DHL extraliga juniorů

HC Motor České Budějovice – Mountfield HK

3:2

po prodl. (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

29.01.2024, 18:15 • Budvar aréna, České Budějovice • 19 • O účast v play-off • Adam Černý

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (20:26:01)
Je dobojováno! Utkání juniorské nejvyšší soutěže mezi českobudějovickým Motorem a Mountfieldem Hradec Králové dospělo až do prodloužení, které trvalo však pouze minutu a tři sekundy. Rozhodující moment si na svojí hůl přichystal Matyáš Humeník, který tak přisoudil dva body na stranu domácího celku.

Motor tak dokázal odčinit dvě porážky v řadě. Na dnešní vítězství se svěřenci trenéra Vrbaty pokusí navázat ve čtvrtek v dalším domácím klání, tentokráte přivítají Plzeň. Naopak Východočeši po třech výhrách tentokráte odcházejí poraženi. Rychle naskočit na vítěznou vlnu bude chtít Mountfield hned v dalším zápase, ve čtvrtek hostí Zlín.

61:03

61:03 Matyáš HUMENÍK - 3:2

61:03 3/3

České Budějovice právě vstřelily branku!
Je rozhodnuto! Autorem vítězné branky je MATYÁŠ HUMENÍK, který tak přisuzuje na domácí stranu dva body! Asistence: Radek Tomas a Martin Willmann.
Humeník M., Tomas R., Willmann M.
Prášek J., Zámečník O., Pavelka J.

60:45

Dva parádní zákroky vytasil Mrázek. Hostující brankář nejprve musel reagovat na teč Kuprijanova a následně vyzrál i na Tůmu!

60:01

Během základí hrací doby jsme se rozuzlení nedočkali. Ve třetí části šli domácí poprvé do vedení, avšak hosté následně zvýšili obrátky a srovnání se dočkali sedm minut před třetí sirénou. Vítěze dnešního klání tedy poznáme v prodloužení nebo v následných samostatných nájezdech.

60:00

59:50

Kritické momenty pro domácí, hosté více jak minutu drželi svého soupeře v jeho pásmu. Vše vygradovalo ranou od modré čáry těsně před koncem základní hrací doby, Mařík opět skvělým zákrokem podržel svůj celek!

58:00

Dvě minuty už pouze zbývají do konce základní hrací doby. Podaří se jednomu z týmů gólově odskočit?

57:30

Tomas pálil nepřesně, to bylo poslední, co jsme viděli v početní výhodě domácích. Hrdlička je zpět na ledové ploše.

56:13

Perfekní práci odvedl v oslabení Michal Beneš, který ušetřil cenné sekundy daleko do své branky.

55:30

Vyloučení v týmu Mountfield HK:
Petr Hrdlička – 2 min., vysoká hůl.

55:05

Domácí mají signalizovanou výhodu, Východočeši se provinili faulem a čeká je oslabení. Velká šance pro Motor dostat se těsně před třetí sirénou do vedení!

52:11

52:11 Vojtěch ASCHENBRENNER - 2:2

52:11 5/5

Hradec právě vstřelil branku!
Hosté srovnávají! Autorem vyrovnávací trefy je VOJTĚCH ASCHENBRENNER. Asistence: Petr Hrdlička.
Aschenbrenner V., Hrdlička P., Aschenbrenner J., Zámečník O., Fiala P.
Willmann M., Placek P., Kuprijanov I., Hoch Š., Aulický V.

51:11

Tři na jednoho se hnali hosté, Hora vzal situaci na sebe a vypálil. Excelentní zákrok však vytáhl Matyáš Mařík a opět podržel svůj celek!

51:01

Hoch je zpět na ledové ploše, domácí v plném počtu.

50:45

Domácí se zatím velmi dobře brání, nepouštějí hosty do většího náporu před jejich brankou.

49:57

V oslabení dokázal dokonce zahrozit Sochor, domácí útočník už zakončoval, avšak na poslední chvíli do jeho střely dokázal sáhnout Havlíček.

49:01

Hoch postal v útočném rohu k zemi jednoho z protihráčů a hosté tak mají další možnost srovnat při početní výhodě.

49:01

Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice:
Štěpán Hoch – 2 min., krosček.

47:47

Řada nepřesností na obou stranách v posledních minutách, puk rychle mění svého majitele.

45:53

Bystřický je zpět na ledové ploše, domácí ustáli početní výhodu soupeře a opět pokračují v plném počtu.

44:59

Potlesk za svůj zákrok sklízí Matyáš Mařík, který byl proti ráně jednoho z hostujících útočníků připraven svojí lapačkou.

43:53

Ideální příležitost ke srovnání stavu mají hosté. Bystřický totiž podrazil protihráče a odchází si tak odpočinout na trestnou lavici.

43:53

Jaroslav Bystřický – 2 min., podrážení.

42:45

42:45 Richard PITEL - 2:1

42:45 5/5

Motor jde poprvé v zápase do vedení! RICHARD PITEL předvedl parádní individuální akci, ujel protihráčům a povedenou kličkou překonal i Mrázka. Asistence: Michal Kusak a Martin Willmann.
Pitel R., Kusak M., Willmann M., Sochor A., Placek P.
Aschenbrenner V., Matašovský M., Mach M., Pavič D., Aschenbrenner J.

41:25

Aktivní Michal Beneš se dostal do další obrovské šance, díky zisku kotouče v podání jeho spoluhráčů se následně ocitl sám před Maříkem. Jeho ránu dokázal domácí brankář vyrazit a podržel tak svůj celek!

40:01

Všichni aktéři dnešního zápasu již míří zpět na led Budvar arény, za malou chvilku započne třetí perioda!
Druhá část je minulostí a skóre v ní doznalo změn. Do vedení šli v pětadvacáté minutě hosté zásluhou využité početní výhody od Michala Beneše. Domácí však dokázali reagovat šest minut před druhou sirénou díky přesné ráně Radka Tomase!

40:00

38:55

Beneš je zpět na ledové ploše, ani domácí v přesilové hře nebyli úspěšní.

37:29

Domácím se nedaří na delší čas usadit se v útočném pásmu, hosté dobře brání.

36:55

Domácí si zahrají první přesilovou hru v zápase, podrážením se provinil jediný střelec na straně hostí, tedy Michal Beneš.

36:55

Michal Beneš – 2 min., podrážení.

36:49

Pitel si dobře najel na přihrávku od spoluhráče, zkusil Mrázka zaskočit ranou na přední tyč, hostující brankář však měl tento prostor pokrytý.

35:02

Kříž opět předvedl účinné napadání, díky kterému se probojoval i do zakončení.

33:25

33:25 Radek TOMAS - 1:1

33:25 5/5

Domácí srovnávají! RADEK TOMAS svojí přesnou ranou z mezikruží otevírá střelecký účet domácího celku v tomto zápase! Asistence: Štěpán Hoch a Jaroslav Bystřický.
Tomas R., Hoch Š., Bystřický J., Kříž M., Kuprijanov I.
Beneš Ma., Prášek J., Novotný A. II, Černý Š., Havlíček M.

30:39

Kotouč si dokázal uzmout pro sebe Dobner, dokonce se snažil i prověřit Maříka. Proti byl však Bystřický, který parádní blokem srazil kotouč mimo led.

29:43

Kříž dobře zabojoval v útočném pásmu, avšak neměl podporu od svých spoluhráčů, a tak jeho aktivita přišla vniveč.

28:50

Zakázané uvolnění domácího celku, hra se přesouvá zpět před domácího brankáře Matyáše Maříka.

27:45

Hosté vstřelenou brankou ještě více ožili, další nebezpečnou situaci musel Mařík hasit po ráně Novotného, tentokráte však českobudějovický strážce svatyně dokázal kotouč udržet mezi betony.

24:55

24:55 Michal BENEŠ - 0:1

24:55 5/4

Hosté jdou do vedení! Přesilová hra trvala pouhých pět sekund, využívá ji totiž MICHAL BENEŠ, který si našel kotouč po vhazování a propálil Maříka. Bez asistence.
Beneš Mi., Novotný A. II, Prášek J., Hora T., Zámečník O.
Tůma T., Vachun D., Hoch Š., Kuprijanov I.

24:50

Richard Pitel podruhé v zápase míří na trestnou lavici, tentokráte domácí kapitán musel zatáhnout za ruční brzdu při parádní akci Jakuba Aschenbrennera.

24:50

Richard Pitel – 2 min., hákování.

23:20

Hra je přerušená, branka za Mrázkem se totiž dostala mimo své tradiční ukotvení.

22:00

Pitel je zpět na ledě, domácí přečkali své první oslabení.

21:35

Po rychlém překlopení hry z jedné strany na druhou pálil Michal Beneš, prudká rána zápěstím od hostujícího útočníka orazítkovala pouze ochranné sklo.

20:58

Hradeckým početní výhoda zatím moc nevychází, nemohou se dostat do souvislého tlaku v útočné třetině hřiště.

20:01

Domácí začínají druhou část v oslabení, na konci úvodní periody totiž se provinil krosčekem motorácký kapitán Pitel.

20:01

Richard Pitel – 2 min., krosček.

20:01

Vše je v Budvar aréně připraveno na start druhé třetiny, která také za malou chvilku odstartuje!
První část je za námi a branky jsme se zatím nedočkali. Aktivnější v útočném pásmu byli hosté, avšak Mařík i na druhé straně Mrázek v brankách zůstávají stoprocentní. Uvidíme tedy, co nabídnou další dvě třetiny.

20:00

19:53

Matěj Beneš zkusil zaskočit Maříka střelou z většího úhlu, jeho rána však orazítkovala pouze ochranné plexi za jeho brankou.

19:31

Další přerušení do Maříka, tentokráte si s ranou od modré poradil českobudějovický strážce lapačkou.

18:47

Pitel dobře zapracoval při napadání, získal kotouč a hledal najíždějícího spoluhráče. Úmysl byl sice dobrý, avšak jeho zadovka úspěšná nebyla.

18:26

Špatný přechod domácího celku hatí jejich útočnou činnost, hra se opět stěhuje před Maříka.

17:12

Tvrdý hit vytáhl ze svého repertoáru Michal Beneš, který poslal na led čistým způsobem domácího Kříže.

16:38

Hra v první části rychle plyne, hraje se ve velkém tempu a téměř bez přerušení.

13:54

Domácí se radovali z branky! Ránu od modré dokázal za Mrázka dorazit Tomas, avšak sudí jasně dávají najevo, že branka platit nebude z dúvodu odpískaného ofsajdu.

11:33

Dva sami na branku hostů se řítili Pitel s Tomasem. Domácí forvardi to ale nezahráli dobře, nepřesná přihrávka zhatila tuto obrovskou šanci!

10:12

Hosté zatlačili Motor v jeho obranném pásmu, vše vygradovalo velkou šancí Hory, kterého však z bezprostřední blízkosti vychytal parádním zákrokem Mařík!

07:59

Špatnou rozehrávku Mountfieldu domácí nedokázali využít, přihrávka Pitela totiž nenašla kýženého adresáta před brankou.

07:14

Další nebezpečnou ránu na domácí branku vyslal Zámečník, Mařík tentokráte však zasahovat nemusel, kotouč proletěl těsně kolem domácí branky.

05:43

Rychlost ve středním pásmu nabral Hrdlička, který se protlačil až do střely. Jeho prudkou ránu zápěstím dokázal vyrazit Mařík do rohu.

03:29

Po rychlé kombinaci pálil od modré čáry Matašovský, rána hostujícího kapitána ale skončila na blokujícím obránci domácího týmu.

02:30

Sám před Mrázkem se ocitl Tomas, domácí útočník zvolil kličkou, kterou však na hostujícího brankáře nevyzrál.

01:39

Mařík raději podržel kotouč pod svojí lapačkou před dotírajícími protihráči, vhazovat se bude po levici domácího brankáře.

01:02

Důležitý obranný zákrok předvedl Bystřický. Pokud by se tak nestalo, tak by hosté mířili do zajímavého přečíslení.

00:01

Úvodní buly vyznělo lépe pro hosty, kteří hned míří dopředu.

00:01

Mountfield HK
I hradeckému Mountfieldu těsně unikl postup do skupiny s jistotou účasti v play-off. Druhá fáze sezony však Východočechům vychází o poznání lépe než jejich pondělnímu soupeři. Po osmnácti kolech má Mountfield na svém kontě sedmadvacet bodů a náleží mu třetí příčka. Hradec Králové navíc prožívá výsledkově velmi vydařené období. Z osmi posledních duelů zvládli zvítězit hned v sedmi případech, aktuálně navíc drží sérii tří výher v řadě. Bude série po zápase na jihu Čech navýšena?
HC Motor České Budějovice
Pouhé tři body dělily českobudějovické juniory k postupu do části, která má již zajištěnou účast v play-off. To však nevyšlo, a tak Motor začal odznova ve skupině o play-off a nezačal vůbec dobře. Osm porážek v řadě posunulo Jihočechy do přímého boje o záchranu. V dalších zápasech se Motor dokázal zvednout a dokonce čtyřmi výhrami se vrátil zpátky do boje o play-off. Poslední dva deuly však svěřencům Davida Vrbaty vůbec nevyšly, po prohrách s Přerovem a v Pardubicích se opět Jihočeši propadli na úplný chvost tabulky, na předposlední Zlín ztrácejí aktuálně Českobudějovičtí tři body.
Krásný pondělní večer všem hokejovým fanynkám a fanouškům! Nejvyšší juniorská soutěž jede na plné obrátky, společně se dnes budemě věnovat duelu ve skupině o play-off mezi českobudějovickým Motorem a Mountfieldem HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

3:2

Branky a nahrávky: 34. Tomas (Hoch, Bystřický), 43. Pitel (Kusak, Willmann), 62. Humeník (Tomas, Willmann) – 25. Mi. Beneš (T. Hora), 53. V. Aschenbrenner (Hrdlička)

HC Motor České Budějovice: Mařík (Maleček) – T. Tůma, Vachun, Placek, Březina, Willmann (A), Buzek, Bystřický – Tomas, Pitel (C), Humeník – Kotous, Hoch, Kusak – Putz, Šimon, Kuprijanov – Aulický, Sochor, M. Kříž.
Trenér: David Vrbata

Mountfield HK: Mrázek (Tuček) – Havlíček, Hrbek, Pavelka, J. Aschenbrenner, Pavič, P. Fiala, Š. Černý – Ma. Beneš, Mi. Beneš, Matašovský (C) – V. Aschenbrenner, Dommers, Hrdlička – Mach, Zámečník, Dobner – T. Hora, Prášek (A), A. Novotný II.
Trenér: Martin Vágner

Rozhodčí: Micka, Valda – Dědek, Tuháček