konec (4:1, 1:1, 1:1)

03.04.2024, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • Matěj Kourek

Tipsport: 2.28 4.02 2.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Děkuji za sledování onlajnu. Loučím se s Vámi a přeji všem pěkné ráno. (06:57:28)
Utkání je u konce. Po pěti vzájemných zápasech se podařilo Vegas prolomit neúspěšnost domácích celků a raduje se z výhry 6:3.

Duel rozhodla už první třetina, která byla nejhektičtější v celém utkání. Skóre otevřel Anthony Mantha už ve druhé minutě. Na něj navázali Jonathan Marchessault, Jack Eichel a Noah Hanifin. Domácí tak po první periodě vedli 4:1. V závěru úvodní třetiny se navíc nechal vyloučit za ostrý zákrok Nikita Zadorov, a hosté tak byli ještě oslabeni o jednoho obránce. Ve druhé části byly klíčové přesilovky, ve kterých skórovali jednou domácí i hosté. Třetí část už byla spíše oddychová. Quinn Hughes sice svým druhým gólem v utkání vykřesal naději pro Canucks. Když ale vzápětí odpověděl Howden a zvýšil na 6:3, bylo vymalováno.

Golden Knights se tak ještě více přiblížili postupu do play-off.
Statistika
Střely na bránu: 30 – 30 | Přesilová hra: 2/4 – 1/3 | Trestné minuty: 8 – 21

Kdo se postavil do brankoviště?
Logan Thompson (Vegas) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %, odchytal 60:00
Casey DeSmith (Vancouver) – 24 zákroků, 6 OG, úspěšnost 80,0 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Filip Hronek (Vancouver) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 25:31
Jiří Patera (Vegas) – 0 zákroků, 0 OG, úspěšnost 00,0 %, odchytal 00:00

Tři hvězdy utkání
1. Jonathan Marchessault (Vegas) 1+2
2. Noah Hanifin (Vegas) 1+0
3. Jack Eichel (Vegas) 1+1

59:50

Domácí diváci vstávají a tleskají dnešnímu vítězi.

58:59

Noah Hanifin dvakrát vyzkoušel poslat puk na bránu. Poprvé byl zablokován, napodruhé střela prošla až k DeSmithovi, jenž si s ní poradil.

57:45

Hráči Vancouveru se snažili dostat puk před bránu, ale domácím se podařilo zblokovat jejich přihrávky do předbrankového prostoru.

57:22

Hra je nyní kouskovaná různými přerušeními, především icingy nebo ofsajdy.

56:25

Rychlá průniková přihrávka poslala středem do šance Amadia, ten ale o puk přišel dříve, než s ním stačil něco vymyslet.

55:31

Hosté rozjedou další akci zpoza vlastní brány.

53:50

Domácí se znovu rozjížděli do přečíslení, které jim nakonec zachycením přihrávky pokazil Filip Hronek.

52:12

Křížná přihrávka za obranu prošla na Piuse Sutera, jemuž se ale nepodařilo bekhendem poslat puk na bránu.

49:32

Rychlé přečíslení Vancouveru 2 na 1 vedl Michejev, kterému nakonec ujel kotouč z čepele.

48:18

Golden Knights vyhráli buly a hned odjeli střídat.

48:15

Icing Vegas.

47:31

Dlouhá hra 4 na 4 zatím nepřináší změnu ve skóre.

46:00

Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Anthony Mantha – 2 min., sekání.

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Vasilij Podkolzin – 2 min., sekání.

44:45

Na Garlandovu střelu si počkal Thompson, který vytáhl svou hbitou lapačku.

42:05

42:05 Brett HOWDEN - 6:3

6:3

Branky a nahrávky: 2. Mantha, 7. Marchessault (Barbašev, McNabb), 10. Eichel (Marchessault, Barbašev), 15. Hanifin (Eichel, Marchessault), 22. W. Karlsson (Pietrangelo, Mantha), 43. Howden (Kolesar, N. Roy) – 10. Höglander, 27. Q. Hughes (Garland, J. Miller), 42. Q. Hughes (Podkolzin)

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Patera) – Hanifin, Hague, McNabb, Theodore, Pietrangelo (A), Martinez – Barbašev, Eichel (A), Marchessault – Cotter, Stephenson, Amadio – Dorofejev, W. Karlsson (A), Mantha – Howden, N. Roy, Kolesar.
Trenér: Bruce Cassidy

Vancouver Canucks: DeSmith (Šilovs) – Q. Hughes (C), Hronek, Soucy, T. Myers, Cole, Zadorov – Höglander, E. Pettersson (A), Boeser – Joshua, J. Miller (A), Garland – Michejev, P. Suter, Lafferty – Podkolzin, Blueger, Bains.
Trenér: Rick Tocchet

Rozhodčí: Jon McIsaac, Kelly Sutherland – Libor Suchánek, Derek Nansen

01:37 VEG 1:0 Mantha
06:23 VEG 2:0 Marchessault (Barbašev, McNabb)
09:20 VAN 2:1 Höglander
09:40 VEG 3:1 Eichel (Marchessault, Barbašev)