NHL

Calgary Flames – Colorado Avalanche

2:6

konec (2:1, 0:5, 0:0)

13.03.2024, 02:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 3.4 4.33 1.92 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Česká a slovenská stopa
Martin Pospíšil (CGY) – 0+1, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 17:49

Tři hvězdy utkání
1. Mikko Rantanen (COL) 2+2
2. Nathan MacKinnon (COL) 1+1
3. Valerij Ničuškin (COL) 1+2 (04:50:11)
Colorado v prvních minutách druhé třetiny zvládlo oslabení a postupně zlomilo odpor Calgary. Zvítězilo tedy jednoznačně 6:2, o čemž rozhodla druhá třetina, ve které se Laviny převalily přes soupeře a uhasily Plameny pěti góly.

59:01

Začala poslední minuta utkání. Zatímco první třetina nabídla 28 střel na branky a druhá 26 střel, v této třetině vede Calgary jen 8-3. Hraje se tak na půl plynu.

57:31

Trochu smůly měl nyní domácí Coronato, který byl dvakrát během několika sekund při střelách zblokovaný a branku Annunena se mu nepovedlo ohrozit.

57:00

Wood přinutil Wolfa k přerušení hry střelou z levého kruhu.

56:29

Ofsajd Calgary. Ještě jedna komerční pauza.

56:10

Prudká střela Šarangoviče šla do zadního mantinelu, puk se odráží až do neutrální zóny.

55:55

Icing Colorada, vhazovat se bude před Annunenem.

55:20

Coleman vypálil vedle pravé tyče, Backlund posléze přestřelil.

54:35

Flames drželi útočné pásmo poměrně dlouho, ale vůbec nevystřelili. Pokud tedy nepočítáme zmíněnou střelu Kadriho.

54:00

Když už to vypadalo, že Calgary po několika přihrávkách navíc přijde o puk, tak přeci jen Kadri dokázal zpoza kruhů vystřelit. Annunen puk vyráží.

53:15

Nadále to vypadá, že se střetnutí především dohrává. Příliš střel na branku k vidění není, v této pasáži zatím žádná. Přechody středního pásma už nejsou tak důrazné.

51:59

Colorado bylo v útočném pásmu. Ničuškin byl při jedné střele zblokovaný, druhá šla do zadního hrazení. Puk byl následně zahrán vysokou holí. Komerční pauza.

50:30

Hra nyní trochu postrádá tempo. Ale nelze se divit, skóre je v podstatě jasné a zápas rozhodnutý.

49:11

Hostující Manson byl znovu při střelbě pouze zblokovaný Ochoťukem. To je sedmý obránce, který ale nastupuje v útočné formaci. Dnes s Huberdeauem a Šarangovičem.

48:43

Domácí se při přechodu středního pásma dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:57

Calgary se dopustilo icingu. Vhazuje se před Wolfem.

46:50

Huberdeau se uvolnil ke střele zpoza kruhů, Annunen ale od první třetiny svou klec uzamkl a likviduje i další střelu.

2:6

Branky a nahrávky: 4. Miromanov (Kadri, Pospíšil), 7. Duehr (Huberdeau, Pachal) – 3. Rantanen (Ničuškin, MacKinnon), 25. Manson (Se. Walker, Cogliano), 26. MacKinnon (Ničuškin, Rantanen), 28. Ničuškin (Rantanen, Toews), 35. Mittelstadt (Duhaime, Toews), 40. Rantanen (Makar)

Calgary Flames: Vladař (41. Wolf) – Kylington, R. Andersson, Weegar (A), Miromanov, Hanley, Pachal, Ochoťuk – Dr. Hunt, Backlund (C), Coleman – Pelletier, Kadri (A), Pospíšil – Duehr, Rooney, Coronato – Šarangovič, Huberdeau.
Trenér: Ryan Huska

Colorado Avalanche: Annunen (Georgijev) – Toews, Makar (A), Girard, Manson, J. Johnson, Se. Walker – Ničuškin, MacKinnon (A), Rantanen (A) – Duhaime, Mittelstadt, Drouin – Wood, Colton, Trenin – F. Olofsson, Cogliano, Kiviranta.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Skilliter, Lambert – Knott, Murchison

Diváci: 17185

01:13 CGY 2 Pospíšil, sekání
02:05 COL 0:1 Rantanen (Ničuškin, MacKinnon)
03:24 CGY 1:1 Miromanov (Kadri, Pospíšil)
03:35 CGY 2 Kadri, vysoká hůl
06:45 CGY 2:1 Duehr (Huberdeau, Pachal)
16:51 COL 2 Manson, vysoká hůl
21:58 CGY 2 Pachal, podrážení
24:52 COL 2:2 Manson (Se. Walker, Cogliano)
25:50 COL 2:3 MacKinnon (Ničuškin, Rantanen)
27:53 COL 2:4 Ničuškin (Rantanen, Toews)
30:21 CGY 2 Huberdeau, podrážení
34:10 COL 2:5 Mittelstadt (Duhaime, Toews)
39:14 COL 2:6 Rantanen (Makar)
39:26 COL 2 Wood, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu
40:01 CGY -Vladař +Wolf (Střídání)
41:37 COL 2 HL příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká F. Olofsson