6:1

konec (2:0, 2:1, 2:0)

11.05.2024, 20:20 • Ostrava Arena • Skupina B • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 1.25 8.0 8.63 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas je u konce a Američané dokonale odčinili včerejší neúspěch proti Švédsku. I ve třetí třetině byli i přes vybudovaný náskok tím aktivnějším týmem, nespoléhali se jen na údržbu, ale soupeře dokonale rozebrali. V této dvacetiminutovce přidali ještě dvé branky, když se v 51. minutě prosadil z přesilovky Trevor Zegras a v 53. minutě dovršil debakl Německa Michael Eyssimont. Tým USA tak má po dvou odehraných zápasech tři body a je na třetím místě skupiny B, Němci mají také tři body a patří jim čtvrté místo.

Američané se v dalším utkání představí v pondělí od 16:20 proti Slovensku, Německo nastoupí ve stejný den od 20:20 proti Švédsku.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:22:34)
Utkání sledovalo 9 109 diváků.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Brady Tkachuk (USA) a Yasin Ehliz (Německo).
Statistiky

Střely na branku: 43:26
Zásahy brankářů: 25:37
Vyhraná vhazování: 36:30
Trestné minuty: 2:6

59:16

Leonard stínil brankáři, jeho spoluhráči ale danou situaci nevyužili. Trápit je to ale nemusí.

59:06

Ještě jeden zákrok gólmana Niederbergera, ten si dnes rozhodně zachytal...

58:27

Zatímco na ledě se v poklidu dohrává, tak publikum se dozvědělo průběžný výsledek z Prahy a oslavuje vedení českého týmu.

58:01

Fanoušci USA už oslavují a radují se z prvních bodů do tabulky. Daří se jim tak odčinit včerejší nezdar proti Švédsku.

57:23

Ofsajd na straně USA.

56:43

Niederberger se bleskově roztáhl na brankovišti a zabránil tak sedmému gólu ve své síti.

55:43

Když už nic, tak němečtí fanoušci rozjeli po hale mexickou vlnu.

55:11

Už to vypadá, že se duel jen dohraje, i na hráčích Německa je vidět zmar a rezignace.

54:36

Po dlouhé době přišla rána i na opačné straně, Augustine vše kontroloval pohledem.

54:11

Pinto hledal zadovkou spoluhráče, tuto myšlenku obrana Německa vystihla a dostala puk alespoň do středního pásma.

53:17

Tým USA nemá dost, další ránu z dálky vyslal Sanderson, jeho projektil skončil na zadním mantinelu.

52:28

52:28 Michael EYSSIMONT - 6:1

52:28

Spojené státy právě vstřelily branku!
Demolice Německa pokračuje. Niederberger sice zastavil střelu z kruhu, jenže puk neudržel a na jeho brankovišti se nejlépe zorientoval MICHAEL EYSSIMONT a zblízka dorazil za brankovou čáru – 6:1. Asistence: Luke Kunin, Seth Jones.

52:21

USA ale hrají v naprosté pohodě. Po jednoduchém přechodu přes modrou čáru vystřelil Luke Kunin a donutil Niederbergera k dalšímu zákroku.

6:1

Branky a nahrávky: 13. Tkachuk (Kesselring, Leonard), 18. Kesselring (Nelson, Gaudreau), 33. Gaudreau (Boldy, Caufield), 40. Hughes (Caufield, Pinto), 51. Zegras (Pinto, Se. Jones), 53. Eyssimont (Kunin, Se. Jones) – 35. Ehliz (Pföderl, Michaelis)

USA: Lyon (24. Augustine) – Se. Jones (A), Werenski (A), Hughes, Sanderson, Petry, Vlasic, Kesselring – Boldy, Nelson, Gaudreau – Caufield, Pinto, Tkachuk (C) – Zegras, Smith, Farabee – Kunin, Hayes, Eyssimont – Leonard.
Trenér: John Hynes

Německo: Niederberger (Grubauer) – Wissmann, J. Müller, Kälble, M. Müller (C), Fohrler, Ugbekile – Pföderl, Michaelis, Ehliz (A) – Peterka, Kahun (A), Tiffels – Fischbuch, Stachowiak, Tuomie – Eder, Kastner, Ehl.
Trenér: Harold Kreis

Rozhodčí: Björk (SWE), Kaukokari (FIN) – Nikulainen (FIN), Yletyinen (SWE)

Diváci: 9 109

09:34 USA 2 Caufield, podrážení
12:15 USA 1:0 Tkachuk (Kesselring, Leonard)
17:20 USA 2:0 Kesselring (Nelson, Gaudreau)