HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary

3:4

po prodl. (1:0, 1:1, 1:2 - 0:1) Stav série: 0:1

13.03.2024, 16:40 • Jihlava, Malá hala • Osmifinále • Michal Heřman

Dramatické utkání osmifinále extraligy 9. tříd končí vítězstvím Varů 4:3 po prodloužení. Viděli jsme zajímavý zápas plný emocí a zvratů. Série se nyní stěhuje na led soupeře. Děkujeme za pozornost. (18:52:39)

66:24

66:24 Josef SUCHÝ - 3:4

66:24

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto! Skvělá přihrávka přes brankový prostor od Suchého znamená poměrně snadnou pozici pro JOSEFA SUCHÉHO, který se trefuje přesně do volné části branky! Asistence: Kyncl.

65:15

Hosté měli dva slibné útoky. Ani jeden gólovou střelou nekončí.

65:02

Jsme v polovině prodloužení, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před hostující brankou.

64:19

Bojuje se o puk u mantinelu v obranném pásmu Varů.

63:02

Po protiútoku musel na druhé straně zasahovat i Kadoun a raději přerušuje hru.

62:33

Další zajímavá akce hostí, po které ale rozhodující gól nepadl. Opět se vytáhl Morava.

62:01

Vary teď zamkly soupeře, hraje se stále před Moravou, který musel řešit další dvě nahození.

61:28

Kyncl se dostal do dobré pozice a vypálil na tyč. Branku ale míjí!

61:01

Na druhé straně musel zasahovat proti střele z vrcholu mezikruží Morava. Puk udržel a bude tak buly.

60:28

Jihlava zkusila rychlý útok, při přechodu modré ale neuspěla.

60:01

Prodloužení se bude hrát 3 na 3 na 10 minut.
Třetí třetina je u konce, hosté dokázali vyrovnat nepříznivý vývoj a stav je tak 3:3. Po tříminutové přestávce bude následovat prodloužení.

60:00

59:40

Nahození domácích brankář vyráží do rohu. Už to vypadá, že branka do sirény nepadne.

59:19

Jihlava získala puk a jde do protiútoku.

59:01

Běží poslední minuta třetí třetiny. Hraje se před domácí brankou.

58:39

Hosté jsou kompletní. Tahle přesilovka se Jihlavě nepovedla.

58:03

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:32

Jeden z domácích zkusil puk po nahození od modré tečovat před brankou. To se domácím ale nepovedlo.

57:03

Hosté vyhazují a mohou prostřídat.

56:39

Sudí situaci vyhodnotili jako přestupek a Jihlava tak má ideální možnost na zvrat v zápase.

56:39

Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary:
Břečka – 2 min., napadení.

56:39

Na ledě zůstal ležet jeden z domácích hráčů po souboji u domácí střídačky. Hra je přerušena. Uvidíme, zda z toho bude nějaký trest.

56:03

Pomalu se blíží závěr třetí třetiny. Stav je stále nerozhodný.

55:17

Na druhé straně pálil z protiútoku po stahovačce Klíma. Puk šel ale nad horní tyč.

54:50

Hosté jsou opět na puku, zatím ale nemají střelecké pozice.

53:29

Hraje se teď hodně rychlý hokej, v permanenci musí být oba gólmani.

51:58

Hosté měli další rychlý útok. Morava proti úniku a následné dorážce ale dobře zasáhl!

50:02

Jsme za polovinou třetí třetiny. Rozhodne jeden z týmů do konce základní hrací doby? To nám ukážou následující minuty.

49:27

Vary tuší, že mohou zlomit zápas a tlačí se do dalšího útoku.

48:56

48:56 Vojtěch HORÁČEK - 3:3

48:56

Je vyrovnáno! VOJTĚCH HORÁČEK proměňuje krásnou zadovku od Vaňourka a propaluje z menšího úhlu brankáře! Asistence: Vaňourek.

48:49

Po nahození od modré podrží brankář Morava puk a přerušuje hru. Buly bude po jeho pravici.

47:25

Domácí tým je kompletní. Pokračuje se 5 na 5.

46:38

Jihlava vyhazuje a může prostřídat.

46:03

Dobrá souhra hostí končí střelou z těsné blízkosti. Domácí situaci ustáli.

45:25

Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava:
Pokorný – 2 min., podrážení.

44:44

Pokračujeme ve hře nahoru – dolu. Oba týmy se tlačí do ofenzivy a diváci se rozhodně nudit nemohou.

43:58

Hosté cítí šanci na vyrovnání a tlačí se do dalšího útoku.

42:07

42:07 Jakub STANĚK - 3:2

42:07

Využitá přesilová hra znamená další kontaktní gól! JAKUB STANĚK dostal zpětnou přihrávku a zamířil přesně do horní části branky! Asistence: Gombár.

41:29

Amcha – 2 min., napadení.

41:20

Hosté mohli opět poměrně rychle snížit. Proti byl domácí brankář.

40:25

40:25 Marek NOVÁK - 3:1

40:25

Dukla právě vstřelila branku!
Domácí využívají pokračující přesilovku a odskakují znovu do dvoubrankového vedení! MAREK NOVÁK byl před brankou po rychlé souhře hodně aktivní a dostal puk za gólmana! Asistence: Hobza a Klíma.

40:01

Hráči se vrací na led, jdeme na třetí část.
Ve druhé třetině jsme viděli dva góly. Nejprve šli do dvoubrankového vedení domácí, po rychlém snížení je stav ale 2:1 a vše je tak nadále otevřené. Sledujeme vyrovnaný zápas. Třetí třetina začne zkrácenou přesilovkou Jihlavy. Vrátíme se zpět v 18:07.

40:00

39:39

Domácí sice drží puk v útočném pásmu, zatím z toho ale ohrožení branky není.

39:16

Gombár – 2 min., sekání.

39:05

Po teči končí puk mimo kluziště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:29

Jihlava zakládá nový útok a zkouší to podél mantinelu. To se povedlo a tak mohou domácí pokračovat v obléhání hostující branky.

38:04

Začaly poslední dvě minuty druhé třetiny.

37:11

Gerstner pálil nepříjemně od modré, naštěstí pro domácí ale trefil před brankou jednoho z obránců, od kterého se puk odrazil mimo.

36:09

Hobza měl v mezikruží štěstí, po odrazu puku mohl pálit bez přípravy. Morava ale výborně zasahuje!

35:51

Další ofsajd karlovarského celku. Týmy posílají do hry čerstvé síly.

35:04

Teď už to hostům vyšlo, je jim ale pískán ofsajd.

34:34

Vary mají puk za vlastní brankou, zatím se ale nemohou dostat do útočné třetiny.

33:27

Po buly nahodili domácí na branku, Kadoun opět chytá.

32:57

Dukla se po delší době dostala do ofenzivy a v pohotovosti tak musí být Kadoun.

30:22

Jsme za polovinou základní hrací doby. Jihlavský protiútok zastavili hosté na modré čáře.

29:45

Hostující tým má stále více ze hry, do šancí se teď ale nemůže dostat přes dobrou obranu Dukly.

28:10

Jihlava vyhazuje a může prostřídat. Puk ale rychle získaly opět Vary.

27:39

Hosté jsou při chuti a tlačí na domácí. Morava musí řešit další akci Varů.

26:18

26:18 Tomáš SUJA - 2:1

26:18

Hosté rychle reagují a dávají kontaktní gól! TOMÁŠ SUJA byl podobně jako před chvílí na druhé straně Pospíšil pohotový v předbrankovém prostoru a prostřeluje brankáře. Bez asistence.

25:24

25:24 Vincenc POSPÍŠIL - 2:0

25:24

Domácí tým odskakuje do dvoubrankového vedení! VINCENC POSPÍŠIL byl aktivní před brankou, kde si našel puk a dorazil ho za brankáře! Asistence: Novák a Anděl.

25:08

Domácí se po delší době dostali dopředu a prostřídávají.

24:28

Další ofenzivní akce Karlových Varů končí v rohu kluziště, kde se bojuje o kotouč.

23:11

Suchý se prokličkoval přes obránce a jel sám na Moravu. Střela mu ale moc nesedla, trefil prakticky jen prostředek branky, kde byl připravený jihlavský gólman. Tohle musí hosty mrzet.

22:22

Začátek druhé třetiny patří hostujícímu týmu, který se snaží o vyrovnání.

20:45

Hosté se hned v úvodu druhé třetiny dostali do šance. Domácí gólman kotouč chytá.

20:01

Hráči se vrací na led, druhá třetina za chvíli začne.
První třetina nabídla gól až v samém závěru, konkrétně dvě sekundy před sirénou, kdy se po buly prosadil Anděl. Stav je tak 1:0. Oba týmy měly na branku i další šance, gólmani zatím ale drží své týmy. Další část začne přibližně v 17:22.

20:00

19:58

19:58 Adam ANDĚL - 1:0

19:58

Teď už to ale domácím vyšlo! Po buly se puk dostal stejně jako před chvílí k ADAMU ANDĚLOVI, jenž střelou přes hráče překvapil brankáře, kterému puk propadl mezi betony. Asistence: Novák.

19:52

Po buly pálil domácí Anděl, Kadoun tento pokus doprostřed branky bez problémů chytá.

19:50

Zakázané uvolnění hostů. Hra se stěhuje před Kadouna.

19:12

Hraje se poslední minuta první třetiny, Morava po skrumáži před sebou raději podržel puk. Buly bude po jeho pravici.

18:47

Rychlý přechod do útoku sice hostům vyšel, domácí ale následně vyhazují puk do středního pásma.

18:08

Běží poslední dvě minuty první třetiny. Puk drží aktuálně hosté.

17:49

Po zakázaném uvolnění hostí se bude vhazovat před Kadounem.

17:20

Domácí tým je kompletní.

16:55

Suchý mohl otevřít skóre! Po přihrávce přes pásmo měl před sebou odkrytou branku, trefil ale jen horní tyč!

16:21

Po dobré souhře se Vary dostali k dorážce po nahození, Morava situaci ale ustál.

15:50

Pospíšil – 2 min., podrážení.

15:11

Domácí byli blízko vedení! Po přihrávce před branku pálil bez přípravy Hobza. Kadoun předvedl výborný zákrok a puk vyrazil!

14:03

Hostující Staněk si u mantinelu prohodil puk přes obránce a Vary tak mohou pokračovat v útoku.

13:37

Menší závar před brankovištěm Jihlavy řeší pozorný Morava.

13:01

Domácí hráč je zpět na ledě, pokračuje se 5 na 5.

11:45

Hosté jsou kompletní a začíná jejich zkrácená přesilovka.

11:10

Kombinace domácího celku sice vedla k zakončení, soupeř ale situaci ustál.

11:01

09:45

Barda – 2 min., podrážení.

08:42

Slušně zaplněná hala sleduje vyrovnaný hokej, možná o něco více drží puk hosté. Na první gól ale stále čekáme.

07:37

Jeden z domácích hráčů zůstal ležet za domácí brankou, hra je přerušena. Bude ale v pořádku.

06:38

Hraje se za domácí brankou, prakticky bez šancí v posledních desítkách sekund.

05:23

Rychlý protiútok domácích končí na pozorné obraně hostí.

03:57

Sledujeme svižný úvod zápasu, skóre je zatím stále bezbrankové.

02:10

Hosté byli blízko vedení! Po souboji před brankou udělal jeden z karlovarských hráčů dobrou kličku a už uklízel puk za překonaného brankáře. Pravděpodobně hokejka udržela puk před brankovou čárou! Sudí rozpažuje, gól z toho není!

01:07

Jihlavský celek zamkl soupeře před jeho brankou a měl první šanci zápasu. Kadoun situaci ustál.

00:01

Hráči se řadí kolem středového kruhu. Jdeme na to!
Ještě před odchodem na střídačky nakonec následuje nástup hráčů, úklid puků a finální motivační porady v brankovištích.

Sudí konečně píská a dává pokyn, aby se týmy usadily na střídačky a na ledě zůstaly pouze zahajovací pětky.
Stále probíhá rozbruslení, teprve se střílí na brankáře.
Sudí ještě něco řeší u boxu časoměřičů. Bohužel důvod neznáme.
Rozcvička se trochu protahuje, už se mělo začít.
Domácí mají žluté dresy, hosté jsou celí v černém.
Hráči dokončují rozcvičku a za chvíli zápas začne.

Trenér: Adam Vylíčil

HC Energie Karlovy Vary: Kadoun (Maňák) – Zimmermann, Zeus, Křivánek, Horáček (A), Gombár, Postl, Kubík (K) – Suchý (A), Kyncl, Staněk – Kubát, Suja, Vaňourek – Hruška, Gerstner, Břečka – Barda
Trenér: Adam Sýkora

Rozhodčí: Martin Vepřovský — Jaroslav Štěrba, Jan Hnilička.
Pro postupující tým je důležitá celková tabulka, která určuje další nasazení pro čtvrtfinále a dále. Systém je připraven tak, že se budou střetávat nejlépe nasazený tým s tím nejhůře nasazeným, dále druhý nejlépe nasazený s tím aktuálně druhým nejhůře nasazeným...