konec (2:0)

14.03.2024, 18:45 • London Stadium, Londýn • Osmifinále • Josef Ján Horký

Tipsport: 1.65 4.2 5.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:6. (20:43:52)
Je tu konec utkání mezi West Hamem a Freiburgem. Bundesligový klub si sice do Londýna přivezl jednobrankový náskok, ale ten se mu ani zdaleka nepodařilo udržet. Prosadili se totiž Paquetá a Bowen v prvním poločase a v tom druhém přidali své zásahy ještě Cresswell a dvakrát se prosadil Kudus. V závěru mohl navýšit na 6:0 ještě Vladimír Coufal, ale trefil rameno brankáře Atubolua. West Ham tak vítězí 5:1 v součtu obou utkání a postupuje do čtvrtfinále Evropské ligy. Ode mě to je vše, budu se na vás těšit u dalšího přenosu z kvalitního evropského fotbalu. Do té doby na počtenou!

90+2

90+2

Hosté se neženou dopředu a už se nic nestane.

90+1

Hráči Freiburgu už jen kombinují na vlastní polovině a dohrávají utkání.

90

Hlavní rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90

Souček při hlavičce fauloval a hosté budou rozehrávat.

89

Coufal si narazil s Ingsem a mohl přidat šestý gól domácích, ale bohužel pro českého hráče trefil brankáře Atubolua do ramene a míč končí na rohu.

86

Trojité střídání West Hamu, ze hřiště odchází produktivní dvojice Kudus – Bowen a také Álvarez. Místo nich na poslední minuty naskakují Ings, Phillips a Earthy.

85

85. Mohammed KUDUS - 5:0

85

West Ham právě vstřelil branku!
Jarrod Bowen narazil na šestnáctce MOHAMMEDU KUDUSOVI, který si zpracoval míč a mezi nohama Eggesteina poslal střelu k tyči. Brankář opět neměl šanci a West Ham vede 5:0.

83

Philippův centr byl zblokován a Freiburg má k dispozici aut kousek od šestnáctky domácích.

82

Dopředu prochází Doan, který ještě nahrál přesně, ale jeho spoluhráč už ne a West Ham má znova míč v moci.

80

U míče je znova West Ham, který ani po čtvrtém gólu nepřestává hrát.

77

77. Mohammed KUDUS - 4:0

77

Michael Gregoritsch špatně nahrál na polovině West Hamu, MOHAMMED KUDUS vystihl jeho přihrávku a prošel celé hřiště úplně sám, na šestnáctce obešel obránce Freiburgu a zhruba z penalty uklidil pravačkou míč k tyči. Přidává tak čtvrtý gól West Hamu v zápase a Kudus si připisuje čtvrtý gól v letošním ročníku Evropské ligy.

75

K zakončení se dostal Michael Gregoritsch, ale střela nebyla prudká a snadno si s ní Łukasz Fabiański poradil.

73

Álvarez vidí žlutou kartu za skluz na jednoho z hostujících hráčů.

72

West Ham se dostal do protiútoku, Bowen skvěle potáhl míč a poslal ho na zadní tyč, kde číhal Ward-Prowse, ale na poslední chvíli míč skluzem odklidil Christian Günter.

71

Merlin Röhl ztratil míč v souboji s Kudusem a West Ham opět drží míč.

69

Poslední střídání na straně hostů. Ze hřiště odchází Sildillia a Höler. Místo nich nastupují Röhl a Philipp.

68

Zouma dokázal odhlavičkovat a za míčem spěchal Bowen, který však padá k zemi a hraje Freiburg.

67

První žlutá karta zápasu. Vidí ji domácí levý bek Aaron Cresswell. Navíc je tu zajímavá šance pro Freiburg z přímého kopu.

65

Sallai vyzkoušel střelu zpoza vápna, ale Fabiański ji v klidu chytil do koše a rychle rozehrál na Bowena.

62

Střídání na obou stranách. Ze hřiště odchází Höfler a Gulde na straně hostů. Z řad domácích opouští hřiště střelec první branky Paquetá, místo něj nastupuje Ward-Prowse a místo německých hráčů přichází Kübler a Muslija.

61

Antonio si ve vápně sklepl se Součkem, ale k zakončení se nedostal.

60

Doan odcentroval do vápna, ale Fabiański si došel pro míč a rozehrál dopředu.

60

Paquetá ztratil míč a Freiburg se dostává do šance.

59

Kudus podržel míč od Antonia a předal jej pod sebe na Cresswella, který otočil hru.

58

Freiburg vhazuje na polovině West Hamu a může zaútočit.

57

Zouma odhlavičkoval centr Gregoritsche do bezpečí a Álvarez se dostal do protiútoku, který i zakončil, ale jen mimo branku.

56

Odkop od branky pro domácí. Fabiański volí dlouhý nákop dopředu.

55

West Ham měl k dispozici standardku, ale Zoumův míč skončil v zámezí.

52

52. Aaron CRESSWELL - 3:0

52

A je tu třetí branka West Hamu! Bowen se snažil dostat k zakončení, ale zvolil přihrávku pod sebe na AARONA CRESSWELLA, který si zpracoval míč a vystřelil svou levačkou na zadní tyč. Brankář Atubolu opět neměl šanci.

51

Po ruce Höflera můžou dopředu opět domácí.

50

Sallai se snažil dostat do vápna, ale předal pod sebe a centr do vápna likviduje Coufal.

49

Po faulu na Álvareze mají domácí k dispozici přímý kop.

49

Domácí se dostali k míči a snaží se proniknout dopředu.

48

Matthias Ginter se dostal k zakončení hlavou po centru Sallaie, ale hlavičkoval nad.

47

Freiburg začal do druhé poloviny aktivněji a drží míč.

46

O poločase vystřídal hostující celek. Na hřiště přišel Michael Gregoritsch místo Vincenza Grifa.

46

Je tu konec prvního poločasu zápasu mezi anglickým West Hamem a německým Freiburgem. V prvním poločase jsme viděli dva góly, oba z kopaček domácích hráčů. V 9. minutě po rohu skvěle na zadní tyči zavíral Lucas Paquetá a poslal domácí do vedení 1:0. Ve 32. minutě se k míči dostal Bowen po hlavičce Součka, navedl si míč na střed a krásnou střelou k tyči navýšil na 2:0. West Ham mohl skórovat i víckrát, ale to se nepovedlo naopak Freiburg moc šancí neměl a obecně domácí byli mnohem lepším týmem. Na obou brankách se podílel český středopolař Tomáš Souček, když nejprve hlavičkou posunul míč na zadní tyč, kde byl Paquetá a poté také hlavou prodlužoval na Bowena.

45+1

45

Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45

Cresswellův aut nenašel spoluhráče a Freiburg může dopředu.

44

Hosté byli znova vytlačeni na vlastní polovinu a nejsou schopni se dostat ke střele.

43

Aaron Cresswell uklidil dlouhý míč do autu a Freiburg bude vhazovat na polovině domácích.

42

Freiburg nadále pokračuje na vlastní polovině. Domácí je nepouští dopředu.

41

Freiburg se dostal k míči a snaží se trochu uklidnit hru několika přihrávkami mezi obránci a brankářem.

40

Grifo pronikl do vápna West Hamu, ale k pořádnému zakončení se nedostal. Fabiański rychle rozehrál dopředu a West Ham znova útočí.

39

Maximilian Eggestein se dostal k zakončení ve vápně, ale Łukasz Fabiański byl připravený a chytil tuhle střelu.

38

Antonio mohl jít do úniku, ale míč si ukopl až moc a ani jeho rychlost mu nestačila, aby byl u míče dríve než Christian Günter.

37

Freiburg tvoří na polovině domácích a snaží se dostat do palebné pozice.

36

Coufalův centr do vápna našel Antonia, ale míč se poodrážel až k Atuboluovi.

35

Tomáš Souček se dostal k zakončení na přední tyči, ale jeho střela končí v boční síti. Tento český středopolař je v dnešním utkání velice aktivní.

34

Souček poslal míč k Antoniovi, ten ho uhrál a sklepnul k Coufalovi. Ten předal míč Bowenovi a ten vybojoval rohový kop pro West Ham.

32

32. Jarrod BOWEN - 2:0

32

Fabiański poslal dlouhý míč dopředu, Tomáš Souček ho dokázal odhlavičkovat k JARRODU BOWENOVI, který obešel jednoho hráče Freiburgu, navedl si míč na střelu a skvěle k tyči poslal střelu, kterou Atubolu neměl šanci chytit. West Ham vede 2:0 a otáčí stav dvojzápasu na 2:1.

31

Konstantinos Mavropanos skvěe pohlídal míč, který došel do zámezí a navíc byl faulován. West Ham může dopředu.

30

Tentokrát už však Antonio podržel míč a poslal zajímavý centr do vápna, ale míč skončil u brankáře Atubolua. West Ham však znova získal míč.

29

Zblokovaná střela skončila u Fabiańskiho, který poslal míč na Antonia, ten ho však nepodržel a Freiburg zůstává u míče.

28

Souček odhlavičkoval míč do bezpečí, ale hosté zůstávají u míče.

27

Roh pro Freiburg poté, co Kudus ukopl míč Doanovi.

26

West Ham vysoko presuje, ale Freiburg zvládá rozehrávku a může dopředu.

25

Paquetá si neporozuměl se spoluhráči a jeho lob za obranu končí u brankáře Atubolua.

24

Další zisk Tomáše Součka, po kterém kombinují domácí hráči.

23

Konstantinos Mavropanos se vydal dopředu a spadl těsně před šestnáctkou, ale faul se nepíská a Freiburg může zaútočit.

22

Antonio byl faulován a West Ham může pokračovat v útoku.

21

Pro centr do vápna si došel Fabiański a rozehrál dopředu.

21

Freiburg drží míč na polovině West Hamu a snaží se najít skuliny v obraně domácích.

19

Coufal našel dlouhým míčem Antonia, ten si podržel míč, prošel do vápna, předal míč pod sebe a Kudus mohl uklidit míč do otevřené branky, ale svou levačkou minul prostor mezi třemi tyčemi.

17

Grifo posílal z přímého kopu míč do vápna, ale jeho centr byl příliš dlouhý a došel až do zámezí.

16

Jarrod Bowen se dostal do vápna a dával pod sebe, ovšem připravený Noah Atubolu sbíral míč do koše.

15

Míč se dostal až k Fabiańskimu a West Ham otáčí hru.

14

Coufal nenašel svou levačkou spoluhráče a míč došel až k Atuboluovi, Antonio však skvěle presoval a získal pro West Ham aut na útočné polovině.

14

Domácí se díky dobrému presinku dostali k míči a odzadu rozjíždí další akci.

13

Faul Kuduse, míč pro Freiburg.

13

Rychlý zisk Freiburgu, po kterém však opět ztrácí míč a Łukasz Fabiański rozehrává od branky.

12

Noah Atubolu teď byl pod tlakem a zahrál míč jen do autu.

11

Po faulu domácích budou hrát hráči německého celku.

10

Domácí mohli velice rychle odpovědět, když se k zakončení dostal Sallai a jen těsně netrefil branku Fabiańskiho.

9

9. Lucas PAQUETÁ - 1:0

9

Třetí roh přinesl první branku zápasu! Cresswellův míč byl tečován Součkem na zadní tyč a LUCAS PAQUETÁ skvěle číhal na zadní tyči, kde doklepl míč do branky. Asistence: Tomáš Souček.

8

A třetí roh pro domácí po dalším bloku.

8

Kudus vybojoval roh, ten zahrál Cresswell a roh se bude opakovat po bloku jednoho z hráčů Freiburgu.

7

Souček skvěle předskočil záložníka hostů a West Ham znova útočí.

6

Coufal byl pod tlakem a zahrál do autu. Freiburg může tvořit.

5

Roh byl rozehrán na krátko a Bowen se dostal k zakončení. Jeho střela však letěla hodně daleko od branky Atubola.

4

Vladimír Coufal vhazuje dlouhý aut do vápna a Antonio vybojoval roh.

3

Domácí kombinují na vlastní polovině.

1

Utkání začalo, u míče je hostující celek.

1

Právě zní stadionem znělka Evropské ligy, hráči si podají ruce a půjde se hrát. Domácí nastupují v klasických fialových dresech, Freiburg dnes bude hrát v bílých dresech.

West Ham United: Fabiański – Coufal, Mavropanos, Zouma (C), Cresswell – Souček, E. Álvarez, Paquetá – Bowen, Antonio, Kudus.
Náhradníci: Aréola, Knightbridge – Akird, Casey, Earthy, Ings, Johnson, Mubama, Ogbonna, Orford, K. Phillips, Ward-Prowse.
Trenér: David Moyes

SC Freiburg: Atubolu – Sildillia, Ginter, Gulde, Günter (C) – Eggestein, Höfler – Dōan, Sallai, Grifo – Höler.
Náhradníci: Müller, Uphoff – Adamu, Gregoritsch, Keitel, Kübler, Lienhart, Makengo, Muslija, Philipp, Röhl, Szalai.
Trenér: Christian Streich

Rozhodčí: M. Guida – F. Meli, G. Peretti.
Zdravím všechny fanoušky evropského fotbalu! Ve čtvrtek v 18:45 začne odveta osmifinále Evropské ligy mezi londýnským West Hamem a německým Freiburgem. V prvním utkání zvítězil Freiburg poměrem 1:0 díky gólu Gregoritsche z 81. minuty. Freiburg navíc nemá špatno formu a i v Bundeslize se jim v posledních kole poměrně daří. O víkendu zvítězil v Bochumi a týden předtím si připsal cenný skalp Bayernu Mnichov. West Ham o víkendu remizoval na domácím trávníku s Burnley 2:2 a to tým, ve kterém hrají i dva Češi srovnával až v nastaveném čase druhého poločasu. Zápas bude rozhodně velice zajímavý a my vám jej prostřednictvím tohoto přenosu přineseme. Sledujte ho společně se mnou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

5:0

konec (2:0)

Branky: 9. Paquetá (Souček), 32. Bowen (Souček), 52. Cresswell (Bowen), 77. Kudus, 85. Kudus (Bowen)

Karty:   67. Cresswell (WHU), 73. E. Álvarez (WHU)

Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 3:4. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:6.

West Ham United: Fabiański – Coufal, Mavropanos, Zouma (C), Cresswell – Souček, E. Álvarez (86. K. Phillips), Paquetá (62. Ward-Prowse) – Bowen (86. Earthy), Antonio, Kudus (86. Ings).
Náhradníci: Aréola, Knightbridge – Akird, Casey, Johnson, Mubama, Ogbonna, Orford.

SC Freiburg: Atubolu – Sildillia (69. Röhl), Ginter, Gulde (62. Kübler), Günter (C) – Eggestein, Höfler (62. Muslija) – Dōan, Sallai, Grifo (46. Gregoritsch) – Höler (69. Philipp).
Náhradníci: Müller, Uphoff – Adamu, Keitel, Lienhart, Makengo, Szalai.

Rozhodčí: M. Guida – F. Meli, G. Peretti

První zápas: Freiburg - West Ham 1:0