5:1

konec (0:0, 3:0, 2:1)

09.03.2024, 21:00 • TD Garden, Boston • Lukáš Losleben (@Losli2298)

Tipsport: 1.87 4.23 3.66 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších zápasů kanadsko-americké NHL se budu těšit na počtenou! (00:10:31)
Československá stopa v utkání:

David Pastrňák (BOS): 1+1, 2 plusové body, 2 střely na branku, 1 hit, TOI: 17:49,

Pavel Zacha (BOS): 2+1, 2 plusové body, 2 střely na branku, 1 hit, TOI: 18:18,

Jakub Lauko (BOS): 4 hity, TOI: 12:13.
Hvězdy utkání:

První hvězda: Linus Ullmark (TOI 59:05, 40 střel, 39 zásahů)

Zisky puku po chybách – 5:6
Ve třetí třetině se sice povedlo Pittsburghu snížit zásluhou Krise Letanga, nicméně pak už se prosazovali pouze domácí. Nejprve vrátil Bruins tříbrankový náskok Jake DeBrusk, načež na konečných 5:1 zvýšil svým druhým gólem v zápase Pavel Zacha. Boston si tak připsal druhé vítězství v řadě, na druhé straně krize Penguins stále trvá.

59:45

Bruins ovšem zachytili puk ve vlastním obranném pásmu a poslední vteřiny už kontrolují.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny a vlastně i celého zápasu. Pittsburgh se ještě snaží útočit.

58:45

Ofsajd přerušil útočnou akci Pittsburghu.

58:35

Nyní už Ullmark musel zasahovat, nebyla to pro něj ale těžká práce. Brankář Bostonu schoval puk do své výstroje a přerušil hru.

58:06

Dobrý blok obrany domácích proti střele od modré čáry.

57:36

Hra přerušena kvůli zásahu kotouče vysokou holí, vhazovat se bude ve středním pásmu blízko útočné modré čáry Tučňáků.

55:33

55:33 Pavel ZACHA - 5:1

55:33 5/5

Boston právě vstřelil branku!

To byla spolupráce, panečku! A znovu s českým puncem. David Pastrňák našel na hraně brankoviště PAVLA ZACHU, jenž uplnatnil svůj důraz a dostal puk přes Nedeljkoviče. Druhý gól Pavla Zachy v dnešním utkání. Asistence: David Pastrňák a Danton Heinen.
Zacha P., Pastrňák D., Heinen D., Lohrei M., Shattenkirk K.
Eller L., Bemström E., Puljujärvi J., Letang K., Joseph P.

55:12

Další icing v podání Bostonu.

55:00

Dnešní utkání sleduje 17 850 diváků.

54:41

Karlsson rozezvučel svou ranou pouze zadní mantinel.

54:01

Po zakázaném uvolnění se Medvědi osvobodili "legální cestou" a mohli vystřídat.

53:45

Josephova rána byla sražena mimo.

5:1

Branky a nahrávky: 23. Pastrňák (DeBrusk, Zacha), 33. Zacha (Geekie, Lohrei), 39. Marchand (Coyle, H. Lindholm), 50. DeBrusk (Marchand, H. Lindholm), 56. Zacha (Pastrňák, Heinen) – 43. Letang (Crosby)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – McAvoy (A), Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm, Peeke, Lohrei, Shattenkirk – Pastrňák (A), Zacha, Heinen – DeBrusk, Coyle, Marchand (C) – Frederic, Geekie, J. van Riemsdyk – Brazeau, J. Boqvist, Lauko.
Trenér: Jim Montgomery

Pittsburgh Penguins: Nedeljkovic (Jarry) – E. Karlsson, M. Pettersson, Letang (A), P. Joseph, Ludvig, Graves – Rakell, Crosby (C), Bunting – Puustinen, Malkin (A), R. Smith – Bemström, Eller, Puljujärvi – Carter, Acciari, Koppanen.
Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: McIsaac, Lambert – Daisy, MacPherson

Diváci: 17 850

18:46 BOS 2 Marchand, podrážení
22:26 BOS 1:0 Pastrňák (DeBrusk, Zacha)