvihnutou hokejkou.

55:07

Domáci hokejisti hrajú veľmi obetavo a vrhajú sa do striel či prihrávok. Vďaka tomu odolávajú presilovke hostí.

54:53

Andrej Laco je späť na ľadovej ploche, takže Liptovský Mikuláš má k dispozícii skrátenú presilovku o jedného muža.

54:13

Presilovka domácich sa skončila. Filip Surovka vyprodukoval ofenzívny faul a dostal dve trestné minúty za seknutie.

54:10

Detva hrala presilovku o dvoch hráčov veľmi staticky a zbytočne váhala so streľbou. Medzitým sa vrátil na ľad Rudolf Huna.

52:53

Hostia si ešte viac skomplikovali situáciu. Po zlom striedaní hrali v pätici, takže si odpykajú dvojminútový trest za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche.

52:34

Žilka vnikol do útočného pásma, jednou kľučku si vytvoril priestor na zakončenie spred brány, no hostí zachránil Juraj Hollý.

52:10

Detva bude hrať presilovku. Rudolf Huna urobil zbytočný útočný faul a inkasoval dve trestné minúty za hákovanie.

51:50

Liptáci prehrávajú o dva góly, a tak vsádzajú všetko na ofenzívu. Zatiaľ sú z toho prevažne brejky domáceho tímu.

51:00

Juraj Milý s Rastislavom Gašparom sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, ale v brejku si nedokázali vyhovieť.

50:20

Veľká šanca domáceho tímu. Martinovi Bellušovi vyšla individuálna akcia, po pravom krídle sa dostal až do tesnej blízkosti brány, no jeho strelu zastavil Juraj Hollý.

6:3

Branky a nahrávky: 19. Sitnikov (Ščurko, Chovan), 40. Murček (Macejko, Videlka), 43. Fekiač (Belluš, Sitnikov), 48. Gašpar (Macejko), 49. Murček (Chovan, Videlka), 58. Ščurko (Šimon) – 11. Števuliak (Huna), 34. Sukeľ (Kriška, Koyš), 48. Sukeľ (Koyš, Kriška)

HK Detva: Hackett – Mar. Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Gachulinec, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, Vyskoč – Belluš, Surovka, Sitnikov – Milý, Gašpar, Žilka – Videlka, Murček, Ščurko – Surový, Jakubík, Piačka.

HK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý – Nemec, Tabaček, Moravčík, Suchý, Nádašdi, Mezovský, Bača, Nitriansky – Rud. Huna, Langhammer, Števuliak – B. Rapáč, Paukovček, R. Rapáč – Kriška, M. Sukeľ, Koyš – Laco, Uhrík, J. Sukeľ.

Rozhodčí: Fridrich, Siegel – M. Korba, Kaspar

05:49 DTV 2 Chovan, držení
07:15 DTV 2 Ščurko, vysoká hůl
10:42 LMI 0:1 Števuliak (Huna)
17:41 LMI 2 Moravčík, podražení