Evropská liga

Atalanta Bergamo – Sporting Lisabon

2:1

konec (0:1)

14.03.2024, 21:00 • Gewiss Stadium, Bergamo • Osmifinále • Aleš Strouha (@AlesStrouha)

Tipsport: 1.94 3.68 3.93 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je tu konec odvetného utkání osmifinále Evropské ligy mezi Atalantou Bergamo a Sportingem Lisabon. Domácí fotbalisté ve druhém poločase otočili vývoj zápasu a díky výhře si zajišťují postup do čtvrtfinále druhé nejprestižnější evropské klubové soutěže. Pro Sporting sezona v evropských pohárech končí. (22:54:57)
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:3. Rohy: 2:3. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:10.

90+4

90+4

Teun Koopmeiners fauloval u rohového praporku na polovině soupeře. To už domácí patrně dohrají.

90+4

Hosté navíc o míč přišli a domácí se snaží držet balon na polovině soupeře. To jim zatím vychází.

90+3

U míče jsou hráči Sportingu, jenže jen na vlastní polovině.

90+3

Hráči Sportingu se ne a ne dostat k nějakému trvalejšímu tlaku. Domácí jsou velmi blízko k postupu.

90+1

Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.

90

Z úhlu pálil Nuno Santos a gólman Musso jeho ránu vyrazil. K dorážce do odkryté brány se dostával Edwards, jenže balon špatně trefil a zakončil hodně mimo.

88

Konec zápasu se rychle blíží a hosté vrhají poslední zbytky sil do ofenzivy.

86

Už to vypadalo na velkou šanci Paulinha. Ten byl v tísni před brankářem Mussem, pokoušel se ho přelobovat, což se mu ale nepovedlo.

85

Střídání v týmu Atalanta Bergamo:
ze hřiště odchází Ademola Lookman, přichází El Bilal Touré.

84

Davide Zappacosta na levé straně dribloval s balonem, ale nakonec odcentrovat do vápna nedokázal.

83

Fotbalisté Sportingu teď hodně drží balon a postupně se tlačí k vápnu domácího celku.

82

Již nám plnohodnotně běží závěrečná desetiminutovka druhého poločasu. Domácí jsou u balonu za stavu 2:1. Jakýkoliv gól Sportingu ale může vše změnit a pokud by zápas skončil remízou, šlo by se do prodloužení.

80

Hráči Atalanty nadále velmi šikovně kontrolují hru a svému soupeři prakticky nic nedovolují.

78

Po přímém kopu hostů se balon dostal na hranici vápna k Geny Cipriano Catamovi, který ale levačkou zamířil hodně mimo.

78

Holm lehce šlápl na špičku kopačky Paulinha a dostává žlutou kartu.

77

Hostům se stále nedaří vydržet s míčem na kopačkách delší dobu na polovině Atalanty. Domácí teď kontrolují hru.

2:1

konec (0:1)

Branky: 46. Lookman (Éderson), 59. Scamacca (Mirančuk) – 33. Gonçalves (Gyökeres)

Karty:   78. Holm (ABC)

Atalanta Bergamo: Musso – Djimsiti, Hien, Kolašinac – Holm, de Roon (C), Éderson (64. Koopmeiners), Bakker (46. Zappacosta) – Mirančuk (76. Pašalić), Scamacca (64. De Ketelaere), Lookman (85. E. Touré).
Náhradníci: Carnesecchi, Rossi – Tolói, Ruggeri, Adopo, Hateboer, Scalvini.

Trenér: Gin Piero Gasperini

Sporting Lisabon: Israel – St. Juste (74. Quaresma), O. Diomande, Inácio (C) – Esgaio (61. Catamo), Hjulmand, Gonçalves (35. Braganca), Reis (61. Santos) – Edwards, Gyökeres, Trincão (74. Paulinho).
Náhradníci: Pinto, Fr. Silva – Coates, Neto, Fresneda, Pontelo, Koindredi.

Trenér: Rúben Amorim

Rozhodčí: Schärer – Zogaj, Erni