Mistrovství světa

Rakousko – Dánsko

1:5

konec (1:2, 0:1, 0:2)

11.05.2024, 16:20 • O2 arena, Praha • Skupina A • Šimon Rogner (@simonrogner), Adéla Kvapilová

Tipsport: 3.82 4.27 1.82 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

58:22

Peter Schneider (AUT) zastavil sekáním rozvíjející se útok Dánů. Čeká ho pobyt na trestné lavici.

48:27

Další početní výhoda pro Dánsko, které může využít faulu kolenem v podání Paula Stapelfeldta (AUT).

40:51

V úvodu třetí části si Dánové zahrají přesilovou hru. Benjamin Nissner vrazil protihráče na mantinel a odpyká si tak dvě minuty na trestné lavici.

30:33

V souboji v pravém rohu útočného pásma dostal do obličeje rakouský útočník Rohrer. Dvě minuty si za to půjde odpykat obránce Jesper Jensen Aabo (DEN).

26:52

Dánsko si zahraje přesilovou hru, za držení je vyloučen David Maier (AUT).

14:58

První kompletní přesilovka pro Rakušany, dvě minuty za držení hole totiž dostává Jesper Jensen Aabo (DEN).

12:51

Hra na ledě se rychle srovná, vysokou holí totiž v útočném pásmu zahrál Mikkel Aagaard (DEN).

12:35

Na trestnou lavici putuje podruhé Marco Rossi (AUT), který poslal na mantinel jednoho z Dánů. Ti si zahrají svoji druhou přesilovku.

08:00

Diváci v pražské aréně uvidí první přesilovou hru utkání. Marco Rossi (AUT) putuje za nedovolené bránění na dvě minuty na trestnou lavici.

1:5

Branky a nahrávky: 20. Ganahl (Haudum, Rohrer) – 14. M. Lauridsen (Blichfeld, Russell), 17. Storm, 39. Blichfeld (Wejse, O. Lauridsen), 54. Scheel (Bruggisser, Jensen), 59. Blichfeld (Aagaard, Russell)

Rakousko: Madlener (Kickert) – Zündel, Heinrich (A), Wolf, Unterweger, Maier, Strong, Stapelfeldt, Brunner – Schneider, Raffl (C), Nissner – Zwerger, Rossi, M. Huber – Ganahl (A), Rohrer, Haudum – Wukovits, Thaler, P. Huber.
Trenér: Roger Bader

Dánsko: Dichow (Seldrup) – Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen (A), Jensen Aabo (C), Jensen, Bruggisser, Larsen – Aagaard, Russell (A), Blichfeld – From, True, Olesen – Andersen, Mølgaard, Scheel – Storm, Wejse, Poulsen – Schultz.
Trenér: Mikael Gath

Rozhodčí: Holm (SWE), Schrader (GER) – Briganti (USA), Hynek (CZE)

Diváci: 15 719

08:00 AUT 2 Rossi, nedovolené bránění
12:35 AUT 2 Rossi, vražení na hrazení
12:51 DEN 2 Aagaard, vysoká hůl
13:19 DEN 0:1 M. Lauridsen (Blichfeld, Russell)