Tipsport extraliga

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc

1:3

konec (1:1, 0:1, 0:1)

02.02.2024, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • 42. kolo • Vlastimil Mourek (@04Vlastam)

Tipsport: 2.2 3.97 2.96 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hráči utkání:

HC Energie Karlovy Vary: Tomáš Rachůnek
HC Olomouc: Branislav Konrád (19:54:03)

59:26

Domácí se ještě snaží něco vymyslet v útočném pásmu.

58:28 5/6

Olomouc právě vstřelila branku!
JAKUB NAVRÁTIL využil nepřesné rozehrávky Tomáše Bartejse a pečetí osud dnešního utkání. Bez asistence.
Navrátil J., Kunc M., Ondrušek J., Macuh R., Škůrek D.
Procházka O., Jiskra V., Koffer F., Rachůnek T., Gríger D., Bartejs T.

58:00

Energie riskuje bez brankáře!

58:00

Oddechový čas pro tým HC Energie Karlovy Vary.

58:00

Plutnarovu střelu vyrazil Konrád k Jiřímu Černochovi, ani ten se ale neprosadil.

57:28

Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.

56:46

Ondřej Procházka vypálil vysoko nad a hosté se osvobozují.

56:24

Michal Plutnar poslal puk přímo do Konrádovi náruče.

55:49

Jan Švrček si odsedí dvě minuty za sekání.

55:27

Lukáš Anděl pálí mimo, energetici se nemohou dostat na kotouč.

54:41

Domácí za vlastní brankou vyčkávají na rozehrávku.

53:53

Opět zakázané uvolnění hostů.

53:25

Střela Michala Plutnara skončila v soupeřově obraně, píská se další icing.

Dnešní utkání sleduje 3537 diváků.

52:48

Ondřej Beránek napřáhl a trefil Konrádovu náruč, následuje komerční přestávka.

52:24

Tomáš Rachůnek od modré orazítkoval Konrádovu vyrážečku.

51:46

Zakázané uvolnění Olomouce.

50:44

Branislav Konrád nejprve zastavil nebezpečnou střelu Ondřeje Beránka, přihrávku Michala Plutnara pak vystihl Rok Macuh, jehož samostatný únik zneškodnil Habal.

50:24

Karlovarští se dopustili úmyslného ofsajdu.

49:55

Tomáš Rachůnek na modré pálil vedle, u puku jsou opět hráči v bílém.

49:27

Hosté pevně zavřeli své pásmo, na ledě se toho nyní moc neděje.

48:18

Po střele Michala Plutnara domácím puk opět utíká, na modré zaváhal Kangasniemi.

47:26

Hostům se povedlo přenést hru ke karlovarské brance, oba týmy střídají.

47:05

Po Konrádově zákroku následuje komerční přestávka.

46:58

Garrett McFadden trefil pouze obranný blok před sebou.

46:12

Domácím se opět nedaří dostat do pásma.

45:11

Střelu Dalimila Mikysky dorážel ještě Ondřej Procházka, Branislav Konrád ale zapisuje další cenné zákroky.

44:43

Filip Koffer dostal puk do slotu, odkud ale těsně minul soupeřovu svatyni.

44:27

Garrett McFadden na modré mířil nad.

44:16

Hosté vyhazují na další icing.

43:38

Olomouc po souboji o puk na mantinelu vyhazuje na zakázané uvolnění.

43:12

Pokus Dávida Grígera byl sražen mimo.

42:39

Střelu Dalibora Řezníčka pokryl Vladislav Habal.

41:48

Energetikům se nedaří dostat za soupeřovu modrou.

41:17

Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění.

40:37

Jiří Černoch našel ve slotu Iikku Kangasniemiho, tomu ale střelecký pokus na poslední chvíli znemožnil jeden z obránců.

40:08

Energetici sice vyhráli vhazování, na puku jsou ale hosté.

40:01

Druhá třetina byla herně o něco vyrovnanější, gólově však nikoli. V 26. minutě vystřelil svému týmu vedení Silvester Kusko. Hrálo se opravdu vyrovnaně, obě mužstva si našla své příležitosti. Vše se začalo také mírně vyostřovat, o žádné velké bitky se ale nejednalo. Další třetina začne přibližně v 19:17.

40:00

39:52

Olomoučtí se ještě něco snaží vymyslet na soupeřově území.

39:02

Nikým netečována nabídka od modré Tomáše Havlína zapadla do Konrádovy náruče.

38:13

Další ofsajd ze strany hráčů v bílém.

37:32

Tomáš Bartejs otestoval z kruhů Branislava Konráda.

37:12

Iikka Kangasniemi ztrácí puk a domácí se musí stáhnout zpět k vlastní brance.

36:55

36:25

Postavení mimo hru ze strany Olomouce.

35:34

Jakub Orsava je vyloučen za podrážení.

34:55

Ondřej Beránek v souboji oplácel a je vyloučen za zásah do hlavy nebo krku.

34:15

Hosté stále drží útočnou třetinu, domácím se nedaří vyhodit.

33:29

A lépe nedopadla ani střela od modré Jakuba Siroty.

33:16

Silvester Kusko nabil Jakubu Navrátilovi, jeho ránu kryje Habal.

33:05

Jiří Černoch je vyloučen za napadení.

32:44

Proti střele Jiřího Ondruška vytasil Habal svou lapačku, čeká nás komerční přestávka.

32:30

Karlovarští mají problémy s rozehrávkou a mohou toho využít hosté.

31:36

Dalimil Mikyska to zkusil z kruhů, Konrád byl na něj ale připraven.

31:03

Hosté si nyní nerozuměli a je odpískáno zakázané uvolnění.

30:39

Jiří Ondrušek poslal puk do slotu, kde jej ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zpracovat.

30:11

Nyní už se domácím povedlo osvobodit.

29:53

Olomouc zamkla útočné pásmo a kombinuje.

28:44

Hosté nahazují puk za soupeřovu branku a posílají na led čerstvé síly.

28:05

Nabídku Jana Švrčka od modré srazil Dalimil Mikyska mimo.

27:37

Jakub Navrátil rozvlnil boční síť, hra se přerušuje kvůli otřesenému Michalu Plutnarovi.

27:00

Je odpískána hra vysokou holí.

26:54

Lukáš Anděl na modré trefil prvního obránce před sebou.

26:07

Zakázané uvolnění ze strany Energie.

25:48 5/5

Ihned po vhazování dostal puk vedle branky Jakub Orsava, který našel nikým nehlídaného SILVESTERA KUSKA, jenž už neměl problém se zakončením do odkryté sítě. Asistence: Jakub Orsava a Jan Knotek.
Kusko S., Orsava J., Knotek J., Černý T., Řezníček D.
Huttula J., Gríger D., Rachůnek T., Procházka O., Plutnar M.

25:35

Lukáš Nahodil se natlačil do předbrankového prostoru, jeho kličku Habal vyrazil a Energie vyhazuje na zakázané uvolnění.

24:43

Energetikům se nepovedlo najít vhodný prostor k zakončení a hosté zaváží puk na druhou stranu kluziště.

23:57

David Škůrek rukavicí sklepl puk na vlastní střídačku, hra se přerušuje.

23:37

Pokus Dalimila Mikysky tečoval Vojtěch Čihař mimo.

22:51

Matěj Stříteský z levé strany trefil rameno Branislava Konráda, energetici přišli o pásmo.

22:05

Jan Hladonik si rukou sklepl vysoký kotouč a provětral Konrádovu lapačku.

21:39

Jakub Orsava z levého kruhu orazítkoval Habalovy betony.

21:18

Tomáš Rachůnek ze slotu trefil náruč olomouckého gólmana.

20:35

Po zakázaném uvolnění se na druhou stranu s pukem vydal Ondřej Beránek, Konrád jeho bekhendovou kličku vytěsnil.

20:22

Chyby Joony Huttuly ve vlastním pásmu využil Michal Kunc, po jeho pobídce ale Jakub Navrátil pálil vysoko nad.

20:08

Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

20:01

Úvod utkání sedl lépe domácím. Ti se drželi vepředu a přineslo jim to branku v 7. minutě, kdy se z přečíslení prosadil Tomáš Rachůnek. Postupně přebírala iniciativu Olomouc a Vladislav Habal měl plné ruce práce. Na jednu střelu ale nedosáhl, v 18. minutě srovnal stav David Škůrek. Další třetina začne přibližně v 18:21.

20:00

19:21

Hosté drží útočné pásmo a hledají prostor ke střele.

19:02

Tomáš Redlich tečoval střelu Jana Hladonika do Konrádovy náruče.

18:32

Energetici to nyní několikrát zkusili z kruhů, všechny pokusy ale byly zablokovány.

17:23 5/5

Jakub Navrátil posunul za sebe puk na DAVIDA ŠKŮRKA, který na modré napřáhl a trefil se naprosto přesně. Asistence: Jakub Navrátil a Rok Macuh.
Škůrek D., Ondrušek J., Navrátil J., Kunc M., Macuh R.
Procházka O., Stříteský M., Rachůnek T., Plutnar M., Gríger D.

17:14

Energii se nedaří pořádně rozehrát.

16:32

Ondřej Procházka z mezikruží trefil připraveného Konráda.

16:11

Domácí v plném počtu, puk letí mimo hřiště a následuje komerční přestávka.

15:57

Bambula nyní skrz dva hráče trefil rameno zaskočeného Habala.

15:25

Jan Bambula z vrcholu kruhů zasáhl masku Vladislava Habala.

15:02

Lukáš Nahodil prošel až k Habalovi, ten jeho kličku ale přečetl.

14:42

Branislav Konrád chtěl podpořit rozehrávkou své spoluhráče dopředu, ti se pak chytili v ofsajdu.

14:11

První vyloučení i na straně domácích, za podrážení si dvě minuty odsedí Tomáš Rachůnek.

13:26

Jakub Orsava po přihrávce Lukáše Anděla rozvlnil boční síť karlovarské svatyně.

12:47

Se sraženou střelou neměl Habal problémy, jeho spoluhráči si ale nerozuměli v rozehrávce a je odpískán icing.

12:03

Jan Švrček od modré trefil Habalovy betony.

11:41

Po ofsajdu hostů následuje komerční přestávka.

11:36

Vít Jiskra dlouho vyčkával se střelou, nakonec orazítkoval pouze spojnici olomoucké svatyně.

11:05

Rachůnek nahodil puk za branku a obě mužstva střídají.

10:05

Ondřej Beránek hledal před brankou Iikku Kangasniemiho, ten ale jakožto levák musel zakončit bekhendem a Konráda nepřekonal.

09:17

Michal Kunc si položil obránce před sebou a prověřil Habalovu pozornost.

09:04

Hraje se spíše kolem středového kruhu.

08:22

07:54

Moře se opět daří vyhodit puk přes všechny čáry.

07:13

Jan Hladonik se natlačil do předbrankového prostoru, puk mu ale v konečné fázi utekl.

06:48

Hostům se podařilo vyhodit.

06:22

Za vysokou hůl na gólového střelce Rachůnka je vyloučen Pavel Musil.

06:22 5/5

Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Ondřej Procházka dostal puk na levou stranu a přesně přihrál najíždějícímu TOMÁŠI RACHŮNKOVI, který doklepl puk do sítě, následně se ale po zásahu soupeřovou hokejkou do obličeje svalil k ledu. Asistence: Ondřej Procházka a Dávid Gríger.
Rachůnek T., Procházka O., Gríger D., McFadden G., Bartejs T.
Sirota J., Anděl L., Musil P., Menšík M., Rutar A.

05:42

Dalimil Mikyska nabil Iikkovi Kangasniemimu, jeho ránu vyrazil Konrád mimo.

05:21

Sraženou střelu Jiřího Ondruška chytá Vladislav Habal do lapačky.

04:47

Tomáš Černý to zkusil na modré, mířil však mimo.

04:17

McFadden zastavil kombinaci hostů a domácí si mohou na chvíli oddechnout.

03:38

Kohouti se točí v útočné třetině, zatím se jim nedaří vystřelit.

02:50

Hosté se při pokusu o brejk dopustili ofsajdu.

02:23

Překvapivou střelu Jiřího Černocha se snažil dorazit ještě Ondřej Beránek, Branislav Konrád ztrácí hůl.

02:10

Zakázané uvolnění ze strany Olomouce.

01:39

Garrett McFadden trefil od modré Tomáše Redlicha, puk domácím opět utíká.

01:06

Vladislav Habal si připisuje první zákrok proti střele z kruhů.

00:32

Prostor ke střele se u domácích nenašel a na druhou stranu spěchají s kotoučem hráči v bílém.

00:14

Úvodní buly pro Karlovarské, ti se ihned natlačili do útočného pásma.

00:01

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Hamalčík) – Plutnar, Huttula, Mikyska, Stříteský, McFadden, Bartejs, Havlín – Kangasniemi, Černoch (C), O. Beránek (A) – Rachůnek (A), Gríger, O. Procházka – Redlich, Jiskra, Hladonik – Čihař, Koffer, Kružík.
Trenér: David Bruk

HC Olomouc: Konrád (Sedláček) – Ondrušek (C), Škůrek, Sirota, Rutar, Švrček, Černý, Řezníček – Kunc, Macuh, Navrátil – Klimek, Nahodil (A), Bambula – Kusko, Knotek (A), Orsava – Menšík, Anděl, P. Musil.
Trenér: Jan Tomajko

Rozhodčí: Jeřábek, Sýkora – Ondráček, Gerát.

Vyhraje Olomouc?

HC Olomouc

Před letošní sezónou byla Olomouc pasována na dno tabulky. Stejně, jako v posledních několika letech. Mora ale i v této sezóně prokazuje svou kvalitu a v poklidu míří do předkola. Začátek soutěže ji úplně nevyšel. Poslední zápasy však pravidelně sbírá body a ladí formu na další předkolo, ve kterém může potrápit každého soka. Loni to byla právě karlovarská Energie, které s Olomoucí skončila sezóna. A od té doby jednoznačně nepatří mezi její oblíbené soupeře. Letos mají svěřenci trenéra ruka ze tří vzájemných zápasů jediný bod. Vylepší si v pátek tuto bilanci?

Nejproduktivnějším hráčem a zároveň nejlepším střelcem Kohoutů je Jakub Navrátil (13+18). O sedm bodů méně má na kontě urostlý Rok Macuh (11+13). Dvaadvacet bodů nastřádal Michal Kunc (10+12). Nejproduktivnějším obráncem je kapitán Jiří Ondrušek (2+16). Olomouckou jedničkou je i letos stálice Branislav Konrád, jehož úspěšnost činí 91,58%.
HC Energie Karlovy Vary

Energetici nezačali poslední čtvrtinu základní části ideálně. Nejprve na svém ledě podlehli Vítkovicím a následně neuspěli ani na ledu brněnské Komety. V obou duelech navíc skórovali pouze jednou. Je to právě produktivita, kterou musí jednoznačně zlepšit.

Do pátečního utkání již zasáhne nová tvář, kanadský obránce Garrett McFadden. Šestadvacetiletý zadák přišel do Kalových Varů ze slovenského Popradu. Pomoci by měl právě s produktivitou. V jednatřiceti duelech, které v dresu Popradu odehrál, nasbíral devatenáct bodů (1+18). Přenese si skvělou produktivitu také do nového angažmá? Na marodce Energie nadále zůstávají obránci Ondřej Dlapa s Lukášem Pulpánem a útočník Lukas Zetterberg. Nově na ni přibyl taktéž forvard David Kofroň, který kvůli zranění v dolní části těla nedohrál zápas v Brně. Jak dlouho bude týmu chybět ale napoví až další vyšetření a následující dny.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

1:3

Branky a nahrávky: 7. Rachůnek (O. Procházka, Gríger) – 18. Škůrek (Navrátil, Macuh), 26. Kusko (Orsava, Knotek), 59. Navrátil

Rozhodčí: Jeřábek, Sýkora – Ondráček, Gerát